بانکوک

کنجکاوی یکی از عمده دلیل هایی است که آدمی را به سفر وا می دارد. این که بشوی ماهی سیاه کوچولو و عزم سفر از برکه آرام و امنت بکنی، تا ببینی دنیای بیرون از خانه ات چه شکلی است و در این دنیای پهناور و پر رمز و راز چه می گذرد. این ارضای کنجکاوی برای هر یک شکلی دارد و برای هر مسافر می تواند قیافه متفاوتی به خود بگیرد. یکی سفر می کند تا در میان آدم های مختلف سرک بکشد و از سبک زندگی شان سر در بیاورد و دیگری سفر می کند تا به روستاها و برود و فرهنگ بومی را از نزدیک لمس کند. کنجکاوی آدم ها و دلیل سفر کردن شان را می توان چون مداد رنگی ۲۴ رنگ دانست که هر یک رنگی خاص داشته و به نوعی منحصر به فرد هستند. قطعا یکی از انگیزه ها، کنجکاوی در غذاها و خوشمزه های دیگر نقاط دنیاست. شاید باورتان نشود اما امروزه بسیاری هستند که راهی سفر می شوند تا غذاهای خاص یک منطقه را بچشند و طعم اصیل شان را مزه کنند.

وقتی صحبت از خوشمزه گردی و یا گردشگری غذایی می شود، یکی از محتمل ترین انتخاب ها، رستوران های برتر دنیا و هر کشور است. ریسک کم تری دارد و احتمال این که از در رستوران راضی بیرون بیایید بیش تر به نظر می رسد. کارناوال هم امروز به سراغ یکی از برترین رستوران های دنیا و قاره آسیا می رود که توانسته اعتماد متخصصان طعم و غذای جهانی را به دست آورد و برای سه سال عنوان برترین رستوران آسیا را به دست آورد. رستوران گاگان، رستورانی با ظاهر دوست داشتنی، فضایی گرم و صمیمی و البته غذاهایی خاص است که شما را برای امتحان کردن غذاهاش ترغیب می کند. جالب است بدانید رستوران گاگان تنها ۷ سال است که افتتاح شده و در شهر بانکوک تایلند قرار دارد.

برای آشنایی با برخی از بهترین و جذاب ترین رستوران های دنیا بخوانید:

رستوران گاتو ، تایلند | صرف غذا در دل غار

رستوران تئاتر والت دیزنی فلوریدا | شام با طعم سینما

رستوران اشتایرِرِک ؛ وین | تجربه ی غذا خوردن میان آیینه ها

کافه دوربینی کره جنوبی

کافه رستوران درختی زرد نیوزیلند | جشنی دوستانه در میان جنگل

همراه کارناوال خودتان را میهمان یک گردش خوشمزه در رستوران برتر گاگان تایلند بکنید.

من جولین گروندان ( Julien Grondin ) هستمیک عکاس منظره که نزدیک به ۳ سال است به دنیا سفر می کنیم و سعی دارم تا بهترین تصاویر را ثبت کنم.

۹ سال پیش بود که همسرم به من پیشنهاد سفر به بانکوک ( شهری در تایلند ) را داد؛ پیشنهادی که از طرف من رد شد. دلیل محکمی هم برای مخالفتم داشتم. به نظر من بانکوک

چیزی برای عرضه ندارد.

اما باید امروز اعتراف کنم؛ باید بگویم که سخت در اشتباه بودم.

داستان از این قرار است که در نهایت راضی شدم تا به بانکوک سفر کنم؛ سفری که از همان اولین ساعات آغازش من را شگفت زده کرد.

به محض ورود بنظرم نسبت به بانکوک و زیبایی هایش تغییر کرد؛ مگر می شد چشم را بست و آن همه زیبایی و آسمان خراش های سر به فلک کشیده را ندید. همین دلیلی شد تا دست به اقدام جالبی بزنم. تصمیم گرفتم تا به پشت بام آسمانِ خراش های شهر بروم و نمایی متفاوت را ثبت کنم. حاصل این ایده و تصمیم ثبت تصاویری هوایی و زیبا شد؛ تصاویری که حرف ها برای گفتن دارند و به خوبی می توانند شور و انرژی شهر را به تصویر بکشند به خصوص در تاریکی شب. شاید بتوان به بانکوک لقب شهر همیشه بیدار را داد چرا شب هایش روشن تر و زیباتر از روزهایش است.

جالب است؛ منی که پیشنهاد سفر به بانکوک را رد کردم، هر سال به این شهر سفر می کنم تا لذت عکاسی در آن را تجربه کنم…

این داستان خلق تصاویری است که در ادامه می بینید.

همراه کارناوال باشید تا از لنز دوربین جولین نگاهی به زیبایی های بانکوک بیاندازیم و اینبار این شهر را از بالا نظاره کنیم.

پارک های ملی بسیاری در سرتاسر جهان وجود دارد. از آسیا گرفته تا آفریقا و اروپا و آمریکا.

کارناوال این بار قصد دارد شما را به دیدن یک پارک ملی در تایلند دعوت کند. این پارک سکونتگاه گونه های بسیاری از گیاهان و جانوران است و هر ساله گردشگران بسیاری برای دیدن آن راهی مقصد تایلند می شوند؛ حتی مردم محلی هم در تایلند برای گذراندن اوقات فراغت خود این پارک را انتخاب می کنند؛ زیرا هم فضای بکر و مناسبی دارد و هم دارای امکانات خدماتی نسبتا خوبی است.

در ادامه با کارناوال همراه باشید تا از پارک ملی “خویای” Khao Yai بیشتر بدانیم .

شاید عجیب باشد اگر بدانید ۳۱,۲۰۰ معبد بودایی در تایلند وجود دارد. در زبان تایلندی وات به معنای معبد است و یکی از این معابد باشکوه با قدمتی طولانی، وات آرون راتچاوارارام یا معبد سپیده دم است.

وات آرون، معبد سپیده دم یک معبد بودایی در کرانه باختری رود چائو فرایا شهر بانکوک پایتخت تایلند است. نام معبد از نام خدای هندو آرونا گرفته شده است. آرونا خدایی است که اغلب به صورت اشعه‌ های خورشید در حال طلوع توصیف می‌شود. وات آرون یکی از شناخته شده ترین و معروف ترین مناطق گردشگری و شاخص شهر بانکوک است و اولین اشعه‌های نور صبح هنگام سبب نمایش رنگین و مروارید گون انعکاس معبد بر روی آب می‌شود.

گرچه این معبد از قرن ۱۷ وجود دارد اما مناره های منحصر به فرد آن، در اوایل قرن ۱۹ و در طی جنگ شاه راما دوم ساخته شده است. برخلاف نامش، چشم‌گیرترین و پر زرق و برق ترین منظره از معبد را از سمت شرقی رودخانه و غروب هنگام می‌توان دید. آن هنگام که سایه‌نمای مناره‌های زیبای معبد را در پرتوان نارنجی آفتاب می‌توان دید.

با کارناوال همراه باشید.

در زمان‌های قدیم، بیشتر قبایل و جوامع تایلندی در کناره‌های رود تشکیل شده و رودخانه‌ها و کانال‌های متقاطع بسیاری به عنوان راه‌های ارتباطی استفاده می‌شدند. بدین ترتیب بنا بر سبک زندگی مردمان ساکن در نزدیکی‌ها رودخانه‌ها به خصوص در کناره رودخانه چائو فرایا بازارهای شناور بسیاری شکل گرفت.

بازارهای شناور بانکوک از آن جاهایی‌ست که تقریبا هر گردشگری که به بانکوک پا می‌گذارد، برنامه‌ی بازدید از این بازارها را در ذهن خود داردو محال است که آن را نادیده بگیرد.

This is search results
در حال بارگذاری ...