چین

نام چین همیشه در صدر فهرست کشورهای پرجمعیت جهان قرار دارد و به نوعی با این ویژگی عجین شده است. بر اساس تحقیقات، این کشور بیش از ۱۰۰ شهر با جمعیت بیش از یک میلیون نفر دارد که شاید نام برخی از آنها اصلا به گوشتان نخورده باشد.

لمس این واقعیت که چین بیش از یک میلیارد نفر را در خود جای داده، کمی سخت و دشوار است و شاید شوخی به نظر برسد اما پیش از این برایتان تصاویری را از این کشور به نمایش درآوردیم که درک و قبول این مساله را برایتان ممکن می کند:

تصاویری از پرجمعیت ترین کشور جهان | چین

دوباره می خواهیم به این کشور سر بزنیم چرا که در همین اواخر خبرگزاری رویترز دست به کار شده و آلبومی منتخب از تصاویر هوایی چین را برای مخاطبانش آماده کرده است. در این مجموعه بر فراز چین به پرواز در می آییم و نقاط مختلف آن را از نظر می گذرانیم. سوژه هایمان هم از جنس طبیعتند و هم شهر و همه شان سعی دارند به گونه ی خاص خودشان این کشور را به تصویر بکشند. در جایی بازی رنگ ها مسحورتان می کند و در جایی دیگر نظم و ترتیبی خاص به استقبالتان می آید و شاید در این میان فراموش کنید که در کشوری سفر می کنید که انبوه جمعیتش زیانزد خاص و عام است.

با کارناوال به آسمان چین بیایید و این کشور را به گونه ای دیگر ببینید…

چین؛ نامش که می آید صفی از جمعیتِ در حال تلاش در جلوی چشمانمان نقش می بندد. مردمانی سخت کوش که تلاش می کنند هر روز بیشتر از روز قبل دنیا را به تصفرف خود در آورند. چنی پیش به چین سفر کردیم و تصاویری از این پرجمعیت ترین کشور دنیا را با هم به تماشا نشستیم که می توانید از طریق لینک زیر آن ها را ببینید:

تصاویری از پرجمعیت ترین کشور جهان | چین

اما امروز سفری متفاوت خواهیم داشت؛ می خواهیم سکوت را در تصاویر یک عکاس ماجراجو جست و جو کنیم. کای سمرا (Kai Caemmerer) برای شکار سوژه ای کاملا متفاوت و منحصر بفرد در دنیا به کشور چین سفر کرده، از این سوژه عکاسی و آن را با ما به اشتراک گذاشته است.

شاید این واقیعت را برای اولین بار است می شنوید که در کشور چین هزاران شهر بزرگ و مدرن ساخته شده که تمامی مشخصه های شهر های توسعه یافته را دارند همانند آپارتمان های بلند، مجتمع های بزرگ، آبنما های عطیم، برج ها و آسمان خراش های مرتفع و حتی جلوه های هنری؛ اما در حقیقت تنها چیزی که برای کامل شدن کم دارند، مردمانی است برای زندگی.

این شهر های خالی و مرموز بخشی از طرح بزرگ حرکت دادن ۳۰۰ میلیون نفر از مردم از مناطق روستایی به مناطق شهری است. نمونه ای از این شهر ها منطقه ی کنگباشی (Kangbashi) و محله ی اوردوس (Ordos) است که هم اکنون از سکنه پر شده و رو به آینده گام بر می دارد.

کای بعد از آن که داستان این ماکن را فهمید، در سال ۲۰۱۵ به آن جا سفر کرد تا یادگاری هایی ماندگار از آن ها ثبت کند. مجموعه ی او عکس هایی از شهر های تازه متولد شده و جدیدی را به نمایش می گذارند که بسیار دیدنی هستند. این شهر ها درست بر خلاف شهر های آمریکا که ابتدا با قدرت کمی افتتاح می شوند و سپس توسط فعالیت و توسعه یافتن صنایع محلی توسعه می یابند، هستند و تقریبا در نهایت پیشرفتگی و تکامل به مردم معرفی می شوند.

با کارناوال در تماشای این شهرهای مدرن و پیشرفته و خالی از سکنه همراه شوید و تجربه ای جدید و جالب کسب کنید.

از میان تمامی زیبایی های کشور چین امروز تنها چند مکان خاص را انتخاب نموده ایم تا با سفری مجازی ساعاتی کوتاه شما را مهمان کنیم و لحاظاتی تفریح در این دیار را به شما هدیه دهیم. با ما در این لحظات زیبا همراه شوید و لذت ببرید.

اولین جایی که از آن بازدید می کنیم، یکی از عجایب هفتگانه دنیاست که در چین قرار دارد؛ دیوار چین. دقایقی در این مکان گشت و گذار می کنیم. دیوار با عظمت چین در چند ده کیلومتر بر فراز کوه هایی سرسبز بنا شده، اما تنها وظیفه اش محافظت از مرز ها نیست بلکه امروزه تبدیل به مکانی تفریحی شده است. با نگاهی که به آن بیاندازی مردم را در حال دوچرخه سواری و پیاده روی خواهی دید که در هوای دل انگیز آفتابی در حال ورزش و لذت بردن از ساعات تعطیلی خود هستند. بعد از آن سفرمان را با رفتن به بازار و معبدی زیبا به پایان می رسانیم.

پس فرصت را از دست ندهید و هر چه سریع تر با کارناوال در این لحظات محو تماشا شوید و لذت ببرید.

با شور و هیجانی مثال زدنی باز هم دست پر آمده ایم. می خواهیم توشه ی سفر ببندیم به یکی از دل انگیز ترین مکان های دنیا، تفریح کرده و اوقات خوشی را در آن جا سپری کنیم. خود را برای سفر مجازی دل انگیزی به مرکز حفاظت از پانداها در سیچوآن چین آماده کنید.

برای تمامی دوستداران حیوانات و کسانی که پانداهای با مزه را دوست دارند ویدیویی آماده نموده ایم. با کارناوال همراه شوید و این تصاویر لذت بخش را از دست ندهید.
سیاه و سفیدند، جثه ی بزرگی دارند با دلی مهربان، و البته با نمک اند. این ها صفاتی هستند که این حیوانات در گذشت زمان به نام خود رقم زدند. خود را کنارشان تصور کن. چه حسی از نوازششان خواهی داشت؟ بی شک در کنار موجودی بامزه، دلنشین و خوش خلق اوقاتی لذت بخش رقم می خورد.

همراه با کارناوال به دیدن این مکان خاص می نشینیم و از دیدن نمایش پانداها لذت می بریم.

امروز کارناوال با انرژی تمام از جانب آسیا برایتان ویدیویی جذاب آورده، می خواهیم به شهری برویم که به واسطه ی جنب و جوش، انرژی و شباهتی که به نیویورک دارد به آن لقب نیویورک شرق داده اند. مقصدمان شانگهای است. می خواهیم برایتان تلاش، پویایی، سرزندگی و تکاپوی این شهر را در دقایقی کوتاه به نمایش بگذاریم.

بار سفر ببندید و به شانگهای بیایید، لحظاتی را در این شهر گشت بزنید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

سفرمان از روشنایی روز آغاز می شود، بر فراز شهر می ایستیم و تماشا می کنیم حرکت شهر به سمت تاریکی شب را. شب شده و تاریکی رخ نشان می دهد اما شانگهای از هر زمان دیگری بیدارتر و سرزنده تر است. شاید این سرعتی که در ویدیو می بینید ساختگی و حاصل قدرت نرم افزارهای ویرایش ویدیو باشد اما شاید خیلی هم غیرواقعی نباشد. زندگی در شهرهای بزرگ بیش از پیش سرعت گرفته و به جلو می رود؛ گویی انسان برای رسیدن به خواسته هایش وقت کم دارد…

باری دیگر با کارناوال همراه شوید و با لذت تمام محو تماشا شوید و ازمناظر دیدنی شهر شانگهای و هیاهو و هیجان موجود در ویدیو لذت ببرید.

امروز سفر مجازی دیگری را با کارناوال تجربه کنید.

می خواهیم همسفر با هم به کشوری برویم که زیبایی های بسیاری را در خود جای داده است؛ از بنایی که جزو یکی از عجایب هفتگانه دنیاست تا دریاچه ای زیبا در دل کوه ها. مقصد سفر امروزمان چین استامروز بار دیگر مسافر این دیار هستیم تا به یکی از دیدنی های محبوب چین برویم. مقصدمان کوهستان همیشه غرق در مه امی ( Mount Emei ) است.

این کوهستان مقصدی محبوب در میان گردشگران و همینطور مردمان چین است؛ جوش و خروش و همهمه ی بازدید کنندگان از این کوهستان را می توان در این ویدیو به خوبی لمس کرد.

همراه کارناوال در این گشت و گذار همسفر شوید، به چین بیایید و از کوه امی بازدید کنید. در کنار خیل عظیم گردشگران از پله ها بالا بروید و از معابد بودایی دیدن کنید. حواستان اما به پشت سرتان باشد. چرا که ممکن است هر لحظه میمونی شما را از پشت غافل گیر کند و به روی سر شما برود. البته نترسید و فرار نکیند. این میمون هایِ کوهستان امی بی آزارتر از آن چیزی هستند که گمان می کنید. پس فقط از چشم انداز ها و دیدنی های این منطقه زیبا لذت ببرید و سفری خوش برای خود رقم بزنید.

ویدیوی پیش رو را از دست ندهید…

همراه کارناوال محو در تماشای زیبایی های کوهستان امی چین شوید.

آلودگی، پدیده خطرناک و مرگباری که این روزها مردم را در سراسر جهان کم و بیش درگیر خود کرده است. آلودگی های زیست محیطی تنها شامل هوای آلوده نمی شود که البته بخش عظیمی از مشکلات جوامع پیشرفته امروز درگیر این نوع از آلودگی است. اما تبدیل دریاها و رودخانه ها به محل دفن زباله ها و فاضلاب و از آن طرف تبدیل خشکی ها به زباله دان های غول پیکر سبب بروز هزاران مشکل برای تمامی موجودات زنده بر روی کره زمین شده و بخش تاسف بار این ماجرا، آنجایی است که تنها دلیل این همه نا امنی و پلیدی های زیست محیطی، انسان است؛ انسانی که برای بهتر کردن زندگی خودش در حال نابودی دنیاست.

چندی پیش برای آشنایی با کثیف ترین شهرهای دنیا سفری داشتیم به دور دنیا که بد نیست با آن ها آشنا شوید.

کثیف ترین و آلوده ترین شهرهای جهان

از میان شهرها و کشورهای آلوده دنیا این بار به سراغ چین می رویم؛ ابَر شهری که نامش به عنوان یک غول تجاری و صنعتی در دنیا شهره است. اما فعالیت های صنعتی سبب شده تا آلودگی راه نفس مردمان آن را ببندد. هر چند که این کشور در زیبایی های طبیعی چیزی کم ندارد

و این تصاویر نشان می دهد که مردم با چه حجم از آلودگی دست به گریبانند. پکن و دیگر شهر های بزرگ چین به خاطر ابرهایی از دود شهرت دارند و زندگی مردم در این مناطق به شدت در خطر است. همچنین ریختن زباله در رودخانه ها امری کاملا عادی تلقی می شود و متاسفانه از بین رفتن موجودات آبزی آنچنان مشکل مهمی به نظر نمی آید. البته این نکته نا گفته نماند که رهبر چین قول داده تا معضل آلودگی هوا را حل کند، هرچند در کشوری که صنعت آن با سرعت رو به رشد است این امر بسیار مشکل خواهد بود.

این تصاویر از سایت های خبری رویترز (Reuters)، فلیکرز (Flickr)، دنورپست (denverpost) و پتاپیکسل (petapixle) انتخاب شده اند و در اختیارتان قرار می گیرند.

در این سفر وحشتناک و بی رحم با کارناوال همراه شوید.

 

روند پیشرفت ساختمان سازی آن قدر در سراسر دنیا زیاد است که به سرعت شاهد ساخت بنا و سازه هایی با ویژگی های منحصربه فرد در همه ی کشورها هستیم. چین و امارات از جمله کشورهایی هستند که گوی رقابت را در این زمینه ربوده اند. تا به حال چندین بار به این کشوها سفر کردیم و با بناها و اماکن دیدنی و محبوب گردشگری آن ها آشنا شدیم.

در امارات برج خلیفه، برج العرب، دبی مال و شهربازی فراری حقیقتا از منظر معماری سازه بی نظیر هستند و اما در چین آن قدر بنای دیدنی و خاص از همه لحاظ زیاد است که بازدید از همه ی آن ها مدت ها طول می کشد، جاهایی مانند:

دیوار چین، چشمه های پلکانی بایشوتا ، دریاچه پنج گل چین، ارتش سفالین چین و…

بدون شک چین یکی از ابَر قدرت ها در زمینه ی معماری و ساخت و ساز در جهان است. معابد و پل هایی که در این سرزمین ساخته شده اند به راستی نظیری ندارند. مبحث پل سازی در چین از دیرباز وجود داشته، طوری که اگر به سراغ پل های معروف و خاص دنیا بروید، بدون شک اکثر آن ها را در چین خواهید یافت؛ مثل طولانی ترین پل شیشه ای جهان  که کارناوال به مناسبت افتتاحیه ی  آن به چین رفت و از نزدیک شما را با آن آشنا کرد. این بار هم قصد داریم به یکی دیگر از پل های دیدنی در چین برویم که پل خلیج جیاوزهو ( jiaozhou bay bridge ) نام دارد و طولانی ترین سازه ی ساخته شده روی آب در کل دنیا است؛ پلی ماشین رو، بی نظیر و مشهور…

با کارناوال همراه باشید تا روی پل خلیج جیاوزهو ماشین سواری کنیم.

پل، مفهومی که اغلب به ساده ترین شکل ممکن در دنیای واقعی ظاهر می شود و رسالتش تنها اتصال نقطه ای به نقطه ی دیگر است. اما آیا تا به حال به فرم های مختلف پل ها فکر کرده اید؟ وارد هزارتو هایی شده اید که از هر طرف که می روید باز هم سر جای قبلی تان هستید، مسیرتان را گم می کنید و یا یک مسیر را چندبار امتحان می کنید؟ امروز تصورتان از پل را بر هم می زنیم و به شما خواهیم گفت که هیچ وقت، هیچ مفهومی ساده نیست.

در مورد پل طبیعت تهران چه می دانید؟ پلی زیبا که نه تنها چهره ی پایتخت را دگرگون کرد بلکه اصول معماری و چهارچوب های همیشگی را در هم شکست.

مطلب کارناوال در مورد پل طبیعت را از دست ندهید:

پل طبیعت تهران | گذرگاهی رویایی در قلب پایتخت

این اتفاق و این برهم زدن عادت و چهارچوب های همیشگی، این بار در چین رخ داده، موضوع از این قرار است که در چین، گروهی معمار خلاق، تکنولوژی، اصول معماری، سنت و فرهنگ های جامعه را با هم ترکیب و در نهایت سازه ای شگفت خلق کردند و نام پل لاکی نات را بر روی آن نهادند. اما پلی که این بار به جای ارتباط تنها دو نقطه، دو فرهنگ را به هم متصل می کند.

با کارناوال همراه باشید تا نگاهی به یکی از پیچیده ترین پل های دنیا از نظر معماری و شگفت انگیزترین آن از منظر خلاقیت و هنر بیندازیم.

دنیای پیرامونمان پر است از طبیعت بکر و دست نخورده، تنها کافی ست که کمی با دقت تر باشیم و زیباتر بنگریم. شاید شما هم عاشق طبیعت و زیبایی های خدا دادی باشید اما اطلاعات کمی در رابطه با اماکن طبیعی فوق العاده ی ایران و جهان داشته باشید. ما می خواهیم در کارناوال قدم به طبیعت شگرف ایران و جهان بگذاریم و به همراه هم بیشتر با مناطق ناب اطرافمان آشنا شویم.

از میان زیبایی های جهان این بار می خواهیم از بهشتی دیدنی و حیرت انگیز روی زمین برایتان بگوییم. امروز به جایی میرویم که دارای طبیعتی بکر، فوق العاده زیبا و رویایی است، جایی که با دیدنش غرق در تفکر خواهید شد. مقصدمان آبشاری میان مرز ویتنام و چین است، اینجا تلاقی دو فرهنگ نه چندان مشابه، مکانی را پدید آورده که نظر تمام توریست های جهان را به خود جلب کرده است.

آری این بار کارناوال می خواهد به سوی آبشاری رود که با نام دیتین و بن گیوک شناخته می شوند. می توان به این دو آبشار لقب خواهران دو رگه ای را بدهیم که مرزهای انسانی آن ها را از هم جدا اندخته. ما می خواهیم اسرار گیسوان خواهران دورگه را برایتان آشکار کنیم.

با دیگر آبشارهای ایران و جهان در کارناوال آشنا شوید: آبشارها و دریاچه های ایران و جهان

آبشار ویتنام

هوتوان نمونه بارزی از علاقه شدید مادر طبیعت به بازسازی و بازپس گیری قلمرو خویش است

او در انتظار فرصت می نشیند تا در اولین فرصت، بخش های آسیب دیده اش را در آغوش سبزش بگیرد

و این بار سراغ کودک چینی اش، هوتوان رفته.

روستای هوتوان آمیزه ای از دستکاری بشر، و هنر باز پس گیری طبیعت است!

نیازی نیست خیلی دفتر تاریخ را ورق بزنیم. به قاعده ۵۰ سال که به دل تاریخ بروی می بینی آن روزهایی را که هوتوان زنده بود …

می بینی که مردمانش هر روز با امید به زندگی خانه ها را ترک می کردند و شب به عشق خانه و خانواده راه منزل را پیش می گرفتند .

مردمان ساده ای که تنها راه درآمدشان ماهی گیری بود.

اینجا هم به دلایل مختلف از سکنه خالی شد، دلایلی که روز به روز به گسترش شهر نشینی را سبب می شود.

وقتی که زمانه بسیاری از فرصت ها را تغییر داد و عرصه را برای زندگی روستاییان تنگ کرد، مردمان هوتوان تصمیم به ترک خانه هایشان گرفتند.

همراه کارناوال به زیباترین روستای متروک جهان، روستای هوتوان پا بگذارید.

روستای متروکه هوتوان

قبل تر به معرفی چشمه های پلکانی باداب سورت ایران و پاموک کله ترکیه پرداختیم. همان طور که در آن مطالب اشاره کرده بودیم، بایشوتا یکی دیگر از چشمه های پلکانی و قابل توجه در دنیاست که در کشور چین قرار دارد و عنوان بزرگ ترین چشمه سنگ آهکی در این کشور را از آن خود کرده است.

کارناوال راهی سفر می شود و این بار چین، این کشور پهناور را برای دیدن یکی از اعجاب طبیعی اش بر می گزیند.

راه خود را به سوی روستای شانگری و دامنه های سرسبز کوهستان هابا ادامه می دهیم. از پای کوهستان بالا می رویم و در همین حین گل های وحشی و رودخانه ای آرام در طی مسیر مجذوبمان می کنند.

آرام آرام مسیر را ادامه می دهیم تا در نهایت به چشمه هایی پلکانی با پس زمینه ای کوهستانی و جنگلی بر می خوریم، چشمه هایی به نام بایشوتا.

بایشوتا، چشمه های پلکانی سپید رنگی بوده که با افسونی طبیعی و جذاب همراهند و با این حال، چونان دیگر چشمه های پلکانی مورد هجوم آدم ها قرار نگرفته اند.

چشمه هایی که هزاران سال پیش، افسونش ملتی را تحت تأثیر قرار داد و موجب پدید آمدن آیین ها و رسم و رسوماتی شد.

همراه کارناوال به بازدید چشمه های پلکانی بایشوتا بیایید.

بایشوتا چین چشمه پلکانی

تا به امروز از جاذبه های کشور چین برایتان زیاد تعریف کردیم و به چندین منطقه جذاب این سرزمین زیبا سفر نمودیم.

اما زیبایی های چین بی پایان است و در گوشه گوشه اش جذابیت هایی را به نمایش گذاشته که هر کسی را راغب می کند برای یک بار هم که شده در زندگییش به این مکان سفر کند.

از جاذبه های گردشگری ناب این کشور می توان به دیوار چین، ارتش سفالین، طولانی ترین پل شیشه ای دنیا، تونل گولیانگ، جنگل سنگ و… اشاره کرد که کارناوال به تک تک آن ها سرزده است.

این بار می خواهیم به مکانی برویم که بدون شک غرق در زیبایی و لطافتش می شوید. مقصدمان دریاچه ی پنج گل در چین است؛ جایی که به وضوح می توان شکوه طبیعت را دید؛ دنیایی رنگارنگ در میان آب های شفاف دریاچه …

اینجا شبیه تابلوی نقاشی است، به انتخاب هزاران بازدیدکننده که از سراسر دنیا برای دیدن دریاچه ی پنج گل به چین می آیند اعتماد کنید و با کارناوال  همراه شوید تا باهم از طبیعت ناب لذت ببریم.

می رویم سراغ یکی از وسیع ترین، اعجاب انگیزترین و قدیمی ترین مجموعه های باستانی جهان که از کشفش هنوز یک قرن هم نمی گذرد

مجموعه ای که قدمتش به دو هزار سال پیش بر می گردد و یکی از بزرگ ترین مجموعه های زیر خاکی و عتیقه جهان است، اما با این حال به تازگی کشف شده و کل دنیا را انگشت به دهان گذاشته است و حتم دارم حتی نمی توانید تصور کنید قرار است چه چیزی را ببینید.

ارتش سفالین چین، اعجابی باستانی که لقب «هشمین مورد از عجایب هفتگانه و جدید جهان» را بر سینه خود دارد.

ارتشی متشکل از ۸۰۰۰ هزار سرباز سفالین که همگی ابعاد آدمی دارند و در نهایت تعجب نخواهید توانست دو مجسمه شبیه به هم پیدا کنید.

طوری که اگر از نزدیک نگاه شان کنید، این تصور در ذهن شما پدید می آید که گویی از روی آدمی زنده تجسم شده است

تصوری که باید بگویم در نهایت شگفتی، درست است!

شگفتی های مجموعه ارتش سفالین چین به اینجا محدود نمی شود و دیدن ارابه های بزرگ و اسب های برنزی در انتظار شماست

ارتش سفالین چین قطعا یکی از برترین جاذبه های دنیاست که نباید دیدنش را ازدست بدهید و وقتی با تمام جزئیات و تکنیک های هنری و فنی ساخت این مجموعه آشنا شوید، در خواهید یافت چرا موسسه معتبر ورد ترول اواردز (WTA) این ارتش اعجاب انگیز سفالین را در لیست برترین جاذبه های آسیا قرار داده است.

همراه کارناوال به چین می رویم، به بازدید هشتمین مورد از عجایب هفتگانه جدید جهان، ارتش سفالین چین.

برخی از آثار و اماکن تاریخی و دیدنی دنیا را حتما باید در طول زندگی ببینیم، آن ها آن قدر شگفت انگیز و خاص هستند که طی سال ها و قرون مختلف همچنان از پربازدیدترین اماکن جهان می باشند.

دیوار چین Great Wall of China ) یکی از گرانمایه ترین و نفیس ترین آثار دست ساز بشر و از عجایب هفتگانه ی دنیا است که کارناوال امروز قصد سفر به چین و بازدید از این دیوار را دارد، سازه ای که همچون اژدهایی غول آسا در میان کوهستان آرمیده است.

دیوار چین در عین حال که طولانی ترین دیوار دنیا است رمز و راز های عجیبی را هم در خود پنهان کرده که هر کسی را حیرت زده می کند. آیا تا به حال اندیشیده اید که چرا دیواری با این عظمت ساخته شده است؟

چرا حکمرانان چینی هزینه و زمان زیادی را صرف ساخت چنین ساختاری کرده اند؟ آیا تنها دلیل ساخت دیوار چین به رخ کشیدن شکوه فرمانروایی بوده است؟

با نظاره کردن بناهایی همچون دیوار چین که در دنیا در نوع خود بی همتا هستند سوالات زیادی در ذهن نقش می بندد و کنجکاوتر و کنجکاوترمان می کنند، تا پرده از این رموز برداریم. یکی از آسان و هیجان انگیزترین راه حل ها برای رسیدن به پاسخ سوالاتمان سفر و از نزدیک دیدن است.

با کارناوال در سفر پر ماجرایش به چین همراه باشید تا سر از داستان دیوار چین در بیاوریم.

دیوار چین

امروز به یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کشورهای جهان در بخش شرقی قاره آسیا سفر کرده ایم. کشوری که از سلاطین تاریخی قاره آسیا به شمار می رود.

جمهوری خلق چین به پایتختی شهر پکن، جزو ۵ کشور بزرگ جهان و با ۱٫۳۵ میلیارد نفر جمعیت، پرجمعیت ترین کشور دنیا به حساب می آید. جمهوری خلق چین کشوری تک حزبی است و توسط حزب کمونیست چین اداره می شود و هم اکنون یک ابر قدرت در زمینه های سیاسی، اقتصادی و نظامی می باشد.

چین حتی با داشتن جمعیت بالا همواره سعی کرده تا  مدیریت درست و مناسبی برای این تعداد از افراد را داشته باشد برای مثال سیاست تک فرزندی از اواخر سال ۱۹۷۹ در کشور آغاز شد و هر زوج می توانست تنها صاحب یک فرزند شود. البته این سیاست تا سال ۲۰۱۵ ادامه داشت و پس از آن با تصویب قانون جدید، اکنون هر زوج چینی می تواند صاحب ۲ فرزند شود. اجرای موفق این سیاست باعث کنترل جمعیت چین شد و به صورت تخمینی از به دنیا آمدن ۴۰۰ میلیون کودک جلوگیری کرد! البته این قانون در مدت اجرا استثنائاتی نیز داشت.

سفر امروزمان به چین نیز مرتبط با جمعیت بالای این کشور است و قصد داریم شما را با شلوغی و سبک زندگی چینی ها  با تصاویر فوق العاده جالبی که طی ۱۶ سال تهیه شده اند، آشنا کنیم.

با کارناوال همراه شوید.

در سرتاسر جهان مردمانی هستند که با آب و هوای نامساعد و شرایط سخت زمین می جنگند تا مکانی مخصوص به خود را برای زیستن داشته باشند. محل زندگی عشایر، قبایل و بومیان بسیاری را می توان یافت که هیچ شهرنشینی حتی نیم روز زندگی در آن را تاب نیاورد. وضعیتی که زنده ماندن، دغدغه روزانه آدم هاست و قطعا متعجب خواهید شد که چگونه این جوامع تا به حال دوام آورده اند.

در میان زمین ناهموار و زمخت استان گایژو چین، قله هایی نفس گیر و باشکوه، غارها، رودخانه‌های زیرزمینی، آبشارها و قبایلی تاریخی می‌درخشند و در جنگل های انبوهش، دره هایی دیدنی و غارهایی دست نیافتنی به چشم می‌خورند. سال هاست یکی از این غارها مأمن قبیله‌ ایست که امروزه بسیاری از ماجراجویان و علاقه مندان طبیعت، سنت ها و آیین های روستایی را به سمت خود می کشاند.

روستایی که در پیچ و واپیچ ارتفاعاتی کوهستانی پنهان شده است.

جالب آن که هم اکنون حدود ۷۰ نفر این غار را خانه خود می نامند و نام آخرین طایفه غار نشین آسیا را بر دوش می‌کشند.

اگر می خواهید این سبک زندگی عجیب و تکرار نشدنی را ببینید،

همراه با کارناوال هر چه زودتر بار سفر ببندید، چرا که شاید دیگر اثری از این روستا نیابید.

امروز سفری تصویری به نانجینگ شهر مرکزی استان جیانگسو در شرق کشور پهناور چین، خواهیم داشت. این شهر نقش بسیار مهمی در تاریخ و فرهنگ کشور چین داشته است و در دوره های مختلف تاریخی نقش پایتخت کشور را ایفا می کرده و اکنون در لیست ۴ پایتخت بزرگ باستانی چین قرار دارد.

این شهر علاوه بر اهمیت تاریخی و فرهنگی، همواره به عنوان شهری برتر در مراکز تحصیلی، پژوهشی، گردشگری و ترابری شناخته می شود و دومین مرکز بزرگ تجاری در شرق چین پس از شانگهای می باشد. نانجینگ بیش از ۸ ملیون جمعیت دارد و بنا بر سرگذشت خود، بناهای تاریخی بسیار زیادی را در آن می توان مشاهده کرد.

متاسفانه یکی از دردآور ترین کشتارها و حوادث چند دهه اخیر در این شهر رخ داده است. هنگامی که نانجینگ در سال ۱۹۳۷ میلادی توسط ارتش سلطنتی ژاپن اشغال شد، صدها هزار نفر از جمعیت شهر کشته شده و بسیاری از زنان مورد تجاوز قرار گرفتند.

نانجینگ را به این علت انتخاب کرده ایم، که این شهر را پس از آن کشتار و فاجعه بزرگ مشاهده کنید، شهری که آرامش و نظم آن کوچکترین نشانی از فاجعه رخ داده، ندارد.

عکس های فوق العاده ای از بناهای تاریخی، فرهنگ مردم، طبیعت و مناظر شهر را در ادامه خواهیم دید تا کمی با این مردمان آشنا شویم.

کارناوال را در سفر به سوی شرق آسیا همراهی کنید.

در خیابان های شانگهای قدم می زنیم و از زیبایی ها لذت می بریم.

از کنار مردن عبور می کنیم،خیابان ها را یکی پس از دیگری پشت سر می گذاریم.

همراه با کارناوال باشید.

این ویدیو به روشی خاص فیلمرداری شده است. شخصیت اصلی که یک پسر است برعکس مردم دیگر حرکت می کند.

همه رو به عقب حرکت می کنند ولی او رو به جلو.

خوب به مناظر اطراف دقت کنید و زیبایی های شانگهای را لمس کنید.

جمعیت شهرها روز به روز بیشتر می شود و به دنبال آن نیز حمل و نقل سخت تر. ترافیک امروزه به یکی از بزرگترین مشکلات برای مردم و ساکنان شهرهای بزرگ تبدیل شده است و مسئولین در تمامی کشورها به دنبال یافتن راه حل هستند. پیشرفت در تکنولوژی نیز در این راه کمک زیادی کرده است، از ساخت تونل ها گرفته تا اتوبوس های تندرو و پل های هوایی. ولی یک سوال بوجود می آید، آیا این ها کافی است؟

کشور چین با جمعیت زیادی که دارد راه حلی را پیدا کرده و آن را نیز عملی نموده است. اتوبوس های حمل و نقل مرتفع که به انگلیسی Transit Elevated Bus نام دارد و به اختصار به آن TEB گفته می شود.

این اتوبوس نوین این امکان را بوجود می آورد که دیگر اتومبیل ها از زیر آن عبور کنند و اتوبوس نیز بتواند در ترافیک ز روی اتومبیل ها عبور کند. شاید این اتوبوس به کمتر شدن ترافیک و سریع تر رسیدن شهروندان به مقصد خود کمک بزرگی کند.

همراه با کارناوال باشید.

صفحه 1 از 3123
This is search results
در حال بارگذاری ...