فرانسه

انگیزه های سفر به شهر و دیار های گوناگون بسیار گسترده هستند. هر شخصی بنابر سلایق و اوضاع زندگیش می تواند دلیل خاصی برای مسافرت کردن داشته باشد اما سالانه تعداد زیادی از گردشگرها نیز به خاطر مقاصد مذهبی و عقاید روحانی خود بار سفر بسته و به این سو و آن سوی دنیا رهسپار می شوند. به همین خاطر است که اماکنی چون مکه ی مقدس، کلیساهای مهم دنیا، معابد و اماکنی از این دست همیشه شلوغ و مملو از بازدیدکننده هستند.

مهم نیست که پیرو چه دینی هستید، هر عقیده و نظری که داشته باشید مکان هایی برای زیارت و راز و نیاز وجود دارند. زیارت اماکن مقدس علاوه بر بعد روحانی باعث پیشرفت صنعت توریست نیز می شود. مقدار زیاد سرمایه ای که مکان های مذهبی وارد کشورها و شهرهای دیگر می کنند مسئولان برخی مناطق دنیا را بر آن داشته تا جاذبه های جدید برای جذب توریست در زمینه ی مذهبی ایجاد کنند.

شاید تا به حال تصور می کردید که مکان های مهم و مقدس در زمینه ی دین و مذهب باید تاریخی و دارای قدمت زیادی باشند اما این روزها شاهدیم که این تفکر درست نیست.

امروز کارناوال قصد دارد به مکانی در فرانسه سفر کند، جایی که مسئولین مناطق مختلف دست در دست هم داده اند تا دره ای پر از قدیس بسازند. قرار است در این مکان هزاران تندیس قدیس در کنار هم جمع شده و محلی منحصر به فرد را بسازند. آیا واقعا دره ای برای قدیس های وجود دارد؟ آیا این برنامه ریزی و پروژه یی بزرگ موفقیت آمیز خواهد بود؟ برای رسیدن به جواب های این سوالات به فرانسه خواهیم رفت. اما پیش از سفر می توانید با استفاده از لینک های زیر بیشتر با جاذبه های گردشگری فرانسه آشنا شوید.

برج ایفل پاریس | نماد آهنین فرانسه

هتل کانسِن سیو ؛ فرانسه | هتلی لوکس در دل کوهستان آلپ

با ما همراه باشید تا به دره ی قدیسان برویم و بیشتر با این پروژه آشنا شویم.

دره قدیسان فرانسه

برج ایفل، سازه ای آهنین که امروز به نمادی برای کشور فرانسه و شهر پاریس تبدیل شده؛ سازه ای که روزهای زیادی را در طول تاریخ به چشم دیده و همه روزه از مسافران و گردشگران بسیاری میزبانی می کند.

این سازه ی آهنین ارتفاعی در حدود ۳۰۰ متر و عرضی در حدود ۱۲۸ متر دارد و به همین سبب آن را به عنوان بلندترین سازه ی پاریس و چهارمین سازه ی بلند فرانسه می شناسند

اما در مورد تاریخچه ی این برج غول پیکر چه می دانید؟ تاریخچه ای که با فراز و نشیب های بسیاری همراه بود.

در ۲۸ ژانویه سال ۱۸۸۷ میلادی، ساخت برجی که الکساندر گوستاو ایفل (Gustave Eiffel) طرح آن را داده بود، از قسمت های پایینی آغاز شد. بعد از دست و پنجه نرم کردن با تمام مشکلاتی که بر سر ساخت این برج وجود داشت، در نهایت، بعد از ۲ سال و ۲ ماه و ۵ روز، در تاریخ ۳۱ مارس ۱۸۸۹ ساخت برج به پایان رسید و در طی نمایشگاهی در همان تاریخ که به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه بود، درهایش به روی عموم بازگشایی شد.

جالب است بدانید، هنرمندان و افراد سرشناس  مانند آدولف بوگر، دو موپاسان و … که از هنرمندان برجسته ی فرانسه بودند، از ساخت ایفل انتقاد کردند و آن را یک سازه ی آهنین زمخت که چهره ی شهر را زشت کرده، توصیف کردند.

با تمام این تعاریف، ایفل ساخته شد و امروز از پربازدیدترین اماکن گردشگری دنیاست. اگر می خواهید با این برج بیشتر آشنا شوید، مطلب زیر را به هیچ وجه از دست ندهید:

برج ایفل پاریس | نماد آهنین فرانسه

در ادامه می خواهیم به تماشای تصویری جالب از مراحل ساخت برج ایفل بنشینیم؛ تصاویری تاریخی که از اولین روزهای ساخت تا پایان ساخت را به نمایش می گذراند. همراه کارناوال به دل تاریخ بیایید و مراحل ساخت این برج را از نزدیک ببینید.

برج ایفل

انرژی خورشیدی، اصطلاحی که این روزها بیش از هر زمان دیگری آن را می شنویم و شاید اما برای عده ای واژه ای نوظهور باشد، غافل از آن که این انسان های ماقبل تاریخ بودند که بدون در نظر گرفتن نامی این چنینی، از این نوع انرژی که حاصل گرما و نور خورشید است، استفاده می کردند. مردمان آن زمان جام های طلایی صیقل داده شده و نور خورشید را به کار می بستند تا آتشدان محراب ها را روشن کنند. یا حتی گفته می شود که یکی از فراعنه مصر، معبدی برای خود داشته که دَرِ آن با طلوع خورشید باز و با غروب خورشید بسته می شد. و اما انسان امروز، در تلاش است تا به بهترین شکل ممکن از همه ی داشته هایش برای خلق یک زندگی بهتر استفاده کند؛ نمونه ای از این تلاش را می توان در همین استفاده از انرژی خورشیدی به چشم دید.

انرژی خورشیدی که می توان به آن لقب منحصربه فردترین منبع انرژی تجدیدپذیر در دنیا را داد، در حال ورود به تمام ابعاد زندگی انسان است؛ از به کارگیری آن در تولید آب گرم و حتی آب شیرین به وسیله آب شیرین کُن های خورشیدی بگیرید تا افتتاح جاده های خورشیدی که دستاورد جدیدی محسوب می شوند.

به تازگی در یکی از شهرهای کوچک فرانسه، اولین جاده خورشیدی دنیا بازگشایی شده تا دریچه ای باشد به روی یک انقلاب در زمینه انرژی های خورشیدی.

اما آیا روزی فرا می رسد که بتوان از این نوع جاده ها در تمام دنیا استفاده کرد؟

این جاده ها و تکنولوژی که در آن ها استفاده شده، چه مزایا و معایبی دارد؟

همراه کارناوال باشید تا بیشتر از این جاده بدانیم و به پاسخ سوالاتمان را بگیریم.

همیشه خبرهایی را می شنویم و یا با رویداد هایی رو به رو می شویم که هیچ توجیه علمی و دلیلی که عقل پذیرای آن باشد برایش نمی یابیم؛ کمی کندوکاو می کنیم و باز به نتیجه ای نمی رسیم و یا گاهی با بی اعتنایی از کنار آن ها رد می شویم.

در طول تاریخ از این قبیل اتفاقات و اخباری که نمی دانیم باید آن ها را باور کنیم یا نه، زیاد رخ داده اند و در نهایت اگر هیچ دلیلی برای آن ها پیدا نکنیم دست به دامان موجودات فضایی، موجودات ماورای طبیعی و چیزهایی از این قبیل می شویم و باز هم این موضوعات در لایه ای از ابهام و رمز و راز پنهان می مانند تا در نهایت فراموش شوند.

اخباری چون صداهای مرموزی که در کانادا شنیده می شود، کشف شهرهایی فوق العاده که معماری ای خاص و غیر قابل باور دارند مانند شهر ماچوپیچو و یا حتی اجسادی که پس از سال ها از دل گور بیرون می آیند و سالم هستند یا هزازان هزار مورد دیگر…

امروز می خواهیم کمی در این موضوعات جستجو کنیم و ببینیم آیا سرانجام به نتیجه ای خواهیم رسید یا نه! به بازدید از جسد قدیسه ای می رویم که گویا پس از ۱۳۶ سال هنوز سالم مانده است. این قدیس مسیحی که نامش برنادت سوبیرو ( Bernadette Soubirous ) می باشد هم اکنون جسدش که پس از این همه سال سالم باقی مانده در معرض دید عموم قرار دارد.

با کارناوال همراه باشید تا به فرانسه و دیدار جسد برنادت برویم تا شاید پرده از راز ۱۳۷ سال سالم ماندن جسد این قدیسه برداریم.

این سرزمین پهناور پر است از اماکن تماشایی و لایق ساعت ها تفکر؛ حال می خواهد طبیعی و خدادادی باشند چه دست ساز بشر …

جنگل رمزآلود آمازون، آتشفشان های شیطانی، دره های عمیق و سهمناک تنها گوشه ای ازسحرآمیز های جهان اند، کارناوال هم تا به حال به بسیاری از آن ها سر زده اما هنوز هم هزاران جای ناشناخته و فریبنده در گوشه و کنار هستی وجود دارد که اگر همراهمان باشید به آن ها خواهیم رفت.

برخی از این مناطق خود به خود به وجود آمده اند مانند سنگ معلق نروژ و برخی هم با دخالت انسان مثل برج کج پیزا و گرداب عجیب پرتغال که این موارد بسیار جذاب تر و حیرت انگیز هستند چون در اغلب مواقع اتفاقی و بدون پیش بینی انسان باعث به وجود آمدنشان شده است.

امروز هم به جاده ای خواهیم رفت که از رمزآلودترین خیابان هایی ایست که تا به حال در دنیا ساخته شده است، اما چرا رمزآلود است؟ چرا مردم از جای جای دنیا برای تماشای این جاده به فرانسه می روند؟

این جاده پسیج دو گوا ( Passage du Gois ) نام دارد و از جذاب ترین اماکن فرانسه محسوب می شود که در دهه ی اخیر گردشگران را به سوی خود می کشاند. اگر شما هم کنجکاو شدید تا سر از راز این جاده ی در بیاورید با کارناوال همراه شوید.

جاده اقیانوس  اطلس

ساخت سازه های دست ساز و عجیب در جهان همه روزه رو به افزایش است و طرفداران بیشتر و بیشتری هم پیدا می کند. گاهی این سازه ها آن قدر زیبا و شگفت انگیز از آب در می آیند که به نماد آن کشور و یا برترین جذابیت منطقه تبدیل می شوند و گردشگران حاضراند ساعت ها در صف های طولانی منتظر بمانند تا چند دقیقه ای این آثار شگفت انگیز را از نزدیک تماشا کنند.

یکی از معروف ترین و پر بازدیدترین سازه های دست ساز بشر برج ایفل است؛ برجی آهنین و منحصر به فرد …

این برج آن قدر زیبا و شگرف است که کسی نیست نداند برج ایفل کجاست و چه شکلی دارد. همگی نامش را شنیده ایم و حدودا می دانیم ظاهر آن به چه صورتی است، اما شاید از جزئیات آن بی خبر باشیم؛ جزئیاتی که پشت تک تکشان زحمات شبانه روزی تیم های مهندسی پنهان شده است.

امروز کارناوال می خواهد به کشور فرانسه، شهر زیبای پاریس، زادگاه برج ایفل برود و از نزدیک آن را ببیند و با تمامی ابعادش آشنا شود.

همراهمان باشید تا از رموز سازه ی بلند و چشم نواز ایفل پرده برداریم و به یکی از رمانتیک ترین نقاط جهان برویم.

برج ایفل

برگزار کنندگان المپیک سال ۱۹۲۴ پاریس در نزدیکی و یا بهتر است بگوییم در محل برگزاری مسابقات کابین هایی را برای ورزشکاران ساختند و این موضوع باعث شد تا آن ها به استادیوم ها بسیار نزدیک تر شوند و برای اولین بار بود که از نام دهکده ی المپیک استفاده شد.

قدم زنان در خیابان های زیبای شهر پاریس حرکت می کنیم و سرشار از آرامش می شویم.

باد صورت ما را نوازش می کند، هوا تاریک می شود و همه جا را نور چراغ ها روشن می کنند.

همراه با کارناوال باشید در این سفر آرامش بخش و حیرت انگیز.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به شهر زیبای پاریس در کشور فرانسه.

گروهی که بر روی این ویدیو کار کرده اند سعی در به تصویر کشیدن آرامش شهر پاریس داشته اند و موفق نیز بوده اند.

موسیقی زیبا و آرامش بخشی که بر روی ویدیو قرار گرفته لذت بردن از آن را چند برابر کرده است.

همیشه هنگامی که صحبت از ساحل و دریا می شود در تصورمان سواحلی را تصور می کنیم که شن های طلائی دارند و کنار آب هایی شفاف ، آبی یا سبز رنگ و زلال هستند، اما همیشه آن چیزی که تصور می کنیم ، نمی شود.

ساحل ها انواع گوناگونی دارند برخی از آنها گل آلود و کثیف هستند یا برخی رنگ هایی دیگر دارند مثل صورتی یا بعضی دیگر پوششی از شن های سیاه دارند و از فعالیت آتشفشان ها به وجود آمده اند.

امروز می خواهیم سفری کوتاه داشته باشیم به ۱۰ ساحل سیاه رنگ جهان، سفری هیجان انگیز و جالب در پیش داریم باهم در سواحل سیاه قدم خواهیم زد ، از دهمین ساحل سیاه دنیا شروع می کنیم و کم کم به زیبا و خاص ترین و سایه ترین ساحل جهان می رسیم.

با کارناوال همراه باشید.

زمستان ، فصل بی نظیر ورزش های برفی ، فصل اسکی بازی و لذت تماشای مناظر سفید پوشیده شده از برف است .

حال فکرش را بکنید برای چند روز بودن در میان برف ها ، در یک هتل بینظیر اقامت کنید ؛ آن وقت است که همه چیز برای لذت بردن هیا خواهد شد.

در این زمستان سرد شما را به هتلی بر فراز فرانسه خواهیم برد که هارمونی زیبای کلبه های چوبی و امکانات ۵ ستاره آن ، متحیرتان خواهد کرد.

این کلبه های چوبی در اندازه های مختلف و با دکوراسیون های متفاوت واقعاً چشم نوازند. کافیست با سلیقه خودتان یکی را برای اقامت انتخاب کنید.

همراه و میهمان کارناوال باشید تا با هم بر فراز کوهستان با شکوه آلپ برویم و در یک هتل  بی‌نظیر اقامت کنیم ؛ اقامتی که هرگز از آن را فراموش نخواهید کرد…

ما انسان های معاصر و قرن بیست و یکمی شاید کنجکاو ترینِ انسان های روی کره زمین باشیم ؛ این را تلاش هایمان برای رسیدن به راز و رمز ها و کشف تاریخ  نشان می دهد . این یک وجه مشترک بین تمام انسان ها است که ببینند و بدانند در عمق تاریخ چه می گذشته است . گاهی ممکن است اتفاقی رخ دهد که انسان نسبت به این موضوع حریص تر شود .

تمام چیزهایی که گفته شده را می توان در کاری که یک عکاس جوان انجام داده است به چشم ببینیم و سفری تصویری به تاریخ داشته باشیم .

عکاسی با نام  Julien Knez ( جولین کنز ) که یک شهروند اهل فرانسه است ، به طور اتفاقی تصاویری را پیدا می کند حال و روز پاریس را بین سال های ۱۸۷۱ – ۱۹۶۸ به تصویر کشیده است . این مجموعه تصاویر جرقه ای را در ذهن این عکاس روشن می کند و او را به سمت  ایده ی خلاقانه سوق می دهد .

او تصمیم می گیرد این تصاویر را به مکان هایی که ثبت شده اند ببرد و گذشته و امروز آن اماکن را با هم تلفیق کند . این ایده ی جذاب و جالب او منجر به مجموعه تصاویری می شود که در قالب کتابی با عنوان  “Paris, Fenêtres sur l’Histoire” به چاپ رسیده اند .

همراه کارناوال نگاهی به تصاویر جالب و زیبای او می اندازیم . می توان برای هر تصویر چند دقیقه تامل کرد . فکر کرد که انسان با چه سرعتی پیش می رود و این که در آینده چه خواهد شد . یا آن که به این فکر کنیم که فرزندان ما اگر بخواهند چنین کاری کنند ، تصاویر امروز را در کنار چجور تصاویری قرار می دهند .

این بار می خواهیم با شما درباره قدیمی ترین و مشهور ترین فستیوال دنیا صحبت کنیم .

این فستیوال “کارناول نیس ” نام دارد  و دارای قدمتی ۸۰۰ ساله است .

کارناول نیس در طول سالیان متمادی هر سال کامل تر شده و برنامه های مختلفی به آن اضافه شده  وحالا یکی از زیباترین و مشهور ترین کارناوال های دنیا است که در فصل زمستان در شهر نیس، جنوب فرانسه برگزار می شود .

هر ساله در روزهای آخر گردشگران زیادی برای تماشای این فستیوال راهی فرانسه می شوند.

با کارناوال همراه باشید .

مقصدمان این بار غاری در فرانسه است، اما نه غاری معمولی .

این جا شبیه سرزمین عجایب است، جایی که تخیل هایت دیگر سیاه وسفید نیستند، رنگی شده و هم چون حقیقتی در روبه روی چشمانت ظاهر می شوند .

غاری که می خواهیم به آن سفر کنیم، باستانی است و در طول هزاران سال در آن دریاچه ای پلکانی و نقاشی شده با رنگ های باور نکردنی تشکیل شده است.

شاید در نگاه اول عجیب و غیر معمول باشد، اما این غار واقعا هست و امروز یکی از جذابیت های گردشگری در فرانسه به حساب می آید .

در ادامه با کارناوال همراه باشید تا از غار “سینت مارسل داردش ” Saint Marcel d’Ardèche بیشتر بدانیم .

هتلی لوکس  در یکی از قدیمی ترین و معروف ترین خیابان های پاریس که از سال های دور تا به امروز میزبان افراد خاصی بوده است.

فضای لوکس و آرامش بخشش، آن را یکی از منحصر به فرد ترین هتل های فرانسه ساخته است  و مهمانانش هنگامی که آنرا ترک می کنند رضایت کامل دارند.

این جا جایی نیست جز هتل پنج ستاره “لی بریستول”Le Bristol ، با کارناوال همراه باشید تا از هتل لی بریستول بیشتر بدانیم.

می گویند اگر از بلندی می ترسی ، بر روی بلندترین کوه بایست تا با آن مقابله کنی.
شاید در نگاه اول غیر ممکن باشد ، اما برای افرادی که عاشق ارتفاع هستند و یا ترس از بلندی دارند ، راه حلی هیجان انگیز برای ایستادن بر روی بلندترین کوهستان اروپا وجود دارد.
یک اتاقک شیشه ای در ارتقاع ۱۰۳۰ متری بر فراز کوهستان ” Mont Blanc ” قرار گرفته ، تا افراد شجاع قدمی بر روی هیچ بگذارند ، بنابراین اسم ” قدم به درون خلا ” نام مناسبی برای این اتاقک شیشه ای است.
زیر پاهایتان دره ای هزار متری و صخره های تند و پوشیده از برف وجود دارد و اگر اتفاق و ترکی بر روی شیشه ی زیر پایتان بیفتد ، هزاران متر بعدی را باید در اتاقک شیشه یا سقوط کرده و منتظر شکستن آن باشید.
البته نگران نباشید ، آنطور که می گویند امن است و جای نگرانی نیست.
بنابراین دستان کارناوال را یگیرید و با ما قدمی به درون خلا بگذارید ….

آکواریومی در کشور فرانسه و شهر پاریس وجود دارد که گردشگران و بازدید کنندگان را در کنار کوسه هایی قرار می دهد و به آن ها اجازه می دهد تا یک شب را در کنار این موجودات صبح کنند . تصور کنید در یک اتاق شیشه ای قرار گرفته اید و در عمق چندین متری آکواریوم هستید .

کوسه ها در فاصله ی چندین سانتی متری از شما شنا می کنند و می توانید حضور آن ها را همه جا حس کنید .

با چشمانتان میبینید که چگونه باله های تیز خود را تکان می دهند و حرکت می کنند . در چشمان این حیوانات وحشت و نگرانی را خواهید دید .

در این جا هیچ راه برگشتی نیست و شما به همراه یک نفر از دوستان و یا همسر خود باید یک شب ترسناک را در کنار کوسه ها بگذرانید .

همراه کارناوال باشید تا یک شب را در این اتاق  در اعماق این آکواریوم بگذرانیم .

دریا همیشه زیباست ، در همه حال …

گاهی اوقات بعضی پدیده ها و حتی سازه های انسانی هم این پهنه ی آبی را زیبا تر می کنند . مثل زمانی که یک فانوس دریایی زیبا در دل دریا ساخته می شود .

فانوس های دریایی که معمولا با اهدافی مثل نشان دادن راه به ملوانان و مسافران دریا ساخته می شود .

سوژه ی سفر امروزمان یک فانوس دریایی است . یک فانوس دریایی که داستان خاصی برای گفتن نداشت تا این که روزی طوفانی در دریا رخ داد …

طوفانی وحشتناک که گویا قصد در هم نوردیدن این فانوس را داشت .

همراهم باشید تا ببینیم موضوع از چه قرار بوده است …

دهکده ای شناور در قلب پاریس که با ۱۰۰۰ درخت محصور شده است و به طبیعت کمک می کند که تا همیشه در کنار انسان ها پایدار بماند . از لحاظ معماری و نوع ساخت این دهکده مورد توجه دنیا قرار خواهد گرفت

Heliodome خانه ای زیست محیطی است که مانند گل آفتاب گردان چشم به خورشید دارد و مصداق بارز یک خانه غیر معمولی است.

رویای خنکی در تابستان و گرما در زمستان ، رویایی است که در ساخت  این خانه خورشیدی به واقعیت تبدیل شده است.

برای تماشای آشتی طبیعت و صنعت معماری با کارناوال همراه شوید.

This is search results
در حال بارگذاری ...