کریستف کلمب کاشف قاره ی آمریکا

کریستف کلمب کاشف قاره ی آمریکا

مشاهیر گردشگری

دلیل شهرت کریستف کلمب

کریستف که یک بلند پرواز و دریانورد اهل جنوا، ایتالیا بود می گویند بر حسب اتفاق قاره ی آمریکا را کشف کرد. وی از سوی پادشاهی کاستیل که بخشی از اسپانیا به حساب می آمد موظف بود تا راهی را از سمت غرب به هندوستان بیابد. او در سال ۱۴۹۲ میلادی به همراه ۳ کشتی از عرض اقیانوس اطلس گذر کرد ولی به جای آسیا به قاره ی آمریکا رسید.

وی شخصیتی بحث برانگیز دارد. برخی او را مسئول کشته شدن بومیان آمریکایی می دانند و برخی به دلیل رواج دادن فرهنگ غربی از او تقدیر می کنند.

تولد

در رابطه با تولد و محل آن نمی توان بطور قاطع گفت که در کجا چشم به جهان گشوده است ولی گفته می شود او اهل جنوا درایتالیا بوده و برخی او را اهل اسپانیا می دانند.

کریستف در تاریخی بین ۲۶ اوت تا ۳۱ اکتبر سال ۱۴۵۱ میلادی به دنیا آمده است.

پدر او دومنیکو کلمب تاجر پشم بود و مادرش دختر یک تاجر پشم. او ۳ برادر کوچکتر و یک خواهر داشت. 

زندگی

او درکنار یکی از برادران خود نقشه نگاری را جدا از شغل خانوادگی آموخت. او تا حدود سن ۲۴ سالگی خواندن و نوشتن بلد نبود ولی با توجه به علاقه ای که نسبت به ناخدا شدن داشت علم را آموخت.

در سال ۱۴۷۴ او در کنار کارکنان کشتی سرمایه‌داران اسپنولا به سفر رفت و این کشتی برای یکی از مشتری های پدرش بود.

او بعد از گذشت سال ها و تبدیل شدنش به یک ملوان نهایتا در سال ۱۴۹۲ قاره ی آمریکا را کشف کرد.

بعد از این کشف تاریخی چندین بار دیگر به قاره ی آمریکا سفر کرد و این شروعی بود برای شکل گیری تاریخ خونین و پر رنج و عذاب برای بومیان و مردم آمریکا.

مرگ

کریستف کلمب در ۲۰ می ۱۵۰۶ میلادی در سن ۵۴ سالگی در گذشت. او وصیت کرده بود که در آمریکا به خاک سپرده شود ولی با توجه به وجود نداشتن کلیسایی مناسب در آن زمان وی را در اسپانیا و شهر والادولید به خاک سپردند و بعد ها او را به جمهوری دومنیکن منتقل کردند.

کریستف کلمب

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

کریستف کلمب کاشف قاره ی آمریکا
4.58 8

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...