اهرام مصر را از نزدیک خواهیم دید و تاریخ کهن آن ها را لمس خواهیم کرد.

زمانی که وارد اهرام می شوید گویی به دنیایی دیگر پا گذاشته اید.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو به اهرام مصر سری می زنیم و از نزدیک به تماشای آن ها می نشینیم.

مصر، کشوری در شمال آفریقا است که در روزگار کهن فرعون ها بر آن فرمانروایی می کردند، در اوج شکوه و قدرت. در آن زمان اهرام زیادی به دست این پادشاهان ساخته شده است که هرکدام هدفی خاص را دنبال می کردند. هدفشان در خود جای دادن این فرعون ها بوده و نگهداری آن ها تا روز رستاخیز و دوباره زنده شدن فرعون ها. پس از مرگ فرعون او را مومیایی می کردند و بعد ار برگزاری مراسم خاص او را به همراه طلا و جواهر و گاهی همسر هایشان در مقبره ها قرار می دادند.

مصریان باستان به زندگی پس از مرگ اعتقاد داشتند. زندگی که بعد از مرگ در انتظارشان بود بسیار زیبا تر از زندگی قبل از مرگشان تصور می شده است.

اهرام مصر

انسان از آغاز خلقت در افسانه و واقعیت به دنبال زندگی جاودانه بوده و هنوز هم دست از تلاش در این زمینه بر نداشته است .

از نظر علمی تحقیقات زیادی روی بدن انسان انجام شده است تا بلکه عمر زیادتری داشته باشیم و همه روزه تبلیغات بسیاری درباره ی زندگی سالم و ورزش و خوراکی های غیرشیمیایی می بینیم که همه در راستای طول عمر بیشتر بشر است.

در افسانه ها داستان هایی درباره ی اکسیر عمر جاودانه و جوانی شنیده ایم که تاکیدی بر همین موضوع و توجه دیرین بشر به آن است، برخی انسان ها هنگامی که از عمر جاودانه نا امید می شدند به فکر زندگی در جهان دیگر می افتادند به همین دلیل اجسادشان را مومیایی می کردند و اشیای گرانبهایشان را با آنان در گور می نهادند به امید زندگی در جهان دیگر، در برخی از تمدن ها هم اعتقادشان بر مومیایی کردن اجساد بود و از روی اعتقادات دینی و ملی این کار را انجام می دادند، به همین دلیل امروزه مومیایی های زیادی سراسر جهان پنهان شده اند .

یکی از مومیایی های مشهور دنیا که تا حد زیادی تا به امروز سالم مانده است مومیایی حتشپسوت نخستین فرعون زنی که تا به حال به شکل رسمی بر مصر حکومت می‌کرده است می باشد که کارناوال امروز قصد دارد از نزدیک به ملاقاتش برود ، با ما همراه باشید.

شاخص0

مصر پر است از صحرا های بزرگ و سوزان اما متاسفانه ما اغلب فقط کویر بزرگ آن را می شناسیم و حتی شاید فکر کنیم مصر تنها یک بیابان به نام کویر مصر دارد اما بد نیست بدانیم وادی های عظیم و زیبای دیگری هم در مصر هستند که شاید جذاب و زیبا تر از کویر بزرگ آن هم باشد .

در این مطلب می خواهیم به صحرای فرافره ( farafra ) که بعد از کویر مصر بزرگترین صحرای غرب مصر است و در عین حال کم جمعیت ترین کویر، سری بزنیم و ببینیم در آن چه می گذرد و چرا می گویند این صحرا زیبا و متفاوت است ، چرا این بیابان چهره ای برف آلود دارد ؟

با کارناوال همراه شوید تا با بیابان فرافره بیشتر آشنا شویم.

شاخص0

مصر ، کشوری در شمال آفریقا که در روزگار کهن فرعون ها بر آن فرمانروایی می کردند ، در اوج شکوه و قدرت . در آن زمان اهرام زیادی به دست این پادشاهان ساخته شد که هرکدام هدفی داشتند . هدفشان در خود جای دادن این فرعون ها بود و نگهداری آن ها تا روز رستاخیز و دوباره زنده شدن آنان . پس از مرگ فرعون او را مومیایی می کردند و بعد ار برگزاری مراسم خاص او را به همراه طلا و جواهر و گاهی همسر هایشان به درون مقبره ها می بردند .

مصریان باستان به زندگی پس از مرگ اعتقاد داشتند . زندگی که بعد از مرگ در انتظارشان بود بسیار زیبا تر از زندگی قبل از مرگشان تصور می شد .

این مقبره ها درون اهرام بودند و دسترسی به این مقبره ها امروزه بسیار سخت است . یکی از این اهرام هرم بزرگ جیزه می باشد که بزرگترین هرم به حساب می آید . در مرکز این هرم مقبره ی خوفو ، فرعونی که در دوره ی چهارم فرمانروایی می کرد قرار دارد .

همراه با کارناوال باشید تا سفری به این هرم داشته باشیم .

اهرام جیزه karnaval.ir0

تصور کنید بر روی این کره ی زمین منطقه ای وجود داشته باشد که هیچ کشور و دولتی اختیار اداره ی آن را بر عهده نداشته باشد . بسیار جالب خواهد بود اگر همچین مکانی وجود داشته باشد به آن سفر کنیم و از عجایب آن بشنویم .

در بین کشور های مصر و سودان مساحتی به اندازه ی ۲۰۶۰ کیلومتر مربع قرار گرففته که هیچ کشوری آن را اداره نمی کند و زمینی ازاد محسوب می شود . مردمان یا بهتر است بگوییم قبایلی که در این زمین ها زندگی می کنند از کشور های مصر و سودان هستند ولی هیچ یک از دولت ها بطور رسمی مالک این زمین ها نیستند . سفری خواهیم داشت به این سرزمین و با آن بیشتر آشنا می شویم ، داستان هایی می شنویم و شگفت زده خواهیم شد .

همراه کارناوال باشید .

پیش بسوی سرزمین آزاد …

بئر طویل0

مصر، این کشور جادویی مکانی است پر رمز وراز،‌شاید تنها آوازه اهرام ثلاثه اش به گوش تان رسیده باشد ، اما هستند مکان های دیگری که نشان دهنده زیبایی های این سرزمین توصیف ناپذیرند.

این مطلب درباره صخره های رنگین کمانی در مصر است.

صخره هایی که اگر بگوییم زیباترین در دنیا هستند، اغراق نکرده ایم.

همراه کارناوال باشید تا ترکیبی از هنر و طبیعت را  در صخره های رنگین کمانی کشف کنیم.

 

صخره های رنگی karnaval.ir0
This is search results
در حال بارگذاری ...