فیروزکوه

جاذبه های طبیعی با رنگ ها و اشکال متفاوت جلوه ی تازه ای به دنیای پیرامون ما داده اند برخی از این جاذبه ها زیبایی های خود را پنهان کرده اند تا برای تماشای آنها قید آسمان بالای سرمان بزنیم و در زیر زمین به جستجویشان بپردازیم. کمی از روشنایی دور شویم و در تاریکی تصاویری تازه از خلقت را کشف کنیم و محو تماشایشان شویم.

مقصد سفر امروز ما هم جایی در اعماق زمین می باشد که روزگاری محل زندگی انسان های غارنشین بوده است. برای رسیدن به این مقصد باید با پای پیاده از میان طبیعتی کم نظیر عبور کنیم، هم مسیر رودخانه شویم و در نهایت روبه روی دهانه ی ورودی غار قرار بگیریم.

غار بورنیک از آن جاذبه های طبیعی است که در نزدیکی پایتخت قرار دارد و برای گذراندن یک روز خوش مقصد مناسبی به نظر می رسد. کافیست وسایل خود را در کوله بارتان قرار دهید و خودتان را برای ورود به یک غار متفاوت آماده کنید.

پس از راهی شدن در جاده به سوی شهر فیروزکوه می رویم و خودمان را به روستای هرانده می رسانیم. با پای پیاده روستا را پشت سر می گذاریم و راهمان را به سوی طبیعتی بکر ادامه می دهیم.

با کارناوال قدم به اعماق زمین بگذارید.

غار بورنیک

کارناوال به تنگه واشی رفته است، به تنگه ای که رودخانه ای خروشان با آبی یخ از میان آن می گذرد …

به اینجا آمدیم تا از میان آن با پای پیاده عبور کرده و خود را به آبشاری که در انتهای آن قرار دارد برسانیم.

پیر و جوان ، کوچک و بزرگ ، گروهی و یا خانوادگی به اینجا آمده اند تا آب بازی را به شکل جدیدی تجربه کنند.

 آب سرد است و کف رودخانه پر از سنگ های زیز و درشت که از میان جریان تند آب باید آن ها را تماشا کنی ، تا از سفت بودنشان مطمئن شده و بعد بر آن ها پا بگذاری.

با تمام این ها اما ، به شما قول می دهیم که تنگه واشی ارزش وقت و انرژی گذاشتن را داشته باشد.

بنابراین شما هم با ما همراه باشید در رودخانه نوردی میان شکاف کوهستان که نام تنگه واشی یا تنگه ساواشی را بر آن گذاشته اند … 

This is search results
در حال بارگذاری ...