عتیقه‌های میلیاردی مترو ، تحویل میراث فرهنگی شد

عتیقه‌های میلیاردی مترو ، تحویل میراث فرهنگی شد

اخبار گردشگری

چندی پیش خبری اعلام شد مبنی بر این که در گشت زنی ماموران پلیس در مترو صادقیه تهران ، به فردی که یک گونی برنج در دست داشته مشکوک می شوند و بعد از بررسی های انجام شده مشخص می شود ، این فرد در این گونی برخی آثار تاریخی 1700 ساله را حمل می کرده؛ این متهم با رعایت قوانین شهروندی دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد.

این ماجرا منجر به کشف ۱۰ قلم شیء باستانی به ارزش ۳ میلیارد تومان شد، آثاری که گفته می شود توسط شخص حامل، از کشور عراق به ایران منتقل شده است و حالا این محموله به اداره کل میراث فرهنگی استان تهران تحویل داده شد.

مدیر اداره باستان‌شناسی استان تهران ، محمدرضا نعمتی، در مصاحبه اش با خبرنگار میراث فرهنگی ایسنا پیرامون این اتفاق این چنین توضیح داد:

پس از تحویل این آثار به اداره میراث فرهنگی استان تهران و در بررسی‌های انجام شده، مشخص شد آثار کشف شده شامل ۶ عطردان شیشه‌ای، چند النگوی مفرغی باقیمانده از دوره‌های تاریخی مختلف مانند هزاره سوم قبل از میلاد و دوره ساسانی و ۴ تبلت گلی متعلق به منطقه بین‌النهرین هستند که همگی دارای اصالت تاریخی هستند.

او همچنین اضافه کرد :

در حال حاضر این آثار تحویل امین‌‌اموال اداره کل میراث فرهنگی استان تهران شده و قرار است در مرحله بعدی نیز بار دیگر این آثار بررسی شده تا تمدن‌های دقیق آن‌ها نیز مشخص شود.

بنا به گفته های نعمتی و همچنین صحبت های فرمانده یگان انتظامی مترو تهران ، شخصی که این اشیای تاریخی را حمل می کرده ، آن ها را از کشور عراق به ایران منتقل کرده بود ؛ با تجه به این که در میان اشیای کشف شده ، اشیایی مربوط به دوره ی بین‌النهرین به جشم می خورند ، احتمال تعلق آن‌ها به عراق زیاد است.

عتیقه‌های میلیاردی مترو، تحویل میراث تهران شد

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

عتیقه‌های میلیاردی مترو ، تحویل میراث فرهنگی شد
4 8

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...