کرواسی

این روزها بازار فیلم های هالیوودی داغ است و سرمایه داران مبالغ سنگینی را هزینه می کنند تا فیلمی بسازند جهانی، عامه پسند و فوق العاده. هر سال شاهد درخشش فیلم هایی هستیم که وقتی پشت صحنه ی صدها ساعت کار سازندگان آن ها را برای ساخت تنها چند دقیقه ی فیلم می بینیم به سختی باور می کنیم که چقدر روی تک تک جزئیات هر سکانس زحمت کشیده شده است.

فیلم های تخیلی، درام و حتی تاریخی طرفداران زیادی دارند؛ طرفدارانی که بی صبرانه منتظر هستند فیلم ساز مورد علاقه شان شروع به ساخت فیلم کند و آن ها اولین نفر باشند که حاصل دست رنج او را تماشا می کنند. شاید تصور کنید با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیاز به گریم های سنگین و سفر به مناطق دور دست برای چند دقیقه فیلم برداری نیست و همه چیز با کامپیوترها و برنامه های مجهز ساخته و پرداخته می شوند، اما حقیقت این است که با وجود این که ابزار آلات فیلم برداری همه روزه بروزرسانی می شوند اما باز هم فیلم سازان عقیده دارند لوکیشن های حقیقی می توانند ارتباط بسیار نزدیک تری را با مخاطب بر قرار کنند به همین دلیل هنوز هم حاضر هستند همه ی گروه فیلم برداری و بازیگران را به این سو و آن سوی دنیا بکشانند تا اثری چشم نواز خلق کنند.

این روزها سریال بازی تاج و تخت طرفداران زیادی دارد و اگر از علاقمندان آن باشید می دانید که در لوکیشن های بسیار حیرت انگیزی فیلم برداری شده است، بسیاری از این مکان ها واقعی هستند و گردشگران می توانند به راحتی از آن ها دیدن کنند، یکی از این مکان های زیبا قلعه ی لوریه ناتس در کرواسی می باشد که مقصد امروز کارناوال شده است.

با کارناوال همراه باشید تا به قلعه ی زیبای لوریه سفر کنیم.

در خیابان های شهر قدم می زنیم و به خانه هایی که سال ها استوار مانده اند نگاه می کنیم.

این جا قلب تپنده ی کرواسی است و قرار است جانی تازه به چشمان ما بدهد.

همراه با کارناوال باشید.

بیشتر که در خیابان و کوچه های شهر زاگرب که به عنوان پایتخت کشور کرواسی شناخته می شود قدم می زنیم حقیتی برای ما روشن می شود و آن است که در شهری تاریخی و زیبا در حال حرکت هستیم. خانه ها و ساختمان هایی را می بینیم که از چند صد سال پیش بدون تغییر و فقط با بازسازی جزئی هنوز پایدار مانده اند و با سقف های نارنجی و قرمز رنگشان توجه هر گردشگری را به سوی خود جلب می کنند. ما نیز زمانی که در کنار آن ها قدم می زنیم و عبور می کنیم تصاویری از درختان در فصل پاییز به ذهنمان خطور می کند و این به دلیل رنگ خاص سقف خانه های شهر زاگرب می باشد.

همیشه تصور ما از شهرها شلوغی و آلودگی بوده و هست ولی در این جا به دلیل تردد کم اتومبیل و وجود حمل و نقل عمومی و مهمتر از همه جمعیت کم دیگر خبری از آلودگی هوا و ترافیک و شلوغی نیست و همه در کنار هم از زندگی آرام لذت می برند.

در این ویدیو سفری دلنشین و متفاوت به شهر زاگرب در کشور کرواسی خواهیم داشت و با شهر، مردم، سبک زندگی و فرهنگ آن ها آشنا خواهیم شد. در نگاه اول شاید با خود بگویید که زاگرب هیچ جذابیتی نخواهد داشت ولی زمانی که وارد شهر می شویم مطمئن باشید به قدری زیبایی وجود دارد که محو تماشا خواهید شد.

کرواسی ؛ کشوری متفاوت در جنوب مرکزی اروپا است. کشوری که در کنار کشور های صربستان ، بوسنی و هرزگوین و مونته نگرو قرار دارد و از سال ۱۹۹۱ ، استقلال خود را از یوگسلاوی سابق تجربه می کند. کشوری غنی از مناظر طبیعی و جاذبه های فرهنگی که ساکنان آن را کروات می نامند.

همه چیز در این کشور زیبا ، عادی به نظر می رسد تا اینکه می فهمیم  در برخورد با این کشور با مردمی رو به رو هستیم که خود را ایرانی تبار و از ریشه ایرانیان باستان می دانند.

کارناوال شما را به بررسی این ادعای جنجالی دعوت می کند.

گاهی قلم قاصر است از وصف زیبایی.

همقدم پاییز آنچنان غرق در بازی بی مثال رنگها در این فصل عاشقانه میشویم که گویی نیستیم در این دنیا.

گاهی نقطه اوج هیجان در قله آرامش است. جایی که از شگفتی طبیعت زبانت بند می آید.

ویدیوی تایم لپس پاییز از طبیعت کرواسی و اسلونی پیشنهاد امروز کارناوال برای خلاص شدن از روزمرگی است.

کارناوال آوازه ی منطقه را شنیده است با آبشار ها و دریاچه هایی رویایی ، با طبیعتی زیبا و وصف نشدنی.

می گویند از سراسر کرواسی ، رودها خودشان را به اینجا می رسانند ، دل به دل دریاچه می سپارند تا در نهایت از بلندای آبشار هایی که با درختان تزئین شده اند ، مغرورانه به پایین سرازیر شوند.

شنیدیم و دیدیم عکس هایش را و هوش از سرمان پرید ، بنابرین به اینجا آمدیم تا چشم و گوش شما بشویم برای دیدن جادوی طبیعت و شنیدن موسیقی دلنشین آبشار ها …

به کراواسی می رویم ، به ” پارک ملی پلیتویک ، تا از نزدیک با طبیعت ، جغرافیا، حیات و حش و جاذبه های آن آشنا شویم.

اما قبل از هر چیز، بیاید همراه با کارناوال در گوشه گوشه این پارک قدمی بزنیم …

کنسرتی بی پایان از هارمونی عارفانه ی ارکستر طبیعت در کناره ی ساحل برپاست و کارناوال و همراهانش دعوت شده اند.
دریا سازی مرمرین به دهان گرفته و برایت هر لحظه نوایی نو می نوازد.
ارگ دریایی ، شاهکار باورنکردنی معماری است که صدای امواج دریا را برایت به نت های موسیقی برگردانده است.
نت هایی که هیچ کدام تکراری نیستند و از برخورد اولین امواج با ارگ دریایی در هستی پیچیده اند و هر لحظه و تا به ابد ادامه دارد.
بنابراین با ما همراه باش و دقایقی گوش خود را به هنرنمایی دریا ، این نوازنده ی قهار بسپار …

This is search results
در حال بارگذاری ...