الن مک‌آرتور | جهانگرد و دریانورد انگلیسی

الن مک‌آرتور | جهانگرد و دریانورد انگلیسی

مشاهیر گردشگری

این بار در مشاهیر گردشگری با الن مک‌آرتور، جهانگرد و دریانورد انگلیسی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

 الن با ثبت یک رکورد جهانی در زمینه قایقرانی در سطح دنیا مشهور شد! او یکی از رکوردداران سفر انفرادی با قایق به دور خط استوا می باشد. این سفر دریایی ۵۰۶۶۰ کیلومتر مسافت دارد و سفر او در ۲۸ نوامبر سال ۲۰۰۴ میلادی آغاز شده و در ۷ فوریه ۲۰۰۵ به پایان رسید. او در مدت زمان ۷۱ روز و ۱۴ ساعت و ۱۸ دقیقه و ۱۳ ثانیه به این رکورد دست یافت اما بعدها فرد دیگری این رکورد را جابه جا کرد.

کتابی که الن از زندگی خود و سفر دریایی اش نوشته است نیز بسیار مشهور و محبوب می باشد.

 

تولد

 او در شهر داربی شر در ۸ جولای سال ۱۹۷۶ میلادی متولد شد.

زندگی 

 او در خانواده ای متولد شد که هم پدر و مادرش معلم بودند. او پس از خواندن چند کتاب علاقه ی شدیدی به قایقرانی پیدا کرد. او هنگامی که نخستین باز یک قایق خرید ۳ سال از پول شام مدرسه خود را ذخیره کرده بود و پس از آن دنیای حرفه ای او در زمینه قایقرانی آغاز شد.

 

او پس از ثبت رکورد خود وارد مسائل اقتصادی شد و مدل های مختلف اقتصادی را ارائه و مطرح کرده است. او معتقد است که مدل اقتصادی جهان خطی است و از منابع زمینی نیازهایمان را دریافت کرده و چیزهایی را با آن ها می سازیم و سپس آن ها را دور می ریزیم، اما او به اقتصاد چرخه ای معتقد است که محصولات در آن قابل بازیافت باشند!

در حال حاضر

 او در حال حاضر به فعالیت های اجتماعی و اقتصادی  مشغول است. الن چندین جمله مشهور دارد که نخستین جمله را شاید شنیده باشید.

 ” زندگی یک سفر است نه یک مقصد “

” من هرگز کسی نبودم که از شهرت لذت ببرد و همیشه از حمایت هایی که از من می شد سپاسگذار بودم. استقبال گرم در وطن هنگامی که از سفر دوردنیا برمی گشتم بسیار شگفت انگیر بود. موضوع شهرت نیست بلکه اشتیاق فوق العاده انسانیست. زندگی زمانی که بر اساس شهرتتان کار می کنید واقعی نیست. زندگی واقعی جای دیگریست و نحوه اداره آن مهم است. ” 

الن مک‌آرتور
الن مک‌آرتور

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

الن مک‌آرتور | جهانگرد و دریانورد انگلیسی
4.13 6

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...