نزدیک فصل بهار که می شود، کره زمین و تمام موجوداتش به تکاپو می افتند و هر کس به نحوی به استقبال فصل زایش و زیبایی می رود. طبیعت با پوشاندن لباس سبز بر تنش و چیدمان رنگی گل ها در دامنش نشانه ای از زیبایی های این فصل نوبلوغ را به رخ می کشد و حیوانات اغلب در این دوره زایش را تجربه می کنند. آدمیزاد نیز به عنوان بخشی از طبیعت، هرگز نمی تواند بی تفاوت از کنار میلاد مبارک و خوش برکت زمین بگذرد و بیش از هر جاندار دیگری با اشتیاق آغوش به روی بهار می گشاید. بهار فصلی مهربان است که پرواز گَرده گل ها و گیاهانش در هوا به مشام آدمی خوش می نشیند و جان را به آغوش خوابی سُکرآور می کشاند و نسیم ملایمش چون لحافی نرم و سبک روح را در خود می پوشاند. این ها همه بخشی از لطافت های بهارانه دنیاست و انسان در پاسخ به این محبت ها با آغوش باز بهار را پذیرا می شود.

نو شدن سال و آغاز بهار در بسیاری از کشورها جشن گرفته می شود و کم نیستند سرزمین هایی که همانند ما نوروز را پاس می دارند و با مراسمی مشابه یا متفاوت به استقبال فروردین می روند. یکی از کشورهایی که روابط فرهنگی گسترده ای با ایران دارد و حتی مردمش به زبان پارسی سخن می گویند، تاجیکستان است. عید نوروز که در تاجیکستان به آن (Navruz) می گویند از مهم ترین و باشکوه ترین مراسم ملی این کشور محسوب می شود و هرساله مردم با به جای آوردن رسوم کهن خود، این مراسم را برگزار می کنند.

این بار به مناسبت برگزاری مراسم نوروزی سفری به تاجیکستان و پایتخت آن دوشنبه داریم تا در کنار هم از تماشای شادابی و نشاط طبیعت و مردم این سرزمین در آغاز بهار لذت ببریم اما پیش از آن جهت شناخت بهتر مراسم نوروز در تاجیکستان و سایر کشورهایی که این عید را جشن می گیرند مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

آداب و رسوم نوروز در کشورهای دیگر | خوش آمد گویی به بهار طبیعت

در ادامه با کارناوال همراه باشید در این جشن باستانی.

با یکدیگر راهی سفر می شویم به هندوستان؛ کشوری که انواع فرقه های مختلف از دیرباز در آن وجود داشتند. مقصد امروزمان آثاری تاریخی از همین فرقه هاست. به سمت آثار قدیمی معابد پاتاداکال روانه می شویم، جایی که معابدی از فرقه های متعدد در کنار یکدیگر ساخته شده اند و جزء آثاری باستانی محسوب می شوند. با کارناوال در تماشای زیبایی های این معابد همراه شوید.

با صحنه هایی هم رو به می شویم که برایمان عجیب خواهد بود. پیرمردی که در معبدی در حال ستایش مجسمه ی گاوی به سر می برد و با او خلوت کرده! اما زیبایی های این معابد بسیار متعدد است، از هر کدام که به دیگری رویم با تفاوت های واضحی رو به رو می شویم.

تو نیز خود را در میان این معابد احساس کن که در حال تفریح و لذت بردن از آن هستی و می گردی و به معماری ها نگاه می کنی و حال و هوایی خاص در تو به وجود می آید. این احساسات را با ما در میان بگذار زیرا که ما منتظر  شنیدن صدای دلت هستیم.

با کارناوال در لحظات پیش رو همراه شوید و از تماشای این بناهای باستانی لذت ببرید.

آیا درباره مراسم سال نو خورشیدی در کشورهای دیگر چیزی می دانید؟ تا به حال درباره مراسم نوروزی در کشورهای همسایه که همانند ما سرآغاز بهار را جشن می گیرند و مراسمی مشابه ما دارند سخنی شنیده اید؟

کشورهای بسیاری در جهان وجود دارند که اولین روز بهار را جشن می گیرند و به یمن تولد دوباره زمین به رقص و پایکوبی می پردازند و با پوشیدن لباس نو و به جا آوردن رسومات دیگر، این رسم چندین هزار ساله را پاس می دارند.

در کشور افغانستان نیز عید رسمی، عید نوروز است و تقویم رسمی این کشور هم همانند ایران بر اساس هجری خورشیدی تنظیم شده است و به همین منظور نوروز و حال و هوای آن دست کمی از کشور ما ندارد. مردم نزدیک به دو هفته، از شب چهارشنبه سوری به جشن و شادی می پردازند و با مراسم پخت سمنو در شب قبل از سال تحویل، که مهمانی محبوب زنان افغان است و تا صبح ادامه پیدا می کند به استقبال بهار می روند. عیدی دادن و دید و بازدید در روزهای نخستینِِ سال نو نیز بخش دیگری از مراسم سنتی عید نوروز در افغانستان است.

هیجان استقبال از بهار در میان مردم افغان سبب شد تا با هم سفری داشته باشیم به این کشور مهربان و دوست داشتنی در شرق ایران و نوروز را از زاویه ای دیگر تماشا کنیم و با گوشه ای از مراسم نوروزی افغانستان آشنا شویم.

با کارناوال در جشن و شادی نوروزانه افغانستان همراه شوید.

جشن نوروز در افغانستان

بعضی آدم ها آن قدر والا مقام و بزرگ هستند که سال ها پس از مرگ هم یادشان در دلها همیشه زنده باقی می ماند، یکی از آن ها مولانا جلاالدین بلخی شاعر و صوفی ایرانی می باشد که از بزرگان فرهنگ و هنر ما است، کسی که به تنهایی گوشه ای از تمدن ایرانی را شکل داده، می خواهیم به مر مزار این شاعر فرهیخته رویم، جایی که امروزه به موزه ای محبوب تبدیل شده است.

موزه ی مولانا در شهر قونیه یکی از مهم ترین شهرهای کشور ترکیه قرار گرفته است و می توانید به راحتی از آن دیدن کرده و بیشتر با این بزرگ مرد تاریخ آشنا شوید، با بازدید از این مکان می توانید گردشی، تاریخیف علمی، فرهنگی و هنری داشته باشید و مولانا را بیشتر شناسید، پیشنهاد می کنیم در سفرهایتان به قونیه بازدید از حرم و موزه ی این فرد بزرگوار را فراموش نکنید.

چندی پیش کارناوال به مناسبت جشن سماع کمی به زندگی این زنده یاد پرداخت و هم اکنون می توانید با کلیک روی لینک زیر بیشتر با این جشن آشنا شوید:

جشن سماع | یادواره ای رقصان از مولانا

همراهمان بیایید تا با هم بر مزار مولانا کمی بیشتر با فرهنگ و تمدنمان آشنا شویم و ساعتی را شیفته و غرق در تفکرات صوفی شویم.

مقبره مولانا

کُردها قومی غیور، دلاور، با ابهت و البته بسیار مهربان و انسان‌دوست هستند و جمعیت بسیاری از شهرهای مختلف ایران به ویژه در نوار غربی کشور را همین قوم دوست داشتنی تشکیل می دهند. شیر مردان و شیر زنان کردی همواره با مشکلاتی عظیم دست و پنجه نرم کرده اند و هرگز قامتشان در برابر تمامی ناملایمات جهان خم نگردیده است، البته کردها در چند کشور مختلف زندگی می کنند و به عنوان قومی یک پارچه، خانه ای واحد ندارند.

آن ها در کردستان ترکیه، کردستان عراق، کردستان سوریه و همچنین در ایران، ازبکستان، تاجیکستان، ارمنستان و جمهوری آذربایجان ساکن هستند. زبانشان کردی است و شامل چندین گویش زیبا و متنوع می شود و اکثر آن ها مسلمان و در بسیاری مناطق غالبا شیعه و بخش هایی دیگر اکثریت سنی هستند، همچنین ادیان دیگری چون ایزدی، یارسان یا حق گو و مسیحی و یهودی نیز در میانشان حضور دارند و همانند ما نوروز را در ابتدای بهار جشن می گیرند و گرامی می دارند.

این قوم اشتراکات فرهنگی بسیاری با ما دارند و یکی از مهم ترین این مشترکات جشن گرفتن اعیاد مذهبی مانند عید قربان، عید فطر و به ویژه میلاد حضرت رسول است. کردها مانند ما برای مراسم مذهبی ارزش بسیاری قائلند و حتی گاهی در برگزاری تمام و کمال مراسم از سایر اقوام مسلمان پیشی می گیرند. از دیگر جشن های مشترکشان با ما جشن سال نو شمسی است. همواره در هنگام سال نو تمام اعضای خانواده موظفند بر سر سفره هفت سین در کنار هم بنشینند و هنگام تحویل سال صدای شادی و هلهله از همه خانه ها بلند می شود، ابتدا کوچکترها ادای احترام می کنند و دست بزرگتر ها را می بوسند و سپس بزرگترها با عیدی دادن و بوسیدن روی کوچکترها سال نو را گرامی می دارند.

در ادامه با کارناوال همراه شوید تا نوروز را در کنار کردهای دوست داشتنی جشن بگیریم:

آری حقیقت است … این مه غلیظ که مشاهده می کنید بخار چشمه ی آب گرمی است که بر روی کوهی آتش فشان واقع شده. گاهی اوقات رویایی که در سر می پرورانید، می تواند وجود حقیقی داشته باشد حتی اگر آن را تا بحال ندیده باشید. امروز کارناوال به همراه ویدیو شگفت انگیزی از گوشه ای از طبیعت بکر اندونزی، کاوا ایجن (kawah ijen) به نزدتان آمده تا به شما نشان دهد که بسیاری از تصاویری که تنها در ذهنتان شکل گرفته، بر روی این کره ی خاکی وجود خارجی دارند. با ما درر  این لحظات همراه شوید و از شگفتی این طبیعت لذت ببرید.

انسان بسیار ماجراجوست، ویدیو امروزمان با همین ماجراجویی ها شروع می شود؛ زمانی که در اعماق تاریکی های شب به سمت مکانی هیجان انگیز راهی شدیم. در ظلمتی بی انتها تنها با چند چراغ قوه می رویم تا کشف کنیم چشمه ی آب گرمی را که با سایرین متفاوت است. این چشمه در میان مجموعه چند کوه فعال آتشفشان واقع شده. نور بنفشی بر روی بخار های خارج شده از آن دیده می شود و با نگاه به آن یاد شعله های بی قرار آتش خواهید افتاد، در زیبایی ها غرق شده اید که روز به همراه روشنی فرا می رسد. حال موقیعت خود را می یابید در پهنه ای سبز اما درست چند قدمی خطر.

آنتالیا یکی از شهرهای ساحلی کشور ترکیه است که به دلیل آب و هوای خوش و امکانات رفاهی خوبش، بسیار مورد توجه گردشگران از سراسر دنیا قرار گرفته است. تا به حال کارناوال بارها و بارها به این شهر ترکیه که از جنوبی ترین شهرهای این سرزمین است، سفر کرده و با انواع و اقسام تفریحات که برای توریست ها در این شهر فراهم است، آشنا شده که با کلیک روی لینک های زیر می توانید با برخی از این فعالیت ها و جاذبه های گردشگری آشنا شوید:

شهربازی های آنتالیا | لذت یک روز هیجانی در ترکیه

جاذبه های گردشگری آنتالیا | اماکن و بناهای تاریخی شهر (۱)

پارک های آبی آنتالیا | هیجانی متفاوت در کشور ترکیه

آفرود در آنتالیا | تجربه هیجان در شهری رمانتیک

به دلیل وجود سواحل پاکیزه و زیبای این شهر، تفریحات آبی از محبوب ترین فعالیت ها در آنتالیا به حساب می آید. هزاران هتل لوکس در این شهر گرد هم آمده اند تا رفاه گردشگران را فراهم نمایند. اغلب اقامتگاه های این کشور دارای ساحل خصوصی هستند و در سواحلشان انواع و اقسام فعالیت های آبی فراهم می باشد. اینبار می خواهیم به آنتالیا برویم و فقط تفریحات آبی این شهر را مورد بررسی قرار دهیم تا شما عزیزان بتوانید از قبل برای تفریحات مورد علاقه ی خود برنامه ریزی نمایید.

با کارناوال همراه باشید تا بیشتر با تفریحات آبی آنتالیا آشنا شویم.

می خواهیم امروز شما را با صحنه هایی متفات از شهری که شاید نامش تا به حال به گوشتان نخورده باشد آشنا کنیم. شهری که معابد خیره کننده ای از روزگاران گذشته برایش به یادگار مانده و ما به تک تک آنها سر خواهیم زد. مقصد امروزمان شهر باستانی باگان (bagan) واقع درر  کشور میانمار است. با ما در این لحظات کوتاه همراه شوید و لذت ببرید.

سفر مجازیمان را  با صحنه هایی از بتکده بودایی شوییزیگون (Shwezigon) آغاز می کنیم. برق طلاکاری های این معبد چشمانتان را نوازش می دهد و شاید حتی باور چنین صحنه ای کاری دشوار باشد. این معبد زیبا از زیارتگاه های کوچکتری که در اطراف همدیگر واقع شده اند تشکیل شده و یکی از جاذبه های دیدنی کشور میانمار محسوب می شود.

با کارناوال در این لحظات زیبا محو تماشا شوید.

سفر برای بعضی ها خود زندگی است، نه بخش شیرین و فراموش نشدنی آن. اگر با چنین افرادی آشنا شوید می بینید که چگونه از لحظه لحظه های حضورشان در شهرها و کشورهای مختلف لذت می برند و سختی، خستگی، بی پولی و سایر معضلاتی که ممکن است یک سفر را برای هر کدام از ما به اتفاقی وحشتناک و خاطره ای تلخ تبدیل کند، برای انسان های خوش ذوقی از این دست تنها جریانی خوشایند است که خاطراتی خوش و به یادماندنی می سازد.

اگر خاطرتان باشد چندی قبل با زوجی عجیب و دوست داشتنی مصاحبه کردیم و با زندگی ماجراجویانه و حیرت انگیزشان آشنا شدیم. مونا و علی سال هاست که اتومبیلشان که نامش دامبو است را خانه امن خود قرار داده اند و هرگز یک جا ثابت نمی مانند. آن ها چندین سال است که سفر کردن را همان زندگی معنا کرده اند و با چشمانی متفاوت دنیا و زیبایی هایش را به نظاره نشسته اند.

اما آنچه که سبب شده تا ما دوباره همراه مونا و علی میزبان شما عزیزان باشیم، سفر پرماجرای آن ها به هند است. سفری هیجان انگیز و پر فراز و نشیب که با اتفاقاتی عجیب و چالش برانگیز همراه شده است.

خوب است پیش از آغاز سفر این دوستان عزیزمان به هند، مصاحبه اختصاصی کارناوال با آن ها را در مطلب زیر مطالعه کنید تا بهتر با زندگی و روحیاتشان آشنا شوید:

تصاویری که در ادامه مشاهده خواهید کرد همگی به همت مونا و علی گرفته شده اند و اغلب توضیحات در مورد تصاویر نیز از زبان خودشان در اختیارتان قرار می گیرد.

کارناوال شما را در سفر سبز مونا و علی شریک می کند.

سفر زوج گردشگر ایرانی به هند

جهان همواره در حال تغییر و تحول بوده و در ادوار مختلف پیشرفت در تمام جنبه های علمی، فرهنگی و به طور کلی زندگانی صورت گرفته، اما به مرور زمان سرعت این تحولات افزایش یافته و امروزه مقایسه جهان پیرامونمان با دهه گذشته کاری دشوار است در حالی که فاصله در گذشته های دورتر تا این حد عمیق نبوده است. امروز تصور زندگی بدون تلفن های همراهمان و اینترنت کاری عجیب و دور از ذهن است و رها کردن زندگی ماشینی تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد اما خوب است بدانیم در همین اوضاع غرق شدگی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه در تکنولوژی و مدرنیته، هستند روستاها، شهرها و حتی کشورهایی که نشانی از تمدن نوین جهانی در آن ها یافت نمی شود و مردمان بومی همچنان به شیوه نیاکانشان زندگی می گذرانند.

در این میان سنت های بی شماری با موج تفکرات جدید، آرام و در سکوت غرق شدند و از بین رفتند، اما افراد زیادی در دنیا حضور دارند که برای ثبت یادگارهای دنیای سنتی تلاش می کنند تا قبل از اینکه برای همیشه از بین بروند آن ها را به مردم جهان بشناسانند و برای آیندگانی که هرگز نمی شود پیش بینی کرد چگونه زندگی خواهند کرد، باقی گذارند.

عکاس اهل کالیفرنیا، اولیور کلینک (Oliver Klink) درصدد کشف و ثبت این ناشناخته های دنیای سنتی مدت ۱۶ سال از عمر خود را به سفر به گوشه و کنار آسیا از جمله، مغولستان، چین، بوتان، میانمار و هند گذراند تا قبل از آنکه مدرنیته بر این سرزمین ها نیز قالب شود، ایست زمان را در قالب تصاویرش به ثبت رساند. عکسس های او سیاه و سفید است و زندگی ساده مردمانی را نشان می دهد که هیچ اثری از تکنولوژی در آنها نیست.

در ادامه با کارناوال همراه باشید و از سفر سیاه و سفید کلینک به دنیای دست نخورده شرق، غرق در لذت شوید.

امروز راهی سفری دیدنی به یکی از شهر های تاریخی کشور سریلانکا هستیم. شهری که مکان های معروف و دیدنی بسیاری را در خود جای داده است. مقصد امروزمان شهر انورادهاپورا (Anuradhapura) است. اگر به آیین بودا و البته مجسمه های زیبای باستانی اش علاقه مندد  هستید به هیچ عنوان تماشای این ویدیو جذاب را از دست ندهید.

سریلانکا کشوری واقع در اقیانوس هند و در همسایگی با کشور هند است و آثار بجای مانده ی امروزی از ادیان مختلف هم در این کشور دقیقا از این همسایگی نشات می گیرد زیرا که اولین انسان هایی که در این کشور زندگی کردند مهاجران شمال هندوستان بودند.

ویدیو دیدنی امروز را از سفر به این کشور از دست ندهید و به کمی ماجراجویی و کشف ناشناخته ها بپردازید.

با کارناوال همراه باشید.

امروز با ویدیو زیبا از معبد میمون ها (Swayambhunath) واقع در شهر کاتماندو در کشور نپال به استقبالتان آمده ایم. صحنه های پیش رو بسیار تماشایی اند؛ قرار گرفتن میمون ها در این معبد زیبا درست کنار مجسمه های تاریخی بودا فضایی دلنواز و جذاب ایجاد نموده. پس به هیچ وجه تماشای این ویدیو دل انگیز را از دست ندهید و دقیقه های پیش رو را همراه با چاشنی شادی و لذت با ما سپری کنید.

سرسبزی در کنار این معبد خاص و تماشایی با تزئینات طلایی رنگ این مکان را بسیار دل انگیز نموده. امروز وقت لذت بردن از تماشای بازیگوشی های این حیوانات است اما نه در باغ وحش بلکه در یکی از زیباترین آثار تاریخی بر جای مانده از روزگاران گذشته!

با کارناوال در این لحظات زیبا همسفر شوید به گوشه ای زیبا از کشور نپال و به ماجراجویی و کشف ناشناخته ها بپردازید.

استانبول، شهری و بزرگ دوست داشتنی در کشور ترکیه است که سالانه به دلایل مختلفی، حجم زیادی از مسافران و گردشگران جهانی را در دل خود جای می دهد. دلایلی که می تواند سازه های باشکوه باستانی و کاخ های مجلل عثمانی اش باشد و یا خیابان های باکلاس و جذابش که شعبه های بزرگی از برندهای مشهور دنیا را در بر خود گرفته است. البته که جذابیت استانبول به همین جا ختم نمی شود و گردش در کشتی کروز و بر روی بسفر را نباید از قلم انداخت. بازارها و مراکز خریدش هم که خود فصل جدایی از سرگرمی های شهر استانبول محسوب می شوند.

امروز اما می خواهیم گردش و تفریح منحصر به فردی را در استانبول رقم بزنیم. برویم سراغ تمام باغ وحش های شهر و آکواریوم ها را از قلم نیندازیم و در آخر هم به دلفیناریوم جالب استانبول برویم. با کودکان تان همراه باشید تا به صورت جداگانه به هر یک از بخش ها سر بزنیم، امکاناتش را مرور کنیم، هزینه های ورودش را حساب و کتاب کنیم و در نهایت چند عکس از هر بخش ببینیم.

برای آشنایی با شهر استانبول و جذابیت هایش بخوانید:

هزینه های سفر به استانبول

معرفی شهر استانبول | دانستنی های قبل از سفر

بهترین پارک های استانبول ترکیه

پارک های آبی استانبول | تجربه یک روز هیجان انگیز

بهترین شهربازی های استانبول

همراه کارناوال به گشتی متفاوت در شهر استانبول بیایید.

دبی شهر زیبا و مدرنی در کشور امارات متحده ی عربی است؛ شهری که طی چند دهه آن قدر پیشرفت کرد که زبان زد خاص و عام شد. امروزه در این شهر صدها مکان دیدنی و فعالیت جذاب وجود دارد که تعداد آن ها آن قدر زیاد است که مسافران این شهر را گمراه می کند.

کارناوال هم تا به حال بارها و بارها به این شهر لوکس سفر کرده تا شما را بیشتر با این دیار آشنا کند، اما اینار قصد داریم از میان تفریحات متنوع این سرزمین چند مورد که از تمامی آن ها بیشتر طرفدار دارند را به شما عزیزان معرفی نماییم. اما اگر می خواهید با تمام آنچه که در دبی انتظار شما را می کشد، از هتل ها و رستوران ها گرفته تا مراکز خرید و پارک های آبی و … آشنا شوید، به سراغ راهنمای سفر به دبی بروید:

راهنمای سفر به دبی

به طور کلی سبک تفریحات در شهر دبی به شرح زیر است:

سبک تفریحات در دبی: تفریحات آبی و ساحلی، تفریح در کویری و گشت و گذار در مراکر خرید.

با ما همراه شوید تا با هم بهترین و هیجان انگیزترین فعالیت ها را در دبی تجربه کنیم.

بهترین تفریحات دبی

دنیای پر نشاط رنگ ها در کنار سنت های دیرینه و البته پیشرو در تازگی های روزمره تنها در گوشه ای از آسیای شرقی؛ به همراه هیجان فراوان کوله بار سفر بسته ایم به مقصدی که بسیار تماشایی‌ست. می خواهیم با سنت ها و رنگ و لعاب شهر زیبای توکیو پایتخت رویایی کشور ژاپن آشنا شویم. شهری که با جنگ سوزانده شده و مداوم توسط زلزله لرزانده می شود اما زانو خم نمی کند و همانند خورشید همواره در حال درخشندگی است. دیاری که هم پایدار بر سنت های دیرینه است و هم پیشرو در تازگی ها … پس اگر علاقه مند به کشف تجربیات جدید و البته تماشای زییایی های باور نکردنی هستید حتما با ما در این سفر همراه شوید و لذت ببرید.

مجموعه ای از سرزمین های کوچک و بزرگ در قالب شهر و روستا با ۳۵ میلیون جمعیت که همگی با نام توکیو در شهری واحد جمع شده اند و توسط سیستم حمل و نقلی قدرتمند با یکدیگر در ارتباط هستند.

با لحظاتی از قطار ها و مترو های درون شهری سفرمان را آغاز می کنیم، ایستگاه هایی بسیار شلوغ و پویا که هرگز استراحت نمی کنند. اما با وجود این آلودگی هوا و سر و صدای آزار دهنده سنت ها، مراسم و احترام از بین نرفته و مشخصه های بارز اجتماع توکیو هستند. این مردم کودکان و سالمندان را گرامی می دارند و با توریست ها همانند مهمانان افتخاری رفتار می کنند.

پس به هیج عنوان تجربه ی سفر به توکیو رو از دست ندهید و با کارناوال محو تماشای زیبایی های خیره کننده این شهر شوید.

شنیدن صدای قهقه ی کودکان، طنین شادی و نشاط بچه ها، انرژی فوق العاده ای دارد که اگر ساعاتی را گوش جان سپارید به آن ها غرق در سرزندگی خواهید شد، همه ی پدر و مادرها آرزوی دیدن لبخند فرزندانشان را دارند و از هیچ تلاشی در این زمینه کوتاهی نمی کنند، از جذاب ترین کارهایی که والدین می توانند برای کودکان و نوجوانانشان انجام دهند، بازی و توجه به آن ها است.

یکی از برترین تفریحات از نظر کودکان، نوجوانان و در سال های اخیر حتی بزرگسالان تفریح در شهربازی ها و سرگرم شدن با وسایل هیجان انگیز این مراکز است، در سراسر دنیا میلیون ها شهربازی ساخته شده که هریک ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند، کارناوال تا به حال به شهربازی های زیادی در نقاط گوناگون دنیا سر زده که با کلیک روی لینک های زیر می توانید با آن ها آشنا شوید:

شهربازی سان وی لاگون مالزی | یک روز مهیج در کوالالامپور

شهربازی دریم ورلد تایلند | تجربه یک روز هیجانی

بزرگ ترین شهربازی سرپوشیده دنیا | گینس های گردشگری

بهترین شهربازی های استانبول

این بار هم قصد داریم به شهربازی برویم، دبی یکی از شهرهای مدرن و جذاب برای گردشگران است که مراکز تفریحی زیادی هم دارد. می خواهیم آرام آرام در دبی قدم بزنیم و با شهربازی های آن بیشتر آشنا شویم، همراه کارناوال باشید.

همه ی کشورهای دنیا برای حفظ امنیت ملی خود قوانین خاصی را برای مسافرانی که قصد ورد به کشورشان را دارند وضع می کنند، برای مثال شاهدیم که ورود یک شی خاص یه یک کشور ممنوع و به سرزمینی دیگر کاملا قانونی است.

قوانین گوناگون، مسافران را گیج می کند و گاهی به دلیل عدم آگاهی ناچار به تحمل مشکلات عدیده ای می شوند، حتی دیده شده که مجبور شده اند وسایل خود را در فرودگاه ها رها کنند یا به دلیل همراه نداشتن یکی از مدارکشان از سفر بازماندند.

برای بالا بردن آگاهی مسافرها کارناوال تصمیم گرفت شما را با قوانین ورود و خروج در فرودگاه های هر کشوری آشنا کند تا در هنگام سفر دچار استرس و نگرانی نشوید و از قبل با همه ی مراحل و قانون های فرودگاهی آشنا باشید.

برای اولین گام، کشورهای نزدیک تر به ایران و آن هایی که میزبان تعداد بیشتری از مسافران هم وطنمان هستند آغاز می کنیم سرزمین هایی مثل ترکیه، امارات متحده ی عربی، ارمنستان، تاجیکستان و…

امروز می خواهیم به فرودگاه های مختلف امارات متحده ی عربی برویم و با کمی جستجو با قوانین و مقراررات فرودگاه های این کشور بیشتر آشنا شویم. با کارناوال همراه باشید.

قوانین فرودگاهی امارات متحده عربی

در دهه ی اخیر کشور ترکیه میزبان توریست های زیادی است و ارتقای صنعت توریستیش را هم مدیون پوشاک ارزان قیمت، هتل های لوکس و ارزان و اماکن دیدنی خود می باشد. شهرهای استانبول و آنتالیا از محبوب ترین مقاصد در ترکیه هستند که کارناوال تا به امروز بارها به این دو سرزمین زیبا سفر نموده است.

در شهر زیبا و پاکیزه ی آنتالیا همیشه صحبت از تفریحات آبی و مراکز خرید لوکس و رنگارنگ است. سالانه میلیون ها گردشگر به آنتالیا سفر می کنند تا از طبیعت ناب آن بهرمند شوند و ساعاتی را در میان مراکز خرید و کالاهای رنگارنگش گشتی بزنند.

امروز ما هم می خواهیم باری دیگر به آنتالیا سفر کنیم اما کمی از مراکز خرید لوکسش دور شویم و در کوچه و خیابان ها بگردیم. شاید همه علاقه به خرید از فروشگاه های مدرن نداشته باشند و ترجیح دهند از بازارهای محلی و در میان مردمان میهمان نواز آنتالیا خریدهایشان را انجام دهند. به همین منظور تنها به بازارهای محلی در آنتالیا می رویم و با مهم ترین بازارهای این شهر آشنا می شویم.

 

همراهمان بیایید تا بیشتر با بازارهای محلی شهر آنتالیا آشنا شویم.

در میان مردمانی صمیمی گام برمی داریم، در میان چهره هایی ماندگار، چشمانی که حرف های زیادی با لنز دوربین می زنند. افرادی که برای اولین بار فرصت به دست گرفتن دوربین سلفی را پیدا کرده اند و کمی با تعجب می نگرند. کودکانی که تنها دلخوشی آن ها بازی گل کوچیک در میان زمین گِلی محله‌شان است. و اما می خندند، خنده ای تاثیر گذار و از اعماق وجود و با خوشحالی تمام از تجربه ی جدیدی که به دست آورده اند.

بخند… آری بخند که این شادی های الکی حق مسلم توست. بدون شک این لبخند های ساده ای که از تو ثبت شده از قشنگ ترین لبخند های دنیا محسوب می شود. این نوبت را به تو داده ایم تا این چنین تصاویر ماندگاری را بدون هیچ ژست گران قیمتی و هیچ نمایش بی ارزشی تنها از روی احساسات پاکت ثبت کنیم و بدون شک بسیار زیبا تر از تجمل های مد شده ی امروزی است. پس بلند تر بخند با هر نقش و نژادی که داری. بگذار صدای خنده هایت به آسمان برسد. امروز نوبت خوشحالی ساده ی توست.

به همراه کارناوال در این لحظات دیدنی و کمتر دیده شده همراه شوید و به زیبایی های ساده ی مردمان نپال چشم بدوزید آن هنگام که برای اولین بار دوربین به دست می گیرند و لذت ببرید.

سفر کوتاهی خواهیم داشت به آنتالیا، که یکی از معروف و محبوب ترین مقاصد گردشگری نزد توریست ها می باشد، این استان با مرکزیت شهر آنتالیا بهترین مرکز تفریحی ترکیه می باشد که سالانه میزبان مسافران زیادی از کشورهای آسیایی و اروپایی و بخصوص ایران است.

آنتالیا یکی از جنوبی ترین شهرهای ترکیه است و در پهنه ی وسیعی از ساحل دریای مدیترانه گسترده شده، اینجا مکانی مملو از هتل های ۵ ستاره و تفریحات آبی می باشد.

اما انتخاب میان هزاران تفریح مختلف در سراسر این شهر کاری بسیار دشوار است، بنابراین اینبار سعی داریم شما را با شاخص ترین فعالیت ها در شهر آنتالیا آشنا کنیم، در گام اول با این سوال رو به رو می شویم که سبک و نوع تفریحات در این شهر سرسبز و دیدنی چیست؟

سبک تفریحات در آنتالیا: تفریحات ساحلی و گردش در مراکز خرید.

توجه داشته باشید که تفریحات بسیار دیگری هم در این شهر وجود دارد که ما در این قسمت به آن ها اشاره نخواهیم کرد بلکه برترین و پر طرفدارترین فعالیت ها را معرفی خواهیم نمود. اگر می خواهید اطلاعات کاملی از آنتالیا و دیدنی های آن به دست بیاورید، مطالب لینک زیر را از دست ندهید:

راهنمای سفر به آنتالیا

پس با کارناوال همراه شوید تا تفریحات فوق العاده ی آنتالیا را در کنار هم تجربه کنیم.

هرگز در سفر به آنتالیا این تفریحات را از دست ندهید
صفحه 1 از 1812345...10...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...