کشف آثار باستانی ۵۰۰۰ ساله در خراسان جنوبی

کشف آثار باستانی ۵۰۰۰ ساله در خراسان جنوبی

اخبار گردشگری

به گزارش ایسنا، محسن دانا، سرپرست مسئول پروژه بررسی و شناسایی آثار باستانی در بخش مرکزی شهرستان درمیان با بیان این‌که پروژه‌ی باستان‌شناسی بررسی و شناسایی آثار باستانی بخش مرکزی شهرستان درمیان در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ آغاز شده است، گفت:

این پروژه به صورت بررسی و شناسایی آثار تاریخی، روستا به روستا انجام شد و به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی منطقه، در موارد اندک و ضروری از بررسی پیمایشی استفاده شد.

در جریان این بررسی آثار تاریخی که از قبل شناسایی شده بودند، بار دیگر مورد بازبینی قرار گرفته و در کنار آن، آثار تاریخی که تاکنون در منطقه معرفی نشده بود، شناسایی و اطلاعات آنها ثبت شد.

وی اضافه کرد:

با انجام این بررسی بالغ بر ۸۰ اثر تاریخی در این بخش از شهرستان مورد بررسی و شناسایی قرار گرفت که با توجه به مطالعات گاه‌نگاریِ مقدماتی صورت گرفته روی این آثار، تاریخ هزاره‌ی سوم پیش از میلاد تا اواخر دوره‌ی قاجار را می‌توان برای آثار شناسایی شده در نظر گرفت.

او در ادامه گفت : 

برخی از آن‌ها مانند آسیاب‌های آبی منطقه تاکنون مورد شناسایی قرار نگرفته بودند.

دانا افزود:

در مجموع با احتساب آثار تاریخی شناسایی شده از سایر بخش‌های این شهرستان می‌توان گفت که در این شهرستان حدود ۲۰۰ اثر تاریخی و باستانی وجود دارد که برخی از این آثار از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند.

آثار پنج هزارساله در خراسان جنوبی

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

کشف آثار باستانی ۵۰۰۰ ساله در خراسان جنوبی
4.43 7

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...