مرگبارترین سفر جاده ای برای رسیدن به مقصد | گینس های گردشگری

مرگبارترین سفر جاده ای برای رسیدن به مقصد | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به مرگبارترین سفر جاده ای برای رسیدن به مقصد.

با توجه به گزارش سازمان بهداشت جهانی درباره ی امنیت جاده ها در سال ۲۰۱۳ خطرناک ترین مقصدی که به می توان از طریق جاده به آن رسید جمهوری دومینیکن می باشد که مقصد بسیاری از گردشگران محسوب می شود.

در منطقه ی کارائیب و کشورهایی که در این ناحیه قرار گرفته اند میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای بسیار بالا می باشد. اگر بخواهیم کمی دقیق تر بگوییم میانگین مرگ ناشی از تصادفات برابر است با 41.7- به ازای هر 100,000 نفر. ( این تحقیق در سال در سال ۲۰۱۰ انجام شد و این ارقام به دست آمد.

جالب است که بدانید در همان سال ۲۰۱۰ حدود 1.24 میلیون نفر بر اثر تصادفات جاده ای و درکل تصادف جان خود را از دست داده اند.

جمهوری دومینیکن کشوری است که در قسمت شرقی جزیره ی هیسپانیولا در دریای کارائیب واقع شده است و پایتخت آن سانتو دومینگو می باشد. زبان اصلی این کشور اسپانیولی و واحد پول آن نیز پزو است. 

این کشور حدود ۱۰ میلیون جمعیت دارد و با وسعت ۴۸۴۴۵ کیلومتر مربع تبدیل به دومین کشور بزرگ منطقه ی کارائیب بعد از کشور کوبا شده است و ۱ میلیون از جمعیت جمهوری دومینیکن در پایتخت آن زندگی می کنند.

کریستف کلمب در سال ۱۴۹۲ وارد ساحل این سرزمین شد و تبدیل به اولین محل برای سکونت اروپاییان تازه وارد شد. پایتخت این کشور را می توان اولین پایتخت اسپانیایی ها در قاره جدید دانست و در سال ۱۸۲۱ این کشور مستقل شد. از خلیج های این کشور می توان به لویا، سامانا، اوکوا اشاره کرد. طبیعت زیبایی که جمهوری دومینیکن در خود جای داده باعث شده تا گردشگران زیادی را به خود جذب کند.

باید گفت که این کشور به ۳۰ ایالت مختلف تقسیم شده است.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

 جمهوری دومینیکن

 در چه مکانی

 جمهوری دومینیکن

 زمان

 1 ژانویه ۲۰۱۰

مرگبارترین سفر جاده ای برای رسیدن به مقصد

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

مرگبارترین سفر جاده ای برای رسیدن به مقصد | گینس های گردشگری
4.41 4

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...