به راستی که معماری یک هنر ناب و ارزشمند است و البته در جهان پر سرعت امروزی همانند هر زمینه دیگر علمی و هنری در حال پیشرفت های مداوم است. شاید بشود این گونه برداشت کرد که معماری عمری به قدمت حضور انسان بر روی زمین دارد و با ایجاد پناهگاهی از جنس غارها، اولین سازه های معماری در جهان شکل گرفته اند و رفته رفته عناصر موجود در طبیعت به پیشرفت آن کمک کردند. معماری شاید تنها شاخه ای از مهندسی باشد که با روح لطیف هنر سر و کار دارد و به همین علت مقصد بسیاری از انسان های خوش فکر و منظبط و در عین حال هنر دوست است و در واقع نمی توان پیشرفت های علمی و دستیابی های جدید هنری را در پیشبرد این هنر-صنعت مهم نادیده گرفت و این راه تا ابد ادامه خواهد داشت.

در طول تاریخ سبک های مختلف و شگفت انگیزی در زمینه معماری پدید آمده اند و در دوره های کوتاه و بلند و بر اساس جغرافیای متفاوت در زمان زندگی کرده اند و آرام آرام با تلفیق سبک های جدید فرم ابتدایی خود را از دست داده و به شیوه ای نو بدل شده اند. گاهی با هجوم یک امپراطوری به دیگری معماری هم در امان نمی ماند و سبک و سیاق هنرهای میهمانان جدید با سرعت جایگزین شیوه های سنتی و باستانی یک سرزمین می شد. دین و مذهب هم تاثیرات فاحش و عظیمی بر شیوه های معماری یک مرز و بوم دارد و البته هزاران دلیل و زمینه دیگر.

امروز قصد داریم سفری داشته باشیم به معماری مدرن و فوق العاده شهرهای زیبای هلند و نگاه ویژه ی عکاس آلمانی این تصاویر را با شما به اشتراک گذاریم. توبیاس گاریش (Tobias Gawrisch) عکاس حرفه ای معماری و سازه و ساکن کشور آلمان است و از آنجایی که تنها ۶۰ کیلومتر تا مرز هلند فاصله دارد و البته عاشق سبک معماری مدرن این کشور زیبا و متفاوت است، هرگاه زمان و موقعیت را مناسب می بیند کوله بار کوچک سفر را مهیا می کند و راهی هلند می شودد و با دوربینش از سازه های عجیب و غریب هلندی تصاویری مرموز و هیجان انگیز به ثبت می رساند.

کارناوال شما را به تماشای تصاویر آقای توبیاس از دنیای متفاوت معماری هلندی دعوت می کند:

چشمانتان را ببندید و خود را در جاده ای بی انتها با چشم اندازی منحصر به فرد رها کنید. بگذارید روح لطیف جهان صورتتان را نوازش کند و پرندگان رنگارنگ در گوشتان از بهار زمزمه کنند.

اجازه دهید خنکای آب از میان انگشتان پایتان راه دریا را بیابند و شکوفه درختان تاجی از گل برایتان بسازند. چشمانتان را باز نکنید، به مسیر پرپیچ و خم و در عین حال امن طبیعت ادامه دهید و از میان شهرها و کشورها بگذرید و همه لذت بودن را به جان بکشید. لذت ببرید از خوراکی ها و نوشیدنی های خوش آب و رنگ و خوش مزه. طعم ها را در دهانتان حس کنید. سری بزنید به کافه قنادی ها و سراغی بگیرید از یک فنجان قهوه فرانسوی و یک کیک گرم و تازه. به ایتالیا سری بزنید و پارو زنان شهر را طی کنید و از میان جنگل های مرموز و سرد آلمان بگذرید و کشف کنید ناشناخته های درون این قلعه های سحرآمیز را. آغوش گشایید به روی عظمت کوهستان برفی آلپ و بگذارید سرمایش تا عمق جانتان بنشیند و نگاهی بیاندازید به زیبایی هایی طبیعی و انسانی اروپا که همدیگر را به زیبایی معنا می دهند بی آنکه آسیبی به هم برسانند.

چشم باز کنید و این همه شگفتی را در واقعیت نظاره گر شوید. ما شما را دعوت می کنیم به مهمانی رنگ ها و فصلها از چهار گوشه قاره همیشه سبز اروپا.

با ما همراه شوید در سفر ۱۰ ساله ناوم چن (Noam Chen) به دور اروپا و لذت ببرید از زیبایی هایی که با دوربین شگفت انگیزش به ثبت رسانده است.

ناوم چن عاشق اروپا است و در یک دهه ی اخیر سعی کرده تصاویر فوق العاده ای از بهترین اماکن طبیعی، باستانی و مدرن کشورهای این قاره را به ثبت برساند و مطمئن است مردم زیادی با دیدن تصاویرش بار سفر می بندند و سری به این زیبایی ها می زنند.

کارناوال شما را به تماشای تصاویر بی نظیر آقای چن دعوت می کند.

به همراه ویدیویی رویایی و خیره کننده امروز دست پر آمده ایم و می خواهیم شما را مهمان کنیم تا با یکدیگر راهی سفری مجازی شویم به سمت نامی آشنا؛ بندر زیبای باتومی در کشور گرجستان. در این لحظات کوتاه اما تکرار نشدنی با ما همراه شوید و با تماشای زیبایی های این  بندر رویایی تجربه های جدیدی را رقم بزنید.

معماری چشم نواز ساختمان ها، مناظر رنگارنگ در همه ی شهر، دریای وسیع و آرامش بخش، پهنه ای سرسبز غرق در مه، شیروانی های قرمز رنگ و … آری شما به گرجستان سفر کرده اید. تمامی این ها را گفتیم تا لحظه ای همه چیز را کنار بگذارید و تنها خیره شوی به ویدیویی لذت بخش و لحظاتی زیبا را در دفتر روزانه زندگیتان ثبت کنید. پس لحظه ای درنگ نکنید و به همراه کارناوال محو تماشای این ویدیو زیبا از بندر رویایی باتومی گرجستان شوید.

کره زمین آنقدر بزرگ است که می شود برای همه عمر آن را در نوردید و در نهایت از کشف بسیاری از ناشناخته های آن بازماند. شاید این کره خاکی کوچک در برابر عظمت تمام هستی نقطه ای بیش نباشد اما نسبت به خُرد بودن بشر بسیار بسیار بزرگ و بی انتهاست و قسمت هیجان انگیز ماجرای حضور انسان بر روی زمین همین جاست. آنجایی که دنیا پر می شود از زشتی ها و زیبایی ها، خوبی ها و بدی ها، لطافت ها و خشونت ها و تمام زوج هایی که در کنار هم معنا می شوند و معنا می دهند و تو به عنوان انسان موظف به درک این معنا می شوی.

اگر بخواهیم از زشتی ها و تلخی ها بگذریم و بیش از این درگیر روزمرگی های زندگی نشویم، باید برای نوازش روح و آرامش تن راهی پیدا کنیم. مثلا به موسیقی روح نواز گوش جان سپاریم یا کتابی زیبا و آرامش بخش ورق بزنیم و یا حتی خود را به نوشیدن چایی گرم و کیکی تازه در کنج امنی مهمان کنیم. یکی از بهترین راهکارهای اغلب مردم دنیا برای رسیدن به آرامش، سفر کردن است و اگر این سفر به قصد آرامش و کاستن از استرس ها و تنش ها است، بهتر است گوشه ای بکر و دست نخورده از طبیعت باشد، تا بشود در سکوت و سکونش، روح را پرورش داد و دوباره جان بخشید. در این میان، همیشه فرصت برای سفر و صیقل جان مهیا نیست…

و اکنون همراه می شویم با تصاویری از عکاس رومانیایی الکس روبچوک (Alex Robciuc) که ۶ سال گذشته زندگی اش را وقف ثبت زیبایی های کوهستان کارپات (Carpathian Mountains) در شمال رومانی کرده است تا روح پاییزی این سرزمین را تسخیر کند. او معتقد است برای ثبت این تصاویر نه از دوربین خیلی حرفه ای استفاده کرده، نه لنزهای گران قیمت و حرفه ای داشته و نه از وجود فیلترهای متفاوت سود جسته است. بلکه با وقف زمان و صبوری تصاویر را در هنگام حضور نورهای مناسب و پیدا کردن نقطه مناسب برای ایستادن به تصویر کشیده است.

با کارناوال  و الکس همسفر شوید و به رومانی بیایید.

همیشه تصورمان از گردش و تفریح در طبیعت، تغییر آب و هوا و کمی به دست آوردن آرامش است، بوییدن عطر شبنم روی برگ درختان، گوش سپردن به شرشر آب رودخانه ها، نگاه کردن به جانداران جالبی که به آرامی در حال زندگی هستند و به دور از دغدغه های گوناگون ما انسان ها، با آرامش عمرشان را سپری می کنند.

اما حقیقت این است که طبیعت گردی همیشه هم بی خطر و جایی برای آسایش نیست. همیشه احتمال وقوع حوادث تلخ هم وجود دارد بخصوص اگر جاهایی را انتخاب کنیم که بکر هستند و اطلاعات زیادی درباره ی آن ها نداریم، همین موضوع ما را از سفر به این مناطق باز می دارد و اغلب ترجیح می دهیم به جاهایی برویم که بتوانیم با خانواده لحظات شادی را سپر کنیم. اما افرادی هستند ماجراجو و شجاع که برای تجربه کردن ترس و وحشت دوست دارند به آغوش خطر بروند. اما کجا؟ چه جاهایی در دنیا وجود دارند که می توانند مقصدی پر ماجرا برای سفرهای ما باشند؟

این بار به جایی خواهیم رفت که یکی از مرگبار ترین مناطق طبیعی دنیاست؛ جنگلی که هرکس قدم به آن می گذارد ناپدید می شود. طبیعتی سرسبز و دلربا که برخلاف چهره ی زیبایش لقب مرگبارترین جنگل دنیا را به دوش می کشد. در رومانی جنگلی به نام هویا باکیور وجود دارد که همیشه صداهای عجیبی از داخلش شنیده می شود و درختانی دارد که گویا با چشمانشان انسان را دنبال می کنند. می خواهیم با دلهره وارد هویا باکیو شویم و برای کشف رموز این مکان تلاش کنیم، همراه کارناوال بیایید.

آیا تاکنون از زیبایی های کشور جمهوری چک چیزی به گوشتان خورده است؟ اگر تا به حال فرصت نداشته اید تا با این کشور اروپایی آشنا شوید، امروز این فرصت برایتان فراهم شده تا با شهری تاریخی و زیبا دیدار کنید؛ شهری که آوازه ی شیروانی های قرمز و ابرهای سرمه ای رنگش در دنیا پیچیده است. مقصد امروزمان شهر پراگ، پایتخت این کشور است. با ما در سفر به پراگ همراه باشید.
اگر خسته ای و به دنبال تنوعی می گردی تا کمی از مشغله های روزانه ات دور شوی و تفریح کنی امروز با ما همراه باش زیرا که با هیجان فراوان می خواهیم بهه شهری زیبا سفری مجازی داشته باشیم؛ شهری که در آن به هر طرف چشم بدوزی طیف رنگی شادی چشمانت را نوازش می دهد.

همراه کارناوال به تماشای ویدیویی تایم لپس از پراگ بنشینید.

آلبومی از بوداپست را برایتان ورق می زنیم، هنگامی که در مه فرو رفته است. سفری داریم به پایتخت کشور مجارستان، شهر ابرها.. . به یکی از اصلی ترین مراکز رنسانس در اروپا پای می نهیم. شهری که از شصت سال پیش تا کنون،چنین ساختاری به خود گرفته است.

توماس ریساوی ( tamas rizsavi )، عکاس این تصاویر، در این باره می گوید: منظره شگفت انگیز شهرم، حینی که مه آن را فرا گرفته، مرا ترغیب کرد تا چهار سال وقت صرف کنم و این آلبوم شگفت انگیز را پدید بیاورم.

تصور کنید شهری رویایی را هنگامی که ابرها تصمیم گرفته اند در آن گردش کنند. ابرها ارتفاع خود را کاهش داده و مه ای پدید آوردند تا به زیبایی این شهر و پل ها و ساختمان هایش بیفزایند. حس و حال غریبی است، تماشای مکانی فرو رفته در مه مرموز… نیک است بدانید رود مشهور دانوب از این شهر گذر کرده و به کمک مه غلیظ، هوای این شهر را مرطوب تر گردانیده. این رود، پایتخت را به دو قسمت بودا و پست تقسیم کرده است. قدم به منطقه ای می گذاریم که هر فصل اش را که درنوردی، افق دید کوتاه و محدود به جایی است که مه اجازه می دهد.

پیش از این هم از زوایای دیگر، زیبایی های این شهر رویایی را به تصویر کشیده ایم؛ زیبایی هایی که تمامی ندارند. این مطالب را از دست ندهید:

تصاویر زیبایی های بوداپست از نمایی خاص

تصاویری از زیبایی های بوداپست

با کارناوال همراه شوید و نتایج تلاش چهار ساله این عکاس زبردست را به تماشا بنشینید.

دیدنیهای بوداپست

تفلیس، پایتخت کشور گرجستان و شهری در میانه رود و کوه است که وقتی در خیابان هایش به گردش بپردازی، با منظره ای جذاب و سنتی از ساختمان های قدیمی و کلیساهای باستانی رو به رو می شوی و گاه در کمال تعجب در میان صومعه ها و کلیساها، با مسجدی برخورد می کنی… گشت و گذار در تفلیس را که ادامه بدهی، مردمان خونگرم و فرهنگ شان تو را بسیار یاد وطن می اندازند و ناخودآگاه می بینی تفلیس و گرجستان را بیش تر از قبل دوست داری.

امروزه بسیاری گرجستان و تفلیس را برای سفرهای خارجی و ماجراجویی جدید انتخاب می کنند و بیش تر وقتشان را در بخش های تاریخی شهر، بازارهای محلی و رستوران هایش می گذارنند. اما اگر از آن دست آدم ها هستید که در هر مقصدی به دنبال جایی بکرتر و خاص تر هستند و یا دلتان فضای سبز و طبیعت گردی می خواهد، پیشنهاد کارناوال به شما این است که حتما یک روز خود را برای گردش در پارک ملی تفلیس خالی بگذارید.

پارک ملی تفلیس یکی از قدیمی ترین پارک های ملی کشور گرجستان است که وسعت بی نظیرش، تنوع گیاهان و درختان و البته جانداران خاص و دوست داشتنی اش آن را به یکی از جاذبه های مهم تفلیس بدل می کند. این پارک وسیع و جذاب نه تنها به سبب طبیعت دلربایش، بلکه به جهت کلیساها و صومعه های باستانی اش که در دل فضای سبزی روح انگیز قرار گرفته، بسیار مورد توجه است.

اگر خود را برای سفر به تفلیس آماده می کنید، خواندن مطالب زیر را از دست ندهید:

راهنمای سفر به تفلیس

معرفی شهر تفلیس گرجستان | دانستنی های قبل از سفر

کلیسای جامع تثلیث تفلیس | نگین ارتدوکس ها در گرجستان

همراه کارناوال کفش و کلاه کنید تا دقایق سبزی را در پارک ملی تفلیس بگذرانیم.

پارک ملی تفلیس

باتومی، شهری کوچک اما پرطرفدار در ساحل دریای سیاه است که به سبب جاذبه ها و امکانات لوکسش، توانسته عنوان پایتخت گردشگری کشور گرجستان را از آن خود کند. کوچکی این شهر به قدری است که از اول تا آخرش را می توانید نیم ساعته و با پای پیاده طی کنید، اما این از جذابیت های این شهر ساحلی و درجه یک چیزی کم نمی کند. باتومی به سبب شکل و شمایل اروپایی، هتل های مجلل و آب و هوای خوبش از مقاصد گردشگری اروپایی ها محبوب است و اخیرا نیز به جهت نزدیک بودنش به ایران، مورد توجه مسافران و جهانگران ایرانی قرار گرفته است.

کارناوال برای آن که شما را در تفریح و گردش در این شهر جالب راهنمایی کند، نکات کاربردی و جذابی را در معرفی شهر باتومی در اختیار شما قرار داده است. در این راهنما، اطلاعاتی چون بهترین فصل سفر، گزینه های حمل و نقل عمومی، نحوه رسیدن به شهر باتومی و مختصری از تاریخچه شهر و فرهنگ مردمان آن دیار سخن گفته است. در مقاله های بعدی خود نیز به معرفی تمام هتل های این شهر پرداخت و جاذبه های آبی و پارک های باتومی را به شما معرفی کرد که می توانید از طریق لینک زیر به این مطالب دسترسی پیدا کنید:

 راهنمای سفر به باتومی

یکی از دل پذیرترین بخش های سفر به هر شهر، چشیدن غذاهای آن منطقه است. قبل تر انواع غذاها و خوشمزه های گرجستان را به شما شناساندیم و حالا وقت عمل است. آماده باشید که می خواهیم سری به بهترین رستوران های شهر باتومی بزنیم. تمام این رستوران ها از انتخاب های اول گردشگرن و ساکنین شهر باتومی هستند.

به کارناوال در این گردش خوشمزه بپیوندید.

کره زمین سرشار از سرزمین هایی است که بی شباهت به تعاریف بهشتی در کتب مقدس نیستند و می شود نام بهشت را به آن ها اطلاق کرد.

فنلاند یکی از همین سرزمین های اعجاب انگیز دنیاست و در عین حال که از کشورهای برتر جهان برای زندگی و امنیت است، بخش طبیعی آن هم جزء برترین و زیباترین طبیعت های جهان شناخته می شود و بخش عظیمی از شگفتی های دنیا را می شود در این کشور یافت. کشوری که هر فصل آن زیبایی های منحصر به فردی دارد؛ از شب های طولانی زمستان و پدیداری شفق های قطبی در آسمان گرفته تا برگ های هزار رنگ و چشم نواز در پاییز و البته هوای مطبوع و لذت بخش در تابستان های خنک و جان بخش.

به خاطر تماشای بخشی از همین زیبایی ها بود که چندی قبل سری به زمستان های هیجان انگیز فنلاند زدیم و سفری کوتاه با شما به کشور داشتیم:

ماجراجویی در طبیعت فنلاند | تصاویری از جنس برف و سرما

اما این بار نگاهی داریم به گذر زمان در دامان طبیعت این کشور سحرآمیز این بار تمام فصل ها را به نظاره می نشینیم.

تصاویری که در ادامه مشاهده خواهید کرد هنرِ عکاسیِ تیم برد (Tim Bird عکاس حرفه ای اهل کشور انگلستان است که از سال ۱۹۸۲ در هلسینکی پایتخت فنلاند زندگی می کند.

با کارناوال همراه شوید تا چهره ای متفاوت از فنلاند را نظاره گر باشید.

فرانسه، سوئیس، آلمان، ایسلند، یونان، اسپانیا و اتریش. چگونه می شود زیبایی های تمام این کشورها را در یک سفر به تماشا نشست؟ جواب ساده است:  سفر به رومانی!

رومانی کشور اعجاب انگیزی در جنوب شرقی اروپاست که می تواند جایگزین زیبایی های سراسر قاره سبز باشد. کوهستان ها، سواحل، شیوه معماری بناها و سایر چشم اندازهای طبیعی همگی در این کشور کم حاشیه و منحصر به فرد یافت می شود و به راستی که همه این دلایل و همچنین ارزانی این کشور، آن را به یک جهان‌شهر تبدیل کرده است و احتمالا سفر به آن می تواند بسیار خاطره انگیز و رویایی باشد. به همین خاطر در طول سال، مردم از سراسر قاره اروپا به آن سفر می کنند و از نزدیک با زیبایی های این کشور آشنا می شوند.

رومانی با اینکه قدمت زیادی ندارد اما تاریخ پر فراز و نشیبی را از سر گذرانده است.

تصاویری که در ادامه مشاهده خواهید کرد توسط آقای سرخیو ایلوتا Sergiu Iliuță ) ثبت شده اند و اگرچه تصاویر بسیار زیبا و چشم نواز است اما ایشان عکاس حرفه ای نیستند و به گفته خودشان فقط سعی کرده اند زیبایی های حیرت انگیز این کشور را ثبت کنند تا دیگران هم مانند او از دیدن این مناظر شگفت زده شوند.

با کارناوال در این سفر افسانه ای همراه شوید.

در سال های اخیر افراد زیادی به سمت گردشگری سیاه روی آورده اند؛ نوعی از گردشگری که شامل سفر به مناطق متروک، راز آلود و ترسناک می شود. با بازدید از این اماکن هیجانی را تجربه خواهید کرد که قابل توصیف نیست؛ سفر به مرداب هایی که هزاران نفر را به کام خود کشیده اند، دالان هایی تو در تو که اگر پا در آن ها گذارید دیگر راهی برای خروج نخواهید داشت، شن زارهایی که همه بازدیدکنندگانشان را به به قتل رسانده اند و میلیون ها مکان رمزآلود دیگر که هر یک داستانی عجیب در واریشان پنهان شده است.

این بار هم می خواهیم به داخل گوردخمه هایی برویم که در سطح زیرین شهری به نام اودسا در کشور اکراین ساخته شده اند، زیرزمینی تو در تو با دالان هایی به هم مرتبط که اگر بدون آگاهی واردشان شوید امکان دارد هرگز نتوانید از آن خارج شوید. می خواهیم باهم آرام آرام وارد گوردخمه های اودسا شویم و کشف کنیم داخل این تنگه های تو در تو و مارپیچ چه می گذرد. چرا این گوردخمه ها برای گردشگران ماجراجو مقصد جذابی است و اصلا چه کسانی و چرا گوردخمه ای به وسعت ۲۵۰۰ کیلومتر را ساخته اند؟

خوب است بدانید که این اولین سفر کارناوال به مناطق راز آلود و ترسناک نیست ما تا به حال به مناطق زیادی سفر کرده ایم که داستان های مرموزی در خود پنهان کرده بودند.

با ما همراه باشید تا به داخل گوردخمه های ترسناک اودسا در اوکراین برویم.

می توان شباهت بسیاری میان مردمان سرزمین قفقاز و مردمان کشور خودمان یافت، حال فرهنگی باشد، یا تاریخی و یا حتی عطر دار و خوشمزه به شکل غذا. بی گمان یکی از دلایل محبوبیت کشور گرجستان در نزد هموطنان مان، همین شباهت هاست. کشوری که فاصله چندانی با ما ندارد و اخیرا توجه گردشگران ایرانی را به خود جلب کرده. امروز می خواهیم با بخش خوشمزه این کشور بیش تر آشنا شویم. قبل تر درباره انواع غذاهای گرجی حرف ها زدیم و این بار به سراغ میان وعده ای خوشمزه می رویم.

سوپ ها یکی از متنوع ترین انواع غذاها در لیست غذاهای گرجی هستند و البته از جمله محبوب ترین غذاها در میان مردمان گرجستان محسوب می شوند. شاخصه اصلی سوپ های گرجی را می توان گوشت و لبنبات دانست. تقریبا تمام سوپ ها بدون سبزیجات طبخ می شوند اما برای طعم بخشیدن به غذاها از سس آرد و تخم مرغ و سبزیجات خام در انتها استفاده می شود. در فرهنگ غذایی گرجستان، سوپ ها میان پیش غذا و غذا اصلی میل می شوند.

در ادامه با محبوب ترین سوپ ها، نحوه پخت و عکس های آشنا خواهید شد.

برای آشنایی با محبوب ترین غذاهای اصلی و پیش غذا های گرجی در زیر بخوانید:

بهترین غذاهای گرجستان | اصیل و خوشمزه

بهترین و خوشمزه ترین پیش غذاهای گرجستان

همراه کارناوال به گردش خوشمزه دیگری در دل گرجستان بیایید.

بهترین سوپ های گرجی

اگر خاطرتان باشد به تازگی سفری به بهترین سواحل دنیا از نگاه نشنال جئوگرافیک داشتیم و تصاویری زیبا از این سواحل را با شما همراهان همیشگی به اشتراک گذاشتیم:

زیباترین و بهترین سواحل دنیا از نظر نشنال جئوگرافیک

امروز هم قصد داریم در سفری دیگر، باز شما را با چشم انداز هایی زیبا از سواحل، اما این بار در بریتانیا آشنا کنیم. سواحلی بکر و اعجاب انگیز بر پهنه اقیانوس اطلس.

تصاویری که در ادامه خواهید دید، هنر عکاسی آقای آلسیو پوتزو Alessio Putzu ) است. او عکاسی ۲۸ ساله و اهل ایتالیاست که به علت علاقه زیادی که به کشور انگلستان دارد، در سفری دو ساله زیبایی های خطوط ساحلی سراسر بریتانیا را به ثبت رسانده و معتقد است که این منطقه ی پهناور، بهترین چشمم اندازهای ساحلی در تمام جهان را دارد. به راستی که می شود این زیبایی ها را در تمام تصاویر او از همه شهر های ساحلی بریتانیا مشاهده کرد. تصاویری که او برای ثبت هر کدامشان حداقل دو سه روزی وقت صرف کرده تا بهترین حالت ممکن نصیبش شود. آلسیو عاشق سفر کردن است و اعتقاد دارد زندگی در سفر، او را به کمال می رساند.

سفر او از جنوب انگلستان در  شهرستان کورنوال آغاز شده و در شمال اسکاتلند به پایان رسیده است اما در این میان از شهرهای دوون، دورست، نورث آمبرلند و همچنین سراسر کشور ولز گذشته است. او می گوید تا زمانی که به سرزمین ایرلند شمالی سفر نکند و سواحل این منطقه را در قابهایش ماندگاری نبخشد سفرش کامل نخواهد شد. پس منتظر ادامه مسافرت ماجراجویانه او باشید.

کارناوال شما را به تماشای این سواحل حیرت انگیز دعوت می کند.

تصاویری از سواحل رویایی بریتانیا

احتمالا شما هم پیش از رفتن به هر جایی به محل اسکان خود فکر کرده و گزینه های مختلف را بررسی می کنید. خوشبختانه گزینه های زیادی پیش روی شماست، از هتل های ۵ ستاره و لوکس با بهترین امکانات بگیرید تا انواع هتل های ۴، ۳ و ۲ ستاره. شاید باور نکنید اما حتی در میان هتل های ۴ و ۳ ستاره نیز می توان گزینه هایی لوکس و گران به نسبت دیگر موارد بیابید.

اگر همیشه برای انتخاب محل اقامت خود با چالش رو به رو بوده اید و انتخاب و تصمیم گیری برای شما بسیار سخت بوده، توصیه می کنیم خواندن مقاله های کارناوالی ما را از دست ندهید:

 انتخاب اقامت مناسب در سفر

انتخاب مناسب ترین هتل در سفر

انتخاب مناسب ترین اتاق در هتل

فارغ از این که چقدر می خواهید هزینه کنید، ممکن است فانتزی اقامت در محلی لوکس و گران قیمت افکار شما را قلقلک دهد و دلتان بخواهد گاهی این نوع اسکان را نیز در سفر خود امتحان کنید. در این صورت خواندن مقاله : کاهش هزینه های اقامت در هتل را به شما پیشنهاد می کنیم.

در این قسمت به سراغ هتل های ارزان تر باتومی آمده ایم و تمامی هتل های ۲ ستاره این شهر ساحلی و جذاب را معرفی کردیم. در هر بخش اطلاعاتی چون متوسط هزینه، دسترسی به فرودگاه و جاذبه های باتومی، امکانات، شرایط و عکس های هر هتل را در اختیار شما گذاشته ایم.

در کنار این ها، کارناوال به فکر باقی اقامت شما هم بوده و راهنمای جامعی از سفر به باتومی برای شما تدارک دیده است:

راهنمای سفر به باتومی

همراه کارناوال به جست و جو در میان هتل های ۲ ستاره باتومی بیایید و محل اقامت خود را مشخص کنید.

هتل های باتومی

همه ساله با گذر از شب یلدا، به آرامی هوا سرد و سردتر می شود و باید کم کم شال گردن های مامان بافمان را از پستوی خانه بیرون بیاوریم و فکر خرید لباس های زمستانی باشیم. هوا زود تاریک می شود و شهر زودتر از قبل می خوابد. شاید این تاریکی زودهنگام هوا بهانه ای برای کسالت و بی حوصلگی باشد اما آن قدرها هم سخت نیست و می توانیم با کمی ایجاد تنوع در افکار و فعالیت هایمان، زمستان، این فصل سفید پوش و زیبا را به زمانی فوق العاده و به یادماندنی تبدیل کنیم.

مطمئنا از بهترین تفریحات زمستانی اسکی و برف بازی است. اگر اسکی کردن بلد نیستید جای نگرانی ندارد و امسال همان زمان موعود است که باید اسکی یاد بگیرید. امروز می خواهیم به یکی از معرکه ترین پیست های اسکی دنیا سفر کنیم، جایی که افراد مشهور و ثروتمند دنیا برای گذراندن تعطیلات زمستانی آن را انتخاب می کنند. تصمیممان سرک کشیدن در پیست اسکی لخ زورس ( lech zurs ) در کشور اتریش است؛ یکی از لوکس ترین، مشهورترین و مجهزترین پیستت های اسکی در دنیا که حتما گشت و گذار و اسکی در آن رویایی و شگفت انگیز خواهد بود.

این اولین سفر کارناوال به پیست های اسکی جالب و هیجان انگیز دنیا نیست، ما تا به حال چندین مکان را برای تفریح زمستانی معرفی نموده ایم که می توانید با کلیک روی لینک های زیر آن ها را مطالعه نمایید:

بهترین پیست های اسکی روی یخ | ویژه کریسمس

پیست اسکی نایسکو ، ژاپن | مقصد محبوب عاشقان برف

با کارناوال همراه شوید تا در پیست اسکی لخ زورس با مشاهیر دنیا اسکی کنیم.

پیست اسکی اتریش

برف که می آید، هیجانی بی وصف را با خود به همراه می آورد؛ این لباس سفید، آنقدر زیبا بر تن طبیعت می نشیند که هر چه نگاه می کنی و لذت می بری، سیر نمی شوی. این دانه های شفاف سفید رنگ با آمدنشان کارناوالی از شوق و اشتیاق میان همه مردم به راه می اندازند؛ کارناوالی که کودک و بزرگ نمی شناسد و همه حتی برای چند ساعت هم که شده می روند تا از این زیبایی که شاید خیلی زود تمام شود، لذت ببرند.

از اینکه صبح با منظره ای سفید رو به رو می شویم و انبوهی از برف بر سقف اتومبیلمان سنگینی می کند احساس خوشایندی وجودمان را فرا می گیرد ولی امان از روزی که این موهبت الهی قصد پایان نداشته باشد، آن وقت است که کم کم کارهای روزمره مختل می شوند یا به تعویق می افتند. اتومبیل ها زیر برف پنهان می شنود و فستیوالی از سرسره بازی بر کف خیابان ها راه می افتد که حتی گاهی خطر آفرین هم هست، با همه این حرف ها باز هم برف زیباست و شگفت انگیز.

این بار از میان تمام مقاصد دنیا، سفری زمستانی خواهیم داشت به بریتانیا. می خواهیم با مردم بریتانیا قدم در میان برف ها بگذاریم. تصاویری که در ادامه می بینید، مجموعه ای است که توسط وب سایت میل آنلاین تراول ( MailOnline Travel ) منتشر شده که با عنوان دیلی میل ( dailymail ) نیز شناخته می شود. این سایت یکی از پرمخاطب ترین وب سایت های انگلیسی است که در زمینه های مختلف ورزش، سیاست، سفر و … فعالیت می کند. این وب سایت مجموعه ای از تصاویر زمستانی را از انگلستان برفی اوخر قرن ۱۹ به بعد منتشر کرده است که حال و هوای مردم را به نمایش می گذارد.

 

و حالا خودتان را برای سفری برفی به سال های دور آماده کنید و با کارناوال همراه شوید.

تفاوت افراد از یک دیگر، در حین سفرها به وضوح دیده می شود، به خاطر همین است که می گویند آدم ها را در سفر می شود شناخت. برخی با روحیه ماجراجویانه خود سفر می کنند و طوری برنامه ریزی کرده که از میان طبیعتی حیرت انگیز عبور کنند و چادر کوچک مسافرتی شان را با هیچ جا عوض نمی کنند. برخی دیگر تحمل هیچ سختی و دشواری و کمبود امکانات را ندارند و به کم تر از هتل ۵ ستاره رضایت نمی دهند. در این بین کسانی هم هستند که ایده خاصی برای انتخاب اقامتگاه و نوع مکان خود ندارند و آن را به دیگران می سپارند. اگر شما هم از دسته سوم هستید، خواندن مقاله های کارناوالی زیر را به شما توصیه می کنیم:

راهکارهایی برای انتخاب اقامت مناسب در سفر

راهنمای انتخاب مناسب ترین هتل در سفر

راهکارهایی برای کاهش هزینه های اقامت در هتل

چند وقتی است که در کارناوال میهمان شهر تفلیس هستید و با اطلاعاتی چون آب و هوا و بهترین فصل سفر به تفلیس، گزینه های حمل و نقل عمومی در این شهر، عبارات کاربردی گرجی، شماره های ضروری و خلاصه ای از تاریخ و فرهنگ مردمان تفلیس آشنا شده اید. از طرفی دیگر انواع رستوران ها، هتل ها و مراکز خرید شهر را برای شما معرفی کردیم. قبلا قول دادیم که هتل های شهر را با تفکیک کیفیت به شما معرفی کنیم و الوعده وفا! امروز آمده ایم سراغ مناسب ترین هتل های ۲ ستاره شهر تفلیس و اطلاعات ۱۰ هتل برتر را پیش روی شما گذاشته ایم.

برای آشنایی با اطلاعات لازم در حین سفر به تفلیس بخوانید:

راهنمای سفر به تفلیس

همراه کارناوال اقامتی ارزان و باکیفیت را در تفلیس تجربه کنید.

سوئیس، بدون شک نام پر آوازه ای در دنیا دارد و مردمان زیادی در سراسر دنیا دوست دارند که به کشور صلح و دوستی سفر کنند و یا شهروند آن باشند.

اما جدا از ویژگی های منحصر به فرد این کشور در رابطه با حقوق شهروندی، سوئیس به سبب طبیعت زیبا و چشم انداز محسور کننده ی کوه های آلپ در ناحیه ی کوهستان ژورا ( Jura Mountains ) در شمال غربی این کشور و حوالی مرز فرانسه، شهرت فراوانی دارد. همین زیبایی ها و آرامش دلیلی شد تا امروز با عکسس هایی تابستانی از سوئیس همراهتان باشیم و محو تماشای طبیعت خوش آب و رنگ و چشم نواز این سرزمین شویم.

تصاویری از عکاس حرفه ای تونک اوزسیبر Tunç Özceber ) که به دعوت سفارت سوئیس برای بازدید و عکاسی به این کشور سفر کرده را در اختیارتان قرار می دهیم و یادگاری های این سفر خاطره انگیز را با شما به اشتراک می گذاریم. آقای تونک درباره این سفر چنین می گوید:

اگر بخواهم حرفهایم را خلاصه کنم باید بگویم تا به حال منظره ای به زیبایی جنگل های دامنه کوه آلپ و کنتراستی که با قطار قرمز رنگِ همیشه در سفرش ایجاد می کند ندیده ام.

همراه کارناوال و همسفر با تونک به سوئیس تابستانی بیایید و در لحظه های سفر با او شریک شوید.

با کارناوال در این گشت و گذار دل انگیز همراه باشید.

دیدنی های سوئیس

انرژی خورشیدی، اصطلاحی که این روزها بیش از هر زمان دیگری آن را می شنویم و شاید اما برای عده ای واژه ای نوظهور باشد، غافل از آن که این انسان های ماقبل تاریخ بودند که بدون در نظر گرفتن نامی این چنینی، از این نوع انرژی که حاصل گرما و نور خورشید است، استفاده می کردند. مردمان آن زمان جام های طلایی صیقل داده شده و نور خورشید را به کار می بستند تا آتشدان محراب ها را روشن کنند. یا حتی گفته می شود که یکی از فراعنه مصر، معبدی برای خود داشته که دَرِ آن با طلوع خورشید باز و با غروب خورشید بسته می شد. و اما انسان امروز، در تلاش است تا به بهترین شکل ممکن از همه ی داشته هایش برای خلق یک زندگی بهتر استفاده کند؛ نمونه ای از این تلاش را می توان در همین استفاده از انرژی خورشیدی به چشم دید.

انرژی خورشیدی که می توان به آن لقب منحصربه فردترین منبع انرژی تجدیدپذیر در دنیا را داد، در حال ورود به تمام ابعاد زندگی انسان است؛ از به کارگیری آن در تولید آب گرم و حتی آب شیرین به وسیله آب شیرین کُن های خورشیدی بگیرید تا افتتاح جاده های خورشیدی که دستاورد جدیدی محسوب می شوند.

به تازگی در یکی از شهرهای کوچک فرانسه، اولین جاده خورشیدی دنیا بازگشایی شده تا دریچه ای باشد به روی یک انقلاب در زمینه انرژی های خورشیدی.

اما آیا روزی فرا می رسد که بتوان از این نوع جاده ها در تمام دنیا استفاده کرد؟

این جاده ها و تکنولوژی که در آن ها استفاده شده، چه مزایا و معایبی دارد؟

همراه کارناوال باشید تا بیشتر از این جاده بدانیم و به پاسخ سوالاتمان را بگیریم.

صفحه 1 از 1312345...10...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...