دانمارک

اروپا، قاره ی سبز شگفت انگیزی که می تواند شما را مجذوب خود کند.

وارد طبیعت کشور دانمارک می شویم و غرق در شگفتی ها.

همراه با کارناوال باشید.

خود را آماده کنید و لباس های گرم بردارید قرار است به کشور دانمارک سفر کنیم و این را بدانید که هوا سرد است. با پای پیاده بر روی دشت های سرسبز این سرزمین قدم خواهیم زد و با تمام وجود همراه با بادی خنک می شویم که در حال وزیدن است. آسمان بالای سرمان شاید کمی ابری باشد و دلش بخواهد ببارد ولی مطمئن باشید که باعث می شود سفر ما لذت بخش تر شود.

در طول مسیر از کنار دریاچه ای عبور می کنیم که در بیشتر فصول سال لایه ی یخ روی آن را پوشانده و می توان بر روی آن قدم زد. کمی آن طرف تر از دریاچه تپه ای به چشم می خورد که درختی کهن و پر ابهت بر بالای آن سالیان سال است که آرامیده و در سکوت این سرزمین غرق شده. با نگاه به آن حسی مملو از شادی و غم و غصه وجود شما را فرا می گیرد و گویی شما نیز تکه ای از درخت شده اید.

این درخت چه زمستان های سردی را تنها پشت سر گذاشته و هنوز پا برجا ریشه در این زمین فرو کرده و به زندگی خود ادامه می دهد.

کم کم شب در راه است و ستاره ها خود را نشان می دهند. بیایید به آسمان خیره شویم و محو تماشای زیبایی اش شویم.

در این ویدیو سری خواهیم زد به کشور دانمارک و طبیعت بکر و زیبایش را از نزدیک لمس خواهیم کرد.

با گرم شدن کره زمین و تغییرات زیست محیطی در قطب ها و سرعت بالای آب شدن یخچال های عظیم یخی، تاثیرات عمده ای بر مردم ساکن کشورهای نزدیک قطب شمال را مشاهده می کنیم.

امروز به همراه فلوریان لدوکس ( Florian Ledoux ) عکاس ماجراجو، به گرینلند که منطقه ای خودمختار از کشور دانمارک بوده و در آب های اقیانوس منجمد شمالی واقع شده است، سفر کرده ایم تا با سبک زندگی مردمانی آشنا شویم که تغییرات محیطی و زمان تاثیری در زندگی سنتی اکثر آن ها نگذاشته است.

گرینلد ۶۰٫۰۰۰ نفره از ۱۸ شهر و ۶۰ روستا تشکیل شده که بیشتر مردم در شهرها زندگی می کنند.مردمی که بیش از ۸۰% آن ها را اسکیموها تشکیل داده است. این ۶۰ شهر در نقاط خاصی واقع شده و دیگر بخش های گرینلند یخ زده و خالی از سکنه می باشد. همچنین جزیره گرینلند با ۲٫۱۳۰٫۸۰۰ کیلومتر مربع بزرگترین جزیره دنیا نیز محسوب می شود . ( بزرگترین جزایر جهان

فلوریان از دیدن سنت ها و عادات قدیمی این مردمان لذت می برد اما معتقد است شرایط سخت زندگی و پیشرفت تکنولوژی باعث می شود تا این مردم عادات و سنت های خود را به باد فراموشی بسپارند!

اما افزایش توریست های گرینلند می تواند در حفظ این سنت ها توسط مردم محلی تاثیرگذار باشد.

با کارناوال و فلوریان لدوکس همراه شوید تا نگاهی به گرینلند بیندازیم و با محیط سخت زندگی این مردمان آشنا شویم.

زیبایی جزیره گرینلند
This is search results
در حال بارگذاری ...