نشانه هایی از وجود پاگنده ها در دنیا + ( ویدیو )

نشانه هایی از وجود پاگنده ها در دنیا + ( ویدیو )

حیات وحشاز همه جا

 تصور کنید در #جنگل قدم می زنید . اطرافتان پر است از درخت های بلند و زیبا که رنگ سبز آن ها آرامشی از جنس طبیعت را به شما انتقال می دهد و بدنتان سرشار می شود از انرژی طبیعت . باد صورت شما را نوازش می کند ، صدای پرندگان به گوش می رسد . 

کمی جلوتر به رودخانه ای برمی خورید که آب خروشان از سمت بالای جنگل و ارتفاعات به مناطق پایین تر می رود و رگ های جنگل این گونه پر می شود از آب زلال و پاک رودخانه . به آسمان می نگیرید و محو تماشا می شوید . امروز یک روز فوق العاده و زیباست . به راهتان ادامه می دهید . حرکتی در پشت درختان توجه شما را جلب می کند . بیشتر دقت می کنید … درست است در پشت درختان حرکتی دیده می شود و برگ ها تکان می خورند . به درختان نزدیک می شوید ، ترسی همراه با هیجان وجود شما را فراگرفته است . 

به درختان نزدیک تر می شوید و در فاصله ی چند متری از آن می ایستید . ترستان به واقعیت تبدیل می شود و موجودی قد بلند را می بینید که متوجه حضور شما می شود و فرار می کند . بعد از رفتن او سعی می کنید ظاهرش را تصور کنید . آن موجود بلند قد ، پر مو ، قوی هیکل و شبیه به یک گوریل بزرگ و یا یک انسان بوده است . شما یک پا گنده ( Bigfoot ) را دیده اید .

همراه کارناوال باشید تا با این موجود بیشتر آشنا شویم . 

ممکن است حقیقی نباشد و شاید هم باشد …

پاگنده
پاگنده

چه دیدیم که این گونه میان درختان ناپدید شد …

در #آمریکای شمالی و دیگر مناطق دنیا هر از گاهی خبر هایی از مشاهده شدن موجودی انسان نما و پشمالو به گوش می رسد که فقط برای چندین ثانیه از دیدگاه انسان ها می گذرد و بار دیگر ناپدید می شود . بیشتر گزارشات در جنگل به ثبت رسیده است و به هنگام روشنی روز ثبت شده است . 

تا به حال هیچ گزارشی در رابطه با صدمه زدن این موجود به انسان ثبت نشده است جز یک ماجرا که در سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۰ اتفاق افتاد . یکی از شکارچیان آن دوره می گوید : 

به هنگام غروب بود و من بعد از سپری کردن یک روز طولانی و خسته کننده در کوه های راکی آتش کوچکی روشن کردم . هوا روبه تاریکی بود و بیشتر از چند متر را نمی شد دید . به خواب سبکی رفتم و ناگهان با صدای شکسته شدن شاخه ی چوبی از خواب پریدم . ناگهان با موجودی بزرگ جثه ، انسان نما که موهای پرپشت و سیاهش تمام بدن او را پوشانده بود مواجه شدم . 

به سمت اسلحه ی خودم شیرجه زدم تا آن را بردارم ولی در یک لحظه آن موجود مرا گرفت و با خود برد . هیچ کاری از دست من ساخته نبود و حتی مقاومت کردن هم فایده ای نداشت . بعد از گذشت ساعت ها پیاده روی در جنگل وارد غاری شدیم و مرا در انتهای غار بر زمین گذاشت و خود در قسمت خروجی غار نشست . ترس من بر طرف شده بود و متوجه شدم که آسیبی به من نخواهد رساند . تا صبح که به خواب برود همانجا بود و در این زمان من توانستم فرار کنم و خود را به مکانی که از آن جا مرا پیدا کرده بود برسم . وسایلم را جمع کردم و به سمت شهر فرار کردم . 

تا سال ها بعد سعی در یافتن این موجود داشتم ولی نتوانستم او را بیابم . 

این واقعه را شکارچی جان جکورتی در دفتر خاطراتش نوشت بود و شاید هم هیچ گاه این اتفاق به وقوع نه پیوست باشد ولی آن چه که شنیدیم بسیار جالب بود و جای فکر کردن دارد . به این موجود در زبان فارسی پاگنده گفته می شود که در سرتاسر دنیا تا کنون مشاهده شده است . در کشور خودمان نیز گزارش های زیادی به ثبت رسیده است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت . 

پاگنده

با پاگنده بیشتر آشنا شویم …

این موجود می تواند یک نوع میمون ، توهم و دروغ و یا شاید کاملا واقعی باشد و یکی از گونه هایی در نظر گرفته شود که تا کنون شناسایی نشده باشد . پاگنده می تواند نژادی از شاخه ی انسان ها باشد که هنوز از بین نرفته اند و جمعیت کوچکی از این مخلوقات در مکان های مختلفی پراکنده شده اند . زمانی که پای صحبت افرادی می نشینید که برخوردی چه نزدیک و چه دور با پاگنده ای داشته اند ، همگی از یک ویژگی سخن می گویند ، قد بلند ، پر مو و گوریل شکل .

در آمریکای شمالی به این موجود #ساسکواچ نیز گفته می شود و در آسیا به آن #یتی می گویند . 

بسیاری از افراد بر این باور هستند که پاگنده حقیقت ندارد و دلیلش را وجود نداشتن مدرک محکم دال بر وجودش می دانند ولی اگر این گونه باشد مشاهدات را چه باید کرد ؟ افرادی که مطمئن هستند با این موجود برخورد داشته اند .

قد این حیوان را بین ۲ تا ۳ متر تخمین می زنند و رنگ موی او را از قهوه ای تیره تا روشن ذکر کرده اند . سر این موجود را گرد و کوچکتر نسبت به اندازه ی بدن او مشاهده کرده اند و شباهت عجیبی به گوریل ها دارند . ردپاهایی از این موجود بدست آمده و قالب گیری شده اند . طول کف پای او را ۶۰ سانتی متر و عرض آن را ۲۰ سانتی متر تعیین کرده اند . 

گویی ترسیده اید ؟ با ما باشید . ماجرا بسیار جذاب تر خواهد شد …

پاگنده
پاگنده

پاگنده ها در چه مناطقی دیده شده اند …

حدود ۱/۳ از مشاهدات در منطقه ی شمال غربی اقیانوس آرام گزارش شده است و بقیه مشاهدات و ردپاهایی از این موجود را می توان در آمریکای شمالی مخصوصا مناطق جنگلی و کوهستانی یافت . شایددلیلش این باشد که برای مخفی شدن مکان های مناسبی به حساب بیایند . ناگفته نماند که بیشتر گزارشات غلط از آب در می آیند و گاهی شوخی هایی دوستانه برای ترساندن باعث می شود افرادی که از هیچ چیز خبر ندارند تصور کنند یک پاگنده را دیده اند . 

امروزه در آمریکا مکانی نیست که افرادی باشند و این موجود را چه در واقعیت و یا به شوخی دیده باشند . از سال ۱۹۷۰ میلادی گزارش های بیشتری به مراکز پلیس ابلاغ شد و تا به امروز نیز ادامه دارد . زوجی جوان در سال ۱۹۸۸ در این باره به یک روزنامه ی محلی گفته اند :

شب بود ، در جاده به سمت خانه در حرکت بودیم که ناگهان موجودی عظیم الجثه و شبیه انسان را دیدیم که به سرعت از عرض جاده گذشت و به سمت دیگری رفت . ما بسیار خوش شانس بودیم که با آن موجود برخورد نکردیم . 

گزارش های این چنینی زیاد است و تا ماه ها و شاید سال ها می توان از آن ها سخن به میان آورد . 

با توجه به گزارشات در آسیا و همین #ایران خودمان مشاهداتی صورت گرفته است که در ادامه به آن ها نیز خواهیم پرداخت . 

پاگنده ها در چه مناطقی دیده شده اند
رد پای پاگنده

توضیحاتی که در رابطه با برخی از مشاهدات ارائه شده است 

اگر به کسی بگویید که پاگنده ها وجود دارند و یکی از آن ها را دیده اید حرف شما را باور نخواهند کرد . می گویید نه ؟ امتحان کنید . در ادامه به بررسی نظر های افرادی خواهیم پرداخت که با وجود پاگنده ها مخالف هستند . 

۱) تشخیص نادرست : در سال ۲۰۰۷ عکس های بدست آمده از این موجود را کمیسیون بازی پنسیلوانیا مورد بررسی قرار داد . نتیجه بسیار جالب از آب در آمد و مشخص شد که بیشتر تصاویر عکس های خرس هایی هستند که در این مناطق زندگی می کنند . 

۲) دست انداختن ها : ممکن است فردی شوخ و بامزه لباسی شبیه این موجود تهیه کند و یا درست کند تا کسی را دست بیاندازد . چه کسانی که می گویند پاگنده ها وجود دارند و چه کسانی که این موضوع را باور ندارند بر این عقیده هستند  که بیشتر تصاویر ثبت شده تقلبی و ساخته ی دست انسان ها هستند . 

۳) میمون غول : بسیاری از دانشمندان و محققان بر این باور هستند که پاگنده همان میمون غول است . ( میمون غول نام یک سرده از تیره انسانیان ) و هنوز تعدای از آن ها باقی مانده اند . دلیلش هم یافتن فسیل هایی از این موجودات است که با توصیف های مشاهده کنندگان هم سو می باشد . 

۴) نسلی در حال انقراض : برخی بر این باور هستند که این موجودات در حال انقراض هستند و تعداد کمی از آن ها باقی مانده است . 

برخی مشاهدات پاگنده
برخی مشاهدات پاگنده
برخی مشاهدات پاگنده

بررسی پاگنده از دیدگاه علمی 

طبق مشاهدات و یافته های علمی ما با یک موجودی مواجه هستیم که بسیار شبیه به یک میمون عظیم الجثه است و حتی می توان آن را انسان نما نیز نامید چون مثل یک انسان قدم هایش را بر میدارد و حرکت می کند . در سال ۱۹۹۶ ، یکی از تیتر های روزنامه ی امروز آمریکا که توسط جان کرین نوشته شده بود این بود : موجودی به نام پاگنده وجود ندارد ، به جز مشاهدات و ردپاهایی که می توان ان ها را ساخت . 

بیایید کمی دید خود را وسیع تر کنیم و به جهان بنگریم . موجوداتی مانند پاگنده در طول تاریخ در قاره هایی مانند آسیا ، آفریقا و حتی اروپا نیز دیده شده است . در فرهنگ های گوناگون از این موجود نام برده شده و سینه به سینه به نسل های دیگر انتقال یافته است . در سال ۱۹۶۷ تحقیقی جامع در آمریکا در رابطه با پاگنده ها صورت گرفت و نتیجه این بود : هیچ داده ی علمی وجود ندارد و ارزش تحقیقات دوباره لازم نمی باشد .

دانشمندان زیادی در گذشته بر روی این موجود و یافتن شواهد علمی بیشتر و دقیق تر تلاش کرده اند ولی تا به امروز به نتیجه ای نرسیده اند .

پاگنده
قالب پای پاگنده
پاگنده

بشنویم از کسانی که ادعا می کنند DNA این موجود را یافته اند

زمانی که روزنامه ی هافینگتن پست اعلام کرد که گروهی متشکل از محققان دی ان ای این موجود را پیدا کرده اند همه متعجب شدند و بار دیگر رسانه ها و افکار عمومی متوجه پاگنده ها شد . این تیم تحقیقاتی بر این باور هستند که یافته ی آن ها ثابت می کند که این موجودات وجود داشته اند و یا هنوز وجود دارند و از لحاظ ژنتیکی بسیار به انسان ها نزدیک هستند و این ترکیب ژنتیکی به ۱۵ هزار سال پیش باز می گردد .

این افراد می گوید که دولت باید بگذارد ما نتیجه ی تحقیقات خود را به طور رسمی اعلام کنیم و هرچه سریع تر قوانینی برای جلوگیری از شکار آن ها در صورت مشاهده و یا آسیب رساندن به این موجودات وضع شود . 

در سال ۲۰۱۳ مقاله ای در این رابطه از این محققین در نشریه ی دنوو به چاپ رسید .

با مراجعه به این سایت اطلاعات بیشتری را در رابطه با این گروه کسب کنید : www.csicop.org

دی ان ای کشفی پاگنده
بقایای یک پاگنده
بقایای یک پاگنده
قالب ردپای پاگنده
پاگنده
پاگنده

سازمانی برای پاگنده ها

در کشور آمریکا سازمان هایی وجود دارند که تحقیقات گسترده ای در رابطه با این موجودات انجام می دهند و همین طور از آن ها و یافته هایشان حفاظت می کنند . یکی از بزرگترین این سازمان ها سازمان پژوهشگران پاگنده ( BFRO ) می باشد . 

یکی از کار های مهم این سازمان جمع آوری اطلاعات در رابطه با پاگنده ها و بررسی آن ها می باشد که امروزه تبدیل به یک بانک اطلاعاتی شده است . 

پاگنده

فرهنگ عامه و رابطه ی آن ها با این موجودات

در فرهنگ عامه ی کشور آمریکا پاگنده حضوری پر رنگ دارد و در میان مردم صحبت های زیادی از آن ها می شود . بسیار جالب است موجودی که بسیاری می گویند وجود ندارد هر از گاهی توسط افرادی عادی مشاهده و گزارش می شود . 

یکی از موضوعاتی که قابل توجه است این است که مردم دوست دارند تا باور کنند و ثابت شود که این موجودات واقعی هستند . اگر این گونه باشد در علم و … چه تغییراتی را شاهد خواهیم بود ؟ آیا بشر می تواند این موضوع را قبول کند ؟ باید صبر کرد تا دید چه می شود .

پاگنده

نگاهی به ردپاهای پاگنده ها در دیگر نقاط جهان

از پاگنده ها در اقصی نقاط جهان سخن هایی به میان آمده است . در فرهنگ های آفریقایی می گویند غولی پر مو و بزرگ در جنگل ها زندگی می کند و هر از گاهی خودش را نشان می دهد . در آسیا آن را یتی می نامند که در کوهستان ها زندگی می کند . 

در قاره ی اروپا هم دیده شده موجودی همانند پاگنده ولی با مو هایی سفید رنگ که در کوه های پر برف بوده .

در ایران خودمان نیز مشاهداتی گزارش شده که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت . 

ردپاهای پاگنده ها در جهان
ردپاهای پاگنده ها در جهان
ردپاهای پاگنده ها در جهان

بشنویم به همراه هم مستندی از تلاش برای یافتن پاگنده ها

گروهی متشکل از محققین و مستند سازان حرفه ای به دل جنگل های کانادا سفر کردند تا پاگنده را بیابند و سفر این جستجوگران بس عجیب می شود . گوش بسپارید تا شما نیز ترس و هیجان را تجربه کنید :

گروهی متشکل از ۳ زن و ۵ مرد سفری را به دل جنگل های کشور کانادا آغاز می کنند . شنیده بودند در کلبه ای چوبی درون جنگل هر زمستان موجودی کلبه را بهم می ریزد و صاحب کلبه بسیار شگفت زده شده . 

لوازم حرفه ای و تحقیقاتی خود را بر می دارند و شتابان به سوی این کلبه حرکت می کنند . تابستان بود و هنگامی که به کلبه می رسند آن را بهم ریخته می یابند . سخت متعجب می شوند و تحقیقات خود را آغاز می کنند . در حین جستجو آثاری از گوشت و خون و مقداری مو را بر روی زمین می یابند برای آزمایش های دقیق و بیشتر به آزمایشگاه منتقل می شود . 

این گروه تصمیم می گیرند که شب را در کلبه بمانند تا ببینند چه اتفاقی ممکن است رخ دهد . 

شب فرا می رسد و همه جا تاریک است . گروه تحقیقاتی در فضای باز روبروی کلبه ایستاده اند و با دوربین های دید در شب اطراف را بررسی می کنند . یکی از افراد گروه سنگی را به سوی جنگل پرتاب می کند . پس از گذشت لحظاتی کوتاه سنگی به سوی آن ها پرتاب می شود . فردی که برای اولین بار سنگی را پرت کرد بار دیگر این کار را انجام می دهد و در کمال تعجب سنگی دیگر پرتاب می شود . ناگهان تعداد سنگ ها افزایش می یابد و مجبور می شوند تا صبح درون کلبه بمانند . 

تا صبح به سوی آن ها و به کلبه سنگ پرتاب شد . 

نظر شما چیست ؟ برای یافتن این مستند می توانید از ما در خواست کنید . 

پاگنده
پاگنده

پاگنده در ایران 

در مناطق شمالی ایران مشاهدات زیادی صورت گرفته است . افراد زیادی هستند که این موجود را از نزدیک مشاهده کرده اند . می توان این گونه برداشت کرد که این مشاهدات می توانند تا حد زیادی به واقعیت بسیار نزدیک باشند . 

در شمال ایران میمونی زندگی نمی کند و به راحتی می توان یک پاگنده را تشخیص داد . 

بزودی در کارناوال مطلبی تخصصی در رابطه با پاگنده های ایران خواهید خواند . این مطلب را از دست ندهید …

پاگنده در ایران

نتیجه گیری 

می توان گفت این موجود هرچه که باشد می تواند وجود داشته و همین حلا در جنگل ها و کوه ها به این سمت و آن سمت برود . شما چه فکر می کنید ؟

ردپای دیگری از پاگنده

در این ویدید شما در زمان های انتهایی آن در ما بین درختان  پاگنده ها را تماشا خواهید کرد

در حال بارگذاری ویدئو ...

سخن کارناوال

شما چه فکر می کنید ؟ آیا پاگنده وجود دارد ؟ نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید . 

نشانه هایی از وجود پاگنده ها در دنیا + ( ویدیو )
4.55 64

 دیدگاه ها

 • saman mp

  ۲

  ۰

  وااای چقدر باحال :)))))) فک کن واقعا وجود داشته باشن و تو ایران هم باشن
  فقط منتظرم مطلب راجع به پاگنده های توی ایران رو بخونم فقط زوده زود لطفا
  این مطلبی که خوندم عالی بود واقعا
  کارتون حرف نداره :)))

  • یزدان مرشدزاده
   یزدان مرشدزاده

   ۰

   ۰

   ممنون که همراه کارناوال بودید و این مطلب را خواندید و نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتید .
   ممکن هست این موجود وجودش حقیقت داشته باشد و یا شاید هم نه … باید دید تا تحقیقاتی که هنوز در رابطه با پاگنده ها انجام می شود به کجا می رسد .
   همراه ما باشید تا مطلبی در رابطه با پاگنده های ایران را بخوانید و مطمئن باشید به زودی این اتفاق خواهد افتاد .

  • امير

   ۰

   ۰

   مادر بزرگ من از پدر بزرگ خودش تعریف میکنه که این موجود رو در جنگلهای بین شهر ماسال و شاندرمن دیده و ۲هفته سر همین مریض شده بود البته حدود ۹۰ سال پیش این موجود رو دیده بود مادربزگ من فوت کرده اما ۲۰ سال پیش که دور هم فامیل جمع میشدیم همیشه این اتفاق رو تعریف میکرد تا اینکه من چند سال پیش مستند این موجود رو دیدم .. البته الان هم محلی های منطقه ی شاندرمن بر این باورند که غار آویشو محل زندگی این موجود بوده

 • ba

  ۳

  ۰

  وای عالی بود
  چقدر جامع و کامل بود خیلی خوب بود
  خسته نباشید

  • یزدان مرشدزاده
   یزدان مرشدزاده

   ۰

   ۰

   خرسندیم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته است .
   همراه کارناوال باشید و لذت ببرید و پا به دنیایی تازه بگذارید .

 • رسول افخم

  ۰

  ۰

  شما گفتید که از سال ۱۹۰۰ پا گنده مشاهده شده. پس از ۱۱۶ سال پیش پا گنده دیده شده. یعنی تقریبا ۱۱۶ سال که آدمها دنبال پاگنده هستند. یعنی یه حیون به اون بزرگی را هنوز نتوستند بعد از ۱۱۶ سال پیدا کنند؟

 • رسول افخم

  ۱

  ۰

  اگر اولین بار در سال ۱۹۰۰ دیده شده باشه، یعنی ۱۱۶ سسال که پا گنده دیده شده. حالا امکان داره موجود به اون بزرگی رو بعد از ۱۱۶ سال نتونن پیدا کنن؟

  • یزدان مرشدزاده
   یزدان مرشدزاده

   ۱

   ۰

   سلام خدمت دوست کارناوالی و ممنونم که این مطلب را مطالعه کردید و نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک گذاشتید .
   در جواب باید بگویم وجود این موجود ، پاگنده هنوز بطور کامل ثابت نشده . بیشتر مشاهدات توسط مردمانی عادی و در برخی موارد شکارچی ها و کوهنوردان گزارش شده است .
   درست است و حدود ۱۶۶ سال از اولین گزارش مشاهده می گذرد و پاگنده ای پیدا نشده است ولی ردپا ، فیلم ، عکس ، مشاهدات از فواصل دور و … زیادی در دست است . می توان این گونه برداشت کرد که پاگنده در پنهان شدن از دید آدمی بسیار خبره است و شاید این موجود در کل وجود نداشته باشد .
   باید صبر کرد تا دید در اینده به جوابی قطعی خواهیم رسید یا خیر .
   سپاسگذاریم از شما بابت مطالعه ی این مطلب .

 • هادی

  ۲

  ۰

  سلام من مسافرت های زیادی در جنگل ها و کوهستان های ایران داشتم در ایران عجایب زیادی و جود دارد و حیوانات زیادی دیدم نمی دونم که واقعا چنین موجودی وجود داشته باشه یا نه ولی من در اطراف شهرستانک به طرف توجال در شب سیاهی بزرگی دیدم که تا الان هم نتونستم براش توجیهی داشته باشم و ترس تمام وجودم رو گرفته بود و سعی کردم از اون فاصله بگیرم ولی هر لحظه احساس اش میکردم تا این که به گروه رسیدم و شاید نجات پیدا کردم . امیدوارم شما اطلاعات بیشتری از این موجود در اختیار ما بگذارید ممنون .

  • یزدان مرشدزاده
   یزدان مرشدزاده

   ۱

   ۰

   بسیار متشکرم که این مطلب را مطالعه کردید . همانطور که گفتید ایران نیز مانند دیگر کشور ها پر است از عجایب .
   تجربه ی سفر شما بسیار جالب بود . شاید یک پاگنده بوده و شاید هم نه . اگر بیشتر درباره ی سفرتان توضیح بدهید ممنون می شویم .
   به زودی در کارناوال مطلبی درباره ی پاگنده های ایران خواهید خواند .
   همراه ما باشید .

   • دانا

    ۱

    ۰

    سلام دوستان به نظر من اینا همش پرادخته ذهن انسان هستش چیزی که عینان است اینه که ردپاهای مال اجنه هست که در حالت
    متراکم بوده اند و اثر ردپاشون بجای مانده است و حتی بعضی از مردم هم با اینا ج ج روبرو شده اند که قدشون هم بعضیا البته بزرگتر از انسان هستش حتی قضیه موجودات فضایی هم به اینا مربوط میشه دوستان بای

 • یوسف

  ۰

  ۰

  با سلام و خسته نباشید.واقعا عالی و جامع بود و هیجان انگیز چطوری میشه مستند پرتاب سنگ به کلبه در جنگل کانادا رو بدست آورد؟

  • یزدان مرشدزاده
   یزدان مرشدزاده

   ۰

   ۰

   سلام به شما دوست عزیز . بسیار خرسندیم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته است و با تشکر که نظر خود را به اشتراک گذاشتید .
   شما از طریق لینک زیر می توانید مستند مورد نظر خود را تماشا کنید .
   https://www.youtube.com/watch?v=VRsApyRVE5Y

 • بندپی

  ۰

  ۰

  با سلام
  پا گنده در مازندران وجود داره . ولی در فرهنگ عامه به اسم دب هستش. به صورت انسان بلند قد و با موهای فراوان.

  • یزدان مرشدزاده
   یزدان مرشدزاده

   ۰

   ۰

   سلام خدمت دوست کارناوالی . خرسندیم که این مطلب را مطالعه کردید و نظر خود را با ما در میان گذاشتید .
   سخن شما صحیح است و مشاهداتی در رابطه با این موجود در شمال ایران گزارش شده است .
   به زودی در کارناوال درباره ی پاگنده های ایران خواهید خواند .
   همراه کارناوال باشید .

 • علی

  ۰

  ۰

  در فرهنگ آذربایجان بهشون آلیبانی گفته میشه که در کوهستان ها زندگی می کرده اند و حتی انسان مدرن آنها را اسیر نموده و به بیگاری میگرفتند

 • آرین

  ۰

  ۰

  من تا حالا نه. برخوردی داشتم نه کسی رو دیدم که تا حالا این موجود رو دیده باشه ولی به نظرم میاد که واقعا یه چنین چیزی وجود داره چون افسانه ای که ۱۱۶ سال قدمت داشته باشه و فقط مختص یک منطقه نباشه دیگه افسانه نیست که !مثلا دوستانمان برای این موجود در شمال کشور و اذربایجان اسامی بومی مختلفی اوردند ولی مگر میشود که تمام مردم جهان سخن از موجودی بگویند عمه گی با یک ویژگی ؟؟اسامی مثل یتی ساسکواچ و bigfoot در سرار جهان با اسامی دیگه ای وجود دارن.این خودش مدرکی هستش یه چنین موجودی واقعا وجود داره از قدیم گفتن تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیز ها

 • آرین

  ۰

  ۰

  در ضمن این مستند رو من قبلا دیدم چرا لینک زبان خارجی رو داده اید؟همین مستند با نام مستند در جست و جوی هیولا رو تلویزیون من و تو ۱ پخش کرده با زیر نویس و بعضی جاها هم دوبله شده اگر دوستان تو نت سرچ کنند مستند در جست و جوی هیولا قسمت پاگنده یا ساسکواچ ها دانلود کنند کیفشو ببرند حتما نظرو تو سایت نشون بده ممنون

 • آرین

  ۰

  ۰

  در ضمن دوستان میتونن از این لینک مستند ما و فرازمینی ها با زیرنویس و بخشی دوبله دانلود کنن و ارتباط پا گنده رو با مدرک و سند با قضیه فرازمینی برسی میشه پیشنهاد میکنم حتما ببینید رمز فایل فشرده هم میزارم
  لینک:
  http://trainbit.com/files/8385771884/pa_gonde.rar
  رمز فایل فشرده هم:
  navid-tenesi
  حجمش هم ۱۸۸ مگه دورو بر ۴۵ دقیقست مستندش

 • سیروس

  ۰

  ۰

  سلام دوستان
  من در شهرستان خلخال حدود ۱۴ سال پیش ساعت ۳ صبح که هوا به شدت سرد (۲۷-) بود و برف شدیدی می بارید و هیچ آدمی بیرون نبود یک ردپای ناشناسی دیدم که جای پای بزرگ و عمیقی داشت. و جالب اینجاست که این ردپا از لبه یک کانال که بیش از ۲ متر ارتفاع داره و از وسط شهر میگذره شروع میشد و به سمت یک کوه خارج شهر میرفت. وقتی از ساکنین قدیمی شهر در مورد آن سوال پرسیدم گفتند که بعضی ها هم این ردپا را دیدن و به موجودی به اسم آل نسبت میدند.

 • اکبر

  ۰

  ۰

  سلام من خودم جاپا هاشونو تو جنگلهای کجور دیدم

 • اکبر

  ۰

  ۰

  من راننده گریدرم داشتم جاده جنگلی درست میکردم که توکانال متوجه یه جای پای بزرگ شدم البته مثل دست میموند تا پا، مثل این شامپانزه که شست پاشون تغییر حالت داره و مثل دست شده تا پا ،رفیقمون راننده کامیون بود خودشو دید ویه مدتی ترسیده بود وحالش خراب بود

 • کاشف عمل

  ۰

  ۰

  همه چیز امکان داره . هم پا گنده هست هم آدم کوتوله ها و هم آدم کوچولو های گالیور و هم یتی و هم خیلی چیزای دیگه حالا هر شهر یا کشوری به هر کدومشون یه چیز میگه. خوب توجه کنید
  پرنده ها مگه شبیه بهم نیستن مگه میشه پستانداری شبیه آدم پیدا نشه و آدم تک باشه
  چطور گربه سانان سایز بزرگ و کوچیک داره و پرنده ها و علف خوارها هم همینجور. آدم یه مدل باشه من قبول ندارم.
  شهر سوخته زابل جواب همه سوالاست. خیلی چیزا کشف شده ک نمیگن.
  شهر آدم کوتوله های کرمان و زابل / آدم کوچولوهای گالیور سواد کوه / انسانهای غول پیکر شهر سوخته / قبرستان گبر گلستان/
  یعنی همه نوسنده ها و شاعرهای قدیمی از یک دم چرت نوشتن هم ایرانی هم خارجی؟
  بچه ها ذهنتون باز کنین مستند سازا و کاشفا اجازه بازگو کردن هر حرفی ندارن.
  حقیقت از چوپانا و جنگلبانا و محیط بانا باید بدست آورد اگه مهر سکوت به لباشون نزنن.
  الان ما آدما امروزی ذهنمون از اینا دور شده
  و توجه ما به اینا کم شده برین از زبون بابا بزرگ بشنوین.
  اینم بدونین ما نسل آدم با دو گروه یعنی جن و فرشته آمیخته شدیم و ترکیب در ترکیبیم خشونت و مهربانی ما از ترکیب نسل ماست.

 • دروغه

  ۰

  ۰

  مگه پا گنده ها مثل انسان نیستن پس چرا اونجوری راه می شدند هااااااااا

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...