ایران از نگاه گردشگران خارجی

بسیاری فکر می کنند به دلیل تبلیغات منفی که در رسانه های غربی در مورد ایران وجود دارد، کمتر گردشگر خارجی میل سفر به کشورمان را پیدا می کند. اما با این حال بسیاری از گردشگران ماجراجو، بار سفر می بندند و راهی این سرزمین کهن می شوند تا خودشان چهره ی واقعی ایران را کشف کنند. برای مثال هر روزی که برای دیدن آثار تاریخی به اصفهان بروید، حتما گردشگرانی را خواهید دید که با اشتیاق به معماری ایرانی خیره شده اند. تصور نکنید که گردشگران خارجی تنها در اصفهان هستند، حتی در بازار تهران، بازار تجریش و صدها مکان دیگر وجود آن ها احساس می شود.

اما ایران از نظر این مسافران و خارجی هایی که با ذهنی مخدوش به کشورمان آمده اند، چگونه است؟ زیبایی های بی نظیر ایران در نظرشان چه طور نقش می بندد؟ این ها سوالاتی است که شاید در مواجه با توریست های خارجی در ذهن مان شکل بگیرند. برای یافتن پاسخ این پرسش ها می خواهیم ایران و زیبایی هایش را از لنز دوربین مسافران خارجی آن به تماشا بنشینیم. با کارناوال همراه شوید تا زیبایی های ایران را در تصاویر گرفته شده توسط توریست های خارجی بنگریم.

Nick و Dariece ( نیک و داریس ) زوج جوانی هستند که از ۸ سال پیش تصمیم گرفته اند زندگی خود را در سفر بگذرانند و از دیدن جاذبه های دنیا لذت ببرند. آنها تا کنون موفق شده اند به ۵۵ مقصد مختلف در اقصی نقاط جهان سفر کنند و تجربیاتی متفاوت را برای خودشان رقم بزنند. اما این تمام هدف و رویای آنها نیست، این زوج تمام دیده ها و شنیده و تجربیات خود را در اختیار دیگر دوستداران سفر می گذارند و معتقدند این گونه انسان های بیشتری در چهار گوشه ی دنیا به سفر ترغیب می شوند و فرصت کشف دنیایی تازه را پیدا می کنند.

ایران، از جمله کشورهایی که این زوج به آن سفر داشته و روزهای خوشی را در آن گذرانده اند. از نظر آنها ایران کشوری است غنی از فرهنگ و تاریخ که به بدترین شکل ممکن به ساکنان قاره های دیگر معرفی شده است. این زوج امیدوارند با انتشار تجربه ی سفرشان به ایران ذهنیت های منفی در باره ی این کشور را کاهش دهند و بتوانند آن را به خوبی معرفی کنند.

پیش از این در مطلب خاطرات زوج گردشگر کانادایی از سفر به ایران توصیفی که آنها از ایران و سفرشان به این سرزمین پهناور داشته اند را بیان کردیم. حالا این زوج، به ویژگی های مردم ایران و رفتارشان با گردشگران می پردازند و درباره ی آن چنین می گویند:

اگر تا به حال به ایران سفر کرده و یا در اطراف آن به گشت و گذار پرداخته باشید قطعا برخورد با مردمان این سرزمین را تجربه کرده و یا شایعاتی را در مورد آنها شنیده اید. گردشگران بیشماری در سراسر جهان درباره ی مهمان نوازی، سخاوت و طبع خالص مردمان ایران حرفهایی را زده اند و یا در سفرنامه های خود به این مقوله پرداخته اند. ما تصمیم گرفتیم همه ی این شنیده ها را لمس کنیم و از نزدیک ببینیم، پس راهی ایران شدیم و ۳۱ روز را در آنجا و در میان مردمانی مهربان سپری کردیم. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اینکه در مورد مهمان نواز بودن یا نبودن مردمان یک سرزمین تصمیم بگیرید، حتما سفر به ایران را تجربه کنید.

در ادامه به ارائه ی نظرات این زوج گردشگر می پردازیم…

با کارناوال همراه باشید …

کشورمان ایران به دلیل وجود آثار تاریخی و طبیعی منحصر به فرد همواره مورد توجه گردشگران از سراسر دنیا بوده است اما برخی از این گردشگران به دلیل تبلیغات منفی و ذهنیت اشتباهی که درباره ی ایران دارند ترجیح می دهند به این کشور سفر نکنند. در این میان هستند کسانی که می خواهند خودشان واقعیت را بسنجند و با آن آشنا شوند.

Nick و Dariece ( نیک و داریس ) زوج جوانی هستند که از ۸ سال پیش تصمیم گرفته اند زندگی خود را در سفر بگذرانند و از دیدن جاذبه های دنیا لذت ببرند. آنها تا کنون موفق شده اند به ۵۵ مقصد مختلف در اقصی نقاط جهان سفر کنند و تجربیاتی متفاوت را برای خودشان رقم بزنند. اما این تمام هدف و رویای آنها نیست، این زوج تمام دیده ها و شنیده و تجربیات خود را در اختیار دیگر دوستداران سفر می گذارند و معتقدند این گونه انسان های بیشتری در چهار گوشه ی دنیا به سفر ترغیب می شوند و فرصت کشف دنیایی تازه را پیدا می کنند.

ایران، از جمله کشورهایی که این زوج به آن سفر داشته و روزهای خوشی را در آن گذرانده اند. از نظر آنها ایران کشوری است غنی از فرهنگ و تاریخ که به بدترین شکل ممکن به ساکنان قاره های دیگر معرفی شده است. این زوج امیدوارند با انتشار تجربه ی سفرشان به ایران ذهنیت های منفی در باره ی این کشور را کاهش دهند و بتوانند آن را به خوبی معرفی کنند.

در ادامه قصد داریم توصیفی که آنها از ایران و سفرشان به این سرزمین پهناور داشته اند را به شما ارائه دهیم.

با کارناوال همراه باشید …

نطر توریست ها درباره ایران

همه ساله تعداد زیادی از گردشگران قصد سفر دارند اما میان شهر ها و کشورهای گوناگون در سراسر جهان هاج و واج و حیران می مانند. هر کشوری سعی دارد با امکاناتی که به توریست ها می دهد آن ها را به سوی خود جذب کند و همین دلیلی شده برای هرچه سردرگم تر شدن گردشگران.

این بار وبسایت بیزینس اینسایدر ( businessinsider ) دست به کار شده و کشورهای مختلف را از نظر جذابیت های توریستی بررسی نموده است؛ بیزنس اینسایدر نام وب‌گاه خبریِ آمریکایی است که در خصوص تجارت و اخبار فناوری فعالیت می کند و مقر اصلی در آن در نیویورک می باشد. این وب گاه ۵۰ کشور را به عنوان برترین اماکن برای سفر در سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی نموده. خوشبختانه کشور عزیزمان ایران هم در فهرست معرفی شده قرار گرفته و رتبه ی خوبی را هم از آن خود کرده است.

ایران به عنوان یازدهمین کشور در این لیست به جهانیان برای سفر در سال ۲۰۱۷ میلادی پیشنهاد شده است. کارناوال هم امروز قصد دارد که این فهرست و کشورهایش را مورد بررسی قرار دهد. باعث افتخار همه ی ایرانیان است که کشورمان در این لیست جهانی جای گرفته و امیدواریم که بتوانیم به خوبی از گردشگرانی که قصد سفر به ایران را دارند پذیرایی نماییم.

پیشنهاد می کنیم از دیگر مطالب مرتبط کارناوال هم دیدن نمایید:

بهترین کشورها برای سفر در سال ۲۰۱۷ 

بهترین شهرها برای سفر در سال ۲۰۱۷

با کارناوال همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به فهرست برترین اماکن برای سفر در سال ۲۰۱۷ میلادی از نظر بیزینس اینسایدر.

ایران در میان مقاصد برتر گردشگری

جوزف کیلی طراح و گرافیست و مدیر هنری که به بسیاری از نقاط جهان سفر کرده و در طی سفرهاش به دنبال الهامات خلاقانه و کشف بصیرتی فرهنگی است! او در مورد خودش این گونه می نویسد:

به دنیا آمدم تا عاشق سفر باشم و این داستان از آن جا شروع شد که مادرم قاره اروپا را به مقصد کالیرفنیا ترک گفت. اما درهای مسافرت از زمانی به روی من باز شدند که خانواده ام برای ۲۵ مین سالگرد ازدواج شان به پاریس بازگشتند. همان جابود که عشق سفر در من جوانه زد و با کوله گردی تمام جهان را زیر پا گذاشتم. از غربی ترین نقاط اروپا بگیرید تا دشت های دورافتاده تبت.

جوزف دو سال پیش نیز سفری به ایران داشت و از این سفر خاطرات و یادگاری های زیبایی برای خودش به ارمغان برد. امروز تجربیات او را در مورد سوغاتی های ایرانی می خوانیم:

همه ما در مورد زیبایی و کیفیت قالی های ابریشمین ایرانی با طرح های پیچیده و درهمش شنیده ایم. اما واقعا چقدر در مورد این که چه عاملی باعث خوب شدن فرش های ایرانی می شود، می دانیم؟ درباره دیگر سوغاتی های شگفت انگیز ایرانی چطور؟ این کشور اعجاب انگیزی که اغلب مورد بدفهمی قرار گرفته است.

بازدید من از بازارهای سنتی ایرانی چشمانم را به روی زیبایی و فنون این صنایع دستی خارق العاده گشود. شما بازارها را در اغلب شهرهای ایران خواهید یافت اما باید بدانید که شهر اصفهان پایتخت خرید و صنایع دستی ایران محسوب می شود. شهری بی نظیر و باشکوه به همراه خیابان های سه لاینه و رودخانه پرپیچ و خمش که به آرامی از زیر پل به یاد ماندنی خواجو روان شده است.

همراه کارناوال و از دید یک گردشگر خارجی به درون بازارهای ایران بیایید.

سوغات در بازارهای ایرانی

ایران به دلیل غنای آثار فرهنگی، تاریخی و طبیعی همواره مورد توجه جهانگردان و گردشگران از سراسر دنیا بوده و هست. شاید به دلیل تبلیغات منفی بر علیه این کشور بسیاری از گردشگران پیش از ورود به آن احساس تردید کنند و یا تصویر مبهمی از آن داشته باشند اما با ورود به ایران و گشت و گذار در چهارگوشه ی آن به شناختی متفاوت به آن می رسند و غرق در زیبایی های آن می شوند.

این بار یکی از نشریه های معتبر بریتانیایی به نام گاردین فضایی را به انتشار نظرات و تجربیان گردشگران در مورد ایران اختصاص داده است تا همگان با مراجعه ی به آن بتوانند دیده های خود را در مورد این کشور چهارفصل به اشتراک بگذارند. این مجله پیش از این نیز در مطالب و گزارشاتی به معرفی ایران پرداخته و تجربیات سفر به این کشور را از زبان گردشگران منتشر کرده بود تا تصویری واقعی از ایران را در ذهن مردم سراسر جهان شکل دهد.

در این دیدگاه ها نکات شیرین و متفاوتی در مورد کشورمان به چشم می خورد که دانستنشان حس خاصی را برایمان به ارمغان می آورد. در ادامه این نظرات و تجربیات را با یکدیگر مرور می کنیم تا حس خوب آنها را با یکدیگر شریک شویم….

با کارناوال همراه باشید…

مدیر پیشین نمایندگی صلیب سرخ در ایران، اولیویه مارتین می گوید: شناخت جهان از ایران به واقعیت نزدیک نیست… . او به واسطه ی ماموریتی که داشته، در ایران بسیار سفر کرده و با ایران و ایرانی آشنا شده. او ایرانی ها را علاقه مند به کارهای بشردوستانه، اصفهان را مسحور کننده و شیراز را بینظیر توصیف می کند.

شناخت جهان از ایران به واقعیت نزدیک نیست

به نقل از ایرنا؛ یک گروه ۱۰ نفره از گردشگران فرانسوی در قالب یک تور ۱۱ روزه به ایران سفر کرده و از زیبایی ها و جاذبه های آن دیدن می کنند. نظر آن ها در مورد سفر به ایران جالب است؛ آن ها می گویند: ایران، کشوری امن برای گردشگران اروپایی و سفر به آن با احساس خوشایند غیرقابل توصیفی همراه است.

نظر گردشگران فرانسوی در مورد ایران

به نقل از ایرانا؛ یک ایران شناس آلمانی با نام هارتمون نیمان در مورد ایران گفت: با توجه به علاقه ای که به فرهنگ، آداب و رسوم مردم ایران پیدا کرده ام در حد توانم تلاش می کنم تا این سرزمین را به آلمانی ها و دیگر اروپاییان معرفی کنم.هارتمون نیمان که سرپرست یک گروه گردشگری است و به ایران و تربت حیدریه سفر کرده است.

منظره ای سرسبز را تصور کنید که چشم اندازی زیبا از مزارع چای، شالیزارها و زیتون را پدید آورده است. سرزمینی که می توانید صبح زود به سمت آبشارهایی زیبا حرکت کنید و صبحانه ای محلی را در کنار ان میل کنید. زمانی که در جنگل ها قدم می زنید می توانید از درخت ها هلو و زرد آلو بکنید و طعم شیرین این میوه ها را در دهان خود تجربه کنید. این ها سخنان یاسمین خان ( Yasmin Khan ) از مجله ی بریتانیایی گاردین بود که درباره ی سفر خود به ایران و تجربه ی گردشگری غذایی در این کشور بیان کرده است. وی از شمال تا جنوب کشورمان را سفر کرده و بیشتر غذاهای محلی را امتحان کرده است.

در ادامه با او همراه می شویم و گوش به سخنان و خاطراتش از سفر به ایران می سپاریم.

همراه با کارناوال باشید.

همراه کارناوال به خوانش روایتی از گاردین نسبت به ایران می پردازیم. این نوشته ها را یکی از خبرنگاران ایرانی گاردین خطاب به دوستان بریتانیایی اش نوشته و از آن ها دعوت کرده تا به ایران بیایند. خبرنگار گاردین دعوت وسوسه آمیز خود را این گونه آغاز می کند:

دوستان عزیزم! از میهمانی خداحافظی من در شهر بریکستون و شبی که با ته چین زعفرانی از شما خداحافظی کردم، بیش از ۲۵ سال می گذرد. زمان درازی بود که در کنارتان زندگی کرده بودم و راستش، شما بخش مهمی از زندگی من بودید. از نخستین روز وارد شدنم به انگلستان، که دخترک دلتنگ و ۱۲ ساله ای بودم، بگیرید تا روزهای مدرسه، سال های تحصیل دانشگاه و مقطع کارشناسی ارشد، تمامی این اوقات در کنارم بودید.

با این حال و پس از گذشت یک ربع قرن، هنوز دعوتم را نپذیرفته اید و نخواسته اید که اینجا هم را ملاقات کنیم. از آن جا که سیاست های کشور ایران با نظرات و تمایلات شما هماهنگی ندارد، تصویر ایران بدجوری نزد شما مخدوش شده و علاقه ای ندارید حتی برای سرگرمی خودتان به ایران بیایید. این آخرین تلاش من برای دعوت شما به ایران است: شاید بر موانع روانی خود غلبه کرده و در نهایت آن پرواز شش ساعتی به مقصد تهران را انجام دهید.

گرچه برخلاف مردم دیگر کشورها لازم است برای ویزا اقدام کنید، اما آن هم اتفاق دشوار و سختی نیست و امروزه بریتانیایی ها و امریکایی های بسیاری با گرفتن ویزا، به ایران سفر می کنند. خوب است بدانید که بنا بر توافقات قبلی، از همین دوشنبه خطوط هوایی انگلیس، روزانه پروازهایی را به مقصد تهران خواهند داشت…

در ادامه همراه کارناوال باشید تا توصیفات این خبرنگار از ایران را با هم بشنویم.

اصفهان

در نظر بسیاری از خارجی ها ایران گزینه ی مناسبی برای سفر به حساب نمی آید؛ طرز فکری که بدون شک می توان با قاطعیت گفت از ریشه اشتباهی بیش نیست. ایران کشوری است که ۲۱ سایت باستانی آن در یونسکو به ثبت رسیده و به تعداد آن نیز در سال های آتی افزوده خواهد شد. ( میراث ثبت شده ایران در فهرست یونسکو | بخش اول و میراث ثبت شده ایران در فهرست یونسکو | بخش دوم )

شاید در اخبار خارجی و رسانه ها خیلی چهره ی خوبی از ایران معرفی نشود ولی هر گردشگر خارجی که به ایران سفر کرده به جز خوبی و خاطرات خوش هیچ ندیده و بعد از سفر از تصمیم خود و بازدید از کشورمان بسیار خرسند بوده است.

همه ی ما این موضوع را می دانیم که ایران سرزمینی است زیبا که دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی می باشد و مردم آن نیز بسیار مهمان نواز هستند. با کمرنگ تر شدن تحریم های بین المللی شاهد رشدی تازه در صنعت گردشگری هستیم و امیدواریم این رشد ادامه پیدا کند.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به چگونگی سفر آمریکایی ها به ایران و شرایطی که برای سفر آن ها وضع شده است و ببینیم به عنوان یک آمریکایی چطور باید به ایران سفر کرد.

همراه با کارناوال باشید.

ایران را این بار از لنز دوربین یک عکاس بلژیکی، با نام پاسکال منرت ( Pascal Mannaerts ) ببینید.

پاسکال که امروز در بروکسل زندگی می کند نزدیک به ۱۰ سال است که سفر به دور دنیا و عکاسی را پیشه کرده است. او به کشورهای زیادی در اقصی نقاط دنیا از جمله، آمریکا، آسیا، آفریقا و شرق میانه سفر کرده است و لحظه های ناب سفرش را در قاب تصاویری زیبا به ثبت رسانده است.

او هدفش از عکاسی این است تا مردمان کشورهای مختلف و فرهنگ هایش را به جهانیان معرفی کند و همه را از زیبایی هایی که در دنیا وجود دارد آگاه سازد.

برای آشنایی با پاسکال همین بس که تصاویر او در نشریه ها و وب سایت های معتبری نظیر نشنال جئوگرافیک، بی بی سی، ژئو، گاردین و … منتشر شده اند و همچنین نمایشگاه های بسیاری هم در کشورهای مختلف برپا کرده است.

یکی از سفرهای او به مقصد ایران بود. بد نیست تا نظر او را در مورد ایران بدانید:

به دنبال سفری جالب هستید؛ پس باید به ایران سفر کنید. ایران شما را شگفت زده می کند؛ آنقدر زیبایی دارد که شاید با ارزش ترین و بهترین مقصد برای سفر روی زمین باشد. اگر می خواهید به جایی بروید که نه شرقی باشد و نه غربی، در عین حال عجیب و متحیر کننده هم باشد، همزمان امن هم باشد بدون شک باید ایران را ببینید. این را بدانید که عاشق ایران خواهید شد…

ایران، ملتی متشکل از قومیت های مختلف که تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و امروز پیشکش های فراوانی برای مسافرانش دارد؛ اگر تاریخ بخواهید شما را به سفری در زمان می برد و اگر طبیعت بخواهید شما را در رویایی بی انتها غرق خواهد کرد.

و اما مردمان ایران؛ مردمانی نجیب و دوست داشتنی که از هیچ کمکی مضایقه نمی کنند و هم صحبتی با آن ها لذتی بی مثال دارد.

ایران با آنچه که می گویند فرق دارد؛ تنها راه کشف این تفاوت دیدن از نزدیک است.

برای آنکه با ایران واقعی آشنا شوید تصاویر سفرم را با شما به اشتراک گذاشتم.

همراه پاسکال و کارناوال به ایران بیایید.

یک گردشگر زن آمریکایی به نام سیلویا لارنس ( Silvia Lawrence ) چندی پیش سفری به ایران داشت؛ بعد از بازگشت از سفر ایمیل های زیادی از سوی طرفداران خود مبنی بر به اشتراک گذاری خاطرات سفرش دریافت کرد. همین بهانه ای شد تا او بر آن شود تا نکاتی را درباره ی سفر به ایران بنویسد. وی مهم ترین و کار آمدترین نکاتی را که هر گردشگر باید در سفرش به ایران رعایت کند را از دیدگاه خود بیان می کند. او که ۲ هفته در ایران بود مطمئنا تجربه ی کافی از سفر به ایران را دارد و به همین دلیل می تواند نکات زیادی را با دیگر گردشگران به اشتراک بگذارد.

در این مطلب با این گردشگر زن آمریکایی که به دلیل علاقه ای که به نروژ و زیبایی هایش دارد، علاقه دارد تا خود را یک نروژی معرفی کند، همراه می شویم و نکاتی را از دیدگاه او از سفر به ایران مطالعه می کنیم و نظراتش را درباره ی مردم و فرهنگ کشورمان می شنویم و شگفت زده خواهیم شد.

همراه با کارناوال باشید.

روزنامه ال موندو ( دومین روزنامه بزرگ کشور اسپانیا )، در ویژه نامه سیر و سیاحت خود جاذبه های گردشگری ایران را به قلم «زاهیدا ممبرادو»، خبرنگار این روزنامه در تهران، تشریح کرده است.زاهیدا ممبرادو در ادامه ی توصیفاتش از ایران به توصیف تبلیغی جذابیت های گردشگری ایران پرداخته است.

تخت جمشید

‘ امنیت فوق العاده، آزادی، جامعه ای پویا، توسعه و پیشرفت، مدرن و تمیز، مردمی مهربان و …. ‘ این ها بخشی از توصیفات یک شهروند پاکستانی با نام ‘ نُعمان’ است که به ایران سفر کرده؛ سفری که او می گوید یکی از بهترین تجربه هایش بوده است.

در سفر به ایران طیف وسیعی از لذت های خوشمزه به استقبال شما می‌آید و در میان نام های آشنایی چون کباب، غذاهای و خوشمزه های بسیاری از سرتاسر ایران پهناور مانند: خاویار، ترشی، ماهی دودی شمال، سمبوسه، فلافل، میگو، آش ها و بستنی زعفرانی و گلاب دار به شما چشمک می‌زنند.

کافیست تا نگاهی به نقشه و جغرافیای وسیع کشور ایران بیاندازید، در خواهید یافت که منشأ این تنوع بی نظیر از کجاست! زمانی امپراتوری هخامنشی و پارسی تمام منطقه کشور فعلی ایران و کشورهای همسایه اش را در بر می گرفت و در زمان های بعدی و جنگ های مختلف، زمین های زیادی دست به دست شدند. از طرفی راه بزرگ و مهم ابریشم از درون کشور ایران می گذشت، در نتیجه بسیاری ار ایران می‌گذشتند.  یکی از تأثیرات این موارد تأثیر دیگر فرهنگ ها بر فرهنگ مردمان و فرهنگ غذایی کشور است و قطعا یکی دیگر از دلایل تنوع خوشمزه های ایرانی است.

این ها سخنان لوئیزا شافیا سرآشپز آمریکایی و صاحب رستورانی ایرانی در منهتن نیویورک است. او به تازگی کتابی با عنوان آشپزخانه جدید پارسی «The New Persian Kitchen» به چاپ رسانده که طیفی از غذاهای ایرانی را با دستور غذایی و طرز طبخ شان توضیح داده است.

در ادامه خواهیم دید که معروف ترین غذاهای ایرانی از نظر این سرآشپز آمریکایی کدام یک هستند و این با بار طرز تهیه ی این غذاها از زبان او آشنا شویم.

همراه با کارناوال به سفری خوشمزه در ایران بیایید.

غذاهای ایرانی

در این مطلب می خواهیم ایران ار از زاویه دوربین یک توریست خارجی با نام Diaconescu Radu ببینیم. او تا سال ۲۰۱۲ در برلین زندگی می کرد، اما از سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت تا با دوچرخه دنیا را سفر کند. او خودش را فردی کنجکاو معرفی می می کند و می گوید، خوب و یا بد بودن هر چیزی بسته به تجربه ی شما از آن دارد، پس تا زمانی که آن را تجربه نکرده اید نمی توان نظر قطعی داد. پس با این اوصاف باید رفت و همه چیز را تجربه کرد.

او چندین سال است که به سبب همین طرز تفکری که دارد، با دوچرخه به دور دنیا سفر می کند. در سال ۲۰۱۴ هم سفری به ایران داشته، سفری که لحظات آن را در قاب تصاویری جذاب به تصویر کشیده است.

او در این آلبوم که در ادامه با هم می بینیم، از تجربیاتش در سفر به ایران می گوید؛ از ترافیک های وحشتناک و مهمان نوازی های مردم سخن می گوید.

چندی پیش هم ایران را از دید یک توریست لهستانی که به ایران سفر کرده بود، نظاره کردیم : نکات جالب درباره ایران از نظر یک توریست لهستانی

همچنین تصاویر جاذبه های ایران از لنز دوربین توریست بریتانیایی تماشا کردیم.

با کارناوال همراه باشید تا توصیفات عکاس این آلبوم را بخوانیم و از تجربیات او در هنگام سفر به ایران بیشتر بدانیم.

امروز کارناوال با مطلب بسیار جالبی در کنار شماست. Marysia توریستی اهل لهستان است که به کشورهای مختلفی سفر می کند. وی پس از سفر به کشور ایران در سایت خود دانستی های جالبی را از آنچه که از مردم ایران در طول سفر دیده بود، منتشر کرد.

او در وبسایت خود نوشته که پیش از سفر به ایران مطالب و داستان های بسیار وحشتناک، بد و عجیب و غریبی را در مورد ایران و مردمان آن شنیده بود اما پس از سفر متوجه می شود که تمام این تفکرات منفی، تنها “تصورات غلط و اشتباه” می باشد.

بدون شک این نگاه غلط از روی تبلیغات منفی علیه ایران توسط کشورهای دیگر شکل گرفته است و از طرفی دیگر تمام تقصیرها را نمی توان گردن دیگران انداخت و خودمان نیز تا کنون فعالیت زیادی در تبلیغ و معرفی زیبایی های تمام نشدنی ایران به جهانیان، نداشته ایم. اما اکنون فراگیر شدن اینترنت و فضاهای مجازی باعث شفاف سازی واقعیت ها می شود. همانند کاری که Marysia در مورد ایران انجام داده است.

همراه کارناوال شوید تا با هم با ۱۰ ویژگی ایرانیان از نظر این توریست لهستانی آشنا شویم.

امروز از لنز دوربین دیوید سیم که عکاس یک شرکت خبری بریتانیایی است، سفری به نقاط مختلف ایران خواهیم داشت و ۳۰ جاذبه زیبا در ۳۰ عکس از او را خواهیم دید.

این عکاس معتقد است با لغو تحریم های هسته ای علیه ایران، کشور ما می تواند گردشگری خود را رونق و توسعه ببخشد. از طرف با معرفی ایران به عنوان مقصدی مناسب برای سفر از سوی نشریات معتبر بین المللی مانند فایننشال تایمز، گاردین و نشنال جئوگرافی تبلیغ مناسبی برای سفر به ایران صورت گرفته است.

طبق گزارشات تحلیلگران، بازار گردشگریِ ایران می تواند به عنوان یک قطب گردشگری در منطقه نقش ایفا کند اما رسیدن به این هدف نیاز به زیرساخت هایی اساسی دارد.

این عکاس برخی از مشکلات زیرساختیِ گردشگری ایران را  در حین بازدید مواردی همچون: کاربردی نبودن کارت های اعتباری خارجی، ممنوع بودن الکل، پوشش حجاب و عدم واگذاری اتاق های هتل به زوج های ازدواج نکرده، می داند که البته خود او به ممنوع بودن برخی از این موارد به دلیل قانون های اسلامی واقف است.

اکنون گردشگران بسیاری علاقه دارند که از مکان های تاریخی و فرهنگی ایران بازدید کنند و در دل این کشور کمتر شناخته شده برای زیبایی هایش ماجراجویی کنند.

کارناوال را به همراه دیوید سیم در این سفر همراهی کنید.

صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...