طبیعت پیرامونمان آن قدر سخن برای گفتن دارد که اگر تمام عمرمان را هم به گوش به حرف هایش سپاریم باز هم نمی توانیم گوشه ای از آن را به خوبی درک کنیم. عاشقان طبیعت در سراسر دنیا فراوان اند و به جستجوی زمانی هرچند کوتاه می گردند تا در دامان طبیعت زیبای خدادادی کمی آرام گیرند، به دور از هیاهو، به دور از مشکلات و مشقت های طاقت فرسای زندگی…

ما هم می خواهیم دل به دریا بزنیم و برای یک بار هم که شده به گوشه ای کمتر دیده شده در جهان برویم، چه جایی بهتر از چشمه ی آب گرم که چند ساعتی روح و جسم ما را نوازش کند، تا به حال چشمه های فوق العاده ای را در کشور عزیزمان دیده ایم، چشمه ی دیو آسیاب، چشمه های پلکانی باداب سورت، چشمه گل رامیان و هزاران چشمه ی زیبای دیگر اما حالا می خواهیم فراتر از مرزهای وطنمان برویم و چشمه ای معروف به دهانه را از نزدیک ببینیم، چشمه ای که از کهن ترین چشمه های دنیا است، برای این کار باید به شهر میدوی در ایالت یوتای آمریکا سفر کنیم.

میدوی شهری سرسبز و دیدنی و پر از طبیعت بکر و تماشایی است و چشم انتظار گردشگران علاقمند به کشف نقاط کمتر دیده شده؛ با کارناوال همراه باشید تا با هم به چشمه ی آب گرم دهانه با آب زلالش برویم و کمی آرام شویم.

چشمه دهانه

قبل تر به معرفی چشمه های پلکانی باداب سورت ایران و پاموک کله ترکیه پرداختیم. همان طور که در آن مطالب اشاره کرده بودیم، بایشوتا یکی دیگر از چشمه های پلکانی و قابل توجه در دنیاست که در کشور چین قرار دارد و عنوان بزرگ ترین چشمه سنگ آهکی در این کشور را از آن خود کرده است.

کارناوال راهی سفر می شود و این بار چین، این کشور پهناور را برای دیدن یکی از اعجاب طبیعی اش بر می گزیند.

راه خود را به سوی روستای شانگری و دامنه های سرسبز کوهستان هابا ادامه می دهیم. از پای کوهستان بالا می رویم و در همین حین گل های وحشی و رودخانه ای آرام در طی مسیر مجذوبمان می کنند.

آرام آرام مسیر را ادامه می دهیم تا در نهایت به چشمه هایی پلکانی با پس زمینه ای کوهستانی و جنگلی بر می خوریم، چشمه هایی به نام بایشوتا.

بایشوتا، چشمه های پلکانی سپید رنگی بوده که با افسونی طبیعی و جذاب همراهند و با این حال، چونان دیگر چشمه های پلکانی مورد هجوم آدم ها قرار نگرفته اند.

چشمه هایی که هزاران سال پیش، افسونش ملتی را تحت تأثیر قرار داد و موجب پدید آمدن آیین ها و رسم و رسوماتی شد.

همراه کارناوال به بازدید چشمه های پلکانی بایشوتا بیایید.

بایشوتا چین چشمه پلکانی

با این روزمرگی ها و خستگی ها دل کندن از شهر و امکاناتش خیلی هم سخت نیست . لذت دمی آسایش در مقصدی تازه شاید کمترین ارمغانش آرامشی باشد که وجودمان را فرا می گیرد .

لذت سپری کردن لحظه ها در کنار طبیعت زیبا حالمان را خیلی خوب می کند . در طبیعت می توان عمیق تر نفس کشید و برای لحظاتی آرامش واقعی را تجربه کرد . این که کجا بروی فرقی نمی کند .همه جای طبیعت زیبایی های خودش را دارد اما نو بودن مقصد همیشه شور عجیبی در دل ها می اندازد . زیبایی های تازه ، مناظر جدید و تجربه ی لحظات فراموش نشدنی همه و همه دست در دست یکدیگر داده اند برای ساختن یک روز خوب .

حالا قصد داریم با سفر به یکی از جاذبه های طبیعی ایران عزیزمان کمی از خستگی هایمان را به طبیعت بسپاریم و لحظه های شیرینی را رقم بزنیم.

حالا باز هم راهی جاده می شویم . می خواهیم مناظر زیبای طبیعت را در استان چهارمحال و بختیاری جستجو کنیم …

شهر کوهرنگ و روستای دیمه ما را به سوی خود می خوانند…

با کارناوال در سفر به چشمه دیمه همراه باشید .

تابستان و گرما، زمان مناسبی است تا تنی به آب بزنیم و لذت بی مثالی را تجربه کنیم.

شاید تصور کرده اید که می خواهیم در این گرما سفری به شهرها ی حاشیه دریای مازندران بزنیم و در آب این دریاچه شنا کنیم…

اما خیر، این بار مقصدمان کمی آنطرف تر و استان اردبیل است. می خواهیم با کارناوال به سرعین برویم و از چشمه های آب گرم سرعین بازدید کنیم.

همراه کارناوال  شویم تا با این چشمه های آب گرم معروف در دنیا آشنا شویم.

( پیش  از ورود به ادامه مطلب باید پوزش بطلبیم بابت برخی تصاویر که ممکن است مربوط به آب گرم  ذکر شده نباشد.)

چشمه‌های پلکانی و هیجان انگیز پاموک کِله، اعجابی سپیدگون بر فراز شهری باستانی‌ هیراپولیس است که دیواره‌هایش مرواریدگون زیر انوار آفتاب می‌درخشد.

چشمه‌هایی چون آبشاری عظیم و منجمد و برفی که دیدنش هوش از سر و روح از تن می‌برد.

پاموک کِله معروف ترین و پربازدیدترین جاذبه گردشگری در  ترکیه است.

چشمه‌های سپید و درخشان پاموک کِله از دیوارهای کَلسیت سفید تشکیل شده و دارای آب گرمی غنی از مواد معدنیست و در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد.

این چشمه‌های پلکانی شباهت زیادی به چشمه‌های باداب سورت ایران عزیزمان دارد.

پاموک کِله در زبان ترکی به معنای قلعه‌‌ای برفی است.

کارناوال این بار به دیاری در نزدیکی ایران زمین می‌رود و از شما دعوت می‌کند تا با ما در این گردش طبیعت‌وار و باستانی‌طور همراه شوید.

باز هم اعجاب انگیزی دیگر، در سرزمین مان ایران.

این جا چشمه هایی از جنس نور جاری است، برخی می گویند مقدس است و حتما هم هست. جلوه ای از قدرت لاینتهی خداوندی است و چشمان جویای زیبایی ر اخیره می کند. نامش را باداب سورت گذارده اند و امروز میزبان مهمانان بسیاری است.

از میان کوهستان جاری است و بر روی مسیری پله کانی به پایین سرازیر می شود. تنها در ایران و چند کشور انگشت شمار دیگر از این نمونه طبیعی وجود دارد.منحصر به فرد است و هنگام دیدنش متحیر خواهی ماند زیرا در طول هزاران سال از کوهستان ها جاری شده و حوضچه هایی رنگین کمانی را پدید آورده است

با کارناول هم قدم شوید تا بر روی پله هایی از جنس آب قدم بگذاریم.

برای همه ما پیش آمده که با دیدن کلبه ای در جنگل، رویای اقامت در آن را آرزو کنیم.
حتی شاید دکوراسیون داخل آن هم برایتان مهم نباشد و فقط به دنبال خانه ای باشید که بوی چوب و کاج بدهد.
به دنبال آرامشی از جنس طبیعت و راحتی به گرمی خانه.
امروز کارناوال رویای شما را برایتان در قالب اقامتگاهی رمانتیک و آرام، با هوایی پاک و سکوتی دلنشین در دل کوهستان های کلرادو آمریکا معرفی می کند.
بنابراین با ما همراه باشید در اقامت و گردشی بی نظیر در میان طبیعت بکر این منطقه …

امروز قصد داریم با یکی از مکان های گردشگری استان آذربایجان غربی آشنا شویم که جاذبه های طبیعی و زیبایی آن تعداد زیادی از گردشگران را جذب می کند و علاوه بر زیبایی، خواص درمانی آن مردمان بسیاری را برای استفاده و بهره مندی از این موهبت الهی به شهرستان سردشت می کشاند.

با هم به بازدید از چشمه کانی گراوان برویم…

This is search results
در حال بارگذاری ...