بوداپست

امروز با کلی انرژی مثبت و حال خوب می خواهیم راهی سفر شویم به شهری زیبا. با ویدیو فوق العاده ای از پایتخت رویایی مجارستان، شهر زیبای بوداپست می خواهیم دیدگانتان را رنگین کنیم و مکان های دیدنی اش را با شما به اشتراک بگذاریم.

بر روی سنگ فرش های زیبای این شهر قدم بر می داریم، می خواهیم شهر را بهتر بشناسیم و با مردمش آشنا شویم. سرباز هایی با لباس های فرم ملیشان در حال رژه ی نظامی هستند و از کنارمان می گذرند. در هر کدام از این طاق های زیبای بناهای تاریخی باید عکسی به یادگار انداخت، دقایقی هم در رودخانه ی زیبای این شهر کشتی سواری می کنیم و شهر را از منظره ای متفاوت نظاره گر می شویم.

به هیچ وجه تماشای این ویدیو شگفت انگیز و تجربه ی آشنایی با شهر زیبای بوداپست را از دست ندهید.

با کارناوال همراه باشید.

آلبومی از بوداپست را برایتان ورق می زنیم، هنگامی که در مه فرو رفته است. سفری داریم به پایتخت کشور مجارستان، شهر ابرها.. . به یکی از اصلی ترین مراکز رنسانس در اروپا پای می نهیم. شهری که از شصت سال پیش تا کنون،چنین ساختاری به خود گرفته است.

توماس ریساوی ( tamas rizsavi )، عکاس این تصاویر، در این باره می گوید: منظره شگفت انگیز شهرم، حینی که مه آن را فرا گرفته، مرا ترغیب کرد تا چهار سال وقت صرف کنم و این آلبوم شگفت انگیز را پدید بیاورم.

تصور کنید شهری رویایی را هنگامی که ابرها تصمیم گرفته اند در آن گردش کنند. ابرها ارتفاع خود را کاهش داده و مه ای پدید آوردند تا به زیبایی این شهر و پل ها و ساختمان هایش بیفزایند. حس و حال غریبی است، تماشای مکانی فرو رفته در مه مرموز… نیک است بدانید رود مشهور دانوب از این شهر گذر کرده و به کمک مه غلیظ، هوای این شهر را مرطوب تر گردانیده. این رود، پایتخت را به دو قسمت بودا و پست تقسیم کرده است. قدم به منطقه ای می گذاریم که هر فصل اش را که درنوردی، افق دید کوتاه و محدود به جایی است که مه اجازه می دهد.

پیش از این هم از زوایای دیگر، زیبایی های این شهر رویایی را به تصویر کشیده ایم؛ زیبایی هایی که تمامی ندارند. این مطالب را از دست ندهید:

تصاویر زیبایی های بوداپست از نمایی خاص

تصاویری از زیبایی های بوداپست

با کارناوال همراه شوید و نتایج تلاش چهار ساله این عکاس زبردست را به تماشا بنشینید.

دیدنیهای بوداپست

من عاشق شهرم هستم …

این را یک عکاس جوان اهل بوداپست می گوید؛ بِنِدِک لمپرت Benedek Lampert ).

او در مورد خودش اینگونه توضیح می دهد :

من یک عکاس  اهل بوداپست مجارستان هستم.

۲۱ سال سن دارم از سال ۲۰۰۷ به عکاسی روی آوردم.

شاید باورش سخت باشد اما عکاس شدم تا زیبایی های شهری که در آن زندگی می کنم را به تصویر بکشم تا دنیا ببیند و لذت ببرد.

پس به دنبال هدفی که داشتم راهی شدم؛ عکاسی کردم از هر لحظه ای که ذره ای زیبایی درخود داشت ؛ از طلوع آفتاب ، از طول روز و از غروب آفتاب و تاریکی شب…

اما شاید واقعا بوداپست به اندازه ای که از آن تعریف می شود زیبا باشد ؛ تصاویری از زیبایی های بوداپست را به یاد دارید !؟

اما این تصاویر را هم از بِنِدِک ببینید و تصمیم بگیرید…

زیبایی های بوداپست  مجارستان

همراه می شویم با عکاسی جوان با نام  مارکو که ۵ سال از زندگی اش را در بوداپست مجارستان صرف کرده است.

او در روزهایی که در مجارستان بود ، برای ثبت لحظه های سفر و زیبایی هایش عکاسی کرد و حالا بهترین تصاویرش را با ما به اشتراک گذاشته و ما را هم در زیبایی های مقصد همسفر کرده است.

او زیباترین لحظه های سفرش را زمانی می داند که خورشید از میان ابرها طلوع می کند، او معتقد است زیباترین شات ها را می توان در آسمان رنگارنگ صبحگاه گرفت.

توماش ریساوی عکاس این عکس ها می گوید : من به مدت ۶ سال از بلند ترین ساختمان ها ، بنا های تاریخی و ساختمان های غول پیکر بالا می رفتم و همه چیز از آن بالا برای من که زندگیم در بوداپست بود بسیار زیبا جلوه میکرد ، این به من کمک می کرد تا بتوانم بهترین عکس ها از زادگاه خودم بگیرم .
عشق واقعی یعنی همین ! من حتی خطر ها و ریسک های بسیار زیادی را برای گرفتن این عکس ها به جان خریده ام .
البته سعی می کنم از آب و هوا و شرایط نور بهترین استفاده را کنم  تا نشان دهم بوداپست چقدر زیباست .
در ضمن من یک راننده ی قطار هستم که عشق و علاقه ام عکاسی است .

همراه کارناوال باشید .

This is search results
در حال بارگذاری ...