کشف ده‌ها عتیقه متعلق به هزاره اول قبل از میلاد در تالش

کشف ده‌ها عتیقه متعلق به هزاره اول قبل از میلاد در تالش

اخبار گردشگری

 

۹۴ قلم شی عتیقه که متعلق به  هزاره اول قبل ازمیلاد مسیح هستند در شهرستان تالش کشف شد ؛ این خبری است که فرمانده انتظامی شهرستان تالش اعلام کرد.

در گزارشی که ایسنا در این باره تهیه کرده است ، فرمانده انتظامی شهرستان تالش سرهنگ عباس اسماعیلی در باره ی این خبر این گونه توضیح داد :

 چندی پیش در پی دریافت گزارشات مردمی مبنی بر نگهداری اقلام عتیقه توسط چند نفر در شهرستان تالش، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت و کارآگاهان پلیس آگاهی با تحقیقات نامحسوس از صحت و سقم موضوع اطمینان حاصل کرده و پس از اخذ دستور قضایی اقدام به تشکیل تیم عملیاتی کردند.

سرهنگ عباس اسماعیلی صحبت هایش را ادامه داد و گفت پس از تشکیل تیم ویژه عملیاتی و انجام یکسری اقدامات تخصصی ، کارآگاهان آگاهی موفق شدند تا محل اختفاء قاچاقچیان عتیقه را شناسایی کنند ؛ همچنین او افزود :

 مأموران پس از هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوزهای لازم در یک عملیات غافلگیرانه سه نفر از قاچاقچیان را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تالش از کشف 94 قلم شیء عتیقه از محل اختفای قاچاقچیان خبر داد که شامل هشت عدد سر نیزه مفرغی، چهار کاسه مفرغی،۳۳ قلم شیء مدور و سکه مفرغی اسلامی از نوع فلز روی می باشند. 

او ادامه داد :

بنا بره اظهار کارشناسان میراث فرهنگی تعداد کثیری از اقلام کشف شده مربوط به هزاره اول قبل ازمیلاد مسیح است.

بنا بر گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس گیلان ، سرهنگ اسماعیلی ارزش تقریبی این اقلام کشف شده را ۸۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود :

متهمان با دستور قضایی و تفهیم اتهامات برای سیر مراحل قانونی روانه زندان شده و آثار کشف شده نیز تحویل مرجع ذیصلاح شد.

 

تصویری از آثار عتیقه  مکشوفه

news3
news1
news0
news4

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

کشف ده‌ها عتیقه متعلق به هزاره اول قبل از میلاد در تالش
4.33 4

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...