شاید همه تماشای آثار باستانی و تاریخی باقی مانده از گذشتگان را دوست نداشته باشند و آن ها را متعلق به زمان هایی دور بدانند اما حتما سازه های مدرن، جدید و منحصر به فرد می تواند برای همه جذاب باشد.

امارت متحده ی عربی و شهر دبی چند سالی است که در زمینه ی ساختمان ها، آسمان خراش ها و سازه های خاص در رده ی نخست قرار گرفته. بلندترین برج دنیا، خاص ترین مراکز خرید و زیباترین کویرهای جهان در دبی قرار گرفته اند و همین ویژگی باعث پیشرفت چشم گیر صنعت توریست در امارات شده است. امروز هم بار سفر بسته و به سوی دبی رهسپار می شویم.

شهر دبی با آسمان خراش بلندش، یعنی برج خلیفه شناخته می شود؛ در کنار این برج که در دنیا از همه ی ساختمان ها بلندتر است آبنمایی ویژه ساخته اند که خود به تنهایی رکورد دار بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا است.. قصد داریم این آبنمای ویژه و خاص را از نزدیک تماشاگر باشیم و با همه ی ابعاد و زوایا و داستان هایش آشنا شویم.

تا به حال کارناوال به مناطق مختلفی از جهان سفر نموده و از هزاران سازه ی فوق العاده و نوین بشر دیدن کرده است، اگر شما هم علاقمند هستید بیشتر با این بناها و پدیده های دست ساز بشر آشنا شوید لینک های زیر را ازز دست ندهید:

متروپل پاراسول | بزرگترین سازه چوبی دنیا

جزایر مصنوعی دبی | شگفتی امارات

باغ گل معجزه دبی | بزرگترین باغ گل دنیا

همراه ما باشید تا زیبا و عظیم ترین آبنمای دنیا را از نزدیک ببینیم.

یکی از بکرترین مقاصد طبیعی که می توان پیدا کرد، طبیعت های کوهستانی در ارتفاعات بالا هستند. کم تر موجودات دو پا و کنجکاوی پیدا می شوند که در تعطیلات هم دست از سر شلوغ شهر بردارند و عزم سفر کنند. در سفر خود راهی مقاصد بکر و کم تر شناخته شوند و هیجان اصیل اکتشاف و رو یا رویی با طبیعت وحشی را به جان بخرند. اگر زرنگ تر و کنجکاو تر باشند، کوله بر پشت انداخته و از صخره های سخت بالا می روند. و البته هر بار که بالا می روند، جایزه متفاوت و درخور خود را از مادر طبیعت می گیرند: گل ها و گیاهان وحشی که رنگی جذاب تر از هر گیاه دیگری دارند، چرا که آب و هوای تمیز کوه را به برگ و ریشه می گیرند، پرندگانی خارق العاده که گویی خود را درون پالت رنگ شست و شو داده اند و آه! گاهی نیز دریاچه ای شفاف، نیلگون و منحصر به فرد خود را به آدمی هدیه می دهد. شفافیتش هوش از سرت می برد و تو را وسوسه می کند تا لختی بدنت را به زلالی بی انتهاش بسپاری.

دریاچه اسکندر کول، بی گمان یکی از این هدیه های ویژه طبیعت است که نصیب هر کسی نمی شود و در کشور تاجیکستان به انتظار نشسته. اگر سختی راه را پذیرا باشی و چند ساعتی را پشت سر بگذاری و دو هزار متر از کوه های فان بالا بروی، به پهنه زمردگون دریاچه می رسی که در پشت خود با منظره ایی کوهستانی همراه است. درختان سرو و بلوط در کنار همراهی اش می کنند و آفتاب هم به مهر، گرم تر می تابد!

برای آشنایی با برخی از زیباترین و عجیب ترین دریاچه های جهان بخوانید:

دریاچه پنج گل چین | بهشتی پنهان در میان کوه ها

دریاچه رتبا سنگال | پهنه صورتی آفریقا

دریاچه های تار و هویر | فرزندان طبیعت دماوند

دریاچه های آتشفشانی کلیموتو اندونزی | رنگارنگ میان کوهستان

دریاچه فیوا نپال | انعکاسی همچون آینه در طبیعت

استخر همیلتون | طبیعتی خنک در میان گرمای تگزاس

همراه کارناوال باشید و این بار به کشور تاجیکستان بیایید و زیبایی را به سبک دیگری تفسیر کنید.

این روزها که همه ی کشورهای دنیا با سرعت برق آسایی رو به پیشرفت و مدرنیزه شدن هستند، شنیدن اختراع وسایل جدید و خارق العاده و کشف مواد جدید برایمان امری عادی شده است. محققان و دانشمندان در سراسر جهان بخصوص در کشورهای پیشرفته همه روزه در حال تحقیق و آزمایش هستند تا اشیایی را ابداع کنند که زندگی بشر آسان تر شود.

ولی با همه ی این تفاصیل گاهی خبرهایی می شنویم که حیرت انگیز هستند و باورشان برایمان کمی دشوار است. اینبار شاهد اختراع تاکسی های پرنده در یک کشور آسیایی هستیم. طرح تاکسی های پرنده ی خودرو برای اولین بار در دبی پیاده سازی شده و به زودی در بستری گسترده اجرا می شود.

در این مطلب قصد داریم بیشتر با تاکسی های پرنده آشنا شویم. آیا این طرح جدی است و در آینده ادامه خواهد داشت؟ آیا چند سال دیگر شاهد پرواز تاکسی ها در آسمان خواهیم بود یا این طرح یک پروژه ی شکست خورده است؟

آنچه مطمئن هستیم، روند سریع رشد دبی است. در سال های اخیر شاهد پیشرفت غیر قابل باوری در دبی بوده ایم و حاکم این شهر تا به حال طرح های زیادی را اجرا کرده که در دنیا بی نظیر بوده اند. برای آشنایی بیشتر با دبی و امکانات گسترده ی آن بد نیست تا سری به راهنمای سفر به دبی بزنید تا بتوانید بیشتر با این شهر و امکاناتش آشنا شوید:

راهنمای سفر به دبی

با کارناوال هم گام شوید تا بر فراز شهر زیبا و آفتابی دبی تاکسی سواری کنیم.

سفر امروزمان به شهری زیبا در شمال غربی کشور تایوان است. مقصدمان کاوهسیونگ (Kaohsiung)، شهری بسیار دیدنی با تفریح گاه های چشم نواز است. پس از گذشت سه قرن این مکان از دهکده ای کوچک، تبدیل به شلوغ ترین بندر تایوان شده و در اقتصاد و کشتیرانی پیشینه قدیمی دارد. البته تغییرات بسیاری هم به سمت مدرن گرایی، خلاقیت، بالا بردن کیفیت زندگی و سخت کوشی داشته است. با ما محو تماشای این شهر دیدنی در کشور تایوان شوید و تجربیات جدیدی کسب کنید.

در ادامه باز هم در شهر می گردیم و از معباد و دیدنی های دیگر آن بازدید می کنیم. اما در شب با مناظری بسیار متفاوت تر و زیبا تر مواجه خواهید شد زیرا چراغ های رنگارنگ شهر روشن می شوند و لحظاتی رنگارنگ هم برای شما می سازند.

آخرین مقصدمان بازارهای مختلف از جمله بازار غذاهای دریایی و غذاخوری های شهر است که بسیار اشتها آورند.

با کارناوال در تماشای این ویدیو زیبا همراه شوید و لذت ببرید.

یکی از نخستین داستان ها و افسانه هایی که در کودکی با آن ها شده ایم، عجایب هفتگانه جهان باستان است. عجایبی چون هرم بزرگ جیزه در مصر، باغات عجیب و غریب و معلق بابل و البته فانوس اسکندریه که نخستین فانوس دریایی دنیا بود از جمله عجایبی است که نام شان را بسیار شنیده ایم و کم و بیش اطلاعاتی از ان ها داریم. اما به نام خود لیست عجایب هم که دقت کنید، خبری از «هفت» اعجوبه باستانی می بینیم. اعجوبه هایی که برای ما نام هایی غریب و نا آشنا دارند و اغلب اسمشان را هم بلد نیستیم.

آنتیپاتر سیدونی، یکی از نخستین کسانی که در جمع آوری و گردآوری لیست عجایب هفتگانه نقش داشت، معتقد است معبد مرمرین آرتمیس، باشکوه ترین اثر جهان باستان است که در ۳ هزار سال پیش ساخته شده است. یکی از نکاتی که بر بی همتایی معبد آرتمیس می افزاید، تخریب و نابودی چند باره این معبد و بازسازی و مرمت چندین و چندباره آن بوده که هر بار زیباتر، باشکوه تر و وسیع تر از دفعات پیشین رخ می داده.

امروزه همراه کارناوال باشید تا آخرین اعجوبه باستانی و البته بهترین آن ها را بشناسیم و ببینیم کی به وجود آمد، در طول سال های طولانی حیاتش چه ها بر او گذشت و دست آخر، زمانه چه بر او سر او آورد؟

برای آشنایی با دیگر عجایب باستانی بخوانید:

۱- هرم بزرگ جیزه | بنایی از عمق دوران باستان

۲-  باغ های معلق بابل | افسانه یا حقیقت

۳- تندیس زئوس در المپیا | اصالت بازی های المپیک

۴- غول رودس یونان | لمس یک افسانه

۵- آرامگاه هالیکارناسوس | مقبره باستانی فرماندار هخامنشی

۶- فانوس اسکندریه | نخستین فانوس دریایی دنیا

چین؛ نامش که می آید صفی از جمعیتِ در حال تلاش در جلوی چشمانمان نقش می بندد. مردمانی سخت کوش که تلاش می کنند هر روز بیشتر از روز قبل دنیا را به تصفرف خود در آورند. چنی پیش به چین سفر کردیم و تصاویری از این پرجمعیت ترین کشور دنیا را با هم به تماشا نشستیم که می توانید از طریق لینک زیر آن ها را ببینید:

تصاویری از پرجمعیت ترین کشور جهان | چین

اما امروز سفری متفاوت خواهیم داشت؛ می خواهیم سکوت را در تصاویر یک عکاس ماجراجو جست و جو کنیم. کای سمرا (Kai Caemmerer) برای شکار سوژه ای کاملا متفاوت و منحصر بفرد در دنیا به کشور چین سفر کرده، از این سوژه عکاسی و آن را با ما به اشتراک گذاشته است.

شاید این واقیعت را برای اولین بار است می شنوید که در کشور چین هزاران شهر بزرگ و مدرن ساخته شده که تمامی مشخصه های شهر های توسعه یافته را دارند همانند آپارتمان های بلند، مجتمع های بزرگ، آبنما های عطیم، برج ها و آسمان خراش های مرتفع و حتی جلوه های هنری؛ اما در حقیقت تنها چیزی که برای کامل شدن کم دارند، مردمانی است برای زندگی.

این شهر های خالی و مرموز بخشی از طرح بزرگ حرکت دادن ۳۰۰ میلیون نفر از مردم از مناطق روستایی به مناطق شهری است. نمونه ای از این شهر ها منطقه ی کنگباشی (Kangbashi) و محله ی اوردوس (Ordos) است که هم اکنون از سکنه پر شده و رو به آینده گام بر می دارد.

کای بعد از آن که داستان این ماکن را فهمید، در سال ۲۰۱۵ به آن جا سفر کرد تا یادگاری هایی ماندگار از آن ها ثبت کند. مجموعه ی او عکس هایی از شهر های تازه متولد شده و جدیدی را به نمایش می گذارند که بسیار دیدنی هستند. این شهر ها درست بر خلاف شهر های آمریکا که ابتدا با قدرت کمی افتتاح می شوند و سپس توسط فعالیت و توسعه یافتن صنایع محلی توسعه می یابند، هستند و تقریبا در نهایت پیشرفتگی و تکامل به مردم معرفی می شوند.

با کارناوال در تماشای این شهرهای مدرن و پیشرفته و خالی از سکنه همراه شوید و تجربه ای جدید و جالب کسب کنید.

همیشه بازدید از کلیساها برای پیروان همه ی ادیان جالب بوده است؛ معماری خاص کلیساها، رنگ آمیزی چشم نوازی که در این نوع بناها به کار می رود و هنر و سبک خاص اماکن مقدس مسیحیان سبب شده تا گردشگران به بازدید از آن ها راغب شوند و با چشم پوشی از هر عقیده ای که دارند به دیدار این اماکن بروند و ساعاتی را غرق در افکار دینی و مذهبی خود و دیگران شوند.

اما در هر کشور برخی کلیساها از شهرت بیشتری برخوردار هستند، مثل کلیسای اولم در آلمان یا کلیسا باسیلیکای اسپانیا و… امروز کارناوال می خواهد به یکی از همین مشهورترین کلیساها در روسیه برود؛ کلیسایی که هر گردشگری که به مسکو می رود باید آن را از نزدیک ببیند تا سفری کامل داشته باشد.

روسیه و بخصوص شهر مسکو دارای صدها کلیسای شاخص و دیدنی است که به مرور در آینده به همه ی آن ها سر خواهیم زد، اما اینبار مقصد ما کلیسای جامع دورمیشن (Dormition Cathedral) می باشد؛ جایی که مخصوص عبادت مسیحیان ارتدوکس است، بنایی با دیوارهای سر به فلک کشیده ی سفید رنگ و گنبدهایی به رنگ طلایی.

اگر علاقمند به آشنایی بیشتر با کلیساهای مهم دنیا هستید روی لینک های زیر کلیک نمایید:

قره کلیسا | اولین کلیسای جامع جهان مسیحیت

دیدنی های تفلیس | کلیساها و اماکن مذهبی شهر

صومعه تاتو | نماد فرهنگ و معنویت ارمنستان

کلیسای جامع دورمیشن عبادتگاهی کهن است که امروزه به یکی از پربازدیدترین اماکن گردشگری در مسکو، پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور روسیه تبدیل شده، همراه کارناوال باشید تا از کلیسای فوق العاده زیبای دورمیشن دیدن نماییم.

مرگ یکی از بحث هایی است که هر انسانی در طول حیاتش بارها به آن می اندیشد. هر کسی به نوعی خاص این دنیا را بدرود گفته و به جهانی دیگر می شتابد اما آن چه بدون شک اتفاق خواهد افتاد مرگ انسان ها و تولد نوزادان است.

هر کسی بنابر ملیت، مکان جغرافیایی و اعتقاداتی که دارد به شکلی منحصر به فرد با مرگ مواجه می شود. برخی عقیده دارند که باید جسدشان در زمین دفن شود تا آرام آرام جزئی از این کره ی خاکی شوند و روحشان آرام گیرد، بعضی فکر می کنند باید جسد مردگان سوزانده شود تا روح به سرعت بدن بی جانش را ترک کند. هزاران عقیده و دیدگاه در این مورد وجود دارند، اما گاهی با نظریه هایی درباره ی مرگ و دنیای دیگر برخورد می کنیم که واقعا حیرت انگیز هستند.

اغلب در ورای ذهن هایمان توقع داریم که بدن مرده ها یا در زمین خاک شود و یا آن را بسوزانند اما این فکر تنها ناشی از تصورات ماست، در جای جای دنیا قبیله های مختلفی زندگی می کنند که مردگانشان را به روش های دیگری از بین می برند.

اینبار کارناوال هم می خواهد به جایی برود که با نام تابوت های آویزان شهرت یافته است، مکانی که جسد مرده ها را در تابوت هایشان گذاشته و روی صخره ها آویزان می کنند. برای دیدن چنین صحنه ی جالب و تفکر بر انگیزیی به فیلیپین خواهیم رفت، کشوری در جنوب شرقی آسیا که مملو از رازهای نهفته و سر به مهر است.

با ما همراه باشید تا تابوت های آویزان فیلیپین را از نزدیک ببینیم.

هرگاه نام موزه به میان می آید بعضی ها از دیدار این مکان ها سر باز می زنند و می گویند علاقه ای به تاریخ ندارند و به سفر آمده اند تا خوش گذرانی کنند. نام موزه با تاریخ و وقایع گذشتگان گره خورده است اما امروز کارناوال قصد دارد شما را با موزه ای آشنا کند که حتی کسانی که هیچ علاقه ای به بازدید از موزه ها ندارند مشتاقانه به سوی آن خواهند آمد.

به گردش در موزه ی مادام توسو در سنگاپور خواهیم رفت؛ موزه هایی زنجیره ای که در چند شهر بزرگ شعبه دارند و همه ی آن ها هم بسیار موفق و پرآوازه در حال فعالیت هستند.

سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیاست که اغلب آن را با سواحل زیبا و باغ های سرسبز و پر گلش می شناسند و شاید کسی تصور نکند در سفر به سنگاپور بازدید از موزه، آن هم موزه ی مادام توسو از محبوب ترین تفریحات است. این موزه در سنگاپور آن قدر مشهور و پر طرفدار شده که از ساعت ها پیش از شروع ساعت کاری آن علاقمندان جلوی درب هایش صف می کشند.

اگر تا به حال چیزی درباره ی موزه های مادام توسو نشنیده اید یا نتوانستید از آن ها دیدن کنید حتما در این سفر همراه کارناوال باشید تا با این موزه بیشتر آشنا شویم و رمز موفقیت آن ها دریابیم.

برای آشنایی با دیگر موزه های شاخص دنیا هم می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید:

موزه مولانا قونیه | آرامگاهی ۷۰۰ ساله در ترکیه

موزه شکنجه آمستردام | مروری بر حوادث تلخ قرون وسطی

بهترین موزه های استانبول | قسمت اول

موزه قرآن و کتابت تبریز | گنجینه ای ارزشمند در بنای صفویه

با کارناوال همراه باشید تا به این موزه ی زیبا برویم.

شکوفه های درختان نمادی از زیبایی های بهشتی که با تماشایشان موجی از زیبایی و طراوت تمام وجودمان را در بر می گیرد. امروز برایتان مقصدی را انتخاب نمودیم که همانند تکه ای از بهشت بر روی زمین می ماند. مقصد امروزمان باغ  هایی پر شکوفه واقع در جنوب کشور ژاپن است. مناظری زیبا و تکرار نشدنی را برایتان فراهم نموده ایم پس به هیچ عنوان تماشای این ویدیو زیبا را از دست ندهید و با ما همراه شوید.

ابتدا به باغ آلو و زرد آلو و گوجه سبز سر می زنیم. این درختان از اواخر زمستان شروع به شکوفه زدن می کنند و با گذشت مدت زمانی کوتاه این باغ پر شکوفه بسیار تماشایی تر می شود زیرا تمامی میوه های خوشمزه شان بر روی درختان نمایان می شود. اطراف این باغ با دیوار های بلند و سنگی پوشانده شده و منظره هایی همانند آسمان آبی و پاک در کنار درختان رنگارنگ پر شکوفه و طبیعت بکر این باغ یکی از بهترین منظره های تکرار ناپذیر است.

با تماشای این ویدیو شما هم خود را در چنین محوطه ای و در کنار چنین مناظر بی نظیری تجسم کنید و از آرامش و زیبایی قدرت خداوند لذت ببرید.

با کارناوال در تماشای این ویدیو جذاب همراه شوید.

انگیزه های زیادی برای سفر و گردشگر به کشورهای مختلف وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به گردش و تفریح، کسب درآمد و آشنایی با فرهنگ ملل مختلف اشاره نمود اما شاید هیچگاه به ذهن شما خطور نکند که برای چشیدن یک طعم خاص و یک غذای متفاوت، کسی به سرزمینی دیگر سفر کند.

اما برخی از کشورها هستند که به دلیل فرهنگ غذایی خاصشان گردشگران را به سوی خود جلب کرده اند. یکی از این کشورها هند است؛ سرزمینی وسیع با مردمانی خونگرم که هر یک تابع فرهنگ غذایی ویژه ای هستند و تجمع آن ها در یک کشور سبب شده تا غذاهای فوق العاده نابی در این دیار طبخ و عرضه شود.

کارناوال سعی دارد شما را بیشتر با خوراکی های لذیذ هند آشنا کند تا در سفرتان به این مکان بیشتر با خوراکی های محبوب این کشور آشنا باشید و آن ها را از دست ندهید.

چندی پیش به این کشور سفر کردیم و بهترین، خوشمزه ترین و محبوب ترین غذاهای آن را برای شما عزیزان معرفی نمودیم اما به دلیل تعداد زیاد غذاها، اینبار باز هم به هند خواهیم رفت تا دیگر غذاهای خوش طعمش را نیز بررسی کنیم. قبل از هر چیز مطلب زیر را بخوانید:

بهترین و خوشمزه ترین غذاهای هند | قسمت اول

 

کارناوال را در سفر به هند همراهی کنید.

بهترین غذاهای هندی

کنجکاوی یکی از عمده دلیل هایی است که آدمی را به سفر وا می دارد. این که بشوی ماهی سیاه کوچولو و عزم سفر از برکه آرام و امنت بکنی، تا ببینی دنیای بیرون از خانه ات چه شکلی است و در این دنیای پهناور و پر رمز و راز چه می گذرد. این ارضای کنجکاوی برای هر یک شکلی دارد و برای هر مسافر می تواند قیافه متفاوتی به خود بگیرد. یکی سفر می کند تا در میان آدم های مختلف سرک بکشد و از سبک زندگی شان سر در بیاورد و دیگری سفر می کند تا به روستاها و برود و فرهنگ بومی را از نزدیک لمس کند. کنجکاوی آدم ها و دلیل سفر کردن شان را می توان چون مداد رنگی ۲۴ رنگ دانست که هر یک رنگی خاص داشته و به نوعی منحصر به فرد هستند. قطعا یکی از انگیزه ها، کنجکاوی در غذاها و خوشمزه های دیگر نقاط دنیاست. شاید باورتان نشود اما امروزه بسیاری هستند که راهی سفر می شوند تا غذاهای خاص یک منطقه را بچشند و طعم اصیل شان را مزه کنند.

وقتی صحبت از خوشمزه گردی و یا گردشگری غذایی می شود، یکی از محتمل ترین انتخاب ها، رستوران های برتر دنیا و هر کشور است. ریسک کم تری دارد و احتمال این که از در رستوران راضی بیرون بیایید بیش تر به نظر می رسد. کارناوال هم امروز به سراغ یکی از برترین رستوران های دنیا و قاره آسیا می رود که توانسته اعتماد متخصصان طعم و غذای جهانی را به دست آورد و برای سه سال عنوان برترین رستوران آسیا را به دست آورد. رستوران گاگان، رستورانی با ظاهر دوست داشتنی، فضایی گرم و صمیمی و البته غذاهایی خاص است که شما را برای امتحان کردن غذاهاش ترغیب می کند. جالب است بدانید رستوران گاگان تنها ۷ سال است که افتتاح شده و در شهر بانکوک تایلند قرار دارد.

برای آشنایی با برخی از بهترین و جذاب ترین رستوران های دنیا بخوانید:

رستوران گاتو ، تایلند | صرف غذا در دل غار

رستوران تئاتر والت دیزنی فلوریدا | شام با طعم سینما

رستوران اشتایرِرِک ؛ وین | تجربه ی غذا خوردن میان آیینه ها

کافه دوربینی کره جنوبی

کافه رستوران درختی زرد نیوزیلند | جشنی دوستانه در میان جنگل

همراه کارناوال خودتان را میهمان یک گردش خوشمزه در رستوران برتر گاگان تایلند بکنید.

همه ی سفر یک طرف و چشیدن طعم خوش غذاهای جدید یک طرف. از جذابیت ها و نکات مهم هر سفری مساله ی خورد و خوراک است. به همین دلیل کارناوال در سفرش به شهر و کشورهای گوناگون غذاهای مهم آن ها را هم به شما عزیزان معرفی می کند تا علاوه بر آشنایی با فرهنگ غذایی سرزمین های دیگر بتوانید بنابر علاقه ی خود غذای خوبی را انتخاب کنید.

امروز به هند سفر کرده ایم کشوری که در هر شهر و روستایش فرهنگ خواصی حاکم است و به طبع غذاهای مختلفی هم سرو می شود. اما بعضی از غذاهای هندی آن قدر خوش طعم و ویژه هستند که در هر نقطه ای از دنیا به عنوان غذای هندی شناخته می شوند.

شاید هر فرد عادی ایرانی در طول عمرش به طور میانگین یک یا دوبار به هند سفر کند بنابراین فرصتی برای آزمون و خطا و کشف غذای مورد علاقه در هنگام سفر نیست و با این کار شاید زمانتان را برای چشیدن خوراکی های ناب و معروف هندی از دست بدهید. ما در اینجا برخی از بهترین غذاهای هندی که پیشنهاد می شود حتما آن ها را تست کنید معرفی خواهیم کرد تا کمی با طیف گسترده ی خوراک هندی آشنا شوید.

اگر به شکم گردی و آشنایی به فرهنگ غذایی ملل علاقه دارید لینک های زیر را هم از دست ندهید:

بهترین و معروف ترین غذاهای ژاپن | قسمت اول

بهترین و معروف ترین غذاهای تایلند | قسمت اول

بهترین غذاهای گرجستان | اصیل و خوشمزه

در ادامه ابتدا کمی با فرهنگ غذایی هندی ها آشنا شده و سپس بهترین خوراکی های این دیار را امتحان می کنیم پس با کارناوال همراه باشید.

در گرداگرد گیتی همه روزه بناهایی ساخته و ساختمان های دیگری فرو می ریزند؛ انسان هایی می میرند و افراد دیگری با تولدشان جای آن ها را پر می کنند. چرخه ی زندگی ادامه دارد و جز آثاری که بشر از خود به جای گذاشته روی زمین چیزی باقی نمی ماند.

اما در هر شهر یا کشور، آثاری وجود دارند، بی نظیر که در دنیا هیچ همتایی ندارند. خوشبختانه در کشور عزیزمان ایران صدها سازه و دیدنی خاص وجود دارد که از گذشتگانمان برای ما به یادگار مانده اند و مایه ی قدرت و افتخار ما هستند. اماکنی مثل تخت جمشید، پل خواجو، سی و سه پل، مقبره ی کوروش کبیر، گنبد سلطانیه، دروازه سنگی خوی و … که هر یک منحصر به فرد هستند. این آثار نه تنها از دید ما ایرانی ها حتی از نگاه ساکنان دیگر کشورهای جهان نیز خاص و شاخص اند.

سران کشور مالزی تلاش کرده اند تا شبیه سازی از شگفت انگیزترین بنا و سازه های دنیا را در شهر نوسازی به نام پوتراجایا جمع آوری کنند و از این راه قدمی در راستای تقویت صنعت گردشگری بردارند. یکی از سازه هایی که از ایران در این شهر، شبیه سازی شده پل خواجو است؛ پلی زیبا و تاریخی در نصف جهان، اصفهان.

کارناوال امروز قصد سفر به مالزی را دارد تا از نزدیک با پل پوترا که برای ساختش از خواجو الگو برداری کرده اند، دیدن نماید. در این سفر هیجان انگیز با ما همراه باشید.

اگر می خواهید قبل از آشنایی با شبیه ساز پل خواجوی اصفهان در مالزی، با دیگر آثار تاریخی و دیدنی اصفهان آشنا شوید بر روی لینک زیر کلیک کنید تا راهنمایی کامل از اصفهان در اختیارتان قرار گیرد:

راهنمای سفر به اصفهان

جنگ، واژه ای نفرت انگیز که همیشه لکه ی ننگی بر تاریخ بشریت بوده است و متاسفانه همچنان هم در جای جای دنیا شاهد این پدیده ی وحشتناک هستیم. اغلب از جنگ به عنوان اتفاقی خانمان سوز یاد می شود و به راستی هم این کلمه جان مطلب را ادا می کند؛ جنگ همه چیز را با خود می سوزاند و افراد زیادی را بی خانمان کرده و به قتل می رساند.

جنگ ها آن قدر آثار سوءشان زیاد و غیر قابل توصیف است که حتی سال ها پس از پایان آن هم می توانیم ضربه هایی که به مردمان درگیرش وارد شده را به وضوح مشاهده کنیم.

تا به حال کارناوال به بسیاری از اثرات جنگ ها پرداخته و از نزدیک به دیدارشان رفته است، این بار هم قصد داریم از اثری چشم گیر دیدن کنیم که یادواره ای از جنگ ویتنام است؛ جنگی که از بزرگترین درگیری های دنیا بوده و هنوز هم خانواده های کشته شدگانش با مصیبت های وارد شده به آن ها درگیر هستند.

در واشنگتن دیواری برای زنده نگهداشتن یاد جان باختان و مقفودالاثران ساخته شده است که امروزه به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل شده و توریست ها برای دیدن این دیوار به این شهر می روند. این دیوار از مهم ترین و مشهرترین دیوارهای ساخته شده در جهان تا به امروز است.

اگر علاقمند هستید از برخی سفرهای ما به مقصد یادواره ها و جاذبه های مربوط به جنگ در جهان دیدن کنید کافی است روی لینک های زیر کلیک نمایید:

زنان قناری | قربانیان جنگ جهانی اول

سنگین ترین تانک جهان | تانک نازی ها در جنگ جهانی دوم

نگاهی به پناهگاه های باقی مانده از جنگ جهانی دوم

رخت جنگ تن پوش مردانی دلیر | فستیوالی از جنس وایکینگ ها

با کارناوال همراه باشید تا به قلب آمریکا و واشنتگتون برویم و از نزدیک بیشتر با یادبود جنگ ویتنام، این سازه ی دلخراش آشنا شویم.

شهر بزرگ و ساحلی باکو، یکی از گزینه های پیشنهادی و مورد توجه برای سفری خارجی و البته نه چندان گران قیمت بوده که چند سالی است بسیار مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته است. شهری زیبا و مدرن که با قدری گشت و گذار در خیابان هایش، بیش از همه ساختمان های جذاب و برج های متفاوتش به چشم می آیند. پیش تر دو ساختمان با معماری و قیافه جالب توجه در باکو را به شما معرفی کردیم که یکی برج های معروف شعله و دیگری مرکز خرید پورت باکو بود. امروز همراه کارناوال باشید، تا از نزدیک با ساختمانی شکیل و مجلل رو به رو شوید و به گردشی خرید طور در دل باکو برویم.

می توان بدون معطلی عنوان بهترین را در کنار نام مرکز خرید پارک بلوار نشاند و برای خرید، تفریح و البته صرف غذا ساعاتی از روز خود را به آن اختصاص دهید. این مرکز خرید جذاب که در مرکز شهر باکو قرار گرفته، محلی با فروشگاه های معتبر و شناخته شده دنیاست که در کنار خود آسمان نمایی جالب، سینمایی مجهز و وسیع و البته فود کورتی متنوع دارد. البته شهربازی هپی لند و سالن بولینگ این مجتمع شش طبقه را نباید از قلم انداخت.

برای آشنایی با برخی از جاذبه ها و دانستنی های باکو بخوانید:

هزینه های سفر به باکو | آذربایجان

مرکز خرید پورت باکو | جدیدترین مرکز خرید پایتخت آذربایجان

برج های شعله باکو | سازه های آتشین آذربایجان

همراه کارناوال به بازارگردی متفاوتی در شهر باکو بیایید.

مرکز خرید پارک بلوار باکو

شهر جذاب، رنگارنگ و دوست داشتنی استانبول یکی از آن جاهایی است که اگر بخواهید سفری خارجی داشته باشید، می توانید آن را در اوایل لیست بلند بالای خود بگنجانیدش. شهری که جذابیت های بسیار دارد و حتی اگر آدم سختگیری باشید، استانبول باز هم پیشنهادی برای شما دارد. از مساجد تاریخی بگیرید تا کاخ های باشکوه و سلطنتی، مجتمع ها و مراکز خرید مدرن و بازارهای بزرگ و سنتی. البته که جاذبه های استانبول به همین جا تمام نمی شود و کشتی سواری در بسفر، حمام های ترکی و خیابان گردی نیز از آن جمله است.

همان طور که می بینید و می دانید، تفریحات و جاذبه های این شهر بسیار است و فرصت کم. نکات ریزی هست که دانستن آن ها گرچه شاید تغییر خارق العاده ای در سفر شما ایجاد نمی کند، اما قطعا تفاوت خوشایندی را سبب می شوند. خوب است بگوییم که قطعا می توان لیست ناتمامی از این نکات تهیه کرد، اما سعی کردیم کاربردی ترین نکات و چیزهایی که اغلب در جایی دیده نمی شوند، در این جا گفته شوند.

برای آشنایی با دانستنی های استانبول بخوانید:

معرفی شهر استانبول | دانستنی های قبل از سفر

هزینه های سفر به استانبول

قوانین فرودگاهی ترکیه | ضوابط ورود و خروج

راه های برقراری ارتباط در کشورهای خارجی

برای آن که از لحظه های ناخوشایند و تجربیات تلخ در طی سفر به استانبول دور شوید، این توصیه های کارناوال را از دست ندهید.

تا همین ۱۶ سال پیش، دبی چیزی جز یک بیابان نبود اما امروز نام این شهر که به میان می آید، لیستی از ترین ها در مقابل چشمانمان صف می بندد؛ بلندترین آسمان خراش دنیا، بزرگ ترین مرکز خرید دنیا و … . دبی هیچ چیز از زیبایی و المان های مدرن شهری و گردشگری کم ندارد؛ چیزی نزدیک به ۱۵۰ آسمان خراش، هتل های لوکس و گران قیمت با انواع امکانات و خدمات رفاهی، انواع مراکز تفریحی از پیست اسکی سرپوشیده تا سافاری در کویر را در خود جای داده است. اما همانطور که گفتیم تا همین ۱۶ سال پیش دبی هیچ شباهتی به چیزی که الان هست، نداشت. به یک باره چنان شهری در امارات شکل گرفت که لقبی جالب و البته شایسته به او دادند؛ دبی شد منهتن خاورمیانه…

منهتن، شبه جزیره ای در نیویورک و مهم ترین مرکز تجاری و اقتصادی ایالات متحده آمریکاست. اما چرا نام این شهر را به شهرِ تازه پاگرفته ای چون دبی نسبت می دهند!؟

بدون شک، پیشرفته بودن و لوکس بودن یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل این نام گذاری است.

در ادامه به سراغ تصاویری خواهیم رفت که وب سایت بیزنس اینسایدر (Business Insider) با این عنوان منتشر کرده است: “تصاویری که نشان می دهند دبی چطور منهتن خاورمیانه شده”. بیزنس اینسایدر یک وب سایت آمریکایی در زمینه تجارت و اخبار فناوری است که مقر اصلی آن در نیویورک واقع شده است.

قبل از دیدن این تصاویر، اگر می خواهید بیشتر با دبی و جاذبه های آن، هتل ها، رستوران ها، مراکز خرید و مراکز تفریحی آن آشنا شوید، بد نیست تا سری به راهنمای سفر به دبی در لینک زیر بزنید:

راهنمای سفر به دبی

در ادامه تصاویری را خواهیم دید که این وب سایت آن ها را منتشر کرده تا دلیل دادن لقب منهتن خارومیانه به دبی را برای ما روشن کند.  همراه کارناوال باشید تا با هم سری به منهتن خاورمیانه بزنیم.

دیدنی های دبی

استانبول از شهرهایی است که توانسته به خوبی صنعت گردشگریش را گسترش دهد و از محبوب ترین سرزمین ها برای تفریح در اوراسیا باشد. اغلب افرادی که استانبول را برای سفر انتخاب می کنند قصد خرید و گشت و گذار در مراکز تفریحی متنوع و لوکس آن را دارند و شاید بازدید از موزه های زیبای این شهر، انتخاب اول افراد زیادی نباشد.

اما شاید اگر کمی بیشتر با موزه های استانبول آشنا شوید با اشتیاق زیادی به دیدار موزه های این شهر روید. استانبول اماکن تاریخی، کلیساها و موزه های بسیار زیادی دارد که معماری خاص و ویژه ی آن ها توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

کمی پیش تر با برخی از موزه های این شهر آشنا شدیم که با کلیک روی لینک زیر می توانید آن ها را مشاهده نمایید:

بهترین موزه های استانبول | قسمت اول

به دلیل آن که، تعداد موزه های استانبول زیاد است، کارناوال امروز باری دیگر به این شهر سفر می کند و به دیگر موزه های این شهر تاریخی سر می زند. موزه هایی که برخی از آن ها کلیساهای فاخر، بعضی کاخ ها و برخی دیگر مدرن هستند.

با کارناوال همراه باشید تا بیشتر با موزه های شهر زیبای استانبول آشنا شویم.

همه ی کشورها در سراسر دنیا در تلاش هستند تا بهترین امکانات را برای جذب گردشگران به وجود بیاورند. برخی از آنها از شهرت خاصی برخوردارند و مسافران زیادی را به سوی خود می کشانند. این مقاصد از طریق درآمد حاصل از گردشگری، شاهد رشد قابل توجهی هستند و به همین دلیل سایر کشورها را به فکر استفاده از جاذبه ها و منابع منحصر به فرد خود انداخته اند.

یکی از کشورهای تازه وارد در عرصه ی گردشگری عمان است؛ کشوری که در آغوش عربستان سعودی، امارات متحده عربی و یمن جای دارد اما به دلیل فرهنگ خاص، سواحل چشم نواز و متفاوت، معماری پر زرق و برق، تپه های شنی و بیابان های بکر و مناظر زیبا بسیار متمایز از کشورهای همسایه اش جلوه می کند.

مرزهای این کشور از دهه ۱۹۸۰ به روی گردشگران باز شده است و از ماه اکتبر تا آوریل با میانگین دمای ۲۶ درجه سانتی گراد، پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر جهان می شود. در این اواخر مقامات گردشگری این کشور به دنبال اجرای طرحی تازه برای گردشگری، برنامه ای را برای تبدیل صنعت گردشگری به منبع اصلی درآمد این کشور تنظیم کرده اند. در این برنامه ساخت و ایجاد هشتاد هزار اتاق برای اسکان گردشگران به صورت هتل های لوکس و معمولی، هتل آپارتمان ها و خانه ها یکی از موارد ضروری پیشرفت در صنعت گردشگری در نظر گرفته شده است.

همگام با مسئولان گردشگری، مردمان ساکن در این کشور نیز دست به کار شده اند تا به همگان زیبایی های کشورشان را نمایش دهند. آنها تصاویری از کشورشان را در یکی از وبسایت های به اشتراک گذاری تصاویر به نام  آی اِم (EyeEm) به اشتراک گذاشته و به معرفی کشورشان پرداخته اند.

ما نیز به سراغ این تصاویر می رویم تا نگاهی به دیدنی های عمان بیاندازیم.

کارناوال را در سفری تصویری به عمان همراهی کنید…

صفحه 1 از 1912345...10...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...