۱۰ میلیارد دلار درآمد گردشگری چین ظرف سه روز

۱۰ میلیارد دلار درآمد گردشگری چین ظرف سه روز

اخبار گردشگری

 به گزارش ایرنا، جدیدترین گزارش های آماری صنعت گردشگری چین نشان می دهد که این کشور فقط در طی سه روز اول سال ۲۰۱۷ میلادی موفق به کسب درآمد ۱۰ میلیارد دلاری شده است که رکورد جدیدی در صنعت گردشگری دنیا به شمار می رود.

به نقل از وبسایت سازمان گردشگری ملی چین، در طول این مدت، میلیون ها نفر در داخل و خارج از کشور چین به سفر پرداخته و درآمدی کم سابقه را در این کشور ایجاد کرده اند .در این گزارش آمده که به دلیل کوتاه بودن زمان تعطیلات سال ۲۰۱۷ میلادی، فقط ۱۱۲ میلیون سفر کوتاه مدت صورت گرفته است و آمارها حکایت از سفر ریلی نزدیک به ۲۷ میلیون نفر در سه روز اول سال نو میلادی در چین دارد.

در این میان، میلیون ها نفر برای سفرهای کوتاه مدت از خودرو و ناوگان اتوبوسرانی استفاده کرده اند و سهم شرکت های هواپیمایی نیز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بوده است.

پیش از این، دولت چین، از تبدیل کردن صنعت گردشگری به عنوان یکی از اصلی ترین موتورهای محرکه اقتصاد این کشور خبر داده بود و قرار است تا سال ۲۰۲۰ میلادی بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، حدود ۱۲ درصد از رشد تولید ناخالص داخلی این کشور از طریق صنعت گردشگری تامین گردد.

این در حالی است که سال نو در چین به تقویم کشاورزی با عنوان عید بهار از روز ۲۷ ژانویه آغاز می شود و پیش بینی می گردد در حالی که برنامه سفر شش میلیون شهروند چینی به خارج از کشور مشخص شده است، میلیاردها سفر دیگر نیز در این کشور ثبت شود.

دولت پکن اعلام کرده است که برنامه ریزی هایی که در صنعت گردشگری چین صورت گرفته اند، درآمد این صنعت را تا سال ۲۰۲۰ میلادی به بیش از یک هزار میلیارد دلار می رسانند.

شهروندان چینی در تعطیلات یک هفته ای به مناسبت روز ملی در این کشور در اواسط مهر ماه سال جاری نیز ، ۶۸ میلیارد دلار برای گردشگری خود هزینه کرده بودند که به گفته مسئولان صنعت توریسم چین، صرف این مبلغ، آن هم فقط ظرف یک هفته، به عنوان یک رکورد محسوب می گردد.

گزارش های دیگری نیز درباره ی خرج کردن ۲۱۵ میلیارد دلار توسط گردشگران چینی در سال ۲۰۱۵ سخن می گویند.

چین در حال حاضر اصلی ترین منبع اعزام گردشگر به کشورهای دیگر و چهارمین مقصد بزرگ گردشگری دنیا می باشد و احتمال می رود تا سال ۲۰۲۰ میلادی، نامش در رده نخست دیده شود.

در لینک زیر می توانید با جاذبه های کشور چین آشنا شوید:

دیدنی های کشور چین

و در مطالب زیر با نمونه ای از جاذبه های این کشور به طور مفصل آشنا شوید:

دیوار چین | اژدهای خفته در کوهستان

چشمه های پلکانی بایشوتا | طبیعت سفیدپوش چین

همچنین می توانید تصاویری را از این کشور مرور کنید:

تصاویری از پرجمعیت ترین کشور جهان | چین

تصاویری زیبا از شهر امپراطورهای چین | نانجینگ

تصاویر جالب از ۱۰۰ سال تغییر در کشور چین

و در آخر از تماشای ویدئوی زیر لذت ببرید:

ویدیو HD از پیاده روی در خیابان های شانگهای

چین
چین

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

۱۰ میلیارد دلار درآمد گردشگری چین ظرف سه روز
4.02 1

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...