نکات ضروری قبل از مهاجرت به کشورهای خارجی

نکات ضروری قبل از مهاجرت به کشورهای خارجی

مهاجرت , تحصیل , اقامت و کار
خلاصه مطلب

اطلاعات کلی

هدف از انتشار این مطلب:

آشنایی با نکاتی که پیش از  مهاجرت باید آن ها را بررسی کنیم و در نظر داشته باشیم تا بتوانیم آینده ای روشن را برای خود رقم بزنیم.

قدم اول: تصمیم راسخ برای مهاجرت و مواجه شدن با استرس های ترک دیار.

بودجه: باید دقیقا بدانید که چه مقدار می توانید برای مهاجرت هزینه کنید.

انتخاب کشور مقصد: عوامل زیادی را باید بررسی نمایید تا بتوانید کشور مناسب با شرایطتان را برای اقامت انتخاب نمایید در این قسمت به معرفی این عوامل پرداخته ایم.

انتخاب مشاور خوب: نباید به حدس و گمان و سخنان افراد غیر متخصص اعتنا کنید و به دنبال وکیل و مشاور خوبی برای مهاجرت باشید.

آشنایی با شرایط اخذ اقامت: هنگامی که کشور مقصدتان را انتخاب کردید، کسب اطلاعات درباره ی شرایط اخذ اقامت در آن سرزمین می باشد.

محل اقامت: باید دقیقا بدانید که محل سکونتتان کجاست و چه شرایطی در انتظارتان است.

توصیه های کلیدی: لینک مطالب مرتبطی که در وبسایت کارناوال وجود دارد و می تواند در معقوله ی مهاجرت کارساز باشد.

آنچه در ادامه خواهید دید

در ادامه به بررسی این موارد پرداخته ایم:

۱ ) تصمیم راسخ

۲ ) با استرس ها رو به رو شوید

۳ ) بودجه

۴ ) انتخاب کشور مقصد

۵ ) انتخاب مشاور خوب

۶ ) آشنایی با شرایط اخذ اقامت

۷ ) محل اقامت

۸ ) حمل و نقل

۹ ) نکات کلیدی

۱۰ ) زبان و گویش

از دیرباز مهاجرت امری غم انگیز اما سرشار از شور، اشتیاق و گاهی سردرگمی بوده است.

دلایل مهاجرت بسیار مختلف هستند، اما به عبارتی کوتاه می توان گفت که عدم وجود شرایط مناسب در سرزمین وطنی موجب مهاجرت می شود.

دل کندن از کشوری که در آن متولد شده ایم و شروع زندگی دوباره و موفق در دیاری غریب کار دشواری است و هر کسی که تصمیم به این کار می گیرد کاملا بر سختی مهاجرت واقف است.

پیش از مهاجرت باید چه نکاتی را در نظر داشته باشیم؟

آیا مهاجرت برای ما مناسب است یا خیر؟

برای تجربه ی مهاجرتی موفق لازم است کمی با دید بازتر به ماجرا نگاه کنیم و تا جایی که می توانیم خطرات و مشکلات پیش رو را به حداقل برسانیم.

بدین منظور به بررسی برخی نکات مهم و تاثیر گذار که لازم است پیش از مهاجرت آن ها را در نظر داشته باشیم خواهیم پرداخت.

با کارناوال همراه بمانید.

مهاجرت
مهاجرت

تصمیمی راسخ بگیرید

ابتدا خوب فکر کنید که چرا قصد مهاجرت دارید، برای مثال به دنبال رفاه بیشتر هستید یا به قصد ادامه تحصیل مهاجرت می کنید؟

لازم است دقیق و جزئی موضع خود را مشخص کنید مثلا پاسخ شما این است که برای تحصیل در دانشگاه های خوب و بین المللی قصد سفر دارید، اما آیا بعد از فارغ التحصیلی می خواهید به کشور مادری بازگردید یا خیر؟ آیا در کشور مبدا شرایط خوبی برای تحصیل نیست؟ آیا کشور مقصد از لحاظ آموزشی در سطح بسیار بالاتری قرار دارد؟ اصلا تحصیل چقدر در زندگی فعلی شما تاثیر دارد؟

این موارد گوشه ای از سوالاتی است که کمک می کنند هدف اصلی شما از رها کردن وطن و رهسپار شدن به سوی سرزمینی دیگر مشخص شود.

اولین گام برای مهاجرت، داشتن تصمیمی راسخ است؛ باید حتما پیش از شروع مطمئن باشید که تصمیم شما آن قدر محکم است که حاضر هستید به خاطر آن با تمامی مسائل دست و پنجه نرم کنید.

اگر اقدام به مهاجرت کنید و در بین راه پشیمان شوید و احساس کنید که انتخاب اشتباهی کرده اید بازگشت کمی سخت و پر هزینه خواهد بود. پس ابتدا از تصمیمتان مطمئن شوید.

مهاجرت
مهاجرت

با استرس ها رو به رو شوید

شما در امر مهاجرت علاوه بر نکاتی که باید در کشور مقصد در نظر داشته باشید و مشکلاتی که شاید در این کشورها با آن ها مواجه شوید باید در ابتدا با دو چالش بزرگ رو به رو شوید.

شغل خود را از دست می دهید: اگر شاغل هستید یکی از مهم ترین نکاتی که باید در مهاجرت از همان ابتدای راه مد نظر داشته باشید این است که باید شغل خود را رها کنید. شغلی که با تلاش و کوشش به دست آورده اید و جزئی از زندگی روزمره ی شماست. اگر دلبستگی زیادی به محیط کار و شغل فعلیتان دارید لازم است کمی بیشتر فکر کنید.

باید در نظر داشته باشید که اگر به دلایل شخصی مانند ازدواج، شرایط بهتر تحصیلی فرزندتان و … بدون داشتن شغل در مقصد اقدام به مهاجرت می کنید با استرس و نگرانی زیادی رو به رو خواهید شد، آیا می توانید این نگرانی ها را پشت سر بگذارید؟

به خانه باز نخواهید گشت: رها کردن خانه و کاشانه ای که سال ها در آن زندگی کرده اید از سخت ترین کارهایی است که باید انجام دهید، جدایی از اقوام و دوستان و گام نهادن به دنیایی نو کار دشواری است. افراد زیادی به دلیل دلبستگی های عاطفی از مهاجرت منصرف می شوند، پس با خود رو راست باشید و جواب محکمی برای این سوال که می توانند خانه و آشنایانتان را رها کنید یا خیر بیابید.

هیچ دوستی ندارید: پیش از مهاجرت باید بدانید پیدا کردم دوستان جدید در کشوری دیگر کار دشواری ایست، شما حتما در زندگی روزانه نیاز به دوست را احساس خواهید کرد تا مسائل و مشکلاتتان را با او در میان بگذارید، این خلأیی است که بسیاری از مهاجران آن را احساس می کنند.

یکی از مشکلات در این زمینه این است که شما در ابتدای ورود با آداب و اجتماع جدیدی که واردش شده اید آشنایی دقیق و کاملی ندارید و کاملا تنها هستید و نمی دانید چگونه باید با دیگران ارتباط عاطفی برقرار کنید، نمی توانید مثل دوران مهد کودک آسان بپرسید که با من دوست می شوی؟

باید آداب اطرافیانتان را رعایت کنید و سعی داشته باشید برای خود جایی میانشان پیدا کنید چون اگر در دانشگاه تحصیل می کنید و یا شاغل هستید حتما اطرافیان بخش مهمی از زندگیتان خواهند شد.

در سال های اخیر برخی از مهاجران از طریق آنلاین اقدام به پیدا کردن دوست در کشور مقصدشان می کنند که می تواند برخی مواقع راه خوبی باشد، اما موضوع این است که پیش از مهاجرت باید توجه کنید در ابتدا هیچ دوستی نخواهید داشت.

مهاجرت
مهاجرت

چه بودجه ای را در نظر گرفته اید؟

از گام های نخستین برای مهاجرت این است که می توانید چه میزان هزینه کنید؟! باید به این سوال کاملا صادقانه پاسخ دهید و عددی که در نظر می گیرید مطابق با واقعیت و حساب بانکی شنا باشد.

آیا به روش سرمایه گذاری می خواهید اقامت بگیرید؟ آیا بودجه ی شما برای این کار مناسب است؟

اگر نتوانید شغل مناسبتان را پیدا کنید می توانید تا چه مدت با بودجه ی فعلی زندگی کنید؟

آیا می توانید از پس هزینه ی حمل و نقل، اجاره خانه و خوراک و پوشاکتان بر بیایید؟

باید به فکر هزینه هایی که گرفتن ویزای کاری و اقامت برای شما در پی خواهد داشت هم باشید.

در حقیقت میزان نقدینگی شما در امر مهاجرت از موضوعات بسیار مهم است و باید دقیق و با حوصله به بررسی این موضوع پیش از هر اقدام دیگری بپردازید.

هزینه مهاجرت
هزینه مهاجرت

ذخیره پول

چیزی که کاملا واضح است موضوع نیاز شدید به پول در مهاجرت می باشد، هر اندازه ای هم که برای مهاجرت پول کنار گذاشته باشید باز هم نیاز دارید که صرفه جو باشید زیرا به قول معروف حادثه هیچ گاه خبر نمی کند و احتمال این که بودجه ای که در نظر گرفته اید به گونه ای دیگر خرج شود همیشه وجود خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که شما برای دست یابی به زندگی بهتر در حال مهاجرت هستید، نمی توانید غذا مصرف نکنید یا نیازهای اولیتان را برآورده نکنید چون ضرر بیشتری خواهید کرد و باید در طولانی مدت خرج بیشتری برای سلامتی و درمانتان کنید، پس همیشه بهتر است صرفه جو باشید و پول هایتان را ذخیره کنید. حتی گاهی لازم است عادت های همیشگیتان را کنار بگذارید مثلا اگر عادت دارید همیشه قهوه، شکلات یا خوراکی خاصی را مصرف کنید می توانید عادت هایتان را تغییر دهید.

توصیه های مهم پیش از مهاجرت
توصیه های مهم پیش از مهاجرت
توصیه های مهم پیش از مهاجرت

مقصدتان را انتخاب کنید

پس از پشت سر گذاشتن مرحله اول و مشخص شدن هدفتان از مهاجرت کمی کارتان آسان تر می شود. گام بعدی این است که با توجه به انگیزه و شرایط کنونی شما، قوانین کشور مبدا و مقصد چند کشور را پیش روی خواهید داشت.

برای مثال: برخی از کشورها در جستجوی نیروی کار و انسانی هستند پس پیدا کردن شغل مناسب در آن ها آسان تر است. برخی دیگر دارای دانشگاه های معتبر و سطح بالایی هستند که با تحصیل در آن ها و قائداتا تلاش و کوشش پس از فارغ التحصیلی به فرد ماهری تبدیل خواهید شد. بعضی کشورها شرایط خوبی را برای افراد کهنسال برای گذراندن اوقات بازنشستگی آرام مهیا می کنند.

هر سرزمینی ویژگی های خاص خود را دارد و این نکته که هدف شما کاملا با مقصدتان همخوانی داشته باشد نکته ی حائز اهمیتی است.

علاوه بر این موارد باید نکات زیر را هم مد نظر داشته باشید:

_ همخوانی شرایط مالی کنونی با کشور مقصد.

_همخوانی فرهنگ جامعه ای که قرار است در آن زندگی کنید با آداب و رسومی که با آن رشد کرده اید.

_توجه به وضعیت بهداشت و درمان مقصد.

_آشنایی با میزان مالیات و قوانین مقصد.

_ وضعیت تحصیلی جامعه.

و…

مهاجرت
مهاجرت

برای انتخاب کشور مناسب باید این موارد را بررسی کنید

*توجه به وضعیت بهداشت و درمان مقصد: باید حتما از وضعیت بهداشت و درمان کشوری که می خواهید آن را به عنوان خانه ی همیشگی انتخاب کنید اطلاعات جامعی داشته باشید تا سلامتیتان در خطر نباشد. آب و غذای سالم، آب و هوای خوب و بدون آلودگی از نیاز های اولیه ی زندگی هستند، آن ها را از یاد نبرید.

مهاجرت

*وضعیت اقتصادی: با وضعیت اقتصادی مقصد حتما آشنا شوید. در سرزمین هایی که با بحران اقتصادی رو به رو هستند و یا دچار مشکلات حادی در این زمینه می باشند حتما کار شما بسیار دشوارتر خواهد بود و جوانب مختلف زندگی شما را با چالش درگیر خواهد کرد.

باید پیش از مهاجرت بدانید که میزان مالیات، وضعیت اقتصاد و تورم در کشور مقصد چگونه است و مناسب با شرایط شما هست یا خیر.

مهاجرت

*آداب و رسوم جامعه: پیش از مهاجرت در رابطه با آداب خاص منطقه ای که می خواهید در آن زندگی کنید آشنا شوید تا با تفکرات و عقاید شما همخوانی داشته باشد زیرا زمانی که به محلی دیگر مهاجرت می نمایید شاخص ترین امری که به چشمتان می آید فرهنگ جامعه می باشد.

مهاجرت

*توجه به اعضای خانواده: اگر به تنهایی مهاجرت می کنید تمامی مشکلات رو به روی شخص شما است اما زمانی که با خانواده قصد مهاجرت دارید اوضاع کمی پیچیده تر می شود. باید حتما شرایط تک تک اعضای خانواده را در کشور فعلی و مقصد بررسی کنید و مطمئن شوید در سرزمین آینده ی شما همه ی خانواده اوضاع و شرایط خوبی خواهند داشت.

مهاجرت

*هزینه ی زندگی چقدر است؟ با توجه به بودجه ای که دارید، نوع اقدامتان برای مهاجرت، هدف اصلی از مهاجرت و… باید بررسی کنید که چگونه هزینه های زندگی را پرداخت خواهید کرد. باید این نکته را در هنگام انتخاب مقصد در نظر داشته باشید.

مهاجرت

*وضعیت کار: هر نوعی که اقدام به مهاجرت می کنید؛ تحصیلی، سرمایه گذاری، روشهای شخصی همه و همه نیاز به تامین مخارج زندگی در آن ها مشترک است، شما پس از تحصیل نیاز به استخدام شدن دارید و یا شرایط باید به گونه ای باشد که سرمایه ی شما به بهترین نحو استفاده شود به همین دلیل باید از چگونگی وضعیت کار در کشورهایی که علاقمند به زندگی در آن ها هستید مطلع باشید.

مهاجرت

*هزینه ی مسکن: در کشورهای مختلف هزینه ای که باید برای مسکن پرداخت کنید متفاوت است، آیا توانایی زندگی در مکانی که اجاره خانه نسبت به درآمدتان بسیار بالا است را دارید؟ اگر بخواهید خانه بخرید چقدر هزینه در بر خواهد داشت؟ 

باید از وضعیت مسکن و این که قرار است کجا مستقر شوید به خوبی مطلع باشید.

مهاجرت

یک مشاور خوب انتخاب کنید

وکلا و مشاوران زیادی در حوزه ی مهاجرت فعالیت می کنند، اگر با روند و مراحل خارج شدن از کشور و اخذ اقامت آشنایی ندارید باید امور خود را به وکلای مهاجرت بسپارید.

هزینه ی مشاوره در رابطه با مهاجرت بالا است و البته بستگی به میزان شهرت وکیل و کشور مقصد هم دارد و برخی به همین دلیل تصمیم می گیرند به تنهایی و بدون مشورت با وکیل اقدام نمایند که کار آسانی نیست.

توصیه می کنیم که در ابتدا با وکیلان مهاجرت مشورت نمایید که روند سریع تری را در پیش داشته باشید.

انتخاب وکیل منصف و ماهر هم نقش بسیار مهمی در موفقیت مهاجرت شما دارد، پیشنهاد می کنیم از تجربیات دیگران در این زمینه استفاده کنید و بهترین و مناسب ترین مشهور را برای امرو مهاجرتتان انتخاب نمایید.

مهاجرت
مهاجرت
مهاجرت

آشنایی با شرایط اخذ اقامت

وکیلان خبره با بررسی پرونده ی مهاجرت شما می گویند که آیا کشوری که برای مهاجرت انتخاب کرده اید مناسب برای شرایط فعلیتان هست یا خیر. آن ها به دلیل داشتن تجربه ی زیاد می توانند تشخیص دهند که آیا تصور شما از مکانی که می خواهید برای همیشه بروید درست و مطابق واقعیت هست یا خیر.

می توانید شرایط اخذ اقامت دائم را از وکیلتان جویا شوید و یا اگر بدون مشاوره اقدام می کنید، در صورت مناسب بودن کشور مقصد باید کاملا با شرایط و قوانین اخذ اقامت، تحصیل و کار آشنا باشید.

شرایط اقامت در هر کشوری متفاوت است برای مثال می توانید از مطلب آسان ترین و ارزان ترین راه های مهاجرت به کانادا در کارناوال دیدن نمایید.

مهاجرت

محل اقامتتان را انتخاب کنید

از مهم ترین نکاتی که باید در مهاجرت در نظر داشته باشید محل اقامت است، به این نکته در انتخاب کشور اشاره کردیم اما آن قدر محل اقامت حائز اهمیت است که بارها و بارها باید به آن فکر کنید.

شاید پیش از حرکت فکر کنید که خانه ی امروزی ام را دوست ندارم و می خواهم به هرجایی بروم جز اینجایی که هستم، اما آیا خانه ی آینده ی شما از مسکن حالایتان بهتر است؟ آیا حقیقتا شرایط بهتری خواهید داشت؟ دقیقا کجا اقامت می کنید؟

شما باید در این معقوله آن قدر وسواس به خرج دهید؛ حتی باید بدانید آب و هوای محل خانه ی جدیدتان چگونه خواهد بود! آیا زیاد باران می بارد و شما هوای ابری را دوست ندارید؟ آیا منطقه ی شلوغی است و رفت و آمد برای شما از خانه تا محل کار سخت است؟

آیا در محله همه شب زنده دارند و آرامش نخواهید داشت؟ آیا به مراکز مهم شهر به راحتی دسترسی دارید؟

باز هم تکرار می کنیم، باید به همه ی نکات پیرامون خانه ی جدیدتان توجه کنید.

اقامت

به حمل و نقل هم دقت کنید

پس از اخذ ویزا کمی درگیری هایتان جزئی تر می شود. یکی از موارد مهم این است که با چه وسیله ای مهاجرت خواهید کرد؟ حتما این از آخرین موضوعاتی است که به آن توجه می کنید و آن را به دقایق آخر واگذار کرده اید، اما باید پیش از مهاجرت به وسایل حمل نقل از کشور مبدا به مقصد هم فکر کنید.

حتی باید بدانید با وسایل نقلیه ی عمومی مقصدتان هم آشنا باشید تا در صورت بروز مشکل بتوانید به تنهایی به اقامتگاهتان برسید.

مهاجرت
مهاجرت
مهاجرت

زبان و گویش

گاهی قرار است شما از سرزمین مادری کیلومترها فاصله بگیرید، حتما باید در نظر داشته باشید که زبان کشور مقصد شما چیست و در صدد یادگیری آن برآیید. در برخی از کشورها به چند زبان صحبت می کنند باید توجه کنید که کدام گویش و زبان برای نوع زندگی شما در آن سرزمین مناسب است.

آیا بر زبان تحصیل مقصدتان مسلط هستید؟

شما قرار است برای همیشه در دیاری نو زندگی کنید پس باید بتوانید با جامعه ای در آن قرار خواهید گرفت ارتباط برقرار کنید، از برطرف کردن نیازهای اولیه خرید خوراک و پوشاک گرفته تا تحصیل و کار لازم است برای آن ها زبان کشور مقصدتان را بیاموزید.

زبان

نکات کلیدی

_ درست است که مهاجرت در اغلب مواقع دشوار است اما با مراجعه به وکیلان خبره و کسب اطلاعات جامع و کامل در رابطه با مهاجرت می تواند شما را یک گام جلوتر از افراد دیگر قرار دهد.

_ اگر تصمیمتان راسخ است خوشبین باشید و شک به دلتان راه ندهید.

_ برای بردن وسایل ضروری و بستن کوله ی مناسب. از مطلب راهکارهایی برای بستن کوله پشتی در سفر کارناوال استفاده نمایید.

_ از مطلب این لباس ها را در سفر فراموش نکنید کارناوال دیدن نمایید.

_مطلب انتخاب مقصد سفر مناسب هم می تواند برای شما علاقمندان به مهاجرت مفید باشد.

_ از مطلب این وسایل را با خود در سفر نبرید هم دیدن نمایید.

مهاجرت
مهاجرت

توصیه های کارناوال

لازم است بدانید که شرایط و قوانین مهاجرت هر سرزمین و نکات حائز اهمیتی که پیش از مهاجرت به آن کشورها باید بدانید با هم متفاوت هستند، باید پس از مرحله ی انتخاب مقصد در رابطه با شرایط و ضوابط آن اظلاعات جامع و کاملی کسب کنید.

در همین راستا معرفی شرایط و قوانین مهاجرت کشورهای مختلف در برنامه ی کارناوال قرار گرفته تا آسان تر بتوانید مقصدتان را انتخاب نمایید.

توصیه های مهم پیش از مهاجرت

سخن آخر

آیا به نظر شما مهاجرت از ایران در شرایط امروزی کار عاقلانه ایست؟

آیا موضوع مهاجرت می تواند سبب رشد زندگی انسان شود.

آیا کسانی را می شناسید که مهاجرت کرده و پشیمان شده باشند؟ دلایل پشیمانی آن ها چه بوده است؟

منتظر دیدگاه های شما خوبان هستیم.

نکات ضروری قبل از مهاجرت به کشورهای خارجی
4.56 13

 دیدگاه ها

 • معنی کلمه

  ۰

  ۰

  آفرین خیلی خوب بود .

 • Amir

  ۲

  ۰

  با اکثر این نکات موافقم به جز وکیل و مشاور گرفتن. تجربه شخصی من این بود که این وکلا هیچ چیز جدیدی به شما نخواهند گفت که شما نتوانید در سایت مهاجرت کشور مقصد پیدا کنید. برخی ها هم واقعا شارلاتان تشریف دارند. پول خود را برای مشاور و وکیل دور نریزید. در عوض زبان کشور مقصد رو خوب یاد گرفته (که باید هم همینطور باشد) و از سایت های مهاجرت کشور مقصد تمامی اطلاعات لازم رو استخراج کنید. تمام کشورهایی که به طور فعال مهاجر پذیرند اطلاعات فوق العاده کاملی رو به صورت آنلاین در اختیار مهاجرین قرار میدهند.

 • شهروند

  ۲

  ۱

  کسی به این موضوع دقت کرده چرا مخواهد مردم مهاجرت کنند و از ایران بروند!!!!!

  • آرمین

   ۱

   ۰

   من خودم می خوام از ایران برم چون ایران جزو ثروتمندترین کشورهای جهانه ولی من جزو قیر ترین مردمان جهانم.

 • سجاد

  ۰

  ۰

  من میخام مهاجرت کنم پول کافی ندارم چجوری میشه پناهندگی بگیرم برم کانادا یا اروپا یک حقوق بخور نمیری بیرم اونجا زندگی کنم

 • یه پشیمون

  ۰

  ۱

  توصیه می کنم حتما از وکیلان خبره برای مهاجرت بهره گیرید. انتخاب بهترین راه می تونه در موندن کشور دیگه کمک کنه یا بلاعکس می تونه با انتخاب راه اشتباه منجر به پشیمونی و برگشت شما بشه. من جز دسته دوم هستم.

 • امید

  ۴

  ۰

  این دیدگاه یه آدمیه که دو سال و نیمه داره توو کانادا زندگی می کنه.
  اقای وکیل بسیار معروف در امر مهاجرت جز اطلاعات غلط دادن و پول زور گرفتن از ما تا یه جایی کاری نکرد. وقتی برای بار اول توو مصاحبه رد شدیم و برای دوم خودمون شروع کردیم فرم ها رو پر کردن فهمیدیم تازه چقدر اشتباه تایپی هم کارمندان این بزرگوار داشتن.
  دفه دوم قبول شدیم چون به خودمون اتکا داشتیم.
  مهاجرت یعنی شروع از زیر صفر . . .. برای همه چی توو کشور مقصد و باید برای حداقل یکسال فکر کنی یه آدم بی سواد توو کشور خودت که تازه از یک شهرستان کوچیک اومده تهران چه پوزیشنی داره . پول به درد می خوره ولی داری ریال تبدیل می کنی یادت باشه.
  اگه ۵۰ درصد قصد رفتن داری از همین الان شروع کن انگلیسی یا زبان مقصد رو یاد گرفتن اونم نه به شوخی. مثلا هدف تافل بالای۱۰۰ باشه با رفتن کلاس اجباری از طرف خودت و تعیین یک تاریخ برای امتحان . وگرنه محل نمی گذاری و ولش می کنی.
  هر چقدر زبان مقصدت قوی تر باشه پیشرفت توو همه جوانب بیشتره.
  وقتی زبانت قوی باشه می ری تمام قوانین رو از سایت کشور مقصد می خونی اونجا هم که رسیدی حداقل با یه کار معمولی به راحتی زندگیتو می کذرونی و در بغلش کم کم می رسی به فاند و گرند دانشگا ها برای زبان و بعدش هم آخرش دیگه لون (وام دولتی ) می گیری برای ادامه درس خوندن.
  بعد از ۲ یا سه سال هم اگه دیدی این جا به درد نمی خوره وقتی بر می گردی این دفه محکم می چسبی به کار چون می دونی چه خبره .
  اما . . . واسه اطلاعات فرم پر کردن و کمک های دوستانه و اطلاعات ریز و درشت هم ماشالله کم توو سایت های فارسی نیست .
  موفق باشید

  • زهرا میرزایی

   ۰

   ۰

   سلام دوست عزیز کارناوالی
   متشکریم که دیدگاه بسیار مفیدتان را در اختیار ما نهادید، متاسفانه وکلای سو استفاده گر نیز وجود دارند و همگی به این موضوع واقف هستیم.
   موفق و سلامت باشید

 • عبدالرضا عطائی

  ۲

  ۰

  با سلام،
  ممنون میشم اگه لینک دانلود pdf مطالب رو بذارید، چون من واسه اولین بار و بر اساس ولگردی این و آنترنتی، به سایت سرکار مواجه شدم!!
  واقعا عالی، بویژه مطلب مهاجرت
  راستی بی شک از مطالب شما با ذکر منبع و ارجاع، تدریس خواهد شد…

  • زهرا میرزایی

   ۱

   ۰

   سلام دوست عزیز کارناوالی
   در اولین فرصت فایل پی دی اف این مطلب به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
   با تشکر از دیدگاه شما

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...