سریع ترین دوچرخه سواری در صحرای آفریقا | گینس های گردشگری

سریع ترین دوچرخه سواری در صحرای آفریقا | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این قسمت با ایرانی آشنا می شویم که صحرای ساهارا را با دوچرخه با بیشترین سرعت در نوردیده است.

با افتخار می خواهیم با ایرانی دوچرخه سواری آشنا شوید که این رکورد را به نام خود در فهرست گینس ثبت کرده است، رضا پاکروان طی ۱۳ روز، ۵ ساعت، ۵۰ دقیقه و ۱۴ ثانیه توانست صحرای ساهارا را بپیماید.

ساهارا ( Sahara ) یا صحرای بزرگ آفریقا بزرگ ترین صحرای گرم جهان است که در شمال قاره ی آفریقا قرار دارد. مساحت این صحرا حدودا ۹ میلیون کیلومتر مربع می باشد. علاوه بر بزرگی و داغ بودن این مکان از قدیمی ترین اماکن دنیا هم محسوب می شود و قدمتی معادل دو و نیم میلیون سال دارد؛ سنگواره هایی که از تمساح و دایناسورها در این صحرا یافت شده حاکی از همین امر است.

سفر با دوچرخه در این صحرای بزرگ کاری بسیار دشوار است، رضا پاکروان در طول سفر خاص و جذابش با طوفان های شن، مگس های فراوان و حتی بارش باران در اطراف رود نیل مبارزه کرد تا در نهایت به موفقیت دست یابد، البته یک تیم پشتیبانی رضا را در سفرهایش همراهی می کنند.

نکته ی بسیار جالب در رابطه با رضا پاکروان این است که او ساکن لندن می باشد و شغل تمام وقت هم دارد اما از هر فرصتی برای تمرین و دوچرخه سواری و کسب آمادگی جسمانی استفاده می کند، وی در سال ۲۰۱۱ میلادی موفق به ثبت رکورد سریع ترین سفر در صحرای آفریقا شد و از آن پس همچنان به تمریناتش ادامه می دهد تا بتواند هر سال رکوردی را در گینس به ثبت برساند، وی در حال حاضر سفر از شمال اروپا تا جنوب آفریقا و همچنین سفر به فرانسه، سوئیس و ایتالیا با دوچرخه را در کارنامه ی خود دارد.

جدول گینس

رکورد دار رضا پاکروان
مکان صحرای آفریقا
زمان ثبت رکورد ۲۰۱۱ میلادی 
رضا پاکروان
رضا پاکروان

دوچرخه سواری رضا پاکروان را در ویدئوی زیر تماشا کنید.

در حال بارگذاری ویدئو ...

#رکوردهای گینس گردشگری را در کارناوال بخوانید.

سریع ترین دوچرخه سواری در صحرای آفریقا | گینس های گردشگری
4.93 6

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...