ژاپن کشوری است مملو از مردمانی با فرهنگ های جالب و گوناگون، که گاهی ما را حیرت زده می کنند.

یکی از فرهنگ های بسیار جالب و خاص آن ها روش و آداب و رسوم خاص غذاها و نوع طبخ عجیب و غریبشان می باشد که در سراسر دنیا زبانزد است.

چندی پیش به ژاپن سفر کردیم و با تحقیق و بررسی فراوان ۳۰ غذای لذیذ و پرطرفدار این کشور را برگزیدیم تا به شما عزیزان معرفی کنیم و باهم کمی بیشتر با غذاهای خاص آنان آشنا شویم و غذاهای مورد علاقه و باب طبعمان را میان دریایی از خوراکی ها پیدا کنیم.

طبیعتا سلایق با هم فرق می کنند و نمی توان گفت چه غدایی خوب و چه غذایی بد است اما حتما میان این همه خوراک لذیذ، غذایی هم پیدا می شود که شما هم دوست داشته باشید. در سفر بهترین و معروف ترین غذاهای ژاپن | قسمت اول، با ۱۵ غذای معروف ژاپنی آشنا شدیم.

امروز هم کارناوال به ادامه ی بررسی لذیذترین خوراکی های ژاپن خواهد پرداخت، با ما همراه باشید.

shakhes0

در سفر به ایران طیف وسیعی از لذت های خوشمزه به استقبال شما می‌آید و در میان نام های آشنایی چون کباب، غذاهای و خوشمزه های بسیاری از سرتاسر ایران پهناور مانند: خاویار، ترشی، ماهی دودی شمال، سمبوسه، فلافل، میگو، آش ها و بستنی زعفرانی و گلاب دار به شما چشمک می‌زنند.

کافیست تا نگاهی به نقشه و جغرافیای وسیع کشور ایران بیاندازید، در خواهید یافت که منشأ این تنوع بی نظیر از کجاست! زمانی امپراتوری هخامنشی و پارسی تمام منطقه کشور فعلی ایران و کشورهای همسایه اش را در بر می گرفت و در زمان های بعدی و جنگ های مختلف، زمین های زیادی دست به دست شدند. از طرفی راه بزرگ و مهم ابریشم از درون کشور ایران می گذشت، در نتیجه بسیاری ار ایران می‌گذشتند.  یکی از تأثیرات این موارد تأثیر دیگر فرهنگ ها بر فرهنگ مردمان و فرهنگ غذایی کشور است و قطعا یکی دیگر از دلایل تنوع خوشمزه های ایرانی است.

این ها سخنان لوئیزا شافیا سرآشپز آمریکایی و صاحب رستورانی ایرانی در منهتن نیویورک است. او به تازگی کتابی با عنوان آشپزخانه جدید پارسی «The New Persian Kitchen» به چاپ رسانده که طیفی از غذاهای ایرانی را با دستور غذایی و طرز طبخ شان توضیح داده است.

در ادامه خواهیم دید که معروف ترین غذاهای ایرانی از نظر این سرآشپز آمریکایی کدام یک هستند و این با بار طرز تهیه ی این غذاها از زبان او آشنا شویم.

همراه با کارناوال به سفری خوشمزه در ایران بیایید.

غذاهای ایرانی

بعضی از نقاط جهان آن قدر اماکن دیدنی طبیعی و دست ساز دارند که هرچه هم به آن ها بپردازیم باز هم کم است، شاید بارها و بارها به این مناطق سفر کرده باشیم اما باز هم چیزی از دیدمان جا مانده باشد.

ژاپن یکی از همین کشورها است که به دلایل گوناگون مانند تجارت، طبیعت گردی، اماکن تاریخی و … بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است و سالانه توریستان بی شماری به این کشور رفت و آمد می کنند، از جالب ترین نکاتی که درباره ی ژاپن همیشه خاص است و همه را کنجکاو می کند غذاها و آداب غذا خوردن آنهاست که با اکثر نقاط جهان فرق می کند.

زیاد شنیده ایم که آن ها با دو چوب غذا می خورند یا خوراک های جالب و با عطر و طعم های مختلف دارند، حتی گاهی پیش آمده به رستورانی چینی برویم و با اسامی عجیب و غریبی رو به رو شویم که هیچ تصوری از آن ها در ذهن نداریم، به همین دلیل امروز کارناوال به تحقیق و بررسی پرداخته و انواع غذا و خوراک های ژاپنی را چشیده تا به ۲۵ غذای ناب و منحصر به فرد ژاپنی ها رسیده است، غذاهایی که آن ها می گویند بدون این غذاها نمی توانند زندگی کنند، پس با کارناوال همراه باشید تا بهترین غذاهای ژاپن را با هم بچشیم.

shakh0

تایلند کشوری است که به دلیل طبیعت زیبا و منحصر به فردش بسیار مورد توجه توریستان جهان بخصوص ایرانیان قرار گرفته است ، جدا از این که هر فرد به چه علتی تایلند را برای مسافرت انتخاب کرده ، چیزی که در همه ی سفرها مشترک می باشد ، غذا و خوراکی های محلی آنجاست ، این که در سفرتان چه غذاهای محلی را امتحان می کنید بدون شک در خاطرات خوبتان از آن مقصد نقش مهمی دارد.

اگر از دیدنی های و جاذبه های گردشگری تایلند بگذریم ،  برخی به دلیل پر آوازه بودن غذاهای این کشور علاقه دارند آن ها را بچشند و یا با آن ها آشنا شوند که بتوانند این غذاهای خوشمزه را در خانه تهیه نمایند، به همین دلیل کارناوال کمی قبل به معرفی بهترین و برترین غذاهای تایلند پرداخته است و امروز می خواهد به ادامه ی معرفی آن ها بپردازد .

زیاد شنیده ایم که تایلند غذاهایی خاص دارد ، با رنگ و عطری نو که جایی آن را نچشیده ایم و یا این که غذاهای تایلند زیاد باب میل ایرانیان نیست ، اما آیا با همه ی غذاهای تایلند آشنایی دارید ؟ آیا حقیقتا در این کشور پهناور غذایی نیست که دوست داشته باشیم ؟ برای پاسخ به این سوالات ابتدا کمی به آشنایی با فرهنگ خاص غذایی تایلندی ها می پردازیم و بعد غذاهای خوشمزه ی آن ها را امتحان می کنیم .

با کارناوال همراه باشید .

shakhess0

امروز می خواهیم به تایلند سفر کنیم کشوری که آوازه ی زیبایی های طبیعی و تاریخی آن را زیاد شنیده ایم ، کشوری آسیایی با جذابیت های گردشگری فوق العاده ، تایلند از جنوب با مالزی همسایه است و همین دلیلی شده تا بر جذابیتش برای ایرانیان افزوده شود.

تا به حال کارناوال چند بار به تایلند سفر کرده و تجربیاتش را از اماکن مختلف این کشور مثل ، سواحل تایلند ، پارک ملی تایلند و دیگر مناطق جالب و دیدنی آن با شما در میان گذاشته است ، اما یکی از نکات بسیار حائز اهمیت در سفر به هر کشوری آشنایی با غذاهای آن جا می باشد به همین منطور امروز می خواهیم فقط به غذاهای لذیذ تایلند بپردازیم تا بهتر بدانید در سفر به این کشور زیبا چه غذاهایی باب میلتان است.

خوراکی های این کشور به مزه ها و رایحه های عجیب و غریب شهره است و در کوچه و خیابان های شهر های بزرک آن که قدم می زنیم گاه گاه عطر عجیب غذاها که برایمان تازگی دارد به مشاممان می رسد ، شاید در باره ی خوراک های گوشتی آب دار یا انواع سوپ تایلند شنیده باشد و شاید هم شانس امتحان کردنش را داشته اید و با غذاهای این کشور آشنا هستید ، اما ما در انتخاب غذاهای امروز بسیار وسواس داشته ایم و سعی کردیم کلاسیک ترین خوراک های تایلند را انتخاب کنیم.

با کارناوال همراه شوید تا باهم غذاهای لذیذ تایلند را امتحان کنیم.

غذا تایلند

کسانی که علاقمند به چشیدن غذاهای متنوع و رستوران گردی هستند،  حتما می دانند که کشورهای عربی غذاهای مختلف و خوش طعمی دارند و از تنوع غذایی زیادی برخوردارند.

آشنا شدن با غذاهای محبوب کشور های عربی زمان زیادی می طلبد اما در همین راستا امروز کارناوال قصد دارد به لبنان، این کشور غنی از لحاظ تمدن و فرهنگ و هنر سفر کند و غذاهای متنوعش را امتحان کند و تجربیاتش را با شما در میان بگذارد، در آینده ای نزدیک به مناطق گردشگری ناب و دیدنی لبنان خواهیم پرداخت ، کشوری زیبا در عین حال پربار که کمتر به آن پرداخته شده است.

از میان کشور های عربی، لبنان به طعم های خاص و ادویه های گوناگون شهره است و طیف وسیعی از غذاهای سنتی ، سالادهای بی نظیر مثل تبوله و شیرینی های خوشمزه را شامل می شود که در آینده به آن ها خواهیم پرداخت.

امروز با کارناوال همراه باشید تا به لبنان برویم و سری به برترین غذاهای آن بزنیم.

غذاهای لبنان

مسابقات ورزشی المپیک ۲۰۱۶ در کشور برزیل برپا شد و توانست به خوبی از مسئولیت میزبانیش بر بیاید.

کارناوال به مناسبت این مسابقات مطالبی را برایتان مهیا کرده بود که از طریق این لینک ها می توانید آن ها را مطالعه نمایید.

۱- جاذبه‌های توریستی شهر ریودوژانیرو ،۲- پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو ، ۳ – استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو ، ۴ – ورزشگاه های ریودوژانیرو | قسمت اول ، ۵ – ورزشگاه‌های ریودوژانیرو | قسمت دوم ، ۶ – بهترین مراکز خرید ریودوژانیرو ، ۷ – هتل‌ های ریودوژانیرو  ، ۸ –بهترین رستوران‌های ریودوژانیرو – ارزان تا گران، ۹ – بهترین سواحل ریودوژانیرو ، ۱۰- پارک‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۱ – موزه‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۲ –  راه کارهایی برای حفظ سلامتی در سفر به برزیل

اما در این مطلب می خواهیم به غذاهای محبوب ریودوژانیرو بپردازیم و بدانیم برزیل از میهمانانش با چه خوراکی هایی پذیرایی کرد و آیا اصلا غذاهای برزیلی باب میل ما هست یا نه ؟

باید توجه داشته باشید که برترین غذاهای ریودوژانیرو را معرفی نمودیم ، غذاهایی که در سفرهای به برزیل طرفداران بیشتری را توانسته اند به دست بیاورد ، المپیک گذشته بهانه ای شد تا بیشتر با فرهنگ غذایی و خوراکی های خوشمزه ی این کشور آشنا شویم.

با کارناوال همراه باشید تا خوشمزه های برزیل را بچشیم و با طعم های آن ها آشنا شویم.

بهترین غذا های محلی ریودوژانیرو

ملل مختلف عادات غذائی متفاوتی دارند و شاید دوست داشته باشیم بدانیم در نقاط مختلف جهان چه غذاهایی سرو می شوند و چه غذاهای شاخصی دارند، در همین راستا چندی پیش به آمریکا سفر کردیم و به معرفی برخی از فستیوال های برتر آمریکا پرداختیم ، فستیوال ها و جشنواره هایی که در هر کدامشان غذاها و خوراکی های مخصوصی به نمایش گذاشته می شوند ، غذاهایی که پشت هر یک داستانی نهفته است.

امروز هم می خواهیم به سفرمان ادامه دهیم و به معرفی تعدادی دیگر از این فستیوال ها بپردازیم تا تمامی فستیوال های غذائی آمریکا را به شما معرفی کرده باشیم و تا حدودی با آن ها آشنا شوید، اما قبل از هر چیز قسمت اول بهترین فستیوال های غذا در آمریکا را از دست ندهید.

با کارناوال همراه باشید تا با فستیوال های غذائی آمریکا بیشتر آشنا شویم.

food festival

قرار است در آمریکا سفر کنیم و ایالت به ایالت سری به بهترین فستیوال های غذا بزنیم. زمانی که سخن از فستیوال های غذایی می شود کشور آمریکا در این میان می درخشد و یاد آوری می کند که می توان بهترین فستیوال ها از این نوع را در آن یافت.

هر شهری با توجه به فرهنگ و نوع مردمی که در آن زندگی می کنند غذاهای منحصر به فردی دارد.

ممکن است شهری جمعیت زیادی از سرخپوستان و یا نژاد دیگری را در خود جای داده باشد و این یعنی غذاهایی به سبک همان مردم در شهر رواج دارد. هر غذایی باب میل همه نیست ولی نمی توان گفت که خوشمزه و یا مقوی نمی باشد.

در این مطلب به ۲۳ ایالت سر می زنیم و با بهترین فستیوال ها آشنا خواهیم شد و در آینده ای نه چندان دور به قسمت دوم و ۲۸ ایالت دیگر خواهیم پرداخت.

همراه با کارناوال باشید تا سری به دنیای خوشمزه ی فستیوال های غذایی بزنیم.

بهترین فستیوال های غذا در کشور آمریکا

امروز کارناوال ، ماجراجویی خوشمزه ای را آغاز کرده است.
به خیابان ها و کوچه ها ی استانبول رفته تا ” غذاهای خیابانی “ این کشور را تجربه و برای شما همراهان همیشگی معرفی کند.
از خوشمزه های استانبولی برایتان می گوییم، از چرب و چیلی تا شیرین و طعم دار …
بنابراین با ما همراه باشید ، در مهمانی که مغازه ها و دستفروش های استانبول ما را به آن دعوت کرده اند تا بهشت را برای دقایقی در دهانمان احساس کنیم …

غذاهای خیابانی ترکیه0
This is search results
در حال بارگذاری ...