بندرعباس

در هر کجای ایران که قدم بگذاری، ایمان را در وجود مردم حس خواهی کرد؛ ایمانی قوی که پشتوانه ای محکم دارد.

اماکن مذهبی شهرهای مختلف چون مساجد، امامزاده ها، بقعه ها و … جاذبه های مهم گردشگری هستند و مردم بسیاری به هدف زیارت قصد سفر می کنند.

در جنوب ایران، مردم عاشق و معتقد جنوبی بناهایی را برای خلوت با معبود بنا کرده اند که درونش دل آرام می گیرد و بری می شوی از هر چه سختی و دلتنگی است. آن ها با توجه به شیوه و اسلوب معماری منطقه خود، مساجد و بنای زیارتگاه ها را ساخته و مامنی را برای اهالی و میهمانان شهر ایجاد کرده اند.

چندی پیش سفری داشتیم به جنوب کشور و شهر بندرعباس. در این سفر تمام اطلاعات مهمی که برای یک گردشگر مورد نیاز بود را در مطلب راهنمای سفر به بندرعباس | معرفی شهر با هم مرور کردیم. بعد از آن راهی شهر شدیم تا از جاذبه های گردشگری بندرعباس دیدن کنیم. همین بهانه کافی بود تا سر از موزه های این شهر در بیاوریم. حال وقت آن است که کمی بیشتر با جاذبه های گردشگری این شهر جنوبی آشنا شویم. این بار می خواهیم با  مساجد و امامزاده های تاریخی بندرعباس آشنا شویم؛ جاذبه های دیدنی که هم با رفتن به آن ها سیاحت کرده ایم و هم زیارت.

با کارناوال همراه شوید.

موزه های هر شهر بخش بزرگی از تاریخ مردمان آن را در خود ثبت و نگهداری می کنند.

با قدم گذاشتن در موزه ی هر دیاری، با مردمان پیشین و آداب آن ها آشنا خواهیم شد و اگر به دنبال آشنایی با مردم و نوع زندگی آنان از گذشته تا امروز باشیم، در این میان موزه های مردم شناسی گزینه بسیار خوبی هستند.

در روزهای گذشته به راهنمای سفر به بندرعباس | معرفی شهر پرداختیم. حال که با این شهر بندری آشنا شدیم، سری به موزه های آن بزنیم و با تاریخ و سرگذشت این دیار گرم و پر ماجرا آشنا شویم.

بندرعباس، دارای پنج موزه جالب و تماشایی است که هرکدام دنیایی متفاوت دارند. کارناوال قصد معرفی موزه های این بخش از سرزمینمان را دارد، تا در سفر، حتما روزی را به بازدید آن اختصاص دهید.

نکته: در این مطلب تنها به معرفی کوتاهی جهت آشنایی با موزه های بندرعباس پرداخته ایم. در سفرهای بعدی به طور مفصل به هر یک از این موزه ها خواهیم رفت و از آن ها بازدید خواهیم کرد.

با کارناوال همراه شوید.

بندرعباس، شهری که گرمای خورشیدش بر چهره ی اهالی نقش بسته و آنان را خونگرم و مهربان کرده است.

نام شهرهای جنوبی ایران که می آید ناخودآگاه لبخندی از سر مهر بر لبان ایرانیان جاری می شود. لبخندی که یادآور آرامش آبی نیلگون خلیج فارس و دریای عمان و تلالو خورشیدی بی مثال است.

در ایرانگردی ها، اغلب یکی از شهرهای جنوبی ایران مقصد سفر گردشگران است؛ بندرعباس شهری مهمانپذیر و دیدنی در جنوب سرزمین پهناور ایران، انتخابی مناسب برای یک سفر به یادماندنی می باشد.

کارناوال امروز قصد معرفی این دیار نام آشنا را دارد تا با موقعیت، اقلیم، مردمان و… آن آشنا شویم.

سفر به جنوب که آغاز می شود از همان ابتدای راه نوای موسیقی بندری و گفتگوهای بندری در دل و جان مسافر تداعی می شود.

با کارناوال همراه شوید.

معرفی بندرعباس

بندر عباس یکی از بنادر جنوبی و فوق العاده‌ی استان هرمزگان است که خالق هستی در چینش رنگ‌آمیزی و زیبایی‌های طبیعتش ، شاهکاری آفریده بی‌بدیل!
با شروع فصل سرما و در اواخر روزهای پاییزی پرندگان مهاجر با پشت سر گذاشتن سرزمین های سرد شمالی و مناطق گرم آفریقایی، خود را به سواحل بندرعباس و منطقه جزیره‌ی قشم می‌رسانند و گردهمایی جذابی را رقم می‌زنند.

مجموع پرندگان مهاجر در طی سال‌ها متفاوت است ولی بنا بر گزارشی در سال ۹۳ شامل هزار پرنده مهاجر و ۸۹ گونه متفاوت به هرمزگان بوده است. یکی از مهم‌ترین پرندگان مهاجر فلامینگوها هستند که بیشترین جمعیت آن‌ها در سایت رود شور که قسمتی از تالاب بین المللی شور و شیرین است، مشاهده شده و تعداد آنان به ۴۴۰ عدد فلامینگو می‌رسیده. هرمزگان و بندرعباس با هزار کیلومتر ساحل خلیج فارس و دریای عمان، طولانی ترین نوار ساحلی را در کشور دارد .

کارناوال شما را به دیدن اندکی از جاذبه‌های طبیعی از بندرعباس، هنر دست عکاس، آقای امید میرشاهی  دعوت می‌کند.

 

This is search results
در حال بارگذاری ...