سه شنبه های بدون خودرو با کمپین” قلب من برای میراثمان می تپد”

سه شنبه های بدون خودرو با کمپین” قلب من برای میراثمان می تپد”

اخبار گردشگری

در تاریخ ۲۸ ام اردیبهشت ماه سال جاری ، جمعی از دوست داران محیط زیست  در شهر رفسنجان به منظور پاسداشت هویت و میراث این شهر و همچنین فرهنگ سازی و تشویق مردم به استفاده از دوچرخه برای کاهش آلودگی هوا و اثرات مثبت زیست محیطی، از میدان شهدا تا میدان قطب آباد و کاروانسرای عباسی  را رکاب زدند . 

این برنامه به همت کمپین ” قلب من برای میراثمان می تپد” و گروه دوچرخه سواری ” گروه دوستداران طبیعت رفسنجان”  و با همکاری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کرمان علاوه بر این سازمان های اتحادیه انجمن های صنفی کارگری راهنمایان گردشگری کل کشور ، مشارکت های مردمی سازمان حفاظت از محیط زیست و دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان هم در این برنامه مشارکت داشتند .

شهر رفسنجان با جمعیتی بالغ بر ۲۰۷ هزار نفر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری از مرکز استان کرمان قرار گرفته است . این شهر بزرگ ترین تولید کننده پسته رفسنجان است و بزرگ ترین خانه خشتی جهان در آن جا ساخته شده ؛ علاوه بر این بزرگ ترین معدن مس روباز هم در این شهر قرار دارد .

رفسنجان زادگاه بزرگان بسیاری بوده و در آنجا کاروانسرا ها ، حمام ها و مساجد بسیاری وجود دارد ؛ کاروانسرای ۴۰۰ ساله شاه عباسی رفسنجان از شاهکارهای دوران شاه عباس صفوی است و در مرکز شهر رفسنجان در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع واقع شده است . معماری این بنا چهار ایوانی است و دارای ۱۲ اتاق است که به حیات مرکزی راه دارند .

کمپین ” قلب من برای میراثمان می تپد” به منظور محافظت از میراث های ملموس و ناملموس بشری و گسترش  و نگاهداشت طبیعت و تاریخ برای رسیدن به آینده ایمن توسط خودمان و فرزندانمان تشکیل شده است .

کمپین قلب من برای میراث مان می تپد در رفسنجان

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

سه شنبه های بدون خودرو با کمپین” قلب من برای میراثمان می تپد”
4.36 9

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...