اولین زوجی که به هر دو قطب رفتند | گینس های گردشگری

اولین زوجی که به هر دو قطب رفتند | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این بخش از گینس های گردشگری می خواهیم با زوج ماجراجویی آشنا شویم که توانستند هم به قطب جنوب سفر کنند و هم به قطب شمال.

در گینس رکوردهای زیادی در رابطه با قطب های جنوب و یا شمال به ثبت رسیده است و در طول تاریخ سفر به این دو قطب و سرزمین های یخ زده از آروزهای افراد زیادی بوده است و متاسفانه در گذشته تعداد زیادی از افرادی که قصد سفر به قطب ها و بخصوص قطب جنوب را داشتند در راه رسیدن به آن جان باختند، در گذشته سفر به قطب با مشکلات عدیده ای رو به رو بود مانند برخورد به کوه های یخ، گم شدن در اقیانوس، عدم وجود امکانات کافی برای مقابله با سرما و…

اما با پیشرفت تکنولوژی سفر به این سرزمین ها کار آسانی شده است با این حال شاید برایتان جالب باشد که بدانید تا سال ۲۰۰۰ میلادی هیچ زوجی تصمیم به سفر به هر دو قطب را نگرفته بود تا این که یک زوج شجاع و ماجراجو به نام های فیونا تورنویل ( FIONA THORNEWILL ) و مایک تورنویل ( MIKE THORNEWILL ) بار سفر بستند تا هر دو قطب را از نزدیک ببینند.

فیونا و مایک سفرشان را در چهارم ژانویه ی سال ۲۰۰۰ میلادی آغاز کردند و در ششم ماه می سال ۲۰۰۱ در قطب شمال به پایان رساندند، آن ها با اسکی به قطب شمال رفتند و در قطب جنوب هم اسکی بازی کردند البته ناگفته نماند که آن ها در هر دو سفرشان توسط تیمی هوایی ( با هلی کوپر ) حمایت می شدند.

لازم به ذکر است که نام فیونا به عنوان اولین زن بریتانیایی که به هر دو قطب سفر کرد هم به صورت جداگانه در گینس به ثبت رسیده است.

ماجراجویی و ثبت رکورد در قطب طرفداران زیادی دارد و همه ساله رکورد های نوینی در این زمینه به ثبت می رسند، دیگر رکورد های گردشگری گینس را هم در کارناوال بخوانید: گردشگری در گینس

جدول گینس

رکورد دار FIONA THORNEWILL MBE, MIKE THORNEWILL
مکان NOT APPLICABLE
زمان ثبت رکورد ۰۶ MAY 2001
سفر به قطب

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

اولین زوجی که به هر دو قطب رفتند | گینس های گردشگری
4.66 4

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...