تاج محل چکیده ای از تمام هنر مغولی و یکی از معروف ترین بناهای دنیاست

این بنای مرمرین روایت عاشقانه ایست از داستانی کهن میان شاه و ملکه در سرزمین پهناور هند. مثالی بی بدیل از عشق، زمانی که معشوق از دست رفته بود و چیزی جز خاطره از او نمانده بود، اما پادشاه وفادارانه به خاطره همسرش می نگریست و می خواست مطمئن شود شمایل خاطراتش جاودانه در برابر چشمانش ایستاده است. این مرد کسی جز شاه جهان، امپراتور مغولی هندوستان نبود؛ کسی که از عشق ممتاز محل، بانوی زیبای ایرانی سر به بیابان گذاشته بود! می گویند غم از دست دادن ممتاز محل به قدری برای شاه جهان سنگین بود که در عرض چند ماه تمامی ریش ها و موهایش سپید شد.

رابیندرانات تاگور شاعر معروف هندی، تاج محل را با عنوان «اشکی بر گونه ابدیت» وصف می‌کند.

رودیارد کیپلینگ از آن به عنوان «تجسم هر چیز ناب» یاد می‌کند.

اما خود خالق بنا امپراتور شاه جهان می‌گوید: «تاج محل آفتاب و ماهتاب را می‌گریاند».

سالانه گردشگرانی با جمعیتی دو برابر جمعیت شهر آگرا به امید دست یابی به نگاهی هر چند گذرا به یکی از زیباترین بناهای جهان، از ورودی های شهر عبور می‌کنند. تاج محل، این تاج مرمرین بر سر هند سال هاست که چون نگینی درشت در میانه سرزمین پهناور هند می درخشد و دلبری می کند.

همراه کارناوال باشید و به بازدید از تاج محل باشکوه بیایید.

تاج محل

بی شک دیدار از شاهکارهای هنری پیشینیان، تجربه ای ناب و دلنشین است؛ چراکه بازدید از نقوش و آثار دوره های پیشین، بیانی شفاف و دقیق از فرهنگ و دستاوردهای مردمان هنرمند و چیره آن عصر می باشد. 

نقش برجسته های ساسانی که در نقاط مختلف ایران دیده می شودف راوی قدرت و ابهت شاهان ساسانی است، آن ها هرکجا که در تیررس نگاه ناظران بوده برای نمایش قدرت خود به آیندگان بهره برده اند. طاق بستان یکی از جولانگاه های پادشاهان این عصر بوده که دستور حجاری را بر دل کوه صادر کرده اند.

نقوش برجسته ی ساسانی در طاق بستان یکی از جذابترین جاذبه های گردشگری کرمانشاه می باشد که شهرت جهانی دارد. 

کارناوال به بازدید طاق بستان می رود و راوی قصه شکوه و قدرت ساسانیان برای همراهان خود می شود.

 با کارناوال همراه شوید.

طاق بستان

تهران کلانشهری است در میان ایران که سالهاست عنوان پایتخت ایران را با خود به یدک می کشد. پایتختی که خاموشی برایش معنا ندارد و در سایه سار بلندای دماوند، قلب تپنده ی کشور به شمار می رود. در میانه های روز که راهی کوچه ها و خیابان هایش شوی، می توانی جریان یافتن زندگی را در نقطه نقطه اش به نظاره بنشینی. از بالا رفتن کرکره ی مغازه ها، به راه افتادن سر و صدای ماشین ها، همهمه ی جمعیت در جای جای شهر می توان دریافت که صبحی دیگر در این شهر همیشه بیدار آغاز شده است.

گرچه آلودگی های روزمره گاه فرصت دیدن آسمان آبی را در این شهر می گیرد اما هنوز هم جلوه های تماشایی این شهر لحظاتی خوش را برای ساکنان و مهمانانش رقم می زند. این دیدنی ها در همه جای شهر دیده می شوند. گاه نشانه هایی از تاریخ دارند و گاهی طبیعت را جلوه گر می سازند. در جایی دیگر سازه هایی مدرن در این شهر قد علم کرده اند تا اصول فنی و معماری را به رخ بینندگانشان بکشند.

امروز می خواهیم به سراغ سازه ای برویم که چشم بسیاری را از سراسر دنیا به خود خیره کرده است؛ سازه ای که بعد از برج میلاد می تواند نماد تازه ای برای شهر تهران باشد.

به سراغ پل طبیعت در این کلانشهر می رویم.

با کارناوال همراه شوید…

پل طبیعت تهران

عشق و هنر معجونی است که اگر در دستان هنرمندی جاری شود اثری می سازد اصیل و ماندگار که هر چه هم گرد و غبار تاریخ بر آن بنشیند باز هم زیبای هایش چشم نواز است و دلربا…

هنر وقتی با تفکر آدمی در هم می آمیزد جلوه هایی دیدنی خلق می کند. انسان هنرمندانه همه ی حواسش را برای ساختن آنچه در ذهنش است خرج می کند تا حاصل تفکراتش را بیافریند. گاه سال ها طول می کشد تا همه ی آنچه که می خواهد را بسازد. گاه آنچه که تنها برای لحظه ای از دیدن آن لذت می بریم و سر شار از ذوق می شویم حاصل دستان چندین هنرمند است که با تمام وجود و روزها و شب ها به جاری کردن هنرشان مشغول بوده اند.

معماری ایرانی یکی از جلوه گاه های هنر است که در گوشه گوشه ی ایران در بناها  دلبری می کند. بناهایی که از ساعت ها دیدنشان سیر نمی شوی و همه ی حواس آدمی را در خود غرق می کنند. قصد گشت و گذار در میان عناصر این هنر اصیل را داریم …

اگر این عناصر را بشناسید لذت مطالعه و آشنایی با بناهای تاریخی برایتان ملموس تر و لذت بخش تر خواهد شد.

با کارناوال به دنیای معماری ایرانی بیایید …

%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c0

ساخت سازه های دست ساز و عجیب در جهان همه روزه رو به افزایش است و طرفداران بیشتر و بیشتری هم پیدا می کند. گاهی این سازه ها آن قدر زیبا و شگفت انگیز از آب در می آیند که به نماد آن کشور و یا برترین جذابیت منطقه تبدیل می شوند و گردشگران حاضراند ساعت ها در صف های طولانی منتظر بمانند تا چند دقیقه ای این آثار شگفت انگیز را از نزدیک تماشا کنند.

یکی از معروف ترین و پر بازدیدترین سازه های دست ساز بشر برج ایفل است؛ برجی آهنین و منحصر به فرد …

این برج آن قدر زیبا و شگرف است که کسی نیست نداند برج ایفل کجاست و چه شکلی دارد. همگی نامش را شنیده ایم و حدودا می دانیم ظاهر آن به چه صورتی است، اما شاید از جزئیات آن بی خبر باشیم؛ جزئیاتی که پشت تک تکشان زحمات شبانه روزی تیم های مهندسی پنهان شده است.

امروز کارناوال می خواهد به کشور فرانسه، شهر زیبای پاریس، زادگاه برج ایفل برود و از نزدیک آن را ببیند و با تمامی ابعادش آشنا شود.

همراهمان باشید تا از رموز سازه ی بلند و چشم نواز ایفل پرده برداریم و به یکی از رمانتیک ترین نقاط جهان برویم.

برج ایفل

با مدرنیزه شدن سبک زندگی و پیشرفت صنایع مختلف و بکارگیری تکنولوژی در همه ی ابعاد معاش، خود به خود تحولی اساسی در همه چیز حتی افکار و رفتار انسان ها به وجود آمده است، روز به روز به جمعیت کره ی زمین افزوده و ایده هایی نوین مطرح می شود.

همراه با جمعیت رو به رشد نیاز به ساختمان های غول آسا و آسمان خراش های سر به فلک کشیده برای اسکان و رفع نیازهای جامعه بیشتر احساس شده است به گونه ای که ساخت آسمان خراش های مدرن و پیچیده تر به بازاری رقابتی میان شهر و کشورهای مختلف دنیا تبدیل گشته و هم چنان هم ادامه دارد.

در حال حاضر برج های بلندی ساخته شده که کارناوال در گذشته به بسیاری از آن ها سفر کرده و از نزدیک گزارش های کاملی تهیه نموده است و در آینده هم حتما از دیگر آسمان خراش های دنیا بازدید خواهد کرد. امروز هم به آسمان خراش دیگری خواهیم رفت به نام برج های شعله که در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان قرار دارند. برج های شعله سه ساختمان بلند هستند که طراحی آن ها شبیه به شعله های آتش است و جزو زیباترین آسمان خراش های دنیا محسوب می شوند، این برج ها از بلندترین ساختمان های باکو هستند.

همراه کارناوال باشید تا به برج های شعله برویم.

shakhes0

داستان کشتی عظیم و باشکوه تایتانیک سال هاست که مورد توجه بسیاریست و کتاب ها و داستان ها و فیلم هایی به شرح داستان تایتانیک و فاجعه آن پرداخته اند. اما از کشتی تایتانیک و محل تولدش چه می دانید؟

امروز کارناوال به ایرلند شمالی و شهر بلفاست می‌رود تا خود، زادگاه کشتی غول پیکر و ناکام تابتانیک را از نزدیک ببیند.

در نزدیکی دریا و مرکز شهر بلفاست، سازه‌ای عظیم، کریستالی و جذاب قد علم کرده است که با وجود تازه ساز بودنش، بیش از چند میلیون بازدید کننده داشته است. سازه ای باشکوه که توانست عنوان برترین جاذبه گردشگری اروپا در سال ۲۰۱۶ را از آن خود کند و رقیبان قدری چون برج محبوب ایفل یا کلیسا باشکوه لا ساگرادا فامیلیا را پشت سر بگذارد!

ساختمان تایتانیک بلفاست، درست در محل ساخت کشتی تایتانیک احداث شده و در حال حاضر بزرگ ترین مجموعه و موزه تایتانیکی دنیا نیز محسوب می‌شود.

همراه با کارناوال به بازدید از ساختمان جذاب بلفاست تایتانیک بیایید.

belfast-sh0

همه ی خانواده ها می خواهند تا فرزندانشان در بهترین مدارس و دانشگاه ها تحصیل کنند. البته تنها آموزش مناسب توسط اساتید مجرب و یا درس خواندن بیشتر سبب موفقیت دانش آموزان و دانشجویان نمی شود بلکه یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت محیط اطراف است. انسان همیشه در حال تعامل با محیطی که در آن قرار گرفته می باشد پس نتیجه می گیریم اگر محل تحصیل شما مناسب باشد پیشرفت بهتری خواهید کرد.

از طرفی معماری با سرعت بیشتر از آن چیزی که انتظارش را داریم، رو به پیشرفت است. در سازه هایی که در سال های اخیر شاهدشان هستیم، المان هایی را می بینیم که تا چندی پیش تنها طرحی دور از دسترس بودند اما امروز به دست طراحانی هنرمند تبدیل به واقعیت می شوند. حال این سبک از معماری و در نظر گرفتن جزئیاتی تازه در ساخت مدارس، که اصلی ترین محل برای آموزش کودکان هستند هم نمود کرده است. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به مدارس و دبیرستان هایی که از محیطی کاملا متفاوت و خاص و در عین حال مناسب برخوردار هستند. معماری در این میان نقش مهمی را برای بهبود شرایط محیطی ایفا می کند.

در ادامه متوجه خواهیم شد که برای طراحی مناسب فضای آموزشی چه راهکارهایی وجود دارد.

همراه با کارناوال باشید.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

انسان همیشه به دنبال راهی است تا قدرت ، هنر و خلاقیت خود را به به رخ بکشد ، گاهی با ساخت یک آسمان خراش ، گاهی با خلق یک تکنولوژی جدید و گاهی با ساخت یک تندیس این مهارت نهفته در وجودش را به معرض نمایش می گذارد.

در طول تاریخ هنرمندان زیادی آمدند و رفتند برخی از آن ها شاید نام و نشانی از خود باقی نگذاشته اند اما برخی دیگر با ساخت یادبودهایی مثل مجسمه هایی شگفت انگیز ، نامشان را برای همیشه جاودانه کردند .

در سراسر دنیا مجسمه هایی وجود دارند که هر کدام حرف های زیادی برای گفتن دارند ؛ برخی به نشان قدرت و برخی دیگر به عنوان یادبودی از جنگ متولد شدند.

برخی از آن ها به نماد امروز آن کشور بدل شدند و برخی تاریخ را به نمایش می گذارند.

همراهمان باشید تا با هم به جای جای دنیا سفر کنیم و با معروف ترین تندیس هایی که در دنیا وجود دارند آشنا شویم.

چندی پیش در کارناوال به دور دنیا سفر کردیم و از مجسمه های زیبا و پر ابهت دیدن کردیم؛ معروف ترین مجسمه های دنیا | قسمت اول.

امروز می رویم تا با ۱۰ مجسمه معروف دیگر در دنیا را با هم بشناسیم.

همراه کارناوال باشید.

صصص3550

باغ ایرانی (persian garden) نوعی خاص از معماری و ساختار باغ و کاخ سازی می باشد که ایرانیان آن را ابداع و طراحی کرده اند.

این نوع باغ با طراحی زیبا و چشم نوازش، نمادی از غنای معماری، تاریخی و فرهنگی ایران زمین می باشد.

شما در باغ های ایرانی جریان و زندگی را خواهید یافت، گیاهان و گل ها، آب های روان و . . . بخشی از زیبایی های این نوع باغ می باشد که با طراحی استادانه و منظم آن مجموعه ای ماندگار در طول تاریخ را ایجاد کرده. به گونه ای که این معماری و ساختار در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

این باغ ها گوشه ای از بهشت بر روی زمین می باشند، قدم زدن در کنار آب های روان، دیدن فواره های زیبا، نوازش طبیعت زنده، درختان سربه فلک کشیده و چشم انداز بنا و یا کاخ ساخته شده در باغ حس و حالی وصف نشدنی برای شما رقم خواهد زد.

با کارناوال همراه شوید تا با تاریخچه و معماری این باغ ها آشنا شویم.

باغ های ایرانی

با یاد دارید چندی پیش به قاره کهن رفتیم و با بلندترین آسمان خراش های آسیا  آشنا شدیم ؟

یا قبل تر از آن خاطرتان هست عجیب ترین آسمان خراش های دنیا را شناختیم ؟

امروز اما می خواهیم از منظر دیگری به این سازه های غول پیکر نگاه بیاندازیم و با گران قیمت ترین ساختمان های دنیا آشنا شویم.

ساختمان هایی که در ساخت آن ها هزینه های سرسام آوری صرف شده تا قد علم کنند.

امروز می خواهیم با ۱۰ ساختمان گران قیمت دنیا آشنا شویم و با حساب کتابی ساده سر از هزینه ی ساخت هر کدام در آوریم.

هر کدام از این ساختمان ها ممکن است کاربری های متفاوتی داشته باشند ؛ از هتل گرفته تا مراکز تجاری . اما چیزی که در همه ی آن ها مشترک است هزینه های بالا برای ساخت آن هاست.

همراهمان باشید تا با هم گرانقیمت ترین ساختمان های دنیا در سال ۲۰۱۶ آشنا شویم.

گران قیمت ترین ساختمان های جهان در سال 2016

پس از معرفی شهر ریو و جاذبه هایش فرصت ماسبی است تا با فرهنگ مردمان ریو و تاریخ این شهر آشنا شویم. پیش از این در طی مجموعه‌ای به معرفی ریودوژانیرو پرداخته ایم که از این قرار اند:

۱- جاذبه‌های توریستی شهر ریودوژانیرو ،۲- پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو ، ۳ – استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو ، ۴ – ورزشگاه های ریودوژانیرو | قسمت اول ، ۵ – ورزشگاه‌های ریودوژانیرو | قسمت دوم ، ۶ – بهترین مراکز خرید ریودوژانیرو ، ۷ – هتل‌ های ریودوژانیرو  ، ۸ – بهترین غذاهای محلی ریودوژانیرو، ۹ – بهترین سواحل ریودوژانیرو ، ۱۰- پارک‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۱ –بهترین رستوران‌های ریودوژانیرو – ارزان تا گران  ، ۱۲ –  راه کارهایی برای حفظ سلامتی در سفر به برزیل

 

بعد از آنکه کمی تفریح و هیجان را در سواحل و پارک های ریو تجربه کردیم ، وقت آن است که کمی گردش علمی و تاریخی داشته باشیم. قرار است تا با هم به موزه های شهر ریودوژانیرو قدم بگذاریم و آن ها را از نزدیک بازدید کنیم؛ می‌خواهیم نگاهی به موزه‌های ملی، تاریخی و مدرن شهر ریو بپردازیم.

با کارناوال در گشتی فرهنگی در شهر ریودوژانیرو همراه باشید.

mu rio40

جنگ یکی از نفرت انگیزترین پدیده هایی است که بشر مسببش شده ، همیشه پیکان تیز جنگ در درجه ی اول به سوی مردم است، سالها بعد از جنگ ها هم هنوز ملت جنگ زده با آسیب هایش دست و پنجه نرم می کنند.

اوج این پدیده ی خونین به زمان جنگهای جهانی اول و دوم باز می گردد؛ همه ی دنیا درگیر خون و خونریزی بودند و همچنان هم آثار حمله ها و صدمات در برخی نقاط جهان دیده می شود، یکی از جنگ های بسیار وحشتناک جنگ جهانی دوم در روسیه اتفاق افتاد و استالین گراد نام داشت ، جنگی میان روس و آلمان ها که منطقه ی ولگوگراد روسیه را با خاک یکسان کرد.

عواقب و سختی های این جنگ آن قدر عظیم بود که هنوز از ذهن روس ها پاک نشده است، به یاد این جنگ خونین تندیس بزرگی در شهر استالین گراد ساخته شده است که کارناوال می خواهد به آن سر بزند، همراهمان باشید تا با دومین مجسمه ی عظیم جهان آشنا شویم.

شاخص0

امروز در میان شلوغی های پایتخت ایران به برج سر به فلک کشیده اش می رویم . به قلب این سازه پرآوازه سری می زنیم و به گشت و گذار در آسمان خراش پایتخت ادامه می دهیم. مطلب پیشین ما در مورد برج میلاد را یادتان می آید ؟ منظورم مطلب برج میلاد ؛ تهران | آسمان خراش پایتخت است که در آن به ویژگی های این برج پرداختیم . این بار باز هم مقصدمان برج میلاد تهران است . به این سازه نزدیک و نزدیک تر می شویم و امکانات و تفریحات  آن را مورد بررسی قرار می دهیم . اگر برای اوقات فراغت خود در تهران برنامه ای ندارید ، این مطلب را تا انتها بخوانید تا با مجموعه بزرگی از تفریحات و سرگرمی ها بر بلندای آسمان پایتخت آشنا شوید .

با کارناوال همراه باشید.

برج-میلاد-karnaval.ir10-3

چشمان‌تان را ببندید، دست به دست کارناوال در زمان سفر کنید و پای بگذارید به ایران باشکوه باستانی

به ۶۰۰ سال پیش می‌رویم، شهر باستانی سمرقند.

از هر راهی که بروی در انتها می‌رسی به قلب تپنده شهر، میدان ریگستان

هیاهو و زندگی در ریگستان جولان می‌دهد و هر طرف رویی از زندگی را در خواهید یافت.

همهمه و شلوغی مردمان در جشنی شهری، جارچی ای که با شیپوری مِسین خبر از دستورات خان می‌دهد، صنعتگران و نجارانی که تولیدات خویش را در معرض فروش گذاشته‌اند، علم‌جویانی که با دفاتر و کتاب از مدارس بیرون می‌آیند و زنانی با جامه‌های رنگین که در راسته‌های بازرگانی میدان ریگستان می‌گردند.

همراه با کارناوال ، بیش‌تر از شهر ایرانی سمرقند بدانید.

شاخصص ریگستان0

علاقه به ساخت برج و بناهای بلند و عجیب تنها در سالهای اخیر نیست که رواج پیدا کرده است ، آثار و بناهای تاریخی منحصر به فرد در جهان در گذشته های دور هم طرفداران خاصش را داشته است.

امروز به ایتالیا خواهیم رفت و به بنایی تاریخی و بسیار مشهور سر می زنیم که حتما نامش را شنیده اید، برج کج پیزا ( tower of Pisa ) ، برجی که از متریال عالی و زیبایی برخوردار است و معماری خاصی دارد و به همین دلیل سالانه از سراسر جهان گردشگران به ایتالیا می آیند تا ببینند چرا این برج کج است ؟ آیا این برج خواهد افتاد؟ آیا از ابتدا هدف این بوده که برج کج ساخته شود ؟

برج پیزا که بلندترین برج کج ناقوس دار اروپا است شبیه به کیک عروسی غول پیکری است که برای میهمانی غول ها آماده شده است، اوج شکوه و عظمت معماری گذشتگان را می توان در پیزا دید؛

با کارناوال همراه باشید تا در این بنای هنری و زیبا قدم بگذاریم.

شاخص0

شاید سالیان گذشته فکر ساخت پلی شیشه ای بر فراز کوه ها فکری عجیب و دور از ذهن بوده باشد اما حالا شاهد بازگشایی مرتفع ترین و بلند ترین و در عین حال مستحکم ترین پل شیشه ای جهان در ##چین## هستیم. به چین سفر می کنیم تا این پل شیشه ای شگرف را از نزدیک ببینیم.

همراهمان باشید گویا آن قدر این پل ترسناک است که بازدیدکنندگان از راه رفتن بر روی این پل شیشه ای وحشت دارند و خیلی ها ابتدای راه پشیمان می شوند.

این پل که قبلا چوبی بوده در مقایسه با طراحی امروزیش اصلا ترسناک نبوده است. امروز روز هیجانی خواهد بود ، بدون شک گام برداشتن بر روی پل شیشه ای ۳۰۰ متری چین تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود …

این پل یک سال است که یعنی از سال ۲۰۱۵ به صورت آزمایشی بازگشایی شده است  اما در ۲۲ آگوست مصادف با دوم شهریور ۱۳۹۵ برای ورود عموم قابل بازدید شده است.

با کارناوال در این روز هولناک همراه باشید.

شاخص0

می خواهیم این بار از مسجدی برایتان بگوییم که شاهکاری بی بدیل است و هر جهانگرد یا گردشگری آرزوی بازدید از آن را دارد.

مسجدی که نور و رنگ در آنجا وعده دارند و در لحظه دیدار به شوق آمده و می رقصند، تا جلوه ای تماشایی را خلق کنند و میهمان خانه خدا را در آرامشی بی مثال و زیبا غرق کنند.

همراه با کارناوال راهی شهر شیراز می شویم، به محله گود عربان می رویم و مسجدی فوق العاده با کاشیکاری ها و مقرنس کاری های عالی و زیبا به نام مسجد نصیر الملک را از نزدیک ببینیم.

در اینسفر با معماری و زیبایی های مسجد نصیر الملک شیراز معروف به مسجد صورتی آشنا خواهیم شد.

کارناوالی شویم در این سفر لذت بخش…

مسجد نصیرالملک

تهران ، پایتخت همیشه بیدار ایران ، شهری که در طول تاریخ پر فراز و نشیبش به دماوند سر به فلک کشیده اش می نازد ، امروز شاهکاری را در قلب خود دارد و ساکنان و عابرانش هر گاه که از تماشای تهران در میان خیابان هایش خسته شدند ، می توانند اوج بگیرند و تهران را از بالا نظاره کنند. شاهکاری که امروز در کنار برج آزادی، نماد شهر بزرگ تهران است  . آسمان خراشی که ۱۱ سال ساخت آن به طول انجامیده و امروز مایه افتخار ایران و ایرانیان است .

کارناوال شما را به گشتی در برج میلاد تهران دعوت می کند .

برج میلاد

کارناوال امروز می خواهد همسفرانش را به چالش بکشد، چالش ترس و شجاعت!

مقصد امروز پل معلقی است بر فراز رودخانه ی کاپیلانو ( capilano ) در  ##ونکوور## کانادا.

پلی معلق که هیجان را به خوبی به گردشگرنش متقل می کند.

باید رفت و ترس و دلهره از ارتفاع و پرتاب شدن را تجربه کرد، این پل تا به حال چند قربانی گرفته است ، اما ما عاشق هیجان و ترس هستیم و تصمیم داریم هر طوری که شده بر روی پل کپیلانو که در ارتفاع ۷۰ متری رودخانه معلق است قدم بزنیم.

گام برداشتن روی پلی باریک بر فراز رودخانه باید حس عجیب رهایی داشته باشد مخصوصا که از فراز این پل معلق مناظر فوق العاده ای دیده می شود، همین حس قدم زدن بر فراز پلی باریک بر فراز رودخانه و جنگل بزرگتریم جاذبه ی پارک کاپیلانو است، ریسک کنید و همراهمان بیایید.

با کارناوال همراه باشید.

شاخص0
صفحه 1 از 512345
This is search results
در حال بارگذاری ...