کانادا

همین چند وقت پیش بود که کوله بار سفر بستیم و به همراه زوجی با نام های دیو و دب ( Dave & Deb ) راهی سفری تصویری به دور دنیا شدیم و دیدنی ها و شگفتی های بسیاری را از دیده گذراندیم:

تصاویری بینظیر از زیبایی های ایرلند

تصاویری از زیبایی های آفریقای جنوبی

تصاویری از زیبایی های سریلانکا

در این سفرها فرصت آن پیش آمد که با این زوج آشنا شویم. این دو که ۲۰ سال از زندگی مشترکشان می گذرد، بعد از مدتی تصمیم به ایجاد تغییری بزرگ در زندگی شان می گیرند؛ تصمیمی که منجر به رها کردن تمام وابستگی ها و زدن به جاده ها بود. آن ها در سال ۲۰۰۸ راهی سفری به دور دنیا شدند تا زیبایی های جهان را ببینند و از آن ها لذت ببرند.

این بار مقصدی که این زوج می خواهند ما را با خود ببرند، انتاریو، یکی از استان های کاناداست. دیدنی ها و طبیعت انتاریو، سفر لذت بخشی را برای دیو و دب رقم زده است. در ادامه مجموعه ای از تصاویری که این زوج از سفرشان گرفتند را با هم خواهیم دید؛ تصاویری که ما را غرق در زیبایی هایشان می کنند.

همراه کارناوال باشید

این بار می خواهیم با دیو و دب ( Dave & Deb ) به کانادا و کوهستان های سفیدپوش آن سفر کنیم. دیو و دب زوجی جهانگرد هستند که بیش از ۲۰ سال از زندگی مشترکشان می گذرد. در حدود ۸ سال پیش بود که این دو حس کردند زندگی شان شور و هیجان گذشته را ندارد، سایه ی یک روزمرگی کسالت آور روی زندگی شان افتاده است. آنها از سال ۲۰۰۸ تصمیم گرفتند تا رنگ و بویی تازه به زندگی شان ببخشند. پس تصمیم گرفتند که خانه را ترک کنند و با ماجراجویی و بازدید از زیبایی های دنیا، از زندگی لذت ببرند.
این زوج به راه افتادند و سفر را آغاز کردند. همین سفر برایشان منبع درآمدی شد برای ادامه ی راه؛ آنها با شرکت های مختلف قرار داد بستند تا در سفرهایشان کارهای تبلیغاتی انجام دهند. حتی آوازه ی این دو به حدی پیچید که توانستند جوایزی را هم به دست بیاورند.

این دو یک شعار دارند که می گوید:

ماجراجویی برای همه “. این شعار به این معنی است که برای سفر و ماجراجویی لازم نیست حتما جوان و یا ورزشکار بود. هر کسی می تواند نوعی از ماجراجویی را تجربه کند. تنها اراده لازم است تا سفر را آغاز کنید….

پس خیلی هم تعجب آور نیست که بدانید دیو و دب در این سال ها به نقاط زیادی سفر کردند. آن ها در سفرهایشان تصاویری را ثبت می کنند و آن ها را اشتراک می گذارند تا هم زیبایی های دنیا را به دیگران نشان دهند و هم بتوانند الهام بخش دیگران باشند.

یکی از سفرهای آن ها به ایرلند بود: تصاویری بی نظیر از زیبایی های ایرلند

امروز با این دو سفری به کانادا خواهیم داشت و در کوه های برفی آن قدم می زنیم تا شاید بتوانیم در لذت سفر با آن ها سهیم شویم.

همراه کارناوال باشید تا ببینیم در کانادا و کوه های آن چه زیبایی هایی انتظار ما را می کشند…

مقصد امروزمان بسیار خاص دوست داشتنی و با طراوت است، قطرات درخشان آب اینجا غوغا کرده اند…

انعکاس نور خورشید در آبشاری میان طبیعتی بکر و بی نظیر…

جایی که باید پیش از مرگ حتما ببینیم…

می خواهیم به آمریکا و مرز بین کانادا و نیویورک سفر کنیم و یکی از معروف ترین آبشارهای دنیا را از نزدیک لمس کنیم.

نیاگارا… آبریزی که به اشتباه در اذهان عمومی به عنوان بلندترین آبشار جهان شناخته شده است، در حالی که مرتفع ترین آبشار در دنیا آنجل یا فرشتگان می باشد. کارناوال در گذشته به ونزوئلا سفر کرد و این پدیده ی زیبا و خیره کننده را کاملا برای شما عزیزان شرح داد.

اما نیاگارا با همه ی آبشارهایی که تا به حال دیده و یا شنیده اید فرق می کند و بدون شک دلایلی وجود دارد که تا این حد در دنیا پر آوازه شده است، برای مثال یکی از رموز نیاگارا که کمتر کسی می داند این است که نیاگارا شامل سه آبشار است و به مجموع این سه آبشار نیاگارا می گویند.

برای کشف دیگر اسرار این پدیده ی طبیعی منحصر به فرد با کارناوال همراه شوید.

آبشار نیاگارا

مهاجرت به سرزمین های دیگر همواره از چالش های بزرگ و مهم مردمان جهان است، بسیاری از کشورها برای جذب مهاجر و استفاده از مهارت و قابلیت های آن ها هزینه های گزافی را می پردازند و برخی از کشورها حاضر به پذیرش مهاجر نیستند.

دلایل مهاجرت مختلف اند، جنگ، نا امنی، عدم شرایط مناسب برای زندگی، بلایای طبیعی از جمله علت های اصلی مهاجرت در جهان هستند و یا گاهی افراد برای ارتقای سطح زندگی، ملحق شدن به دوستان و آشنایان، کسب در آمد بیشتر، شرایط کاری بهتر، آزادی و … تصمیم می گیرند وطنشان را برای همیشه رها کنند و به سوی کشوری دیگر بروند.

اما کجا؟ بدون شک نمی توان تعیین کرد که چه کشوری برای مهاجرت بهتر است زیرا علت سفر و سلایق هر فرد با دیگری فرق دارد اما برخی از سرزمین ها همیشه در آمار به عنوان مهاجر پذیر ترین کشورهای جهان شناخته می شوند که از مهم ترین آن ها کانادا است.

در این قسمت می خواهیم به معرفی برخی از آسان ترین و ارزان ترین روش های مهاجرت به کانادا بپردازیم، باید توجه داشته باشید که برخی از این روش ها مردمان ایران را شامل شده و بعضی دیگر ایرانیان را در بر نمی گیرد، همچنین ارزان بودن نسبی و در مقایسه با دیگر کشورها در نظر گرفته شده است.

بدون شک صدها راه دیگر برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که بسته به کشوری مبدا و قوانینش متفاوت می باشد، این راه کارها را وبسایت های IMMI و کانادایین ویزیت ویو که از معتبرترین منابع خبری مهاجرت به کانادا هستند اعلام کرده اند.

با کارناوال همراه باشید.

مهاجرت کانادا

اگر می شد به سال ها پیش بازگشت و از بالا به کره زمین نگریست، به راحتی می‌دیدید که زمانی تنها پهنه سبزی بر روی زمین بود و دیگر هیچ. بشر در علم و فناوری پیشرفت کرد و روز به روز به تسخیر زمین زیر پایش افزود. روزی رسید که ایستاد، نگاهی به اطراف کرد و جز ناهمگونی و بی تعادلی در زمینی که پیش تر سمفونی دلبری از هماهنگی و رنگ و طراوت بود، ندید.

و انسان برای بازگردان پهنه سبز دوست داشتنی اش دست به کار شد و باغات و پارک های دست ساز را ایجاد کرد.

باغ های بوچارت نمونه به جایی از تلاشی برای بازگرداندن نظم و آرامش سابق به بی تعادلی زمخت قبلی است. بوچارت مجموعه عظیم و باشکوهی‌ست از گل ها و گیاهان، که به جرأت می توان گفت در نوع خود بی نظیرند.

باغات وسیع ۲۲ هکتاری بوچارت یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در شهر ویکتوریا، استان بریتیش کلمبیا و کشور کاناداست که نامش به نیکی در میان سایت های مشهوری چون سی ان ان و نشنال جئوگرافیک برده می شود. این باغ ها که مجموعه ای از نمایشگاه های دائمی گل هستند، سالانه بیش از یک میلیون نفر بازدید کننده دارند و در سال ۲۰۰۴ به ثبت ملی کشور کانادا رسیدند.

همراه با کارناوال به گردشی در میان طبیعتی مملو از گل های هزار رنگ باغ بوچارت بیایید.

سوار بر هلیکوپتر بر روی دریاچه های یخ زده ی کشور کانادا فرود می آییم.

همه جا یخ زده و شروع به هاکی بازی می کنیم.

همراه با کارناوال باشید.

ورزش هاکی در کشور کانادا طرفداران زیادی دارد و دلیل آن را می توان شرایط آب و هوایی آن دانست. تصور کنید خانه ی شما خارج از شهر قرار دارد و دریاچه ای در نزدیکی محل سکونت شما در فصل زمستان کاملا یخ می زند. شما جوان هستید و پر انرژی و نیازمند تفریح کردن. چه تفریحی بهتر از هاکی روی یخ زمانی که دوستان شما نیز علاقه مند به این ورزش هستند؟ سپس لوازم خود را بر می دارید و به دریاچه ی یخ زده می روید.

به همین دلیل یعنی وجود دریاچه های زیاد و آب و هوای سرد در فصل زمستان هاکی روی یخ تبدیل به ورزش و تفریح محبوب کانادایی ها شده است.

در دیگر کشورها نیر از این ورزش استقبال شده ولی نه به اندازه ای که باید شود. بطور مثال در بسیاری از کشورها زمینی که ب روی آن هاکی بازی می شود به هیچ عنوان یخ زده نیست و ورزشکاران از اسکیت برای بازی استفاده میکنند.

این ورزش در اصل خشن محسوب می شود و فعالیت بدنی بالایی را می طلبد.

هاکی بر روی دریاچه

در هر مکانی در هر زمانی می تواند سرنوشت یک شخص در آن جا رقم بخورد. گاهی اتفاقاتی رخ می دهد بسیار ناراحت کننده و حتی مرگبار. در دنیا مناقی وجود دارد که می توانند در عین زیبایی بسیار خطرناک نیز باشند.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ۵ اتفاق ناگواری که در آبشار نیاگارا واقع در کشور کانادا رخ داده است. همیشه به یاد داشته باشید زمانی که به جایی می روید تمامی جوانب را به خوبی بسنجید و این را بدانید که اتفاق هر لحظه می تواند رخ دهد. آیا تا به حال نیاگارا را دیده اید؟ اگر دیده باشید می دانید که اگر کسی به داخل آن بیفتد چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود.

آبشار نیاگارا هر سال میلیون ها نفر را به خود جذب می کند و آن ها را محو زیبایی های خود می کند. افرادی که برای بازدید از این آبشار زیبا می آیند بیشتر در نزدیکی و بر روی سکوها به تماشای آن می پردازند و یا برخی سوار بر قایق های تفریحی شده و بر روی آب های امن آن از تماشای نیاگارا لذت می برند. ولی همیشه کسانی هستند که پای خود را فراتر از آن می گذارند و اتفاقاتی عجیب را رقم می زنند.

همراه با کارناوال باشید.

کارناوال امروز می خواهد همسفرانش را به چالش بکشد، چالش ترس و شجاعت!

مقصد امروز پل معلقی است بر فراز رودخانه ی کاپیلانو ( capilano ) در  ##ونکوور## کانادا.

پلی معلق که هیجان را به خوبی به گردشگرنش متقل می کند.

باید رفت و ترس و دلهره از ارتفاع و پرتاب شدن را تجربه کرد، این پل تا به حال چند قربانی گرفته است ، اما ما عاشق هیجان و ترس هستیم و تصمیم داریم هر طوری که شده بر روی پل کپیلانو که در ارتفاع ۷۰ متری رودخانه معلق است قدم بزنیم.

گام برداشتن روی پلی باریک بر فراز رودخانه باید حس عجیب رهایی داشته باشد مخصوصا که از فراز این پل معلق مناظر فوق العاده ای دیده می شود، همین حس قدم زدن بر فراز پلی باریک بر فراز رودخانه و جنگل بزرگتریم جاذبه ی پارک کاپیلانو است، ریسک کنید و همراهمان بیایید.

با کارناوال همراه باشید.

به اطراف که نگاه می کنی دریاچه هایی آبی به رنگ آسمان را می بینی .

در زیبایی آن ها غرق می شوی و تمام وجودت می شود آبی رنگ .

همراه با کارناوال باشید تا سفری به دریاچه های زیبای کشور کانادا داشته باشیم .

کانادا با داشتن طبیعتی منحصر به فرد در دنیا شناخته شده است . منابع آبی زیادی در کانادا وجود دارد . از دریاچه و رودخانه و … استفاده های زیادی می شود و گردشگران برای لذت بردن از طبیعت و این جاذبه های طبیعی به کانادا سفر می کنند .

شاید شیرین ترین خاطره دوران کودکی مان لذت سر خوردن از یک سرسره هر چند کوچک باشد که ما را از ارتفاعی به چشم خودمان مرتفع به پایین می رساند.

آن سرسره ها آن قدر هم که، در خاطره ما مانده بلند و یا ترسناک هم نبوده؛ اما با این حال لذتی وصف ناشدنی را برای مان به ارمغان می آورده است.

امروز می خواهیم شما را به دنیایی از جنس کودکی های تان ببریم.

جایی که دیگر لذت سرسره سواری فقط متعلق به دوران کودکی نیست؛ بلکه مخصوص بزرگسالان است و خیلی هم ترسناک تر از سرسره های دوران کودکی تان می باشد.

امروز به کالیفرنیا می رویم و بر فراز یکی از بلندترین ساختمان های این شهر!

با کارناوال همراه باشید تا از این ساختمان  و سرسره ای که در آن ساخته شده بیشتر بدانیم.

رشته کوه های راکی زیباترین جایی است که من تا به حال به آن سفر کردم و آن را دیدم.

این را جیمی داو ( jimmy dau ) که یک عکاس است می گوید .

او می گوید :

به مدت ۳ سال است که در دنیا ، مثل افراد سرگردان می گردم و عکاسی می کنم . چیزهایی که در این سفرها همراه من هستند ، ##دوربین## عکاسی و جاذبه های دیدنی دنیا است.

می توانم به خوبی اولین سفرم را در سال ۲۰۱۳ به یاد آورم که به دیدن ماچوپیچو رفته بودم. به این کوه صعود کردم در حالی که خورشید طلوع می کرد ، من حس موفقیت بینظیری تمام وجودم را فرا گرفته بود.

در ادامه ی سفرهایم ، اینبار به رشته کوه های راکی در کانادا رفتم ؛ به جرات می توانم بگویم که زیباترین و بکرترین جایی بود که حدقل در شمال آمریکا به آن سفر کرده بودم. آنقدر اینجا زیبا بود که نمی توانستم باور کنم که این همه زیبایی واقعی و طبیعی است .

همراه با کارناوال و همسفر با این عکاس ، به رشته کوه های راکی خواهیم رفت و این همه زیبایی که وصفش را شنیدم ، در قاب تصویر به نظاره می نشینیم.

امروز به همراه یکدیگر سفری خواهیم داشت به کشور کانادا در آمریکای شمالی .

طبیعت زیبا و شگفت انگیز کانادا هزاران گردشگر را به خود جذب می کند و همه را بهت زده می کند .

همراه با کارناوال باشید تا سفری رویایی را تجربه کنیم و وارد دنیایی رویایی شویم ، شاید در این سفر

رویاها به حقیقت بدل شوند .

آرزوی زندگی در سیاره قرمز رنگ مریخ و کره ماه و دیگر سیارات همیشه در طی تاریخ بارها و بارها عنوان شده است.

طوری که حتی امروزه با وجود دستیابی‌های چشمگیر علمی و افزایش اطلاعات از اجرام آسمانی، هنوز هم زندگی در جایی مانند مریخ شبیه آرزوست.

سفر امروز کارناوال رنگ و بویی هیجان‌انگیز و داستانی به خود می‌گیرد..

کارناوال شما را به جایی منحصر به فرد و سرخ رنگ دعوت می‌کند.

به قطعه‌ای از مریخ بر روی زمین ، جزیره دِوون.

گاهی اوقات در دنیای ما اتفاقاتی رخ می دهد که با عقل و منطق جور در نمی آید.

این اتفاقات همیشه هاله ای از ابهام را در ذهن ما به جای می گذارند و تا کنون برای برخی از آن ها هیچ راه حلی ارائه نشده است.

کارناوال این بار برایت یکی از آن ها را در نظر گرفته تا کمی با رشته های عقل و منطق ذهنت بازی کند. در ادامه برای شما از روستایی متعلق به اسکیموها خواهیم گفت که ساکنانش ناگهان ناپدید می شوند و هیچ گاه هیچ اثری از آنها پیدا نمی شود. در این میان علاوه بر ناپدید شدن آنها اتفاقات عجیب دیگری هم رخ می دهد که برای شما خواهیم گفت.

با ما همراه باشید.

” دره ی ده قله ” ، مکانی سحرآمیز و آرامش بخش، محصور شده با ده کوهستان که به مانند محافظانی، از دریاچه ی فیروزه ای رنگی که در دل این دره جای گرفته، مراقبت می کنند.

شکوه این ده قله، درختان همیشه سبز دره و دریاچه ی جادویی اش، همگی این منطقه را به بهشتی رویایی بر روی زمین بدل کرده است.

روزگاری سرزمین سرخپوست ها بوده و امروزه مقصد گردشگران.

شکوه این ده قله، درختان همیشه سبز دره و دریاچه ی جادویی اش، همگی این منطقه را به بهشتی رویایی بر روی زمین بدل کرده است.

در ادامه برایتان از ماجرای کشف و نام گذاری قله ها، از کلبه هایی که مامن امن کوهنوردان شده اند در این کوهستان سرد و سخت، از راز آبی حیرت آور دریاچه و تفریحات منطقه خواهیم گفت.

با کارناوال همراه باشد، در سفری به کوه های آلبرتا در کانادا …

جف فرایزن عکاس این عکس های زیباست او می گوید من می خواستم یک سفر به سواحل کانادا داشته باشم مکان هایی که پیش از این هرگز دیده نشده است ، تصمیم گرفتم با یک قطار به مکان های شگفت انگیز کانادا سفر کنم ، قطاری شبیه یک قطار اسباب بازی به نام «استریملاینر» مدل ۱۹۵۵ ، این قطار دارای ویژگی های غیر منتظره ای هست : مثلا  ارتفاعی در حدود ۲ اینچ (۵,۰۸ سانتیمتر) دارد .

جف با این ایده ی جدید خود و عکس هایی که گرفت توانست جوایز بسیار متعددی را نیز کسب کند.

همراه کارناوال باشید .

دریاچه ای زیبا و دیدنی که گویا، صدها عروس دریایی در زیر آب یخ زده ی آن، به خواب زمستانی رفته اند.
می دانیم که دریاچه است می دانیم که یخ زده.
اما راز این حباب های محبوس شده در زندان یخی دریاچه را نمی دانیم.

از جنس آب است اما در دل حباب هایش آتش خفته ای قرار دارد که منتظر یک جرقه است.

چه کسی فکرش را می کند که از میان حبابی یخ زده آتش بیرون بیاید ، آن هم حباب هایی زیبا که گویی برای سالیان است زیر پتویی از یخ به خواب رفته اند.
بنابراین با کارناوال همراه باشید تا بر روی دریاچه یخ زده و لیز ” آبراهام ” ( Abraham Lake ) قدم زده و علت این پدیده ی چشم نواز را بیابیم …

دریاچه خالدار نام دارد، ار بلندی که نگاهش کنی مانند پارچه ای چهل تیکه می ماند و از نزدیک گویی پر از جزیره های کوچک و بزرگ است.

به کانادا می رویم تا راز این شگفتی را بیابیم، با ما همراه باشید …

سفر به سرزمینی یخی و سرد، سفر به اعماق زمین، سوار بر سرسره ای شیشه ای،

با ما در ماجراجویی سرد و خطرناک همراه باشید …

شاید آرزوی گرفتن پروانه ای کوچک از دوران کوکی با شما به یادگار مانده باشد اگر با ما همراه باشید می توانید لطافت بال یکی از این شاه پروانه ها را در دستان خود حس کنید.

این بار دنیای بزرگ این زیبای کوچک را با کارناوال ببینید…..

This is search results
در حال بارگذاری ...