ارزان ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به کانادا

ارزان ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به کانادا

مهاجرت , تحصیل , اقامت و کارکانادا
خلاصه مطلب

اطلاعات کلی

در این مطلب به راه هیی که می توان توست آن ها به راحت ترین و ارزان ترین حالت به کانادا مهاجرت کرد پرداخته ایم.

آشنایی با مهاجرت کانادا: 

_اغلب راه اندازی کسب و کار یا سرمایه گذاری را بهترین راه کسب اقامت این کشور می دانند که سبب اشتغال زایی کانادا می شود، این روند در برخی استان های این کشور هنوز هم امکان پذیر است اما باید بدانید که راه های دیگری هم وجود دارد.

_ برخی دیگر گذینه ی کارگر ماهر ( Skilled Worker ) را بهترین انتاخاب می دانند، زیرا این کشور هر ساله به ۳۰۰۰ نفر اجازه می دهد که تحت آموزش قرار گیرند و بتوانند طی این سال به کارگری ماهر تبدیل شوند، حتی اگر شما پزشک باشید و از این طریق اقدام کنید هم باید طی یک سال خود را به یک فرد کاملا ماهر و درجه یک تبدیل نمایید تا بتوانید جایی در این کشور برای خود دست و پا کنید.

_بعضی دیگر هم گذینه ی خود اشتغالی ( self-employed ) را بر می گزینند و تصمیم می گیرند مانند یک هنرمند و کسی که استعداد منحصر به فردی دارد وارد کانادا شوند.

روش های مهاجرت آسان به کانادا: از طریق ویزای گردشگری می توانید به کانا وارد شوید و به دنبال کار بگردید، می توانید در یکی از مراکز تحصیلی مشغول به تحصیل شوید، می توانید به عنوان پرستار منزل شروع به کار کنید، اگر اهل این کشور ها باشید می توانید آسان تر اقامت بگیرید:  استرالیا، دانمارک، ژاپن، نروژ، تایوان، اتریش، استونی، کره جنوبی، لهستان، اکراین، بلژیک فرانسه، لتونی، اسلواکی، شیلی، آلملن، لیتوانی، اسلوونی، کرواسی، ایرلند، هلند، سوئیس، کاستاریکا، هنگ کنگ، مکزیک، اسپانیا، کرواسیف سوئد، جمهوری چک، ایتالیا، و نیوزیلند، همچنین اگر همسری کانادایی پیدا کنید می توانید به راحتی اقامت بگیرید؛ اگر کاری پیدا کنید در این کشور اجازه ی اقامت دارید و اگر در یکی از شرکت های طرف قرار داد با کانادا مشغول به کار باشید هم راحت تر به شما اقامت دائم می دهند.

آنچه در ادامه خواهید دید

در این مطلب به شرح این مطالب می پردازیم:

۱ ) ویزای گردشگران | VISITOR VISA

۲ ) مجوز تحصیلی

۳ ) پرستار در منزل | LIVE-IN CAREGIVER

۴ ) تجربه جهانی

۵ ) حمایت همسر

۶ ) اجازه کار با پیشنهاد کار

۷ ) موافقت نامه های تجاری | TRADE AGREEMENTS

 

مهاجرت به سرزمین های دیگر همواره از چالش های بزرگ و مهم مردمان جهان است، بسیاری از کشورها برای جذب مهاجر و استفاده از مهارت و قابلیت های آن ها هزینه های گزافی را می پردازند و برخی از کشورها حاضر به پذیرش مهاجر نیستند.

دلایل مهاجرت مختلف اند؛ جنگ، نا امنی، عدم شرایط مناسب برای زندگی و بلایای طبیعی  از جمله علت های اصلی مهاجرت در جهان هستند و یا گاهی افراد برای ارتقای سطح زندگی، ملحق شدن به دوستان و آشنایان، کسب در آمد بیشتر، شرایط کاری بهتر و … تصمیم می گیرند وطنشان را برای همیشه رها کنند و به سوی کشوری دیگر بروند.

اما کجا؟ بدون شک نمی توان تعیین کرد که چه کشوری برای مهاجرت بهتر است زیرا علت سفر و سلایق هر فرد با دیگری فرق دارد اما برخی از سرزمین ها همیشه در آمار به عنوان مهاجر پذیر ترین کشورهای جهان شناخته می شوند که از مهم ترین آن ها کانادا است.

در این قسمت می خواهیم به معرفی برخی از آسان ترین و ارزان ترین روش های مهاجرت به کانادا بپردازیم. باید توجه داشته باشید که برخی از این روش ها مردمان ایران را شامل شده و بعضی دیگر ایرانیان را در بر نمی گیرد، همچنین ارزان بودن نسبی و در مقایسه با دیگر کشورها در نظر گرفته شده است.

بدون شک صدها راه دیگر برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که بسته به کشور مبدا و قوانینش، متفاوت می باشد؛ این راه کارها را وبسایت های IMMI و کانادایین ویزیت ویو که از معتبرترین منابع خبری مهاجرت به کانادا هستند، اعلام کرده اند.

نکته ی حائز اهمیت دیگر در رابطه با این مطلب آن است که مهاجرت به کانادا و مواردی که در زیر اشاره می گردد مربوط به مهاجران تمامی کشورهاست و تنها مختص به ایرانیان نمی باشد.

با کارناوال همراه باشید.

کانادا
کانادا
مهاجرت کانادا

چرا کانادا؟


_ مهاجرانی که برای کار به کانادا می روند اغلب موفق هستند.

_میزان رضایت مهاجران این کشور به نسبت انتقاداتشان بیشتر است.

_اگر با انگیزه و هدف قاطع این کشور را انتخاب کنید امکان موفقیتتان زیاد است.

مهاجرت کانادا
photo by Marvin Ramos Evasco

کمی آشنایی با مهاجرت به کانادا

واقعیت این است که ارزان ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به کانادا، به دلیل درخواست های زیاد از سرزمین های گوناگون برای همه امکان پذیر نیست. اولین گام برای موفقیت در این کار این است که شما ماهر باشید یا به عبارت دیگر در حیطه ی کار و هنرتان از افراد برتر محسوب شوید.

_اغلب راه اندازی کسب و کار یا سرمایه گذاری را بهترین راه کسب اقامت این کشور می دانند که سبب اشتغال زایی کانادا می شود، این روند در برخی استان های این کشور هنوز هم امکان پذیر است اما باید بدانید که راه های دیگری هم وجود دارد.

_ برخی دیگر گزینه ی کارگر ماهر ( Skilled Worker ) را بهترین انتخاب می دانند، زیرا این کشور هر ساله به ۳۰۰۰ نفر اجازه می دهد که تحت آموزش قرار گیرند و بتوانند طی این سال به کارگری ماهر تبدیل شوند. حتی اگر شما پزشک باشید و از این طریق اقدام کنید هم باید طی یک سال خود را به یک فرد کاملا ماهر و درجه یک تبدیل نمایید تا بتوانید جایی در این کشور برای خود دست و پا کنید.

_بعضی دیگر هم گزینه ی خود اشتغالی ( self-employed ) را بر می گزینند و تصمیم می گیرند مانند یک هنرمند و کسی که استعداد منحصر به فردی دارد وارد کانادا شوند.

با توصیفات بالا برای مهاجرت به این کشور باید همه ی افراد در سطح بسیار بالای مالی یا علمی باشند تا بتوانند ساکن کانادا شوند، پس افراد قشر متوسط چه می شوند؟

باید بدانید که حتی این گزینه ها هم موجب کسب اقامت موقت کانادا می شوند و برای اخذ اقامت دائم در هر سطح علمی و مالی که باشید باز هم باید تلاش کنید، اما نکته ی مهم این است که در نهایت اگر واجد شرایط باشید می توانید مقیم این کشور شوید.

کانادا
کانادا

ارزان ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به کانادا

در میان روش های مختلف مهاجرت به این کشور، برخی از آسان و ارزان ترین راه ها برای شما برگزیده ایم تا در ادامه با آن ها آشنا شویم.

۱ ) ویزای گردشگران | VISITOR VISA

اگر شما نهایتا قصدتان این است که در کانادا، در حیطه ی کاری خود فعالیت کنید و می دانید که با جستجو در این کشور حتما می توانید جایی را در چرخه ی اقتصادیش دست و پا کنید، می توانید به عنوان یک بازدیدکننده یا گردشگر با ویزای ویزیتور وارد کانادا شوید و با کارفرمایان بالقوه ی حیطه ی کاریتان ارتباط برقرار کنید.

باید توجه داشته باشید که افرادی که به منظور گردش و تفریح و با ویزای گردشگری وارد کانادا می شوند اجازه ی جستجوی کار در این کشور را ندارند، بنابراین افسران مرزی کانادا اجازه ی همراه داشتن هیچ گونه مدارک تحصیلی را به شما نخواهند داد، مگر این که بتوانید آن ها را قانع کنید که به جستجوی کار نیستید.

البته سعی نکنید دروغ بگویید چون دروغ کار شما را دشوارتر می کند و حتما راز شما برملا می شود، اما اگر به دلایل دیگر به کانادا سفر می کنید، می توانید در آن جا به دنبال کار بگردید و به عبارت خودمانی‌تر چند آشنا در حوزه ی کاریتان پیدا کنید و قول کار بگیرید و زمانی که به وطنتان بازگشتید از طریق قانونی اقدام به درخواست کار در محل مورد نظر و سپس مهاجرت نمایید.

کانادا
آبشار نیاگارا

۲ ) مجوز تحصیلی

اگر شما و یا پدر و مادرتان استطاعت مالی دارید و می توانید هزینه ی تحصیلی در یک دانشگاه و یا کالج را بپردازید بهترین راه برای مهاجرت شما استفاده از مجوز ورود تحصیلی به کاناداست.

این کشور از نظر آموزش و پرورش در سطح بالایی قرار دارد و چند دانشگاه آن در دنیا بهترین هستند. شما می توانید از طریق این لینک فهرستی از تمامی دانشگاه های کانادا داشته باشید و با دیدن این لینک هم می توانید با کالج های این کشور آشنا شوید.

بهترین و شیرین ترین خبر درباره ی مهاجرت با مجوز تحصیلی این است که دانشگاه های آموزش عالی در کانادا پس از فارغ التحصیلی دانشجویانشان به آن ها اقامت دائم خواهند داد، اما پیش از انتخاب دانشگاه درباره ی این که شرایط اقامت دائم و میزان زمانی که طول می کشد تا به شما اقامت دائم بدهند حتما تحقیق و بررسی کنید.

اغلب دانشجویان پس از فارغ التحصیلی پیشنهادات کار خوبی دریافت می کنند که از آن روش هم می توانید اقامت بگیرید، اما نکته ی مهم این است که شما در حین تحصیل هر قدر هم که تلاش کنید پس از فارغ التحصیلی یک مهاجر بدون سابقه ی کاری محسوب می شوید پس سعی کنید در دوران تحصیل بهترین دانشجو باشید و یا در حال تحصیل کار پیدا کنید.

کانادا
کانادا

۳ ) پرستار در منزل | LIVE-IN CAREGIVER

پرستار در منزل شوید.

یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به کانادا برای کسانی که در هیچ حرفه یا هنری مهارت ندارند پرستار منزل شدن است. برای این کار تنها مدرک فارغ التحصیلی از دبیرستان و یا ۶ ماه آموزش و یا یک سال تجربه ی پرستاری کافی ایست تا به شما اجازه ی کار به عنوان پرستار منزل در کانادا داده شود.

موسسات متعددی برای آشنا کردن کارفرمایان با پرستاران خانگی و خارجی بالقوه وجود دارد که با کمی تلاش می توان با آن ها ارتباط بر قرار نمود، در حقیقت مهاجرت از این طریق نسبت به شغل های دیگر بسیار آسان تر می باشد. نگران نباشید کانادا در حال حاضر کاملا برای پذیرفتن چنین مهاجرانی آماده است و برنامه ریزی دقیقی دارد.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

۴ ) تجربه جهانی

این مورد فعلا متاسفانه در رابطه با ایرانیان صدق نمی کند اما به عنوان یکی از آسان ترین و ارزان ترین روش های مهاجرت به کانادا در دنیا شناخته شده است به همین علت در لیست ما جای دارد.

در کانادا طرحی وجود دارد که جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال ( در برخی کشورها تا ۲۹ سال ) می توانند در کانادا اقامت بگیرند، به شرطی که در دانشگاه های سطح پایین تر به تحصیل بپردازند و به کار نیمه وقت بخصوص به کار کردن در زمان تعطیلات رسمی بپردازند تا زمانی که بتوانند شغل خوبی برای خودشان پیدا کنند.

مناطقی که شامل این قانون می شوند به این شرح هستند: استرالیا، دانمارک، ژاپن، نروژ، تایوان، اتریش، استونی، کره جنوبی، لهستان، اکراین، بلژیک فرانسه، لتونی، اسلواکی، شیلی، آلمان، لیتوانی، اسلوونی، کرواسی، ایرلند، هلند، سوئیس، کاستاریکا، هنگ کنگ، مکزیک، اسپانیا، کرواسیف سوئد، جمهوری چک، ایتالیا، و نیوزیلند.

افراد علاقمند که شامل این قانون می شوند می توانند با تلاش، مهارت کسب کنند و به نیروی کار ماهر مورد قبول کانادا تبدیل شوند. به دلیل عدم وجود ایران در این مورد از توضیح بیشتر خودداری می کنیم.

کانادا

۵ ) حمایت همسر

لازم نیست این راز را بلند به زبان بیاورید اما داشتن یک همسر یا شریک زندگی در کانادا از آسان ترین و ارزان ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد، البته بسیاری این روش را کشف کرده اند و به همین علت شمار ازدواج های دروغین و به علت مهاجرت و پناهنده شدن به کانا رو به افزایش است. این نوع ازدواج ها به ازدواج های تقلبی معروف شده اند.

دولت کانادا تعابیری را در پیش گرفته تا جلوی این ازدواج های دروغین را بگیرد و مطمئن شود که دو نفر واقعا قصد زندگی با هم را دارند، برای مثال پس از دو سال به همسر خارجی اقامت می دهند و مطمئن می شوند که آن دو در طی این دو سال با هم زندگی می کرده اند.

کانادا
کانادا

۶ ) اجازه کار با پیشنهاد کار

به دو دلیل اغلب درس خواندن در دانشگاه و کسب مهارت در کالج ها را آسان ترین راه برای مهاجرت می دانند؛ اول این که اگر قصد کار با مهارت فعلیتان را داشته باشید باید یک کارفرما را در کانادا متقاعد کنید که شما را استخدام کند که تقریبا هیچ کسی این کار را برای فردی خارجی انجام نمی دهد و همین فرآیند ساده ی کار پیدا کردن را بسیار سخت و پیچیده می کند.

دوم این که اگر فردی را پیدا کنید که تصمیم بگیرد شما را استخدام کند باید بخش منابع انسانی را متقاعد کند که شما بیشتر از فردی کانادایی توانایی آن پوزیشن کاری را دارید که آن هم مشکلی افزون بر دیگر مشکل های دیگر است.

در این روند کاری اگر موفق شوید می توانید اقامت کانادا را دریافت کنید، اگر خوش شانس باشید شاید هم سریع و آسان این روند برایتان سپری شود و هزینه ی زیادی هم نداشته باشد، البته پیشنهاد می کنیم اگر کسی را در کانادا می شناسید از او کمک بگیرید تا روند پیدا کردن کار و استخدام شدن و در نهایت کسب اقامت برایتان آسان تر شود.

کانادا
مهاجرت کانادا
کار کانادا

۷ ) موافقت نامه های تجاری | TRADE AGREEMENTS

این مورد هم متاسفانه شامل ایرانیان نمی شود اما شاید بتواند به ایرانی های مقیم برخی کشورهای دیگر که قصد مهاجرت به کانادا را دارند کمک کند.

علاوه بر توافق نامه ی نفتا NAFTA که بسیار مشهور شد برخی تبصره های دیگر برای تجار خاص وجود دارد که بتوانند به آسانی در کانادا ساکن شوند.

اما چگونه؟

اگر شما مقیم یکی از کشورهایی که در زیر معرفی می کنیم باشید و در یک شرکت که یا خوش نام و معتبر باشد و یا با کانادا مراودات تجاری داشته باشد مشغول به کار باشید به راحتی و بدون پرداخت هزینه می توانید از کانادا اقامت دائم بگیرید. این کشورها به شرح زیر هستند:

شیلی، اردن، پرو، کلمبایف لیختن اشتاین، سوئیس، کاستاریکا، مکزیک، ایالت متحده آمریکا، ایسلند، نروژ، اسرائیل

این موافقت نامه در واقع به کارکنان شرکت های دارای مراودات با کانادا و یا موسسات معتبر اجازه می دهد به کانادا مهاجرت کنند و یا به عبارتی دیگر اگر بخواهند به کانادا بروند و شرکتشان را به آن جا انتقال دهند و یا برای ماموریت در کانادا اقامت کنند، اسکان دائم می دهد.

به دلیل نبود ایران در این لیست از توضیح بیشتر در رابطه با اینمورد خودداری می کنیم.

کانادا
مهاجرت کانادا

توصیه کارناوال

پیشنهاد می کنیم پیش از مهاجرت به کانادا از هر روشی که اقدام می نمایید همه ی جوانب را بسنجید برای مثال، عدم پیدا کردن کار، نپسندیدن محیط اجتماعی، زندگی به دور از وطن برای همیشه، شرایط کار و تحصیلی دشوار و هزاران مورد دیگر.

به همین منظور کارناوال در آینده به بررسی مواردی که قبل از مهاجرت لازم است بدانید خواهد پرداخت.

کانادا

سخن آخر

آیا تا به حال به کانادا سفر کرده اید؟ لطفا تجربیاتتان را با ما در میان بگذارید.

آیا کسی که دارای اقامت دائم در کانادا باشد را می شناسید؟ او از چه روشی اقدام کرده است؟

خواهشمندیم دیدگاه ها و تجربیاتتان را ارسال کنید تا با هم تصویری واضح تر از اوضاع مهاجران در کانادا به دست آوریم.

همچنین از شما خوانندگان عزیز می خواهیم به خاطر داشته باشید که همه ساله شرایط و قوانین مهاجرت به کشورها تغییر می کند و ممکن است روشی برای یک نفر عالی و برای دیگری به مرور زمان نا مناسب باشد.

ارزان ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به کانادا
4.5 20

 دیدگاه ها

 • ليدا

  ۴

  ۵۵

  چرا مردم رو برای مهاجرت تشویق میکنید هدفتون خالی کردن ایرانه خدا لعنتتون کنه

  • کارناوال

   ۳۵

   ۰

   سلام دوست عزیز
   سپاس از اینکه دیدگاهتان را با ما در میان گذاشتید
   فقط ای کاش کمی محترمانه تر انتقاد میکردید
   دوست عزیز، کارناوال یک مرکز اطلاع رسانی در حوزه گردشگری ست و وظیفه اش اطلاع رسانی در همه ابعاد این حوزه با رعایت قوانین کشور عزیزمان ایران است
   لذا هیچ قصدی برای تشویق کسی به مهاجرت نداریم و این مطلب صرفا اطلاع رسانی به دوستانی است که قصد مهاجرت دارند
   به هر حال امیدوارم هرجا که هستید پایدار باشید و کمی صبورتر
   درپناه حق

 • علیرضا

  ۰

  ۲۱

  چرااز جاذبه های داخلی و اماکن گردشگری بی نظیر کشور عزیزمون به خارجی ها اطلاع رسانی نمیکنید تا با جذب گردشگر لااقل بتونیم این صنعت رو احیا و پر رونق کنیم ؟؟!!

  • زهرا میرزایی

   ۱۲

   ۰

   سلام دوست کارناوالی عزیز
   همانطور که مشاهده می کنید کارناوال در بخش معرفی جاذبه های گردشگری ایران بسیار فعال می باشد و به شما مژده می دهیم که در آینده بخش ایران کارناوال به زبان انگلیسی ترجمه می شود تا مورد استفاده ی کاربران خارجی هم قرار گیرد.
   با تشکر از این که دیدگاهتان را با ما در میان گذاشتید.

 • مجتبی

  ۲

  ۳۰

  فقط جمهوری اسلامی ایران.

 • یلدا

  ۱۱

  ۱

  خیلی ممنون از شما.دوستان عزیز کسی که بخواد مهاجرت بکنه این کارو انجام میده.تو جایی که برای مدارک تحصیلی هیچ ارزشی قائل نیستن و یه نفر که زحمت کشیده و مدرک فوق لیسانس و دکترا گرفته و متاسفانه سطح زندگیش پایین تر از یه بازاریه، چه انگیزه ای برای موندن داره. ما هرچقدر هم تلاش کنیم به جایی نمیرسیم هیچ کس دوست نداره وطنش رو رها کنه و بره.اما گاهی مجبور میشه به این کار.

 • مهران

  ۱۵

  ۰

  آقا ممنون دمتون گرم اطلاع رسانی میکنید هر کسی عقل داره خودش تشخیص میدهد بره یا بمونه.

 • سجاد

  ۴

  ۰

  با عرض سلام و خسته نباشید بخاطر اطلاع رسانی مفید و ارزشمندتون/لطفا یک توضیح کامل نیز برای کسانیکه قصد مهاجرت به کشور فنلاند رو دارند رو ارائه بدهید/ بنده فوق لیسانس جغرافیا و برنامه ریزی شهری دارم و قصد مهاجرت (تحصیلی،کاری و…)دارم….

  • زهرا میرزایی

   ۵

   ۱

   سلام دوست کارناوالی عزیز
   شرایط و قوانین مهاجرت به کشورهای دیگر از جمله فنلاند در برنامه ی کارناوال قرار دارد.
   با تشکر از انرژی مثبت شما و به اشتراک گذاشتن دیدگاهتان.

 • kasra raof

  ۴

  ۰

  منم دارم میرم کانادا چون واقعا کشور خوبی ارامش همیشه ساکن هست درامد هم خوبه

 • محمد

  ۰

  ۰

  با سلام و احترام
  ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت بابت اطلاعات مفید وارزشمندی که ارائه فرمودید
  در خصوص نظر دوست عزیزمون خانم لیدا باید عرض کنم اولا مهاجرت بحث خیلی پیچیده ای هست و اگر کسی انگیزه بسیار قوی و اراده لازم برای اینکار را نداشته باشه و نتونه شرایط لازم برای مهاجرت را فراهم نکنه امکان نداره بتونه موفق به این امر بشه .
  ……………………………………………………………………….

 • علی

  ۲

  ۰

  با سلام وخسته نباشی از زحمات شما که اینقدر واضح وروشن اطلاع رسانی میکنید .

 • عبدالحسیب فقیری

  ۰

  ۰

  می خواهم بروم به کاناد از یکطرف می خواهم زیبایی های ان کشور را ازنزدیک ببینم وازطرفی بنویسم یک چنین زیباییی هارا گذشته ازاین می خواهم skill workerرا فراگیرم .

  • زهرا میرزایی

   ۰

   ۰

   سلام دوست عزیز کارناوالی
   اسکیل ورکر به افرادی تعلق می گیرد که در زمینه ی کاری خود کاملا خبره باشند شما بنا بر زمینه ی تحصیلی و سابقه ی کاری خود باید کاملا بررسی شوید و برای کار کردن به این کشور درخواست دهید.
   پیروز و پایدار باشید، با تشکر از این که دیدگاهتان را با ما در میان گذاشتید.

 • محمد

  ۰

  ۰

  باعرض سلام وخسته نباشید.میخواستم بدونم که چطورمیشه غیرقانونی مهاجرت کرد به این کشور.ولازم به ذکراست که حرفه بنده رانندگی ماشین آلات راهسازی است ازجمله بیل مکانیکی.لودروکمپرسی است.سوادم تادوم راهنمایی میباشد.وگواهینامه ماشین آلات وکارت پایان خدمت هم ندارم.خواهشمنداست راهنمایی کنید.باتشکر

  • زهرا میرزایی

   ۰

   ۰

   سلام دوست عزیز کارناوالی
   کارناوال در زمینه ی مهاجرت غیر قانونی نمی تواند هیچ گونه راهنمایی یا کمکی به شما ارائه دهد و ما تنها روش های قانونی را بررسی می نماییم.
   با تشکر از این که دیدگاهتان را با ما در میان گذاشتید.

 • محمد

  ۰

  ۰

  پس چی شد

 • مسعود

  ۲

  ۰

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت محترم سایت میخواستم تشکر کنم از مطالب مفیدی که در سایت قرار دادید.من دارم فوق لیسانس میخوانم میخواستم بدونم ایا همه روش ها نیازمند به مدرک زبان میباشد؟ یا دانشگاهی در کانادا وجود دارد که ایلتس نخواهد؟

  • زهرا میرزایی

   ۲

   ۰

   سلام دوست عزیز کارناوالی
   شما که فوق لیسانس هستید باید یا به صورت تحصیلی یا کاری اقدام به مهارت نمایید، برای پذیرش در دانشگاه های کانادا حداقل نمره ۶ آیلتس لازم است و این موضوع شامل افرادی می شود که زبان اصلی آن ها انگلیسی (یا فرانسوی برای کبک) نباشد.
   اما برای مهاجرت از طریق کار برای امکان دارد که از شما تقاضای آیلتس نکنند این اتفاق بیشتر زمانی رخ می دهد که درخواست کار در حیطه ی تحصیلی خودتان را داشته باشید، اما اگر از توانایی زبانی خوبی برخوردار نباشید حتما در مرحله ی مصاحبه و یا حتی پس از چند ماه کار این موضوع را متوجه خواهند شد و شما استخدام نمی شوید. نکته ی دیگر این که برخی از دانشگاه های معتبر و یا شرکت های بزرگ ممکن است علاوه بر آیلتس تافل هم بخواهند و این امری عادی در کشورهای آمریکای شمالی است.
   پیشنهاد می کنیم در آزمون آیلتس شرکت کنید و اگر نمره ی پایینی کسب کردید به دنبال دانشگاهی باشید که پذیرش آن ها آیلتس نمره ی کمتری بخواهد.
   از این که دیدگاهتان را با ما به اشتراک گذاشتید متشکریم.

 • فرزاد

  ۰

  ۰

  بادرود وسپاس.خواستم بپرسم ایا برای یه نفر مهندس برق قدرت با۱۲سال سابقه کار و۴۲ساله ایا امکان مهاجرت قانونی و کم هزینه به کانادا وجود دارد.با سپاس.لطفا جواب بدهید

  • زهرا میرزایی

   ۱

   ۰

   سلام دوست عزیز کارناوالی
   بله شما جزو افراد ماهر به حساب می آیید و اگر به وکلای مهاجرت مراجعه نمایید حتما می توانند شما را راهنمایی نمایند اما اگر هزینه ی مراجعه به وکیل برای شما زیاد است یا میلی به این کار ندارید باید به سفارت کانادا مراجعه کرده و چگونگی مراحل را جویا شوید اما این کار را باید هرچه سریع تر انجام دهید زیرا با بالا رفتن سن مهاجرت کمی دشوار و گاها غیر ممکن می شود.
   با تشکر از این که دیدگاهتان را با ما در میان گذاشتید.

 • داودعباسی

  ۲

  ۰

  یکی ازبستگانم ساکن کاناداست واقامت دارد.که نسبتش با من اینه.که مادرش بامادر من دخترعموهستن.وایشان از طریق ازدواج با یک دخترایرانی مقیم کانادا که توسط یک دوست پایه ریزی شد.ازدواج کرد واقامت انجا رو گرفت.حالا آیا ایشان میتواند برای من اقامت بگیرد.آیا قوانین کانادابه او همچین اجازه ای میدهد؟
  وبرای من که جزء قشر متوسط هستم ورویای سفر به کانادا را دارم چگونه میتوانم اقامت بگیرم.ممنونم اگه راهنمایی کنید

  • زهرا میرزایی

   ۱

   ۰

   سلام دوست کارناوالی عزیز
   باید توجه کنید که فرد مورد نظر سیتیزن است یا با گرین کارت اقامت دارد. اگر سیتیزن باشند می تواند شما را دعوت کرده و مقیم نمایند اما افرادی که گرین کارت دارند تنها می توانند اقوام درجه یک را دعوت کنند.
   در هر دو صورت وجود آن ها در کانادا می تواند نکته ی مثبتی برای شما باشد و در امور کار و زندگی شما را راهنمایی نمایند.
   درباره ی سوال آخرتان باید بگوییم، برای آشنایی با دیگر روش های مهاجرت باید همه ی ویژگی های شما از جمله میزان تحصیلات، سطح آشنایی با زبان انگلیسی، مهارت و سوابق کاری شما بررسی شود برای این کار لازم است به سفارت و یا وکیلان مهاجرت مراجعه نمایید.
   با تشکر از دیدگاه شما

 • معصومه

  ۰

  ۰

  سلام من فوق دیپلم کامپیوتر دارم و مدت ۱۱ سال هست که عکاسی دارم میخوام بدونم که اگر بخواهم لیسانس بگیرم که امتیازم بره بالا باید توی رشته عکاسی بگیرم یا نه فقط داشتن مدرک مهمه و اینکه مدرک فنی مربوط به شغلم و پروانه کسب معتبر دارم بهمراه سابقه بیمه فقط مدرک زبان ندارم

 • معصومه

  ۰

  ۰

  سنم هم ۳۶ هست ممنونم

  • زهرا میرزایی

   ۰

   ۰

   سلام دوست عزیز کارناوالی
   نوع مهاجرت در مرحله ی اول بستگی به خودتان دارد که قصد تحصیل داشته باشید یا قصد کار (در کشور مقصد). قائدتا اگر لیسانس داشته باشید مراحل کار شما آسان تر می شود ولی با همین شرایط فعلی هم شانس خوبی برای مهاجرت دارید و پس از رفتن بنابر استعداد و قابلیت های خودتان باید در جستجوی کار باشید.
   در نهایت این که مدرک زبان هم باید داشته باشید در غیر این صورت در مرحله ی پیدا کردن کار به مشکل بر خواهید خورد.
   موفق باشید.

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...