از همه جا

یک بار دیگر به آسمان می رویم و از بالا دنیا را می بینیم.

اما این بار سوار بر یک فضانورد می شویم و به فضا می رویم.

تصاویری که در ادامه خواهید دید ، مجموعه تصاویر هوایی هستند که به مناسبت روز زمین در سال ۲۰۱۲ منتشر شده اند ، تصاویری که عکاس اکثر آن ها ، خدمه هایی بودند که در ایستگاه فضایی بین المللی مشغول به کار و تحقیقات هستند.

بدون شک جالب و هیجان انگیز خواهد بود دنیا را از فاصله ای ببینیم که یک فضانورد می بیند.

تصاویری که در ادامه می بینیم ، بینظیرند ، گاهی یک شفق قطبی به تصویر کشیده شده و گاهی یک دریاچه…

همراه کارناوال باشید تا مجموعه اول از این مجموعه تصاویر را با هم ببینیم و یک بار دیگر دنیا از بالا ببینیم … 

همراه کارناوال بیایید که قرار است امروز سفری به سراسر دنیا داشته باشیم . وقتی صحبت از سفر می شود ، اقامت در یک هتل یا یک اقامتگاه شاید اولین چیزی باشد که به آن فکر میکنیم ، این که هتل باید چه امکانات و استاندادهایی داشته باشد ، هزینه های آن چقدر باشد و …

اما امروز لیستی از هتل ها را به شما معرفی می کنیم که به هیچ وجه حتی اگر اقامت در آن ها رایگان هم باشد ، آن ها را انتخاب نمی کنید چرا این لیستی از هتل های متروکه و ترسناک در دنیا است.هتلهایی که هر کدام داستانی عجیب برای خود دارند ، هر کدام روزی برای خود رونق و ابهتی داشتند تا این که گرفتار مشکلاتی شدند و بعد از آن درهایشان را برای همیشه به روی میهمانانشان بستند.

برخی اثیر ارواح و برخی دیگر گرفتار مشکلات مالی شدند…

همراهمان بیایید تا به جای جای دنیا برویم و با هتل های متروکه و مخوف دنیا آشنا شویم ؛ هتل هایی که خوابیدن زیر آسمان شب را به ماندن در آن ها ترجیح خواهید داد.

شفق قطبی ، این پدیده ی زیبا که در مناطق قطبی و برخی دیگر از مناطق رخ می دهد سالیان سال است که بشر را مجذوب خود کرده است . بومیان آمریکا ، سرخپوستان افسانه ها و داستان های زیادی را از این پدیده نقل می کنند که شنیدن آن ها بس لذت بخش است و جالب . زمانی که شفق های قطبی را از نزدیک می بینید محال است غرق در زیبایی هایش نشوید . رنگ های سبز و بنفش و آبی در کنار هم جادو می کنند .

امروزه دانشمندان بر روی این پدیده تحقیقات زیادی را انجام می دهند و رازهای زیادی را کشف کرده اند .

کسانی که به دیدار شفق های قطبی می روند از صداهایی سخن گفته اند که به هنگام آغاز این پدیده به گوش می رسد و در زمان روشنایی کامل این پدیده به اوج خود ش می رسد . صداهایی عجیب و مرموز .

به همین دلیل تحقیقات برای کشف راز این موضوع آغاز شد و امروز به هدف رسیدند و دلیل بروز این صداها کشف شد .

در ادامه همراه با کارناوال باشید تا دلیل این صداها را بدانیم و یاد بگیریم چگونه می توان این صداها را با بالاترین وضوح شنید .

کارناوال دیدن این ویدیوی تایم لپس زیبا را به شما پیشنهاد می کند ، شاهکار طبیعت به سبک شفق های قطبی .

همراه کارناوال باشید که سفری در پیش است به دور دنیا تا از محافظان معابد شهری دیدن کنیم…

مقصد امروزمان را مدیون عکاسی هستیم با نام  « ولادیمیر آنتاکی ». 

او از مونترال به نیویورک ، از نیویورک به پاریس ، از پاریس به بیروت و… سرتاسر جهان سفر کرده و عکاسی کرده است ؛ اما سوژه ی عکاسی او زیبایی های طبیعی مثل جنگل ها و کوهستان ها و … نبوده بلکه این بار از محافظان معابد شهری عکاسی کرده است.

این نامی است که او روی مجموعه عکس هایش که از مغازه دارها در محیط هرروزه ی کاری آن ها گرفته ، گذشته است .

مجموعه عکسی ارزشمند که حرف های زیادی برای گفتن دارد.

با کارناوال همراه باشید تا با هم با او همسفر شویم و داستان عکس هایش را از زبان خودش بشنویم.

عکاسی از محافظان معابد شهری

یادتان هست چندی پیش همراه با کارناوال ، به دنیای افسانه ها سفر کردیم .

یادتان هست دور دنیا را گشتیم تا افسانه ای ترین و زیباترین شهر ها و دهکده های دنیا را از نزدیک ببینیم …

تصاویری که انگار ساخته ی دست هنرمندی حرفه ای در زمینه ی ویرایش عکس ها با فتوشاپ بود !!

نمی دانم چقدر به آن تصاویر اطمینان کردید و واقعی بودن آن ها را پذیرفتید ، در هر حال باید خودتان را برای ادامه ی آن سفر آماده کنید.

می رویم تا زیباترین وافسانه ای ترین و شاید رویایی ترین دهکده ها یا به قول معروف روستاهای دنیا را ببینیم ؛ جاهایی که شاید با دیدن آن ها دلتان بخواهد برای حتی چند روز هم که شده زندگی در این روستاها را تجربه کنید و کمی به دنیای افسانه ها بروید.

همراه کارناوال باشید تا در این مجموعه، با ۲۰ روستای زیبا در سراسر دنیا آشنا شویم و از میان آن ها یکی را برای اقامتمان انتخاب کنیم ؛ اما قبل از رفتن به این سفر ، با این عکس ها به دنیای افسانه ها سفر کنید | مجموعه اول را به هیچ وجه از دست ندهید ، شاید مقصد مورد نظر شما در ۱۵ مورد اول باشد.

با کارناوال بیایید ، اینجا رنگ و بوی قصه به خود دارد…

یادتان هست چندی پیش دنیا را از بالا دیدیم، مثل دید یک پرنده … امروز هم جور دیگری دنیا را نظاره می کنیم.

سفری تصویری خواهیم داشت به دیدنی های دنیا ؛ اماکن و سازه هایی را بازدید می کنیم که هر کدام بنا به دلایلی در دنیا شهرت یافته اند و ارزشمند هستند ، اما امروز روی دیگر سکه را خواهیم دید.

هدف از این پست و تصاویری که در آن می بینید این است که چشم اندازی جدید از جاهایی را که می شناسید ، به شما نشان دهد.

آیا می دانید که تصاویر  این قدرت را دارند که بتوانند شما را گمراه کنند !!

بله؛ چگونه و از چه زاویه ای عکاسی کردن ، سبب می شود تا شما همان تصویری را از سوژه ببینید ، که عکاس می خواهد.

به عنوان مثال اکثرا با تصاویری که از تاج محل دیده اید ، گمان می کنید این کاخ در میان باغی زیبا یا حداقل محیطی تمیز واقع شده است ؛ در صورتی که با دیدن این تصاویر متوجه خواهید شد که در پشت تاج محل ، دنیایی کثیف از انباشتگی زباله ها وجود دارد.

یا زمانی که تصاویری از آبشار نیاگارا می بیند ، گمان می کنید که این آبشار در یک محیط کاملا طبیعی و بکر قرار دارد ، در صورتی که این آبشار را سازه های انسانی مثل برج ها احاطه کرده اند.

همراه کارناوال باشید تا پرده از واقعیت بناها و اماکن شهره ی دنیا برداریم.

شاید این یک خواسته ی مشترک بین همه ی انسان ها ، حتی آنان که به عکاسی علاقه ای ندارند ، باشد که بخواهند دنیا را از بالا ببیند ، مثل دیدی که یک پرنده از دنیا دارد .

برای رسیدن به این هدف باید به مانند همان پرنده پرواز کرد. به لطف اختراعات انسانی امروز می توان در کابینی نشست و تا نزدیکی فضا بالا رفت و دنیا و حتی سیاره ها را از بالا دید ، اما این چیزی نیست که همه بتوانند آن را امتحان کنند ، پس باید چطور دنیا را از بالا دید ؟؟!!

راه حل این است ؛ سپاسگذاری از عکاسانی که عکس هوایی می گیرند؛ افرادی مثل ان آرتوس برتراند ( Yann Arthus-Bertrand ) ، کلاوس لیدورف ( Klaus Leidorf ) و … که تمام مشکلات و شاید سختی ها را به جان می خرند تا تصاویری هوایی از دنیا ثبت کنند و آن ها را به اشتراک می گذارند .

این عکاسان با استفاده از هواپیما ، هلیکوپتر ، بالن و… به جای جای دنیا می روند و دنیا را از دید یک پرنده ، از ارتفاع چند صد متری به تصویر می کشند و نشان می دهند ما انسان ها و سازه هایی که ساخته ایم ، در عین حال که کوچک و شاید غیر قابل دیدن هستیم ، چقدر در این کره در حال جنب و جوش و تکاپو هستیم.

شنا کردن از آن تفریحاتی است که حال آدم را حسابی جا می آورد. این تفریح آنقدر جذاب است که کشورهایی که فاقد جاذبه های آبی هستند ، برای جذب گردشگران خود پارک آبی می سازند.

اما اگر این جاذبه های آبی استخرهایی از نوع طبیعی باشند ، حاصل شنا کردن در آنها، آرامش و لذت توام با هیجان خواهد بود.

در این پست در ۱۰ تا از بهترین های این استخرهای طبیعت ساز ، تنی به آب خواهیم زد.

همراه کارناوال باشید …

سفر یکی از فعالیت های لذت بخش در ززندگی ما انسانهاست و برای رهایی از روزمرگی ها  می تواند بهترین پیشنهاد باشد؛ اما در دنیای امروز سفر کردن مسائل و مشکلات خودش را دارد و خالی از خطر نیست. از طرفی گرانی ها و هزینه های زیاد سفر می تواند برای شما مشکلاتی را به وجود بیاورد و از طرفی هم ناامنی های دنیای امروز حتی  ممکن است باعث شود سفر شما به قیمت جان تان تمام شود.

همه ما داستان هایی تلخ از درگیری ها و حتی جان سپردن برخی از افراد در سفرها را شنیده ایم. به همین دلیل امروز در این مطلب می خواهیم مقصدهایی را به شما معرفی کنیم که در آنها بیشترین میزان خشونت  وجود دارد و می تواند ناامن ترین مقصدها برای توریست ها به شمار بیاید.

این مقصد ها در کمال زیبایی و جالب انگیز بودن خطراتی را هم برای توریست ها به همراه خواهد داشت. در ادامه همراه کارناوال باشید تا لیستی از خطرناک ترین مقاصد برای توریست ها را به شما معرفی نماییم.

در این تصویر آلبومی را خواهیم دید که ۷ نمونه از بهترین عکس های گرفته شده از فضا را نشان می دهد.

این آلبوم شامل تصاویری از پارک های ملی و حتی ایستگاه های فضایی است که زیبایی ها و عجایب زمین را از زاویه ای دیگر نشان خواهد داد.

با کارناوال همراه باشید تا این آلبوم را بررسی کنیم و با دیدن شگفتی های زمین از زاویه ای دیگر، کمی نگاه ما به دنیای اطراف تغییر کند.

در بیشتر نقاط جهان شاهد برگزاری فستیوال های غذا هستیم . این فستیوال ها برای دوستداران غذا و خوراکی بهترین انتخاب هستند تا روز خود را در مکان های برگزاری این فستیوال ها بگذرانند . این افراد می توانند در یک مکان طعم بهترین و جالبترین غذا ها را بچشند و از خوردن آن ها لذت نیز ببرند .

تصور کنید که می توانید از تمامی غذاهای دنیا امتحان کنید ، آن هم در یک روز . جالب است مگر نه ؟

حال بیایید کمی از هیجان خود کاسته و به همراه هم سری به این فستیوال ها بزنیم .

با کارناوال همراه باشید .

پیش بسوی سفری همراه با خوشمزگی ها .

نزدیک به ۷ سال پیش بود که پدر و مادرم به من یک ماکت اتومبیل مینی ون فولکس واگن هدیه دادند . این هدیه هر چند کوچک بود اما برای من که یک نوجوان بودم بسیار با ارزش و با اهمیت بود .

این ماکت را در قفسه ی اتاقم نگهداری کردم و هر روز بیشتر به آن علاقه مند می شدم . تا این که یک روز آفتابی فکری به سرم زد ؛ تصمیم گرفتم این مینی ون کوچک را به داخل حیاط خانه خود ببرم و در میان طبیعت و زیر نور آفتاب  از آن عکاسی کنم .

نتیجه این فکر و تصمیم آن تصاویر جالبی شد که هر کس آن ها را می دید هیجان زده می شد و من را تحسین می کرد .

همین تشویق اطرافیان سبب شد تا ۵ سال از زندگی خود را صرف عکاسی کنم ؛ عکاسی از ماکت های مینی ون و اتومبیل های دیگر در اماکن مختلف و سرتاسر دنیا از کشور خودم سوئیس گرفته تا دیگر کشورهای اروپا .
این تصمیم زندگی من را متحول کرد ؛ هم موضوع سبب شد تا دنیا را ببینم و از زیبایی های آن لذت ببرم و هم این که باعث می شد تا از پیله ی خود بیرون بیایم و به دوران شیرین کودکی ام بازگردم ؛ شاید نوعی خود درمانی برایم بود .

با من و کارناوال همراه شوید تا نگاهی به چند نمونه از این تصاویر که در نقاط مختلف دنیا به  ثبت رسیده اند ، بیاندازیم .

مسجد به معنای محل سجده (سجده گاه) یکی ار مکان‌های مقدس اسلامی است و به محلی اطلاق می‌شود که جایگاه عبادت و خضوع در برابر خالق بی همتا است.

مهم ترین نقش مسجد ، ایجاد اتحاد و هماهنگی میان مسلمانان و محلی برای عبادت های دسته جمعی و فردی مسلمانان، در زمینی پاک و مطهر و بدون هرگونه آلودگی ساخته می شود.

انسان ناپاک اجازه ورود به داخل مسجد را ندارد. قرآن کتاب مقدس مسلمانان، مسجد را نیایشگاه خداوند می نامد. در اکثر کشور ها مساجدی بی شمار  باشکوه و زیبایی توسط معماران برجسته و ماهر دنیا ساخته شده که شکوه و جلال آن ها بسیار خیره کننده است.

کارناوال تعدادی از این مساجد را به دوستان خود معرفی می کند.

کم کم به ماه های گرم سال نزدیک می شویم و سفرهای تابستانی نیز آغاز می شوند . آمریکایی ها در تابستان به اقصی نقاط جهان سفر می کنند ولی نمی توانند به ۵ مکان سفر کنند . البته این مکان ها از طرف دولت پیشنهاد نمی شوند و هشدار داده شده که بهتر است سفر نکنید .

طبق گفته ی مقامات آمریکایی سفر به این مناطق تا زمانی که امن توصیف نشوند توصیه نمی شود زیرا ممکن است اتفاق ناگواری برای شهروندان آمریکایی بیفتد و جانشان در خطر قرار بگیرد .

برخی می گویند این عمل دولت آمریکا کاملا سیاسی است و برخی از این مکان ها به هیچ عنوان خطر جدی ندارند .

همراه کارناوال باشید تا با این مکان ها آشنا شویم .

پل ها امروزی دیگر مثل قدیم ساده نیستند و بلکه از مهندسی پیچیده تر و ظاهر زیبا تری برخوردار شده اند . زمانی که به برخی از این پل ها نگاه می کنید یاد فیلم های علمی تخیلی خواهید افتاد . آینده ، بسیار زودتر از آن چه که انتظار داشتیم فرا رسیده است و دنیای ما به سرعت در حال تغییر است . با پیشرفت در تکنولوژی ، علومی مانند مهندسی و معماری نیز متحول می شود و به همین دلیل ما شاهد افزایش سرعت ساخت پل هایی بزرگ و زیبا هستیم . 

در دنیا و شهرهای بزرگ رقابتی شکل گرفته است و هدف ساخت زیباترین و بزرگترین پل می باشد . 

در اروپا ، آسیا و آمریکا شاهد ساخته شدن بزرگترین و در عین حال عجیب ترین پل ها هستیم . شاید در آینده پل ها از تصور ما فراتر بروند و تنها فقط یک پل نباشند و بلکه برای خود سرزمینی در دل شهر باشند . 

در این مطلب ۱۱ پل که در آینده ای نه چندان دور ساخته خواهند شد سری می زنیم و از نزدیک با آن ها آشنا می شویم . 

همراه کارناوال باشید . 

تصور کنید در جنگل قدم می زنید . اطرافتان پر است از درخت های بلند و زیبا که رنگ سبز آن ها آرامشی از جنس طبیعت را به شما انتقال می دهد و بدنتان سرشار می شود از انرژی طبیعت . باد صورت شما را نوازش می کند ، صدای پرندگان به گوش می رسد .

کمی جلوتر به رودخانه ای برمی خورید که آب خروشان از سمت بالای جنگل و ارتفاعات به مناطق پایین تر می رود و رگ های جنگل این گونه پر می شود از آب زلال و پاک رودخانه . به آسمان می نگیرید و محو تماشا می شوید . امروز یک روز فوق العاده و زیباست . به راهتان ادامه می دهید . حرکتی در پشت درختان توجه شما را جلب می کند . بیشتر دقت می کنید … درست است در پشت درختان حرکتی دیده می شود و برگ ها تکان می خورند . به درختان نزدیک می شوید ، ترسی همراه با هیجان وجود شما را فراگرفته است .

به درختان نزدیک تر می شوید و در فاصله ی چند متری از آن می ایستید . ترستان به واقعیت تبدیل می شود و موجودی قد بلند را می بینید که متوجه حضور شما می شود و فرار می کند . بعد از رفتن او سعی می کنید ظاهرش را تصور کنید . آن موجود بلند قد ، پر مو ، قوی هیکل و شبیه به یک گوریل بزرگ و یا یک انسان بوده است . شما یک پا گنده ( Bigfoot ) را دیده اید .

همراه کارناوال باشید تا با این موجود بیشتر آشنا شویم .

ممکن است حقیقی نباشد و شاید هم باشد …

کُک کوهزاد فریاد زد: تو کیستی؟ چرا اسب نداری بچه؟

رستم گفت: نام من مرگ توست

اما داستان ما از آنجایی شروع می‌شود که رستم آن شتر غول‌ پیکر را دید!!!

همراه کارناوال باشید .

برای اولین بار، عکس هایی از قبیله های پنهان شده در کوه ها، دشت ها و جنگل های انبوه را در کارناوال ببینید.

همراه ما باشید در سفری به قبایل نامرئی …

سال نوی میلادیتون مبارک …  ?

تمام شد ! سال ۲۰۱۵ تمام کوله بارش را جمع کرد به میان صفحات تاریخ پیوست تا از این به بعد از آن به عنوان لحظه ای از تاریخ یاد شود . فرا رسیدن سال نوی میلادی مثل عید خود ما با آداب و رسوم خاصی همراه است که هر سال در تمام کشور ها بنا به فرهنگ های مختلف آن ها به شکل و شمایل خاصی برگزار می شود . اما رسمی که در میان تمام کشورها یکسان است و تقریبا تمام  آن ها این راسم را اجرا می کنند این است که  در خانه هایشان درخت کریسمس بر پا می کنند و یا این که در شب سال نو یعنی ساعت ۱۲ شب ۳۱ دسامبر در شهر های خود جشن ها و آتیش بازی هایی راه می اندازند .امروز که روز اول از سال جدید است به شهر ها و کشورهای مختلف دنیا می رویم تا ببینیم مردمانشان چطور از سال نو استقبال کردند …

مسابقه عکاسی سونی یکی از مسابقات بزرگ عکاسی دنیا….

با ما همراه باشید .

صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...