ایران از نگاه گردشگران خارجی

به تازگی کشور عزیزمان ایران میزبان گردشگران خارجی بسیاری است؛ گردشگرانی که هر کدام قبل از ورود به ایران ترس و وحشت خاصی سراسر وجودشان را فرا می گیرد اما پس از ورود به ایران محو فرهنگ و مهمان نوازی ایرانیان می شوند.ر این میان هستند کسانی که برخلاف بسیاری از نوشته های گردشگرانی که از ایران تعریف و تمجید می کنند، ایران را از نگاهی دیگر و متضاد با دیگران توصیف می کنند. این افراد بنا به دلایل مختلف، خاطره ای خوش از سفرشان به ایران را به خود به خانه نمی برند. همراه کارناوال و همسفر با یک توریست اهل استرالیا به تهران بیایید تا ببینیم در این سفرچه به جیمی گذشته است…

در آن سوی مرزها بسیاری تصوری گنگ و مبهم از ایران دارند و با آمدن نام این کشور هزاران علامت سوال در ذهنشان شکل می گیرد. آنها به واسطه ی شنیدن اخبار رسانه ها و تبلیغات منفی، کمتر رویای سفر به ایران را در سر می پرورانند و شاید هیچوقت به آن به عنوان یک مقصد برای گذراندن تعطیلاتشان فکر هم نکنند. اما با وجود همه ی این موانع باز هم شاهد ورود گردشگران از ملیت های مختلف به این سرزمین کهن هستیم و در سطح شهرها و روستاها با آنها برخورد می کنیم.

این گردشگران در بازگشت به کشورشان تمامی معادلات را در ذهن اطرافیانشان بر هم زده و تصویر واقعی از ایران را به آنها ارائه می کنند. آنها با اشتراک گذاشتن تصاویر سفرشان دیگران را به سفری مجازی در ایران دعوت می کنند و از خاطراتشان سخن می گویند. این بار نوبت جیمی داو (Jimmy Dau) است که از تجربه یی سفرش به ایران بگوید و و تصاویر ثبت شده اش را با علاقه مندان در سراسر جهان به اشتراک بگذارد.

جیمی که کودکی خود را در استرالیا گذرانده است، در سال ۲۰۱۳ کارش را برای همیشه کنار گذاشت و سفرهایش را آغاز کرد. او تا کنون به کشورهای زیادی سفر کرده؛ از آمریکای جنوبی و مرکزی تا اروپا و خاورمیانه و آسیای جنوب شرقی…

 

در ادامه با هم سری به آلبوم عکس های جیمی می زنیم و نگاهی به تصاویرش از ایران عزیزمان می اندازیم…

با کارناوال همراه باشید…

ذهن کنجکاو بشر در مقوله ی سفر نیز وارد شده و او را راهی مقاصد تازه می کند. برخی هم پا را از یک کنجکاوی معمولی فراتر گذاشته و می خواهند ناشناخته ها را کشف کنند. در میان مقاصدی که این افراد انتخاب می کنند نام ایران نیز به چشم می خورد چرا که نبود تبلیغات مناسب برای جاذبه های کشورمان و گفتهه های جانب دارانه ی رسانه های غربی تصویری مبهم را در ذهن بسیاری از مردمان سرزمین های دیگر حک می کند. نام ایران برای آنها مساوی با تروریسم وو محرومیت است و شاید هیچگاه فکر سفر به آن به سرشان نزند.

در این میان افرادی چشم و گوش خود را بر همه ی این اخبار بسته اند تا خودشان واقعیت را کشف نمایند. پیش از این درباره ی برخی از این افراد با شما سخن گفتیم و تجربیات آنها را از سفر به ایران برایتان بازگو نمودیم:

 خاطرات خانم گردشگر انگلیسی از سفر به ایران

ماه عسل زوج افغان در ایران، کشور امنیت و مهربانی

تصاویری از ایرانگردی های جالب زوج جوان اروپایی از جنوب تا تهران

نظر آمریکایی ها درباره ایران | چرا به ایران می آیند

این بار همسفر یکی دیگر از این افراد به نام جو کری (Jo Currie) می شویم که در اکتبر ۲۰۱۲ به ایران سفر کرده و تصاویری از این سفر را در مجموعه ای به نام تجربه ایران منتشر نموده است.

در ادامه با کارناوال همراه باشید تا تصاویر این گردشگر را با هم مرور کنیم…

بازدید از ایران برای بسیاری از ساکنان آن سوی مرزها، همانند سفر به دنیایی از ناشناخته ها به نظر می رسد که گاه ترسناک نیز هست. این نگاه ناشی از اطلاع رسانی نادرست رسانه ها درباره ی ایران است که تلاش می کنند ایران را کشوری ناامن جلوه دهند و به عنوان مقصدی خطرناک از آن یاد کنند.

در این میان گاه نیروی کنجکاوی فرد بر این حرف و حدیث ها پیروز می شود و با نادیده گرفتن این گفته ها، وی را راهی سفر می کند. همین نیرو باعث شده تا طی سال های اخیر بسیاری از گردشگران مسیر سفر خود را به سمت ایران تغییر دهند و به گفته ی خودشان لحظاتی فراموش نشدنی و پر از تجربیات جدید را در آن بگذرانند. آنها به تعریف از این سفر برای اطرافیانشان اکتفا نکرده و با انتشار تصاویری در سایت های مختلف سعی می کنند تا تصویر مبهمی که از ایران در ذهن ها نقش بسته است را شفاف و شفاف تر کنند.

یکی از این افراد لوسین مارین (Lucian Marin) است که بار و بندیلش را جمع کرده و پس از سالها کشمکش با خود و اطرافیان تصمیم گرفته با گروه کوچکی از دوستانش، مراحل دریافت ویزای ایران را طی کند و راهی این کشور پر رمز و راز شود. آنها گشت و گذار خود را در نوامبر ۲۰۱۴ از شیراز آغاز کرده و پس از آن بهه شهرهای یزد، کرمان، فرحزاد، گرمه، اصفهان، کاشان و تعدادی از شهرهای بین راهی سرزده اند.

با هم سری به آلبوم عکس های لوسین مارین می زنیم و تصاویر وی از کشور عزیزمان را مرور می کنیم.

با کارناوال همراه باشید…

کشورمان ایران سرشار از زیبایی ها و جاذبه های تماشایی است که چشمان بسیاری را از سراسر دنیا به خود خیره می کند. به هر گوشه ی این سرزمین که بنگریم، تصویری تازه به چشممان می خورد که دنیایی تازه را به ما نشان می دهد.

تاریخ، معماری، فرهنگ، طبیعت و فضای متفاوت ایران باعث شده تا گردشگران بسیاری از کشورهای دیگر به سوی آن بیایند تا از لذت دیدن جاذبه های رنگارنگ این کشور بی نصیب نمانند. رسانه ها و قدرت ها در دنیا تمام تلاش خود را می کنند تا تصویری بسیار متفاوت با واقعیت ایران به مردم ارائه دهند و ذهنیت تاریک، خشن و مبهمی را به وجود آورند. ساکنان غرب تا اسم ایران را می شنوند به یاد انرژی هسته ای و جنگ و تروریست می افتند و هیچوقت بر روی آن به عنوان یک مقصد گردشگری حساب نمی کنند.

در این میان بسیاری هستند که به این حرف ها توجهی ندارند. آنها کوله بار خود را می بندند و راهی ایران می شوند تا خودشان از نزدیک واقعیت وجودی این کشور و فرهنگ مردمانش را لمس کنند. همه ی آنها به محض ورود به ایران همه چیز را متفاوت با گفته های رسانه ها می بینند و در بازگشت از سفر از شیرینی لحظه لحظه ی سفرشان برای نزدیکان خود می گویند.

تصاویر منتشر شده از سرزمینمان توسط گردشگران و روایات و قصه های آنان از سفر به این کشور تمام معادلات قبلی رسانه ها را بر هم زده و موجب شده تا نام ایران در صدر فهرست مقاصد بسیاری از گردشگران قرار گیرد. هر یک از این گردشگران با ذهنیتی خاص وارد این کشور می شوند و تجربیات سفرشان بسیار جالب و در خور توجه است. پیش از این با هم تعدادی از تجربیات گردشگران خارجی از سفر به ایران را مرور کردیم:

خاطرات زوج گردشگر اروپایی از سفر به ایران

خاطرات زوج گردشگر کانادایی از سفر به ایران

تعطیلات در ایران | نظرات گردشگران خارجی در مجله گاردین

نکاتی برای سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

این بار با نگاهی متفاوت نظرات گردشگران خارجی درباره ایران را بررسی می کنیم. در این مطلب از نگاه های گردشگران متفاوت به کشورمان می نگریم و در تجربه ی آنها شریک می شویم.

با کارناوال همراه باشید…

ایران، کشور هزار رنگ و چهار فصل، کشوری که هر گوشه اش تحفه ای برای پیشکش دارد؛ از کویر و زیبایی هایش تا سواحل دریای خزر و خلیج همیشه فارس گرفته تا جنگل های شمال ایران و حتی بناهای تاریخی که در جای جای ایران، داستان ها از روزهای گذشته در سینه دارند. اما این همه زیبایی تا زمانی که نروی و از نزدیک آن ها را نبینی، معنایی برای زندگی ندارند، باید کسی باشد تا گوش به داستان هایشان دهد وگرنه انگیزه ای برای تاب آوردن روزها برایشان باقی نمی ماند.

ما به عنوان یک ایرانی و فردی که در این خاک زندگی می کند، سفر و بازدید از این جاذبه ها شاید خیلی برایمان اتفاق تازه ای نباشد، اما وقتی یک گردشگر خارجی از یک فرهنگ دیگر برای دیدن زیبایی ها به ایران می آید، داستان فرق می کند؛ داستان این بار با تبلیغات و فضاسازی های سوء علیه ایران رنگی دیگر به خود می گیرد. خود را به جای یک گردشگر خارجی بگذارید، فردی که هیچ ذهنیتی از چهره ی خوب ایران ندارد و می خواهد به کشورمان سفر کند. به او می گویند ایران امن نیست، مردمان نامهربانی دارد و نباید به آن سفر کرد. عده ی زیادی تحت تاثیر این صحبت ها قرار می گیرند و با همین تصویر نادرست، برای همیشه فکر سفر به ایران را فراموش می کنند، و عده ای اما به چشم یک ماجراجویی و کشف واقعیت به آن می نگرند. درست مثل کاری ایسا ( Asa ) و آندری ( Andri )، زوج ایسلندی کردند.

این زوج قرار نبود به ایران بیایند، می ترسیدند، ایران را کشوری نا امن می پنداشتند و با آن که قصد سفر به دور آسیا را داشتند، اما چیزی نمانده بود که از سفر به ایران منصرف شوند. اما راه ایران را پیش گرفتند و آن طور که می گویند تا به خود آمدند، یک ماه از اقامتشان در شهرهای مختلف کشورمان گذشته بود.

اما در طول سفرشان چه اتفاق هایی برایشان پیش آمد؟ از چه جاهایی دیدن کردند و در نهایت چه تصویری از ایران را با خود به یادگار بردند؟ این ها سوالاتی است که تنها با خواندن خاطرات سفرشان میسر می شود؛ کاری که اگر در ادامه همراه کارناوال باشید، آن را انجام خواهیم داد…

سفر توریست ها به ایران

همه ی ما به خوبی از دیدنی ها و زیبایی های کشورمان آگاهی داریم و می توانیم ساعت ها درباره ی آنها سخن بگوییم. اما آیا ساکنان دیگر کشورها هم تصویری خوب از ایران دارند؟ آیا همه ی آنها درباره ی دیدنی های کشورمان اطلاع دارند؟

متاسفانه پاسخ این سوال ها منفی است. بسیاری از گردشگران خارجی هیچگونه شناختی از ایران ندارند و حتی آن را کشوری خطرناک و غیر امن برای سفر می دانند. آنها تحت تاثیر تبلیغات منفی رسانه ها قرار می گیرند و به راحتی قید سفر به یک سرزمین کهن را می زنند. در این میان کسانی هستند که توجهی به این تبلیغات ندارند و دوست دارند خودشان همه چیز را از نزدیک لمس کنند. آنها به هشدارهای اطرافیان توجهی نمی کنند و برای دیدن تصویر واقعی ایران راهی این کشور می شوند.

پیش از این تجربه ی سفر تعدادی از این گردشگران را در اختیار شما قرار دادیم و در مطالب زیر خاطراتشان را برای شما بازگو کردیم:

خاطرات زوج گردشگر اروپایی از سفر به ایران

خاطرات زوج گردشگر کانادایی از سفر به ایران

تعطیلات در ایران | نظرات گردشگران خارجی در مجله گاردین

نکاتی برای سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

این بار باز هم به سراغ یک زن گردشگر انگلیسی به نام ربکا لاو ( Rebecca Lowe ) می رویم و پای صحبت هایش در مورد ایران می نشینیم. او برایمان از مردم ایران و رفتارشان می گوید و گوشه ای از خاطراتش را با ما به اشتراک می گذارد.

با کارناوال همراه باشید.

کشور زیبا و پهناور ما ایران، به دلیل گستردگی در تاریخ و جغرافیا سرمنزل بسیاری از مردم جهان برای سفرهای دل انگیز و لذت بخششان است. بهانه های فراوانی در این مرز و بوم وجود دارد تا افراد متفاوتی را از هر اقلیم و با هر فرهنگی به سمت خود بکشاند و خاطره ای فوق العاده، برای همیشه در ذهنشان ثبت کند. برخی برای تماشای تاریخی به قدمت حضور انسان بر زمین پا به این سرزمین می گذارند، بعضی برای گذران روزهای مطبوع زمستانی از کشورهای سرد خود به سراغ ایران می آیند، عده ای نیز تعریف غذاها و خوراکی های ایرانی را شنیده اند و شوق خوردن غذای ایرانی امانشان را بریده و البته بسیاری از آن ها معتقدند مجموعه ای از همه این ویژگی ها، دلیل مهمی برای بازدید چند باره از ایران است.

امروز هم، سفر خاطره انگیز و جالب یک زوج افغان-هلندی به ایران بهانه ای شد تا دوباره زیبایی های کشورمان را به تماشا بنشینیم. این زوج دوست داشتنی با نا های فرهنگ دهزاد (Farhang Dehzad) و مرسل احمدی ( Mursal Ahmadi ) که هر دو متولد افغانستان و بزرگ شده کشور هلند هستند، حدود دو سال پیش سفر ویژه و متفاوت ماه عسل خود را به دور دنیا آغاز کردند و در مدت پانزده ماه بیش از پنجاه کشور دنیا را از نزدیک ملاقات کردند. ایران جزء آخرین انتخاب های ایشان برای سفر بوده و دلیل اصلی آن هم تبلیغات منفی رسانه های غربی از خطرات کشورمان برای گردشگران خارجی بوده است. با این وجود آن ها تصمیم می گیرند این ریسک را بپذیرند و مانند سفر به کشورهای مخاطره آمیز دیگر، پا به ایران بگذارند. آقای فرهنگ این سفر را این گونه توصیف می کند:

در ادامه همراه کارناوال باشید تا همسفر با این زوج به ایران بیاییم و بدانیم آن ها از چه اماکنی در ایرن بازدید کرده اند.

تاریخ کهن، معماری چشم نواز، طبیعتی کم نظیر، مردمانی مهمان نواز و فرهنگی دیرینه تنها بخشی از هزاران دلایلی هستند که بسیاری از ساکنان سایر کشورها را راهی ایران عزیزمان می کند.

آنها به ایران می آیند و تمام تلاش خود را می کنند تا در مدت زمانی کوتاه از همه ی زیبایی های این کشور بهره ببرند و خاطرات خوشی را برای خودشان رقم بزنند. خیلی از آنها تصویر درستی از ایران ندارند و بسیاری نیز بر اثر تبلیغات منفی رسانه ها چهره ی زشتی را از ایران برای خودشان ترسیم کرده اند. اما تعدادی بدون توجه به شنیده ها تصمیم می گیرند راهی سفر شوند و  همه چیز را از نزدیک لمس کنند.

تا به حال از تجربیات تعدادی از گردشگران خارجی برایتان سخن گفتیم و در مطالب زیر گفته های آنها را با شما به اشتراک گذاشتیم:

بهترین جاذبه های ایران از نظر زوج گردشگر اروپایی

نظرات زوج گردشگر کانادایی درباره مردم ایران

تجربه گردشگر آمریکایی از خرید سوغات در بازارهای ایران

تعطیلات در ایران | نظرات گردشگران خارجی در مجله گاردین

هر کدام ار این گردشگران به شهرهای متفاوتی سفر کرده بودند و تصاویر متفاوتی از ایران در ذهن داشتند اما وجه مشترک میان همه ی آنها، شیرینی سفر به کشوری تاریخی با فرهنگ غنی بود که لحظه ای از خاطرشان نمی رفت.

این بار یک زوج گردشگر اروپایی در میان سفرهایشان به کشورهای مختلف، به ایران نیز آمده اند تا تجربه ای تازه از سفر به دست آورند. قصد داریم تا گوشه ای از سفر آنها را با شما به اشتراک بگذاریم تا از خواندن آن لذت ببرید…

با کارناوال همراه باشید…

ایران با زیبایی های چشم نواز و منحصر به فردش همواره سرزمینی مورد توجه برای گردشگران خارجی به شمار آمده است. هرچند که دلایل متعددی از جمله تبلیغات منفی و مغرضانه ی رسانه های غربی باعث شده تا مردمان جهان کم تر سراغی از ایران بگیرند و به نوعی عطای آن را به لقایش ببخشند، اما خوشبختانه در دو سه سال گذشته و اتفاقات سیاسی مفیدی که در مورد ایران در جهان پیش آمد و لغو تحریم ها سبب ساز حضور گردشگران بیشتری در کشورمان شد.

امروز با تصاویری از ایگور شاورسکی Igor Shaversky ) و اولنا پتروسیوک Olena Petrosyuk  زوج ماجراجوی اوکراینی همراهتان هستیم.
این زوج خوش ذوق و ماجراجو در تابستان سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفتند تا زندگی خود را دگرگون کنند و با کوله پشتی های غول پیکر و حجم زیادی از شور و شوق و جاه طلبی، بزرگترین ریسک زندگی را تجربه کنند؛ پس راهی سفر شدند آن هم به روش بک پک یا کوله گردی.

در این میان اتفاقات عجیب و ناراحت کننده ای هم برایشان پیش آمده که از آن ها هم با ذوق و قریحه ای خاص یاد می کنند؛ مثل به سرقت رفتن اموالشان در آتن، یا ریختن لیوان چای به روی مک بوک عزیزشان و حتی راننده تاکسی های ایران که می خواستند پول بیشتر از آن ها بگیرند. کشف بازار سیاه تهران، گشت و گذارر یواشکی در پاکستان، سرگردانی در کوچه پس کوچه های استانبول یک وعده غذای گرم در مسجدی ایرانی، تجربه پروازی هیجان انگیز و مجانی و شرکت در مراسم عروسی در گُوا (Goa) خاطراتی هستند که هرگز فراموش نمی شوند.

در ادامه تصاویری می بینیم که حاصل سفر این زوج به ایران است. آن ها این مجموعه را با عنوان ۱۰ مکانی که باید در ایران دید، منتشر کردند. البته لحظات خوب آن ها در ایران تنها شامل این تصاویر نمی شود، به زودی تصاویر بیشتری از سفر آن ها به ایران را در اختیارتان می گذاریم.

با کارناوال همراه شوید تا به همراه این زوج اوکراینی گشت و گذاراری در ایران را تجربه کنیم.

سفر گردشگران خارجی به ایران

بسیاری فکر می کنند به دلیل تبلیغات منفی که در رسانه های غربی در مورد ایران وجود دارد، کمتر گردشگر خارجی میل سفر به کشورمان را پیدا می کند. اما با این حال بسیاری از گردشگران ماجراجو، بار سفر می بندند و راهی این سرزمین کهن می شوند تا خودشان چهره ی واقعی ایران را کشف کنند. برای مثال هر روزی که برای دیدن آثار تاریخی به اصفهان بروید، حتما گردشگرانی را خواهید دید که با اشتیاق به معماری ایرانی خیره شده اند. تصور نکنید که گردشگران خارجی تنها در اصفهان هستند، حتی در بازار تهران، بازار تجریش و صدها مکان دیگر وجود آن ها احساس می شود.

اما ایران از نظر این مسافران و خارجی هایی که با ذهنی مخدوش به کشورمان آمده اند، چگونه است؟ زیبایی های بی نظیر ایران در نظرشان چه طور نقش می بندد؟ این ها سوالاتی است که شاید در مواجه با توریست های خارجی در ذهن مان شکل بگیرند. برای یافتن پاسخ این پرسش ها می خواهیم ایران و زیبایی هایش را از لنز دوربین مسافران خارجی آن به تماشا بنشینیم. با کارناوال همراه شوید تا زیبایی های ایران را در تصاویر گرفته شده توسط توریست های خارجی بنگریم.

Nick و Dariece ( نیک و داریس ) زوج جوانی هستند که از ۸ سال پیش تصمیم گرفته اند زندگی خود را در سفر بگذرانند و از دیدن جاذبه های دنیا لذت ببرند. آنها تا کنون موفق شده اند به ۵۵ مقصد مختلف در اقصی نقاط جهان سفر کنند و تجربیاتی متفاوت را برای خودشان رقم بزنند. اما این تمام هدف و رویای آنها نیست، این زوج تمام دیده ها و شنیده و تجربیات خود را در اختیار دیگر دوستداران سفر می گذارند و معتقدند این گونه انسان های بیشتری در چهار گوشه ی دنیا به سفر ترغیب می شوند و فرصت کشف دنیایی تازه را پیدا می کنند.

ایران، از جمله کشورهایی که این زوج به آن سفر داشته و روزهای خوشی را در آن گذرانده اند. از نظر آنها ایران کشوری است غنی از فرهنگ و تاریخ که به بدترین شکل ممکن به ساکنان قاره های دیگر معرفی شده است. این زوج امیدوارند با انتشار تجربه ی سفرشان به ایران ذهنیت های منفی در باره ی این کشور را کاهش دهند و بتوانند آن را به خوبی معرفی کنند.

پیش از این در مطلب خاطرات زوج گردشگر کانادایی از سفر به ایران توصیفی که آنها از ایران و سفرشان به این سرزمین پهناور داشته اند را بیان کردیم. حالا این زوج، به ویژگی های مردم ایران و رفتارشان با گردشگران می پردازند و درباره ی آن چنین می گویند:

اگر تا به حال به ایران سفر کرده و یا در اطراف آن به گشت و گذار پرداخته باشید قطعا برخورد با مردمان این سرزمین را تجربه کرده و یا شایعاتی را در مورد آنها شنیده اید. گردشگران بیشماری در سراسر جهان درباره ی مهمان نوازی، سخاوت و طبع خالص مردمان ایران حرفهایی را زده اند و یا در سفرنامه های خود به این مقوله پرداخته اند. ما تصمیم گرفتیم همه ی این شنیده ها را لمس کنیم و از نزدیک ببینیم، پس راهی ایران شدیم و ۳۱ روز را در آنجا و در میان مردمانی مهربان سپری کردیم. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اینکه در مورد مهمان نواز بودن یا نبودن مردمان یک سرزمین تصمیم بگیرید، حتما سفر به ایران را تجربه کنید.

در ادامه به ارائه ی نظرات این زوج گردشگر می پردازیم…

با کارناوال همراه باشید …

کشورمان ایران به دلیل وجود آثار تاریخی و طبیعی منحصر به فرد همواره مورد توجه گردشگران از سراسر دنیا بوده است اما برخی از این گردشگران به دلیل تبلیغات منفی و ذهنیت اشتباهی که درباره ی ایران دارند ترجیح می دهند به این کشور سفر نکنند. در این میان هستند کسانی که می خواهند خودشان واقعیت را بسنجند و با آن آشنا شوند.

Nick و Dariece ( نیک و داریس ) زوج جوانی هستند که از ۸ سال پیش تصمیم گرفته اند زندگی خود را در سفر بگذرانند و از دیدن جاذبه های دنیا لذت ببرند. آنها تا کنون موفق شده اند به ۵۵ مقصد مختلف در اقصی نقاط جهان سفر کنند و تجربیاتی متفاوت را برای خودشان رقم بزنند. اما این تمام هدف و رویای آنها نیست، این زوج تمام دیده ها و شنیده و تجربیات خود را در اختیار دیگر دوستداران سفر می گذارند و معتقدند این گونه انسان های بیشتری در چهار گوشه ی دنیا به سفر ترغیب می شوند و فرصت کشف دنیایی تازه را پیدا می کنند.

ایران، از جمله کشورهایی که این زوج به آن سفر داشته و روزهای خوشی را در آن گذرانده اند. از نظر آنها ایران کشوری است غنی از فرهنگ و تاریخ که به بدترین شکل ممکن به ساکنان قاره های دیگر معرفی شده است. این زوج امیدوارند با انتشار تجربه ی سفرشان به ایران ذهنیت های منفی در باره ی این کشور را کاهش دهند و بتوانند آن را به خوبی معرفی کنند.

در ادامه قصد داریم توصیفی که آنها از ایران و سفرشان به این سرزمین پهناور داشته اند را به شما ارائه دهیم.

با کارناوال همراه باشید …

نطر توریست ها درباره ایران

همه ساله تعداد زیادی از گردشگران قصد سفر دارند اما میان شهر ها و کشورهای گوناگون در سراسر جهان هاج و واج و حیران می مانند. هر کشوری سعی دارد با امکاناتی که به توریست ها می دهد آن ها را به سوی خود جذب کند و همین دلیلی شده برای هرچه سردرگم تر شدن گردشگران.

این بار وبسایت بیزینس اینسایدر ( businessinsider ) دست به کار شده و کشورهای مختلف را از نظر جذابیت های توریستی بررسی نموده است؛ بیزنس اینسایدر نام وب‌گاه خبریِ آمریکایی است که در خصوص تجارت و اخبار فناوری فعالیت می کند و مقر اصلی در آن در نیویورک می باشد. این وب گاه ۵۰ کشور را به عنوان برترین اماکن برای سفر در سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی نموده. خوشبختانه کشور عزیزمان ایران هم در فهرست معرفی شده قرار گرفته و رتبه ی خوبی را هم از آن خود کرده است.

ایران به عنوان یازدهمین کشور در این لیست به جهانیان برای سفر در سال ۲۰۱۷ میلادی پیشنهاد شده است. کارناوال هم امروز قصد دارد که این فهرست و کشورهایش را مورد بررسی قرار دهد. باعث افتخار همه ی ایرانیان است که کشورمان در این لیست جهانی جای گرفته و امیدواریم که بتوانیم به خوبی از گردشگرانی که قصد سفر به ایران را دارند پذیرایی نماییم.

پیشنهاد می کنیم از دیگر مطالب مرتبط کارناوال هم دیدن نمایید:

بهترین کشورها برای سفر در سال ۲۰۱۷ 

بهترین شهرها برای سفر در سال ۲۰۱۷

با کارناوال همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به فهرست برترین اماکن برای سفر در سال ۲۰۱۷ میلادی از نظر بیزینس اینسایدر.

ایران در میان مقاصد برتر گردشگری

جوزف کیلی طراح و گرافیست و مدیر هنری که به بسیاری از نقاط جهان سفر کرده و در طی سفرهاش به دنبال الهامات خلاقانه و کشف بصیرتی فرهنگی است! او در مورد خودش این گونه می نویسد:

به دنیا آمدم تا عاشق سفر باشم و این داستان از آن جا شروع شد که مادرم قاره اروپا را به مقصد کالیرفنیا ترک گفت. اما درهای مسافرت از زمانی به روی من باز شدند که خانواده ام برای ۲۵ مین سالگرد ازدواج شان به پاریس بازگشتند. همان جابود که عشق سفر در من جوانه زد و با کوله گردی تمام جهان را زیر پا گذاشتم. از غربی ترین نقاط اروپا بگیرید تا دشت های دورافتاده تبت.

جوزف دو سال پیش نیز سفری به ایران داشت و از این سفر خاطرات و یادگاری های زیبایی برای خودش به ارمغان برد. امروز تجربیات او را در مورد سوغاتی های ایرانی می خوانیم:

همه ما در مورد زیبایی و کیفیت قالی های ابریشمین ایرانی با طرح های پیچیده و درهمش شنیده ایم. اما واقعا چقدر در مورد این که چه عاملی باعث خوب شدن فرش های ایرانی می شود، می دانیم؟ درباره دیگر سوغاتی های شگفت انگیز ایرانی چطور؟ این کشور اعجاب انگیزی که اغلب مورد بدفهمی قرار گرفته است.

بازدید من از بازارهای سنتی ایرانی چشمانم را به روی زیبایی و فنون این صنایع دستی خارق العاده گشود. شما بازارها را در اغلب شهرهای ایران خواهید یافت اما باید بدانید که شهر اصفهان پایتخت خرید و صنایع دستی ایران محسوب می شود. شهری بی نظیر و باشکوه به همراه خیابان های سه لاینه و رودخانه پرپیچ و خمش که به آرامی از زیر پل به یاد ماندنی خواجو روان شده است.

همراه کارناوال و از دید یک گردشگر خارجی به درون بازارهای ایران بیایید.

سوغات در بازارهای ایرانی

ایران به دلیل غنای آثار فرهنگی، تاریخی و طبیعی همواره مورد توجه جهانگردان و گردشگران از سراسر دنیا بوده و هست. شاید به دلیل تبلیغات منفی بر علیه این کشور بسیاری از گردشگران پیش از ورود به آن احساس تردید کنند و یا تصویر مبهمی از آن داشته باشند اما با ورود به ایران و گشت و گذار در چهارگوشه ی آن به شناختی متفاوت به آن می رسند و غرق در زیبایی های آن می شوند.

این بار یکی از نشریه های معتبر بریتانیایی به نام گاردین فضایی را به انتشار نظرات و تجربیان گردشگران در مورد ایران اختصاص داده است تا همگان با مراجعه ی به آن بتوانند دیده های خود را در مورد این کشور چهارفصل به اشتراک بگذارند. این مجله پیش از این نیز در مطالب و گزارشاتی به معرفی ایران پرداخته و تجربیات سفر به این کشور را از زبان گردشگران منتشر کرده بود تا تصویری واقعی از ایران را در ذهن مردم سراسر جهان شکل دهد.

در این دیدگاه ها نکات شیرین و متفاوتی در مورد کشورمان به چشم می خورد که دانستنشان حس خاصی را برایمان به ارمغان می آورد. در ادامه این نظرات و تجربیات را با یکدیگر مرور می کنیم تا حس خوب آنها را با یکدیگر شریک شویم….

با کارناوال همراه باشید…

مدیر پیشین نمایندگی صلیب سرخ در ایران، اولیویه مارتین می گوید: شناخت جهان از ایران به واقعیت نزدیک نیست… . او به واسطه ی ماموریتی که داشته، در ایران بسیار سفر کرده و با ایران و ایرانی آشنا شده. او ایرانی ها را علاقه مند به کارهای بشردوستانه، اصفهان را مسحور کننده و شیراز را بینظیر توصیف می کند.

شناخت جهان از ایران به واقعیت نزدیک نیست

به نقل از ایرنا؛ یک گروه ۱۰ نفره از گردشگران فرانسوی در قالب یک تور ۱۱ روزه به ایران سفر کرده و از زیبایی ها و جاذبه های آن دیدن می کنند. نظر آن ها در مورد سفر به ایران جالب است؛ آن ها می گویند: ایران، کشوری امن برای گردشگران اروپایی و سفر به آن با احساس خوشایند غیرقابل توصیفی همراه است.

نظر گردشگران فرانسوی در مورد ایران

به نقل از ایرانا؛ یک ایران شناس آلمانی با نام هارتمون نیمان در مورد ایران گفت: با توجه به علاقه ای که به فرهنگ، آداب و رسوم مردم ایران پیدا کرده ام در حد توانم تلاش می کنم تا این سرزمین را به آلمانی ها و دیگر اروپاییان معرفی کنم.هارتمون نیمان که سرپرست یک گروه گردشگری است و به ایران و تربت حیدریه سفر کرده است.

منظره ای سرسبز را تصور کنید که چشم اندازی زیبا از مزارع چای، شالیزارها و زیتون را پدید آورده است. سرزمینی که می توانید صبح زود به سمت آبشارهایی زیبا حرکت کنید و صبحانه ای محلی را در کنار ان میل کنید. زمانی که در جنگل ها قدم می زنید می توانید از درخت ها هلو و زرد آلو بکنید و طعم شیرین این میوه ها را در دهان خود تجربه کنید. این ها سخنان یاسمین خان ( Yasmin Khan ) از مجله ی بریتانیایی گاردین بود که درباره ی سفر خود به ایران و تجربه ی گردشگری غذایی در این کشور بیان کرده است. وی از شمال تا جنوب کشورمان را سفر کرده و بیشتر غذاهای محلی را امتحان کرده است.

در ادامه با او همراه می شویم و گوش به سخنان و خاطراتش از سفر به ایران می سپاریم.

همراه با کارناوال باشید.

صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...