انفجار های ترکیه ، زمینه ساز پیشرفت گردشگری ایران

انفجار های ترکیه ، زمینه ساز پیشرفت گردشگری ایران

اخبار گردشگری

با توجه به #انفجار های اخیر #ترکیه و اخطار و هشدار به گردشگران برای عدوم ورود به ترکیه و کاهش سفر ها به این کشور ، اخیرا این کشور در صدر اخبار گردشگری قرار گرفته است .

از صحبت های مسئولان گردشگری و تاکید آن ها بر توقف تور های #گردشگری تا مصیبت های وارده به مردمان ترکیه ، که در انفجار های این شهر به شدت مجروح یا کشته می شوند ، تا هشدار سایر کشور ها به گردشگران خود برای عدم سفر به ترکیه ، تمام اخباری است که امروز از ترکیه شنیده می شود 

همیشه ترکیه و سفر به آن یک تابو برای ایرانیان به شمار می آمد ، البته گاها سفر به سواحل مدیترانه با بهترین هتل های ۴ و ۵ ستاره بسیار ازران تربود نسبت به سفر در جزیره کیش و قشم ؛ و این همیشه جای بسیار نگرانی داشت که چگونه ترکیه توانسته است این گونه به صنعت #توریسم و گردشگری خود رونق ببخشد و رونق گردشگری در ایران بازده زیادی نسبت به این کشور ندارد .

اما امروز با شروع بمب گذاری ها ، نا امنی ها و هرج و مرج در ترکیه ، برگ برنده به نفع #ایرانرقم خورده است تا با استفاده از تبلیغات و با فرهنگ غنی خود بتواند بیشترین سود را از این بمب گذاری ها ببرد . چرا که با هر انفجار و با هر صدا ، ترس بیشتری در دل توریست ها و افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند می افتد و این موضوع را می توان در کشور خودمان مورد بررسی قرار داد چرا که ، در نوروز سال ۱۳۹۵ با وجود کاهش قابل توجه ۵۰% نرخ بسته های سفر به ترکیه با کاهش استقبال سفر گردشگران ایرانی به ترکیه روبه رو شدیم .

جالب است بدانید که کاهش ۱۸ درصدی پرواز به ترکیه و افزایش ۱۰ درصدی پرواز های داخلی این امید را زنده کرده است تا این بار شاهد رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری در ایران باشیم .

در این بین کیش و قشم در نوروز ۱۳۹۵ با ضریب اشتغال بیش از ۹۰ % هتل های خود همراه استان هایی مانند خراسان جنوبی ، کرمانشاه و کرمان توانستند در زمینه گردشگری قد علم کنند و گردشگران ایرانی را سمت خود بکشند .

جالب است بدانید که ضریب اقامت مسافران نوروزی نیز حدود ۱۰ % افزایش یافته‌ است و این بیانگر این موضوع می تواند باشد که تمایل مسافر ایرانی برای مکان مورد علاقه اش در زمینه سفر و گردشگری در حال تغییر است .

می توان گفت با انفجارهای ترکیه و ترس گردشگران از سفر به #استانبول، آنتالیا و کوش آداسی، دریچه ای تازه و نوع با سلیقه های متفاوت برای گردشگران داخلی ایجاد شده است .

انفجار های ترکیه
انفجار های ترکیه

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید …..

انفجار های ترکیه ، زمینه ساز پیشرفت گردشگری ایران
4.09 11

 دیدگاه ها

  • کاربر

    ۰

    ۰

    چی میگی داداش دروازه های اتش را روی خودمون باز کنیم ترکیه را کی الان داره میترکونه
    فکر کنی همین گردشگران هستن…

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...