اولین زنی که اورست را فتح کرد | گینس های گردشگری

اولین زنی که اورست را فتح کرد | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در اینجا با یانکو تابی آشنا می شویم، بانویی که توانست رکوردی را در گینس به ثبت برساند که دیگر هیچ گاه کسی نمی تواند آن را بشکند.

یانکو تابی ( Junko Tabei ) بانویی ژاپنی است که موفق شد برای اولین بار به عنوان یک زن قله ی اورست را فتح کند.

اورست که با نام های ساگارماتا و کومولانگما ( به معنای مادر مقدس ) هم شناخته می شود بلندترین قله ی جهان است، این قله در رشته کوه هیمالیا و مرز نپال و تبت قرار دارد.

بانو یانکو تابی که متولد ۲۲ سپتامبر سال ۱۹۳۹ میلادی است، توانست قله ی اورست را در ۱۶ ماه می سال ۱۹۷۵ میلادی فتح نماید و نامش را در فهرست گینس جای دهد، تابی یک کوه نورد حرفه ای است و تا به حال هفت قله از بلندترین قله های جهان را نیز فتح کرده است و صعود به ۷۰ قله ی دیگر در دنیا را هم در کارنامه ی خود دارد.

در سال های اخیر در رابطه با نکات مضر و خطرات زیست محیطی مخرب صعود به اورست صحبت های زیادی شده است که اکنون مسئولان حفاظت از این قله ی زیبا و کوهستان هیمالیا با تشکیل تیم های مختلف در صدد جلوگیری از تخریب این طبیعت منحصر به فرد هستند.

خوب است کمی بیشتر با این بانوی افتخار آفرین آشنا شویم: تابی فارغ التحصیل رشته ی زبان انگلیسی از دانشگاه زنان شوا ( Showa Women’s University ) است، وی در سال ۱۹۶۹ میلادی باشگاه کوه نوردی LCC ژاپن را تاسیس کرد، از سخت ترین کوه هایی که او موفق به صعود آن ها شد، می توان فوجیFuji ) ژاپن و ماترهورن ( Matterhorn ) سوئیس را نام برد، این بانو در سال ۱۹۷۲ میلادی به عنوان کوه نورد زن حرفه ای شهرت جهانی پیدا کرد.

یانکو تابی درباره ی تجربه ی فتح اورستش می گوید:

از لحاظ تامین بودجه فشار زیادی را متحمل می شدم و هزینه ی این فتح در لحظات آخر توسط روزنامه ی یومیوری Yomiuri) و شبکه ی تلویزیونی نپون ( Nipponپرداخت شد، بنابراین همیشه در حال صرفه جویی در مخارج بودم، حتی برای دستکشم از مواد بازیافتی استفاده می کردم و خودم وسایل و لباس هایم را می دوختم اما در نهایت زمانی که قله را فتح کردم مشکلات در نظرم شیرین تر شد.

جدول گینس

رکورد دار Junko Tabei
مکان اورست
زمان ثبت رکورد ۱۹۷۵
اولین زن فاتح اورست
اولین زن فاتح اورست
اولین زن فاتح اورست

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

اولین زنی که اورست را فتح کرد | گینس های گردشگری
4.6 11

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...