طبیعت بی کران اطراف ما آن قدر مکان زیبا و بکر دارد که اگر تا آخر عمر هم هر روز جایی را برای بازدید انتخاب کنیم باز هم جایی برای گردش و تفریح باقی می ماند. تا امروز با کارناوال به هزاران مکان حیرت انگیز در گوشه گوشه ی دنیا سفر نموده ایم؛ با هم در جنگل های انبوه و مرطوب قدم زدیم، لذت تماشای غروبب خورشید را در سواحل طلائی تجربه کردیم، زیر شرشر آب های آبشارها ایساده ایم و سرمای آن را به جان خریده ایم و حتی به کویر رفته ایم و لذت بودن زیر افتابب سوزان را لمس کردیم. هر روز هزاران خاطره ی منحصر به فرد را در ذهن هایمان حک کردیم، خاطراتی که از شیرین ترین تجربیات زندگی ما هستند.

همچنان قصد داریم به سفرهایمان در دل طبیعت ادامه دهیم و با مکان های جدیدتر آشنا شویم، اما این بار مقصدی را برگزیدیم که لقب عجایب ۷ گانه ی طبیعت دنیا را به دوش می کشد؛ جایی که میلیون ها نفر را با زیبایی و ویژگش هایش مات و مبهوت کرده. مقصد ما رودخانه ای است زیرزمینی و خاص، رودی که از میانن صخره ها عبور می کند و زلال ترین آب های دنیا را برای تماشاگرانش به ارمغان می آورد.

می خواهیم به رودخانه ی پی پی در فیلیپین برویم و هنر دست کوه و آب های بی انتها را در کنار هم تماشا کنیم. رودی که می توان در آن قایق راند و ساعاتی را با نعمات طبیعی خداوند خلوت کرد.

اگر علاقمند به آشنایی با دیگر عجایب طبیعت در جهان هستید، روی لینک زیر کلیک کنید:

عجایب هفتگانه طبیعت دنیا

با کارناوال در سفرش به فیلیپین همراه شوید.

رودخانه زیرزمینی پورتو پرنسس فیلیپین

پیش از آنکه انواع مختلفی از خانه ها شکل بگیرند و انسان ها پناهگاه و مامنی امن برای خودشان بسازند، از سکونتگاه هایی در قلب طبیعت بهره می بردند. در این میان غارها بهترین سرپناه برای آنها به شمار می آمدند و می توانستند در برابر سرما، گرما، خطرات حیوانات و بسیاری اتفاقات از آنها محافظت کنند. غارها شکل های متفاوتی دارند و ممکن است هر یک از آنها در دوره ای خاص از تاریخ، محل زندگی انسان ها بوده باشند.

در کشور ما نیز بسیاری از این غارها وجود دارند که آثار و نشانه های کشف شده در آنها ردپایی از حضور انسان و فعالیت های او دارند. پیش از این به قلب یکی از این غارها رفتیم و به طور مفصل با آن آشنا شدیم که می توانید مطلب آن را در زیر بخوانید:

غار بورنیک فیروزکوه | طولانی ترین غار پایتخت

حالا در گوشه ای دیگر از سرزمینمان غاری وجود دارد که تنها دست طبیعت در ساخت آن نقش نداشته و انسان در دوره های مختلف، برای رفع نیازهایشان تغییراتی را در آن ایجاد کرده است. این غار هوش انسان را در معماری به تصویر می کشد و به عنوان شاهکار معماری صخره ای در ایران شناخته می شود. شاهکاری که تنها با وسایل اولیه و بدون استفاده از هیچ گونه تجهیزاتی به زیباترین شکل خلق شده است…

با ما راهی جاده شوید تا به استان کردستان برسیم…

کارناوال را در سفر به غار کرفتو همراهی کنید…

غار کرفتو

مدت هاست هیجان را آن طور که بتوان آن را «هیجان واقعی» نامید، تجربه نکرده ایم؛ طوری که بتوان با شدت و غلظت کلمه را بیان کرد و هنوز بخش دوم را ادا نکرده ای، از ذوق توقف کنی و از یادآوری خاطراتش غرق لذت شوی.

این بار قصد داریم برای شما تجربه بی بدیل و نابی را رقم بزنیم.

قرار نیست برای بالا بردن سطح آدرنالین تان هزینه گزاف بپردازید تا از بالای صخره پارک ملی اروپایی به پایین پرش کنید. اصلا نیاز نیست از کشور خارج شوید.

کارناوال دست شما را می گیرد و به استان مازندران می برد، تا از نزدیک به زیبایی ها و شگفتی های وطنی مان بیش تر پی ببرید و به داشتن چنین جاذبه های منحصر به فردی به خود ببالید.

می رویم سراغ دومین غار آبی بزرگ کشور که برای پیمایش آن لحظاتی منحصر به فرد را تجربه خواهید کرد.

غار آبی دانیال با آب خنک و راه پر فراز و نشیبش پیش روی شماست…

شاید تصورش کمی مشکل باشد، اما اینجا خبری از قایق و راهنما نیست، باید دل را به دریا زده، لباس مناسب بپوشید و وارد غار شوید

کمی پس از ورود غار دانیال با حوضچه یک متری اش از شما استقبال می کند و شما را تا کمر در آب فرو می برد. پیش تر که بروید جاهایی باید سینه خیز ادامه دهید و برای دیدن بعضی جلوه ها سختی هایی را به جان بخرید.

اما تمام هیجان و زیبایی غار آبی به پیمایش آبی منحصر نمی شود و در جای جای دانیال این پدیده های غاری چند میلیون ساله هستند که شما را خیره می کنند.

دست دست نکنید و همراه کارناوال به گروه پیمایش هیجان انگیز غار آبی بپیوندید.

غار آبی دانیال

غارنوردی شاید اولین انتخاب شما برای طبیعت گردی نباشد، اما اگر کمی بیشتر با غارهای شاخص ایران و جهان آشنا باشید بدون شک غارنوردی از فعالیت های محبوبتان خواهد شد، کارناوال تا به حال به غارهای زیادی در ایران و جهان سفر کرده، در ایران غارهایی مانند غار بورنیک در فیروزکوه، غار قاتل کرمانشاه، غار خبرس قشم و … در دنیا غارهایی مثل شیپتون انگلستان، غار یخی آیسریزنفیلت، هانگ سون دونگ و … که هر یک از آن ها قطعه ای از هنر خداوند است.

این بار هم می خواهیم به یکی از زیباترین غارهای دنیا سفر کنیم که فینگال نام دارد، این غار در اسکاتلند و در میان آب های اقیانوس آرام قرار گرفته است، غاری با شکوه و با ابهت که در اثر برخورد امواج خروشان با بدنه ی آن شکل و شمایل زیبایی به خود گرفته است.

غار فینگال شکل و شمایل باورنکردنی و فوق العاده ای دارد آن قدر که با گردشگران زیادی با شنیدن توصیفاتش راهی اسکاتلند می شوند تا ساعاتی را را در میان این غار سپری کنند، اگر از دور به غار فینگال بنگرید گویا بنایی کهن و مطعلق به قرون وسطا است، آن قدر با سلابت و قدرت ایستاده که گویا ساختمانی ایست دست ساز بشر…

با کارناوال همراه باشید تا به غار فینگال در اسکاتلند سفر کنیم.

غار فینگال

جاذبه های طبیعی با رنگ ها و اشکال متفاوت جلوه ی تازه ای به دنیای پیرامون ما داده اند برخی از این جاذبه ها زیبایی های خود را پنهان کرده اند تا برای تماشای آنها قید آسمان بالای سرمان بزنیم و در زیر زمین به جستجویشان بپردازیم. کمی از روشنایی دور شویم و در تاریکی تصاویری تازه از خلقت را کشف کنیم و محو تماشایشان شویم.

مقصد سفر امروز ما هم جایی در اعماق زمین می باشد که روزگاری محل زندگی انسان های غارنشین بوده است. برای رسیدن به این مقصد باید با پای پیاده از میان طبیعتی کم نظیر عبور کنیم، هم مسیر رودخانه شویم و در نهایت روبه روی دهانه ی ورودی غار قرار بگیریم.

غار بورنیک از آن جاذبه های طبیعی است که در نزدیکی پایتخت قرار دارد و برای گذراندن یک روز خوش مقصد مناسبی به نظر می رسد. کافیست وسایل خود را در کوله بارتان قرار دهید و خودتان را برای ورود به یک غار متفاوت آماده کنید.

پس از راهی شدن در جاده به سوی شهر فیروزکوه می رویم و خودمان را به روستای هرانده می رسانیم. با پای پیاده روستا را پشت سر می گذاریم و راهمان را به سوی طبیعتی بکر ادامه می دهیم.

با کارناوال قدم به اعماق زمین بگذارید.

غار بورنیک

از قدیم می گفتند برای آرامش باید گاهی زد به دشت و کوه و بیابان…

به راستی هم کوه باشد یا جنگل و بیابان یا حتی خلوتی چند در دل غاری پنهان در گوشه ای از دنیا فرقی ندارد، مهم تغییر حال و هواست و جرعه ای تجربه ی نو.

تا اینجا به سرزمین های زیادی از این کره ی خاکی سفر کردیم و دشت و بیابان های زیادی را برایتان به تصویر کشیده ایم، طبق روال همیشه که در تلاشیم خاص ترین مقاصد را انتخاب کنیم، این بار هم دست روی نقطه ای خارق العاده در این هستی گذاشته ایم.

می خواهیم به غاری برویم که روی مرز شیلی و آرژانتین در میان آب های دریاچه ی کاررا Carrera ) قرار گرفته است و به جرات می گویم که از زیبا و جذاب ترین نقاط جهان است و تصورتان از غار را به هم می ریزد؛ نه تنها جایی مخوف و مرموز نیست بلکه رنگارنگ و دلفریب و بسیار دوست داشتنی هم هست.

شاید غارهای زیادی را دیده باشید و لااقل عکس های زیادی از غارها را تماشا کرده باشید اما آیا تا به حال غاری به رنگ آبی راه راه دیده اید؟

غاری معلق میان آب ها که چهره ای جزیره گون دارد.

با کارناوال همراه بمانید تا غارهای مرمرین شیلی را باهم از نزدیک ببینیم.

در سرتاسر جهان مردمانی هستند که با آب و هوای نامساعد و شرایط سخت زمین می جنگند تا مکانی مخصوص به خود را برای زیستن داشته باشند. محل زندگی عشایر، قبایل و بومیان بسیاری را می توان یافت که هیچ شهرنشینی حتی نیم روز زندگی در آن را تاب نیاورد. وضعیتی که زنده ماندن، دغدغه روزانه آدم هاست و قطعا متعجب خواهید شد که چگونه این جوامع تا به حال دوام آورده اند.

در میان زمین ناهموار و زمخت استان گایژو چین، قله هایی نفس گیر و باشکوه، غارها، رودخانه‌های زیرزمینی، آبشارها و قبایلی تاریخی می‌درخشند و در جنگل های انبوهش، دره هایی دیدنی و غارهایی دست نیافتنی به چشم می‌خورند. سال هاست یکی از این غارها مأمن قبیله‌ ایست که امروزه بسیاری از ماجراجویان و علاقه مندان طبیعت، سنت ها و آیین های روستایی را به سمت خود می کشاند.

روستایی که در پیچ و واپیچ ارتفاعاتی کوهستانی پنهان شده است.

جالب آن که هم اکنون حدود ۷۰ نفر این غار را خانه خود می نامند و نام آخرین طایفه غار نشین آسیا را بر دوش می‌کشند.

اگر می خواهید این سبک زندگی عجیب و تکرار نشدنی را ببینید،

همراه با کارناوال هر چه زودتر بار سفر ببندید، چرا که شاید دیگر اثری از این روستا نیابید.

کنجکاوی جزء جدانشدنی بشر بوده و هست . همین حس است که او را به سوی کشف ناشناخته ها می کشاند و او را راهی سفر هایی می کند که پایان راهش هنوز مشخص نیست . برای رسیدن به هدفش به عمق آب می رود ، به سوی سرزمین های ناشناخته سفر می کند . قلب زمین را می کاود و گاه هم به عمق کوهستان می زند .

مکان های رمزآلود در سراسر دنیا پراکنده اند ، گاهی پر از افسانه اند و گاهی علم آنها را توجیه می کند . سفری که امروز پیش رو داریم ، یکی از همین سفرهای رمز آلود است . قصد رفتن به کرمانشاه را داریم و به یکی از رمزآلود ترین مکان های ایران سر می زنیم . مکانی که بسیاری را در خود مدفون کرده و سوالات بسیاری را از خود در ذهن ها به جای گذاشته است . به اعماق کوه پرآو از رشته کوه های زاگرس می رویم تا غار موسوم به غار قاتل را بشناسیم .

کارناوال را در این سفر رمزآلود همراهی کنید.

غار پرآو کرمانشاه

تایلند کشوری بسیار زیبا و پر طرفدار است، به دلیل طبیعت باشکوه این کشور سالانه گردشگران زیادی به آن جا می روند، شاید این حرف را زیاد شنیده باشیم اما باز هم از زیبایی ها و مناطق خاص آن برای تفریح بی خبر باشیم .

امروز کارناوال می خواهد به تایلند برود و یکی از مناطق منحصر به فرد آن را به تماشا بنشیند ، این مکان زیبا رستوران گاتو است که از یک سمت در غار و از طرف دیگر کنار ساحل واقع شده است، باید غذا خوردن در غار آن هم در رستورانی لوکس و درجه یک تجربه ی تازه ای باشد ، گاتو در مکانی بسیار منحصر به فرد قرار دارد و غذاهای خوشمزه و وسوسه انگیزی در آن انتظارمان را می کشد، لحظه شماری می کنیم که به تایلند برویم و در غاری کنار ساحل غذاهای دریایی و لذیذ بخوریم.

همراهمان باشید تا ببینیم در گاتو چه می گذرد.

مردی بلند قامت و استوار، باصلابت و مقتدر سالیان سال است که بر فراز کوهی، نگهبان غاری است. و از بالا نظاره می کند مردان و زنان سرزمینش را…

او شاپور اول است، مردی از تبار ساسانیان که بر دهانه ورودی غار شاپور در تنگ چوگان ایستاده و با گذشت قرن ها، همچنان پیکره ای سالم و پابرجاست.

امروز کارناوال همراهان خود را با یکی از از بهترین هنرهای تصویری عصر ساسانی آشنا می کند.

 مجسمه شاپور اول بر دهانه غار شاپور

کارناوالی شویم و باهم به شهر بیشاپور برویم و از نزدیک مجسمه پادشاه ساسانی را ببینیم…

ما در کشوری زندگی می کنیم که به خاطر موقعیت جغرافیای و اقلیمی خاص دارای تاریخ پر فراز و نشیب و جالبی است. در جای جای این خاک آثار و دیدنی های بینظیری وجود دارد که اکثر آنها برای مردم ایران ناشناخته هستند. یکی از این مکانهای دیدنی و زیبا و تامل برانگیز غار خربس در جزیره قشم است که با معماری صخره ای عالی خود گوشه ای از تاریخ این مرز و بوم را روایت می کند.

غار خربس یا خربز از پدیده های زمین شناختی است که به دست مردمان مادی (دوره ماد) به یک پناهگاه یا نیایشگاه مبدل شده است.

با کارناوال به غار خربس برویم…

یک پیشنهاد ویژه برای همراهان غارنورد و علاقمند به شناخت غارهای ایران .

اگر اهل غارنوردی حرفه ای هستید و از دیدن غارها لذت میبرید، همراه کارناوال به استان مرکزی سفر می کنیم و به میانه رشته کوه سلطان در فاصله ۶۳ کیلومتری شمال غربی تفرش می رسیم.

غاری با قندیل های بسیار زیبا و جالب که مدت زیادی از کشف آن نمی گذرد.

طناب و حلقه طناب و کلیه تجهیزات و لوازم صعود و فرود فنی خود را برداشته و راهی سفر به غار امجک می شویم .

در این سفر همراه ما باشید .

کارناوال این بار به غاری در آذربایجان غربی می رود، جایی که برای عموم دسترسی به آن آسان است و نیازی به تجهیزات خاص ندارد.

بازدید از یکی از زیباترین شگفتی های طبیعت در گوشه ای از این آب و خاک، بسی لذت بخش است و اگر بدانی که به غار آبی سهولان، دومین غار آبی ایران میروی، شوق و انرژی دو چندان می شود و همراه با ما خواهی شد.

سفر به غار آبی سهولان در آذربایجان غربی، با طبیعت بکر و زیبای اطرافش و مهمانوازی همسایگان کُرد خود در کنار هوایی خنک و پاک و … بی شک، یکی از بهترین سفرها خواهد بود.

همراه ما باشید .

مقصدمان این بار غاری در فرانسه است، اما نه غاری معمولی .

این جا شبیه سرزمین عجایب است، جایی که تخیل هایت دیگر سیاه وسفید نیستند، رنگی شده و هم چون حقیقتی در روبه روی چشمانت ظاهر می شوند .

غاری که می خواهیم به آن سفر کنیم، باستانی است و در طول هزاران سال در آن دریاچه ای پلکانی و نقاشی شده با رنگ های باور نکردنی تشکیل شده است.

شاید در نگاه اول عجیب و غیر معمول باشد، اما این غار واقعا هست و امروز یکی از جذابیت های گردشگری در فرانسه به حساب می آید .

در ادامه با کارناوال همراه باشید تا از غار “سینت مارسل داردش ” Saint Marcel d’Ardèche بیشتر بدانیم .

رشته کوه های آلپ در اتریش میزبان یکی از هفت شگفتی برتر اروپا است .

“آیسریزنفیلتEisriesenwelt ، نام بزرگ ترین غار یخی جهان است که در رشته کوه های آلپ در میان مسیر پر پیچ وخم کوه های “هچ کجل” Hochkogel واقع شده است .

تابستان یا زمستان فرقی ندارد ، گویا همیشه در این غار بذر زمستان را پاشیده اند چون همیشه هوای داخل غار سرد است و یخ های غول پیکر آن هیچ گاه آب نمی شوند .

این غار بزرگ و یخی سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر است .

حال که کمی با این غار آشنا شدید ، با کارناوال همراه باشید تا درباره “آیسریزنفیلت” Eisriesenwelt بیشتر بدانیم .

غار هایی که ۲ قرن پیش  از میلاد ساخته شده اند و درونشان پر است از نقاشی ها و دست نوشته هایی از بودا .

تعداد این غار ها به ۳۰ عدد می رسد که هرکدام ویژگی هایی دارند . در تاریخ غرق می شویم و بین غار ها به دنبال زیبایی ها خواهیم گشت .

داستان هایی از گذشته می شنویم و متعجب خواهیم شد . حس کنجکاوی همه ی ما  به سمت آجانتا جذب می شود و از رسیدن به جواب های  سوال هایمان لذت می بریم .

غارها را به دنبال افسانه ها و خاطرات گذشته می گردیم . 

همراه کارناوال باشید .

هرگاه اسم جاذبه های طبیعی ایران به میان می آید یکی از اولین شگفتی های دیدنی که به ذهن هر طبیعت دوستی خطور می کند، غار علیصدر همدان است.این یکی از معدود غارهای آبی جهان و تنها غار تالابی ایران می باشد. جلوه های دیدنی و شگفت انگیز فضای داخل غار، آن را به یکی از جاذبه های جهانگردی تبدیل کرده است.

در این سفر شگفت انگیز به غار علیصدر از زیبایی ها لذت ببرید .

همراه کارناوال باشید .

سفرمان از همین جا آغاز می شود …

سفر به اعماق زمین از میان دهان هیولای خفته ای به نام آتش فشان.
این خلاصه ی هیجانی مدام و پنج ساعته است که در ایسلند منتظر شماست.
اگر طرفدار کتاب سفر به اعماق زمین نوشته ی ژول ورن هستید ، باید به شما بگویم که آتش فشانی با همان مشخصات در ایسلند یافت شده و دهانه ی آن رو به مردمان روی زمین باز.
شما از دهانه ی آتش فشانی که خفته است اما هر لحظه امکان بیدار شدنش وجود دارد پایین برده می شوید تا جایی را که در گذشته پر از مواد مذاب ، گازهای داغ و سنگ هایی بوده  که با سرعتی وحشتناک به بیرون پرتاپ می شده است را ببینید.
بنابراین کفش و لباس مناسب را در کوله خود بگذارید و همراه کارناوال با ما به اعماق زمین سفر کنید.

امروز کارناوال لباس غواصی به تن کرده است تا در شفاف ترین آب دنیا، به دیدن، کشف و لمس کردن بپردازد.

به ایسلند می رویم، به منطقه ای که از بلندای دره ای، میان آبی روشن را تا به انتها خواهی دید.

به محل تلاقی در ورقه ی زمین شناسی،”  آمریکای شمالی “ و ” اوراسیا “ رفته و درست میان آن ها غواصی می کنیم.

بنابراین با ما همراه باشید، در سفری به طبیعت ایسلند، سرزمین زیبایی و شگفتی …

غارها از شگفتی های طبیعت هستند که خلقت بی نظیر و عجیب آنها، بسیاری از گردشگران را مجذوب خود می کند. در دامنه کوه تخت، حد فاصل شهرستان های نراق و دلیجان غاری زیبا و شگفت انگیز به نام چال نخجیر واقع شده است که متعلق به دوره سوم زمین شناسی است. درون غار سنگ‌ های تزئینی آهکی با اشکال متنوعی از عقاب، لاک پشت، گوزن، انسان، کبوتر و تندیس های عظیم ‌الجثه بلورین طوری قرار دارد که گویی پیکره تراشی چیره دست سال ها به خلق آن همت گمارده و جلوه ای بی نظیر و دیدنی به چال نخجیر بخشیده است.

با کارناوال همراه باشید.

چال نخجیر
صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...