به قلب پایتخت هنر و معماری ایران سفر خواهیم کرد و زیبایی ها را در آغوش می گیریم.

اصفهان، نصف جهانی است در کشور پهناور ما ایران.

همراه با کارناوال باشید.

در خیابان های شهر که قدم می زنید به راحتی حس می کنید که همه چی زیباتر از آن چیزی هست که تصور می کردید. در هر کوچه و خیابانی ساختمان هایی با معماری حیرت انگیز از عمق تاریخ تا به امروز باقی مانده و هنوز شکوهی بی مانند دارند. این جا اصفهان است، پایتخت هنر و معماری ایران که زمانی یکی از مهمترین مراکز اقتصادی و فرهنگی کشور به حساب می آمد.

در میدان نقش جهان که قدم می گذاری عظمت اصفهان را می یابی و غرق در تفکر می شوی. با خود می گویی این میدان چقدر بزرگ و زیباست، فکر خود را به زیبایی ها معطوف کن، به کاشی کاری هایی نگاه کن که هنر دست مردمان این سرزمین است.

به بازار اصفهان که وارد می شوی جادویی خاص تو را برای خود می کند و محو تماشای معماری آن می شوی. منار جنبان را که می بینی محال است متعجب نشوی، چگونه ساخت چنین بنایی در آن زمان امکان داشته است؟

اصفهان شهری است که در طول تاریخ و حتی زمان حال از اهمیت بالایی برخوردار بوده و دلیل آن را باید در مردم، فرهنگ، هنر و معماری این شهر جستجو کرد. در این ویدیو شگفت انگیز سفری متفاوت به اصفهان را تجربه خواهیم کرد بطوری که بعد از اتمام ویدیو دلتان به شما می گوید که باید به اصفهان سفر کنید.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

محرم، ماهی پر هیاهو و پر حماسه با شوری خاص است که در جای جای ایران حال و هوای خود را بر در و دیوار شهر حاکم می کند.

سنت های بومی و با سنت های عاشورایی پیوندی عمیق دارند و هرسال با شوری بیشتر برای سوگواری سالار شهیدان (ع) هویدا می شوند.

در روزهای تاسوعا و عاشورا برنامه ی مراسم های عزاداری به اوج خود می رسد و همه سعی بر آن دارند تا اندوه خود را از این مصیبت عظیم نشان دهند.

این روزها، شاید بهترین فرصت برای آشنا شدن با آداب و رسوم هموطنان دیگرمان در نقاط مختلف باشد، در عزاداری هایشان شرکت کنیم و در این غم و اندوه بزرگ شریکشان باشیم.

امروز می خواهیم به یکی از روستا های پرآوازه ی کشورمان برویم و با آیین های تاسوعایی شان آشنا شویم.

ابیانه، روستایی از توابع نطنز که مردمش، بسیار زیبا و متناسب، سنت های اصیل روستای خود را با سنت های محرم گره زده اند؛ اما رفتن به ابیانه آن هم تاسوعا و عاشورا امری مشکل است و باید با مجوز یا معرفی یکی از اهالی ابیانه قدم در روستا گذارید. به همین خاطر کارناوال از  آداب و رسوم ابیانه در روز تاسوعای برایتان خواهد گفت تا سفری مجازی به این دیار داشته باشید.

با کارناوال در روز تاسوعای حسینی (نهم محرم) به ابیانه سفر کنید…

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

امروز به اصفهان سفر کرده ایم تا یکی از بزرگترین و زیباترین بازار های  ایران را از نزدیک ببینم.

بازار اصفهان از نظر موقعیت گردشگری یکی از ممتاز ترین بازارهای ایران به دلیل حضور در میدان نقش جهان، می باشد.

بازاری که شکوه دوره صفویه را به صورت کامل برای شما معنا می کند. کمتر کسی را می یابید که از دیدن معماری و هنر به کاررفته در این بازار و بناهای اطرافش جادو نشود. جهانگردان و سیاحان بسیاری از این بازار بازدید کرده و نوشته هایی را درباره آن به یادگار کذاشته اند.

بنایی که شهر ساختار شهر اصفهان در گذشته بر روی وسعت و معماری آن استوار بود.

شاید خواندن این جمله ژان شاردن سیاح فرانسوی درباره بازار اصفهان خالی از لطف نباشد:

” از سردر قیصریه، وارد بزرگ ترین و مجلل ترین بازار های اصفهان می شویم که محل فروش پارچه های گرانبهاست و گنبد منقش بزرگی در وسط آن قرار دارد. در طرف راست این گنبد، ضرابخانه و در طرف دیگر آن کاروانسرای لَله بیک بنا شده است. “

با کارناوال قدم در این بازار تاریخی و مجلل بگذارید.

همراه اول0

ایمان قلبی تنها دلیلی است که فارغ از هر دین و آیین ، انسان را به سوی زیارتگاه ها می کشاند . وقتی آماده ##سفر## می شوی ، حس و حالی معنوی سراسر وجودت را می گیرد . به دنبال آرامشی از جنس ایمان راهی سفر می شوی و شوق رسیدن به مقصد در سراسر مسیر رهایت نمی کند .

هرکس به دنبال هدفی راهی این سفر معنوی می شود ، گاه فقط آرامش و شکر نعمت هدف است ، گاه نیتی از پیش تعیین شده تو را راهی می کند و گاه دعا و راز و نیاز و درخواست معجزه …

هر چه که هست ، این اعتقاد و ایمان توست که مقصدت را انتخاب می کند …

امروز در کارناوال راهی یک مقصد زیارتی می شویم …

امامزاده اصفهان0

وارد کاشان که می شوی همه به خوبی آن را می شناسند . از مدخل شهر کاشان که بگذری ، عبارت نوش آباد خودنمایی می کند . تابلو ها را که دنبال کنی ، بعد از عبور از کوچه های تنگ به یک ورودی می رسی . داخل که می شوی ، اولین کار پایین رفتن از کلی پله در فضایی نیمه تاریک است . پله هایی که تو را به دنیایی جدید و رمزآلود می کشاند…

کارناوال شما را به یک سفر رمز آلود به قلب زمین دعوت می کند .

اویی

در گوشه ای از این سرزمین ، در میان سکوت کویر ، بنایی خشتی که با قامتی خمیده ، سردی و گرمی روزگار را تاب آورده ، شکوه تاریخ معماری ایران را به نمایش گذاشته است . بنایی منحصر به فرد که امروز در سکوت کویر فراموش شده و شواهدش را همچون رازی در دل خود نگاه داشته است. قلعه کرشاهی که روزگاری محافظ سپاه ایران در برابر هجوم مغولان و دشمنان این خاک بوده و بعد ها دست روزگار آن را به جولانگاه راهزنان و یاغیان تبدیل کرده است. دژی مستحکم که هر گوشه اش نشانی از زیرکی سازندگان آن در طول تاریخ دارد.

کارناوال شما را به خواندن تاریخ پر رمز و راز قلعه کرشاهی مهمان می کند.

قلعه0

دلم سفر می خواهد ، اما کجا نمی دانم…

می خواهم بار سفر به دیاری بربندم که مردمانش را تکنولوژی ، غرق در خود نکرده باشد ، به سرایی که ندای موذنش ، مرا با خود تا خدا ببرد. دلم دیوارهای گلی، کوچه باغ ، عطر چارقد گل گلی مادربزگ و نگاه پدربزرگی پر زتجربه و… میخواهد که مرا با خود از همهمه دوران ببرد. نمی دانم شاید دل تنگ صفا و مهربانیم.

به سفر خواهم رفت…

می دانم، دلم هوای سفر به ابیانه را دارد…

پس همراه با کارناوال به این خطه زیبا سفر خواهیم کرد.

ابیانه0

در شهر ##اصفهان## آثار تاریخی متنوع و دیدنی از دوران های مختلف وجود دارد. یکی از این آثاری که با شهرت جهانی خود هر روز علاقه مندان و گردشگران را از سراسر دنیا به این شهر می آورد و آن ها را حیرت زده می کند، اثر تاریخی ارزشمند ##منار جنبان## است.

منار جنبان بنایی خارق العاده با دو مناره جالب بر روى قبر « عمو عبدالله » از صُلحاى معروف قرن هشتم هجرى است.

این دو مناره، باعث شهرت و جذابیت این بنا شده، مناره ای عجیب و تامل برانگیز با رفتاری متفاوت .

کارناوال به اصفهان سفر خواهد کرد و از منارجنبان و رفتار عجیب آن برای شما می گوید.

منارجنبانkarnaval.ir0_

بازدید و گشت و گزار در یکی از بزرگترین میدان های دنیا ، تجربه جالبی خواهد بود ، به ویژه اگر بدانی که چنین شاهکاری در همین نزدیکی و در دیار خود می باشد . شاهکار هنر و معماری ایران که هر روزه مشتاقان بسیاری از گوشه و کنار جهان برای بازدیدش به اصفهان سفر می کنند .

به شهر اصفهان که وارد میشویر ، بی شک دلت می خواهد ، چشم هایت را ببندی و میدان بزرگی که شهره جهانیان است و با نام های دیگر میدان شاه و میدان امام نیز شناخته شده ، اولین چیزی باشد که چشمانت می بیند .

در بدو ورود به میدان، عظمت ، فواره ها ، عمارتی زیبا ، گنبدها وتبلور رنگ فیروزه ای کاشی های مساجد و … مبهوتت خواهد کرد . آن قدر زیبا و چشمگیراست که نمی دانی لنز دوربینت را به کدام طرف بچرخانی . میدان را که روزگاری محل چوگان بازی و قاپوق اندازی بوده را خوب تماشا می کنی . زیبایی آن وادارت خواهد کرد که پیشینه آن را بدانی …

همراه کارناوال باشید .

میدان0

غارها از شگفتی های طبیعت هستند که خلقت بی نظیر و عجیب آنها، بسیاری از گردشگران را مجذوب خود می کند. در دامنه کوه تخت، حد فاصل شهرستان های نراق و دلیجان غاری زیبا و شگفت انگیز به نام چال نخجیر واقع شده است که متعلق به دوره سوم زمین شناسی است. درون غار سنگ‌ های تزئینی آهکی با اشکال متنوعی از عقاب، لاک پشت، گوزن، انسان، کبوتر و تندیس های عظیم ‌الجثه بلورین طوری قرار دارد که گویی پیکره تراشی چیره دست سال ها به خلق آن همت گمارده و جلوه ای بی نظیر و دیدنی به چال نخجیر بخشیده است.

با کارناوال همراه باشید.

چال نخجیر

رفتینگ یکی از ورزش های محبوب در کل دنیا محسوب می شود. با این که چندسالی است در ایران آمده اما در همین مدت کم هم طرفداران بسیاری پیدا کرده است و رودهای پر آب و خروشان کشورمان هرساله میزبان گردشگران و ماجراجویانی است که برای تجربه هیجان بر روی آب دست به کار می شوند.

در ایران مقاصد بسیاری برای رفتینگ وجود دارد، که زاینده رود یکی از آنها است.

با کارناوال همراه باشید برای تجربه ای هیجان انگیز از رفتینگ در زاینده رود.

رفتینگ اصفهانwww.karnavl.ir0

گاهی انسان به یک تجربه هیجان انگیز، قهقه های بلند، ترس آغشته به اشتیاق و… نیاز داره که تمام انرژی خودشو تخلیه کنه و آماده یک شروع تازه بشه…

به همین خاطر تصمیم گرفتیم امروز به رودخانه ارمند برویم  و با یک تفریح هیجانی، شگفت انگیز، ماجراجویانه و تفریحی  آشنا شویم.

قبل از اینکه به چهارمحال بختیاری سفر کنیم، نگاهی گذرا به ورزش پر هیجان و پر انرژی رود گردی(رفتینگ) و رودخانه زیبای ارمند داشته باشیم..

رفتینگ www.karnaval.ir0

چه لذتی است قدم زدن برفراز رودی که زندگی می بخشد و گذر از معبری زیبا…

امروز به اصفهان سفر کنیم و پلی را بشناسیم که بسیاری از مورخین وجهانگردن بازدید از آن را توصیه کرده اند و آن را از زیباترین پل های قدیمی می دانند. این شاهکار هنر و معماری ایران پلی است به نام الله وردی خان یا همان سی و سه پل معروف.

سی پلkarnaval.ir0

کویر پهنه ای وسیع از سکوت و آرامش است، در زیر آسمانی نیلگون و پرستاره. کویر با آفتاب رفاقتی دیرینه دارد. سوز و سرمای شب را به شوق دیدار آفتاب، تحمل می کند. کویر زیبای بی ادعایی است که رازهای زیادی در سینه دارد و راز دل را تنها به انسان عمیق و نیک اندیش در میان می گذارد.

در قلب دشت کویر ایران، جایی دور از شهرهای شلوغ، کویری زیبا و آرام واقع شده است. کویر مصر، نامی آشنا و دلنشین برای طبیعت دوستان و گردشگران.

مصرkarnaval.ir0
This is search results
در حال بارگذاری ...