سفر همیشه لذت بخش است؛ آنگاه که به بازدید بناهای تاریخی می روی و مبهوت گذشته می شوی یک جور خاطره برایت می سازد و بار دیگر که به دل طبیعت می روی آرامش خاطر را برایت رقم می زند. حال یک مقصد بی نظیر را در سفر تجسم کن، جایی که به آن لقب نصف جهان را داده اند. آن همه زیبایی و بنای تاریخی و فرهنگ، مگر می تواند سفری بی نظیر را برایت رقم نزند.

چندی پیش راهی قلب ایران و همان نصف جهان، اصفهان شدیم. هر آنچه نیاز بود قبل از سفر بدانیم را در مطلب راهنمای سفر به اصفهان | معرفی شهر با هم به اشتراک گذاشتیم. بعد از آن زمانش فرا رسیده بود که به شهر برویم و زیبایی های این شهر زیبا را یکی یکی از دیده بگذرانیم. تمام دیدنی های اصفهان و آنچه در این سفر نصیبمان شد را نیز با هم شریک شدیم: جاذبه های گردشگری اصفهان

حال اما وقت یک خوشگذرانی خوشمزه است؛ از تمام زیبایی های اصفهان برای ساعاتی چشم می پوشیم و به دنبال غذایی لذیذ می رویم تا شاید با غذاهای سنتی این دیار آشنا شویم و طعم بی نظیر آن ها را بچشیم.

اصفهان غذاهای سنتی و محلی بسیاری دارد که هر ذائقه ای را توان پاسخ دارد؛ از بریانی معروف اصفهان گرفته تا کوفته ها و آش ها بی نظیر.

اگر می خواهید در سفر به اصفهان با ما در طعم ناب این غذاها شریک شوید؛ همراه کارناوال باشید تا ساعاتی خوشمزه را در اصفهان بگذرانیم.

%d8%a7%d8%b5%d9%81%d9%87%d8%a7%d9%860

جاذبه های بسیاری در محیط پیرامون ما قرار دارند که شاید از بسیاری از آنها بی خبر باشیم. برخی از این جاذبه های هنرمندی نقاش هستی را به ما نشان می دهند و اعجازی را در قلب طبیعت به وجود می آورند. به مناطق طبیعی بسیاری سفر کردیم و لذت تماشای دیدنی ها را با یکدیگر سهیم شدیم. نقاط بسیاری از جهان را از نظر گذراندیم و زیبایی های کشور عزیزمان ایران را با هم مرور کردیم. این بار قصد داریم به منطقه ای متفاوت سفر کنیم که یکی از معجزه های طبیعت را در خود جای داده است و با زیبایی های خیره کننده اش ما را به سوی خود می خواند.

راهی استان اصفهان هستیم تا در اقلیم کویری این منطقه راهی سرزمینی کوهستانی شویم و شاهد جلوه های آن باشیم. وجود یک کوهستان در کویر شاید دور از ذهن به نظر برسد اما شهر خوانسار در اصفهان یکی از نمونه های آن به شمار می رود. رشته کوه زاگرس این شهر را در آغوش کشیده و در دامنه هایش مامن امنی را برای آن ایجاد کرده است. مامن امنی که طبیعتی کم نظیر را در نزدیکی کویر مرکزی ایران به نمایش می گذارد.

این شهر در نزدیکی خود منطقه حفاظت شده گلستانکوه را دارد که مقصد امروز ماست.

با هم راهی طبیعتی کم نظیر می شویم…

کارناوال را در این سفر همراهی کنید…

golestankooh110

پیش تر در مطلب سوغات اصفهان | خوشمزه هایی از دیار نصف جهان، راهی اصفهان شدیم و برایتان از سوغاتی های خوشمزه ی این دیار سخن گفتیم. طعم گز و پولکی و شیرینی های لذیذی را چشیدیم و خاطره ای شیرین را برای خود رقم زدیم. هرچند که این خوراکی های خوشمزه، یادگاری های شیرینی از سفر به دیار نصف جهان هستند اما صنایع دستی، سوغاتی های ماندگارتری هستند که نقش و نگار و رنگ و لعابشان را از جان و دل هنرمندان و از عشق جاری در دست هایشان گرفته اند.

صنایع دستی اصفهان حاصل ذوق و هنر استادکاران را به نمایش می گذارد و خاطره ای ماندگار از سفر را برایتان رقم می زند. هر بار که چشمتان به یکی از این صنایع دستی بیفتد، بی درنگ روزهای شیرینی که در سفر گذرانده اید در ذهنتان زنده می شوند و لحظه لحظه اش از جلوی چشمانتان عبور می کند.

صنایع دستی هر دیار نماد هویت و فرهنگی دیرینه است و ارزش بسیاری دارد. پس اگر می خواهید در سفر به اصفهان، یک یادگاری ماندنی برای خود و عزیزانتان تهیه کنید راه بازار را در پیش بگیرید و از میان صنایع دستی رنگارنگ یکی را انتخاب کرده و خریداری کنید.

با هم قدم به دنیای صنایع دستی اصفهان می گذاریم…

با کارناوال همراه باشید…

صنایع اصفهان

در کنار همه ی خوشگذرانی ها، یکی از تجربیات سفر، خرید سوغات در مقصد است که می تواند لحظات خوشی را برای شما فراهم کند. به هر گوشه ای از ایران که قدم بگذارید دنیایی از انتخاب ها برای خرید سوغات پیش رویتان قرار می گیرند و برای انتخاب مناسب تر، بهتر است قبل از سفر سوغاتی هایی که در مقصد انتظارتان را می کشند، بشناسید. می خواهیم سری به گوشه ای از کشورمان بزنیم تا نگاهی به ره آورد آن داشته باشیم.

راهی اصفهان هستیم و در سفرمان به این دیار پس از گشت و گذار در میان تاریخ چشم نواز، به سوی بازار می رویم تا هم از دیدن ویژگی های معماری و تماشای جریان زندگی در آن لذت ببریم و هم در قسمت های مختلف آن به دنبال سوغاتی های دیار نصف جهان باشیم.

سوغاتی های اصفهان تنوع زیادی دارند و بسته به اینکه به دنبال چه چیزی هستید می توانید یکی از آنها را اتنخاب و خریداری کنید. می توانید به سراغ یادگاری های خوشمزه ی  اصفهان بروید و یا در دنیای رنگارنگ صنایع دستی آنچه که می خواهید را بیابید.

امروز قصد داریم سوغاتی های خوشمزه ی اصفهان را به شما معرفی کنیم و در فرصتی دیگر به معرفی صنایع دستی آن بپردازیم. اما قبل از هر چیز می توانید سری هم به راهنمای سفر به اصفهان بزنید تا اطلاعات لازم پیش از سفر به این استان را به دست آورید.

با کارناوال همراه باشید…

isfahaan-souvenirrr0

کویر زیبای بی ادعایی است که رازهای زیادی در سینه دارد و راز دل را تنها با انسان عمیق و نیک اندیش در میان می گذارد. پهنه ای وسیع از سکوت و آرامش که روزها با آفتاب سوزان رفیق و شب ها به آسمان نیلگون و پرستاره اش تجدید پیمان می کند. گرمای آغوش روز یا سوز و سرمای شب برایش فرقی نمی کند، باز هم استوار ایستاده و جلوه های تماشایی خود را به رخ بینندگانش می کشد.

برای رفتن به قلب این زیبایی ها باید سراسر چشم باشی و گوش. باید با نگاهت همه ی گوشه هایش را جستجو کنی تا بتوانی ذره ذره ی این گستره را از نظر بگذرانی. گوش هایت را برای شنیدن صدای باد کنار بگذار و دل به موسیقی آن بسپار. حال می توانی به ارمغان کویر و دنیایی از سکوت و آرامش دست پیدا کنی…

در قلب دشت کویر، جایی دور از شهرهای شلوغ، سرزمینمان ایران کویری دیدنی را در آغوش کشیده که نامی آشنا و دلنشین برای طبیعت دوستان و گردشگران است.

برای رسیدن به این جلوه ی طبیعی باید کوله بارمان را ببندیم و راهی خور و بیابانک در استان اصفهان شویم.

با کارناوال به کویر مصر قدم بگذارید…

photo_2016-11-17_12-16-36

خانه های تاریخی حس و حالی عجیب دارند. گویی برایت قصه ای دلنشین و دوست داشتنی را از دل تاریخ برایت با زبانی شیرین بازگو می کنند.

معماران قدیم، بنیان خانه را با عشق نهاده و خود را اسیر روزگار نکرده و هرآنچه برای صاحب خانه امنیت و آرامش به بار می آورده را با دستان هنرمند و ذهن خلاق خود می آفرید، تا آتیه ای آرام را برای اهل خانه رقم زنند.

یکی از شهرهایی که حس آرامش و صفای خانه های قدیم را با تمام وجود می توان حس کرد، نایین در استان اصفهان است. در این شهر، خانه ای زیبا باقی مانده از عصر صفویه می باشد که با ورود به آن دیگر توان دل کندن را نخواهی داشت. خانه پیرنیا که امروز به موزه مردم شناسی نایین تبدیل شده، خانه ای زیبا با حیاطی سرسبز و دلنشین در نزدیکی مسجد جامع نایین است.

کارناوال به نایین سفر می کند و قدم در این خانه ی تماشایی می گذارد.

با کارناوال به خانه پیرنیا در نایین برویم…

خانه پیرنیا  موزه مردم شناسی نایین

ایران درمیانه ی خود شهری دارد که نصف جهان لقب گرفته است. به هر گوشه اش که سر بزنیم پر است از بناهایی متفاوت که هر یک سهمی در تاریخ این شهر دارند و قصه ای را در قلب خود پنهان کرده اند. هر دوره ی تاریخی بنا بر ویژگی های خاص خود ردپایی از معماری خاص خود را در شهر به جا گذاشته است.

در این میان مذهب نیز نقشی را در شکل گیری بناهای این شهر، بازی کرده است و در هر محله بسته به اعتقادات ساکنانش سازه هایی زیبا دیده می شوند. اصفهان شهری است که مردمانی از مذاهب گوناگون در طول تاریخ در آن زندگی کرده اند و هر یک بناهایی را در شهر دارند. در محله هایی مساجد تاریخی حضور مسلملنان را نشان می دهند و در جاهایی اماکن مقدس اقلیت ها شکل گرفته اند.

حضور هموطنان مسیحی در طول تاریخ در اصفهان سبب شده است تا کلیساهایی در گوشه و کنار شهربه ویژه در محله های مسیحی نشین همچون جلفا شکل بگیرند. کلیساها مکانی برای عبادت مسحیان به شمار می روند و نزد آنها از قداست خاصی برخوردار هستند. در این میان کلیساهای تاریخی علاوه بر ارزش مذهبی دارای ارزش تاریخی نیز هستند. امروز به سراغ کلیساهای تاریخی اصفهان می رویم و آنها را به شما معرفی می کنیم.امروز به سراغ کلیساهای تاریخی اصفهان می رویم و آنها را به شما معرفی می کنیم اما قبل از آن بد نیست که سری هم به راهنمای سفر به اصفهان بزنید.

با کارناوال همراه باشید…

%da%a9%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b5%d9%81%d9%87%d8%a7%d9%860

راهی گوشه ای از طبیعت تماشایی ایران هستیم …

می خواهیم یک پدیده طبیعی کم نظیر را به تماشا بنشینیم و زیبایی هایش را از نظر بگذرانیم. برای این کار باید به نقطه ای از استان اصفهان سفر کنیم و در شهر سمیرم غرق در شگفتی خلقت شویم.

در روستایی به نام آب ملخ آب جاری شده از چشمه های زلال راه خود را در طبیعت باز کرده و سقوط را در رودخانه تجربه می کند. نقاش چیره دست طبیعت منظره ی کم نظیر این منطقه را چنان زیبا به تصویر کشیده است که هر دیده ای را مبهوت خویش می سازد.

رازهای آفرینش در اینجا قصه ای تازه را برایمان روایت می کند. در جایی از سقوط سنگی عظیم و سد شدن راه آب می گوید و در نقطه ای دیگر از شکل گیری پدیده ای نو در طبیعت منطقه سخن به میان می آورد. پدیده ای که امروز مقصد سفر ماست و قرار است خاطره ای لذت بخش را برایمان ماندگار کند.

آماده ی آغاز سفر هستیم و با کوله بارمان به جاده می زنیم.

برای تماشای زیبایی هایی کم نظیر کارناوال را در سفر به آبشار آب ملخ همراهی کنید…

آبشار آب ملخ سمیرم

در میانه ی کویر ایران شهری قرار دارد که با تاریخ و هنر و معماریش توجه مردمانی را از سراسر دنیا به خود جلب کرده است. زیبایی های بی پایانش باعث شده تا لقب نصف جهان را به آن بدهند و سالانه بسیاری از گردشگران به سویش روانه شوند.

اصفهان یکی از گردشگر پذیرترین شهرهای ایران است که در هر گوشه ای از خود جلوه ای دیدنی را به نمایش می گذارد. ساخت بناها در طول تاریخ و به ویژه در دوره ی صفوی اصفهان را به شهری سرشار از دیدنی های تاریخی تبدیل نموده است.

پیش تر به معرفی این شهر در مطلب راهنمای سفر به اصفهان | معرفی شهر پرداختیم و به شما وعده دادیم که تمام دیدنی های آن را برایتان به تصویر می کشیم. به دلیل تعدد آثار تاریخی در این شهر آن ها را در قسمت های مختلفی به شما ارائه می دهیم. در مطلب جاذبه های گردشگری اصفهان | پل ها و مناره های تاریخی به سراغ پل ها و مناره ها رفیتم و امروز قصد داریم مساجد تاریخی این شهر را از نظر بگذرانیم.

با ما قدم به مساجد تاریخی شهر اصفهان بگذارید.

کارناوال را در این سفر همراهی کنید…

دیدنی های اصفهان

اصفهان شهری سرشار از تاریخ و هنر و معماری که با عنوان نصف جهان در همه ذهن ها نقش بسته است. شهری که رقص زاینده رود را در میانه ی خود دارد و بناهای تاریخی که در جای جای آن قد علم کرده اند.

هر گوشه اش مهر تاییدی بر علم و هنر مردمان این سرزمین می زند و تاریخ پرفراز و نشیبش را روایت می کند. بناهایی که گرما و سرما برایشان فرقی نمی کند، همچنان استوار ایستاده اند و روزها و شب ها را پشت سر می گذارند. در پس مهر سکوتی که بر لبانشان خورده است حکایت هایی نهفته جا خوش کرده اند که برای فهمیدنشان باید با تاریخ همقدم شوی.

راهی نصف جهان در کشور عزیزمان ایران هستیم. پیش تر با اطلاعاتی کلی، شما را با این شهر آشنا ساختیم و گوشه ای از آن را برایتان به تصویر کشیدیم :

راهنمای سفر به اصفهان | معرفی شهر

قصد داریم در بناهای تاریخی این شهر گشتی بزنیم و گوشه ای از زیبایی هایش را مرور کنیم.

صحبت از بناهای تاریخی اصفهان در یک مطلب کمی بی انصافی است در حق این شهر تاریخی …

پس این بار به سراغ پل ها و مناره های تاریخی این شهر می رویم و در مطالب بعدی بناهای دیگر را به شما معرفی می کنیم

با کارناوال همراه باشید.

پل خواجو

اصفهان، شهری غرق در تاریخ و هنر است که در مرکز فلات ایران تصاویری تماشایی را به دیدگان مردم هدیه می دهد. در کوچه ها و خیابان هایش عشق به هنر موج می زند. از سر و صدای بازار مسگران که حرف دلشان را بر جسمی بی جان نقش می کنند تا قدم به قدم پل هایش حکایت از ذوق ایرانی دارد.

شهری که حیاتش را مدیون جوش و خروش زاینده رود است. حتی در زمانی که آبی از میانه ی شهر نمی گذرد عشق در آن جریان می یابد. خسته نمی شوی از تماشای تکه تکه ی این نصف جهانی که در سرزمینمان جای دارد.

دیدنی های بیشمار این شهر ما را برآن داشت تا به آن سری بزنیم و به عنوان یکی از گردشگرپذیر ترین شهرهای ایران آن را به شما معرفی کنیم. هر آنچه که در سفر به این شهر را لازم است بدانید برای شما بیان می کنیم تا اوقات خوشی را در اصفهان تجربه کنید.

این بار به ارائه ی اطلاعاتی کلی درباره ی اصفهان می پردازیم و در مطالب بعدی به صورت مفصل به معرفی جاذبه ها، غذاها، سوغات و صنایع دستی و تفریحاتی که در این شهر انتظار شما را می کشند خواهیم پرداخت.

با کارناوال قدم به شهر اصفهان بگذارید…

اصفهان

به قلب پایتخت هنر و معماری ایران سفر خواهیم کرد و زیبایی ها را در آغوش می گیریم.

اصفهان، نصف جهانی است در کشور پهناور ما ایران.

همراه با کارناوال باشید.

در خیابان های شهر که قدم می زنید به راحتی حس می کنید که همه چی زیباتر از آن چیزی هست که تصور می کردید. در هر کوچه و خیابانی ساختمان هایی با معماری حیرت انگیز از عمق تاریخ تا به امروز باقی مانده و هنوز شکوهی بی مانند دارند. این جا اصفهان است، پایتخت هنر و معماری ایران که زمانی یکی از مهمترین مراکز اقتصادی و فرهنگی کشور به حساب می آمد.

در میدان نقش جهان که قدم می گذاری عظمت اصفهان را می یابی و غرق در تفکر می شوی. با خود می گویی این میدان چقدر بزرگ و زیباست، فکر خود را به زیبایی ها معطوف کن، به کاشی کاری هایی نگاه کن که هنر دست مردمان این سرزمین است.

به بازار اصفهان که وارد می شوی جادویی خاص تو را برای خود می کند و محو تماشای معماری آن می شوی. منار جنبان را که می بینی محال است متعجب نشوی، چگونه ساخت چنین بنایی در آن زمان امکان داشته است؟

اصفهان شهری است که در طول تاریخ و حتی زمان حال از اهمیت بالایی برخوردار بوده و دلیل آن را باید در مردم، فرهنگ، هنر و معماری این شهر جستجو کرد. در این ویدیو شگفت انگیز سفری متفاوت به اصفهان را تجربه خواهیم کرد بطوری که بعد از اتمام ویدیو دلتان به شما می گوید که باید به اصفهان سفر کنید.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

محرم، ماهی پر هیاهو و پر حماسه با شوری خاص است که در جای جای ایران حال و هوای خود را بر در و دیوار شهر حاکم می کند.

سنت های بومی و با سنت های عاشورایی پیوندی عمیق دارند و هرسال با شوری بیشتر برای سوگواری سالار شهیدان (ع) هویدا می شوند.

در روزهای تاسوعا و عاشورا برنامه ی مراسم های عزاداری به اوج خود می رسد و همه سعی بر آن دارند تا اندوه خود را از این مصیبت عظیم نشان دهند.

این روزها، شاید بهترین فرصت برای آشنا شدن با آداب و رسوم هموطنان دیگرمان در نقاط مختلف باشد، در عزاداری هایشان شرکت کنیم و در این غم و اندوه بزرگ شریکشان باشیم.

امروز می خواهیم به یکی از روستا های پرآوازه ی کشورمان برویم و با آیین های تاسوعایی شان آشنا شویم.

ابیانه، روستایی از توابع نطنز که مردمش، بسیار زیبا و متناسب، سنت های اصیل روستای خود را با سنت های محرم گره زده اند؛ اما رفتن به ابیانه آن هم تاسوعا و عاشورا امری مشکل است و باید با مجوز یا معرفی یکی از اهالی ابیانه قدم در روستا گذارید. به همین خاطر کارناوال از  آداب و رسوم ابیانه در روز تاسوعای برایتان خواهد گفت تا سفری مجازی به این دیار داشته باشید.

با کارناوال در روز تاسوعای حسینی (نهم محرم) به ابیانه سفر کنید…

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

امروز به اصفهان سفر کرده ایم تا یکی از بزرگترین و زیباترین بازار های  ایران را از نزدیک ببینم.

بازار اصفهان از نظر موقعیت گردشگری یکی از ممتاز ترین بازارهای ایران به دلیل حضور در میدان نقش جهان، می باشد.

بازاری که شکوه دوره صفویه را به صورت کامل برای شما معنا می کند. کمتر کسی را می یابید که از دیدن معماری و هنر به کاررفته در این بازار و بناهای اطرافش جادو نشود. جهانگردان و سیاحان بسیاری از این بازار بازدید کرده و نوشته هایی را درباره آن به یادگار کذاشته اند.

بنایی که شهر ساختار شهر اصفهان در گذشته بر روی وسعت و معماری آن استوار بود.

شاید خواندن این جمله ژان شاردن سیاح فرانسوی درباره بازار اصفهان خالی از لطف نباشد:

” از سردر قیصریه، وارد بزرگ ترین و مجلل ترین بازار های اصفهان می شویم که محل فروش پارچه های گرانبهاست و گنبد منقش بزرگی در وسط آن قرار دارد. در طرف راست این گنبد، ضرابخانه و در طرف دیگر آن کاروانسرای لَله بیک بنا شده است. “

با کارناوال قدم در این بازار تاریخی و مجلل بگذارید.

همراه اول0

ایمان قلبی تنها دلیلی است که فارغ از هر دین و آیین ، انسان را به سوی زیارتگاه ها می کشاند . وقتی آماده ##سفر## می شوی ، حس و حالی معنوی سراسر وجودت را می گیرد . به دنبال آرامشی از جنس ایمان راهی سفر می شوی و شوق رسیدن به مقصد در سراسر مسیر رهایت نمی کند .

هرکس به دنبال هدفی راهی این سفر معنوی می شود ، گاه فقط آرامش و شکر نعمت هدف است ، گاه نیتی از پیش تعیین شده تو را راهی می کند و گاه دعا و راز و نیاز و درخواست معجزه …

هر چه که هست ، این اعتقاد و ایمان توست که مقصدت را انتخاب می کند …

امروز در کارناوال راهی یک مقصد زیارتی می شویم …

امامزاده اصفهان0

وارد کاشان که می شوی همه به خوبی آن را می شناسند . از مدخل شهر کاشان که بگذری ، عبارت نوش آباد خودنمایی می کند . تابلو ها را که دنبال کنی ، بعد از عبور از کوچه های تنگ به یک ورودی می رسی . داخل که می شوی ، اولین کار پایین رفتن از کلی پله در فضایی نیمه تاریک است . پله هایی که تو را به دنیایی جدید و رمزآلود می کشاند…

کارناوال شما را به یک سفر رمز آلود به قلب زمین دعوت می کند .

اویی

در گوشه ای از این سرزمین ، در میان سکوت کویر ، بنایی خشتی که با قامتی خمیده ، سردی و گرمی روزگار را تاب آورده ، شکوه تاریخ معماری ایران را به نمایش گذاشته است . بنایی منحصر به فرد که امروز در سکوت کویر فراموش شده و شواهدش را همچون رازی در دل خود نگاه داشته است. قلعه کرشاهی که روزگاری محافظ سپاه ایران در برابر هجوم مغولان و دشمنان این خاک بوده و بعد ها دست روزگار آن را به جولانگاه راهزنان و یاغیان تبدیل کرده است. دژی مستحکم که هر گوشه اش نشانی از زیرکی سازندگان آن در طول تاریخ دارد.

کارناوال شما را به خواندن تاریخ پر رمز و راز قلعه کرشاهی مهمان می کند.

قلعه0

دلم سفر می خواهد ، اما کجا نمی دانم…

می خواهم بار سفر به دیاری بربندم که مردمانش را تکنولوژی ، غرق در خود نکرده باشد ، به سرایی که ندای موذنش ، مرا با خود تا خدا ببرد. دلم دیوارهای گلی، کوچه باغ ، عطر چارقد گل گلی مادربزگ و نگاه پدربزرگی پر زتجربه و… میخواهد که مرا با خود از همهمه دوران ببرد. نمی دانم شاید دل تنگ صفا و مهربانیم.

به سفر خواهم رفت…

می دانم، دلم هوای سفر به ابیانه را دارد…

پس همراه با کارناوال به این خطه زیبا سفر خواهیم کرد.

ابیانه0

در شهر ##اصفهان## آثار تاریخی متنوع و دیدنی از دوران های مختلف وجود دارد. یکی از این آثاری که با شهرت جهانی خود هر روز علاقه مندان و گردشگران را از سراسر دنیا به این شهر می آورد و آن ها را حیرت زده می کند، اثر تاریخی ارزشمند ##منار جنبان## است.

منار جنبان بنایی خارق العاده با دو مناره جالب بر روى قبر « عمو عبدالله » از صُلحاى معروف قرن هشتم هجرى است.

این دو مناره، باعث شهرت و جذابیت این بنا شده، مناره ای عجیب و تامل برانگیز با رفتاری متفاوت .

کارناوال به اصفهان سفر خواهد کرد و از منارجنبان و رفتار عجیب آن برای شما می گوید.

منارجنبانkarnaval.ir0_

بازدید و گشت و گزار در یکی از بزرگترین میدان های دنیا ، تجربه جالبی خواهد بود ، به ویژه اگر بدانی که چنین شاهکاری در همین نزدیکی و در دیار خود می باشد . شاهکار هنر و معماری ایران که هر روزه مشتاقان بسیاری از گوشه و کنار جهان برای بازدیدش به اصفهان سفر می کنند .

به شهر اصفهان که وارد میشویر ، بی شک دلت می خواهد ، چشم هایت را ببندی و میدان بزرگی که شهره جهانیان است و با نام های دیگر میدان شاه و میدان امام نیز شناخته شده ، اولین چیزی باشد که چشمانت می بیند .

در بدو ورود به میدان، عظمت ، فواره ها ، عمارتی زیبا ، گنبدها وتبلور رنگ فیروزه ای کاشی های مساجد و … مبهوتت خواهد کرد . آن قدر زیبا و چشمگیراست که نمی دانی لنز دوربینت را به کدام طرف بچرخانی . میدان را که روزگاری محل چوگان بازی و قاپوق اندازی بوده را خوب تماشا می کنی . زیبایی آن وادارت خواهد کرد که پیشینه آن را بدانی …

همراه کارناوال باشید .

میدان0
صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...