در این آلبوم قرار است تصاویری از کوه های یخ را بینیم. نمایشی حیرت آور از شکوه و هیبت کوه هایی که تماما از یخ هستند.

بیشتر حجم کوه های یخ در زیر آب ها قرار گرفته است و تنها ده درصد از آنها بر روی آب های یخ زده قطب قابل مشاهده هستند. همچنین از هزاران کوه  یخ هر سال صد ها کوه، شکسته و به داخل آب ها سقوط می کنند،  برخی از کوه های یخی که در  این تصاویر می بینیم قدمتی ۳۰ هزار ساله دارند و همه آنها تشکیل شده از برف های فشرده ای هستند که در قطب وجود دارد.

زمین شناسی به نام رابرت گیلمور هر سال با مسئولیت موسسه Polar-Latitudes.com به قطب سفر می کند،رابرت می گوید:

“کوه های یخ سرعت ذوب بسیار کمی دارند و همچنین به کندی حرکت می کنند و جالب است بدانید آنها تفاوت های بسیاری در شکل ظاهری شان دارند. این تفاوت به رگه های تیره ای باز می گردد که در برخی از کوه های یخ دیده می شود. این رگه ها حاصل نفوذ آب های یخ زده در شکاف های کوه هاست که بعد از نفوذ دوباره یخ می زند.

اگر در تصاویر دقت کنید رنگ برخی از کوه های یخ آبی رنگ است، این ها همان کوه های قدیمی تر هستند که قدمت آنها بیشتر است و طبیعتا از یخ های متراکم تری هم تشکیل شده اند. ویژگی دیگر آنها این است که نور را نمی توانند منعکس کنند.”

چندی پیش هم همسفر با کارناوال از پدیده کوه های یخی راه راه دیدن کردیم ، حال امروز کارناوال را همراهی کنید تا با هم تصاویری از کوه های یخ  در قطب جنوب، گرینلند و ایسلند را ببینیم.

همه جا سرد و آرام به نظر می رسد، آرامش در همه جا موج می زند.

بر روی آب های سرد قطب جنوب سوار بر قایق و کشتی حرکت می کنیم.

همراه با کارناوال باشید و آرامش را حس کنید.

در این ویدیو سفری خواهیم داشت به قطب جنوب.

سازنده ی این ویدیو سعی کرده است زیبایی های این سرزمین سرد را به تصویر بکشد و آرامش را برای ما به ارمغان بیاورد.

شفق قطبی ، این پدیده ی زیبا که در مناطق قطبی و برخی دیگر از مناطق رخ می دهد سالیان سال است که بشر را مجذوب خود کرده است . بومیان آمریکا ، سرخپوستان افسانه ها و داستان های زیادی را از این پدیده نقل می کنند که شنیدن آن ها بس لذت بخش است و جالب . زمانی که شفق های قطبی را از نزدیک می بینید محال است غرق در زیبایی هایش نشوید . رنگ های سبز و بنفش و آبی در کنار هم جادو می کنند .

امروزه دانشمندان بر روی این پدیده تحقیقات زیادی را انجام می دهند و رازهای زیادی را کشف کرده اند .

کسانی که به دیدار شفق های قطبی می روند از صداهایی سخن گفته اند که به هنگام آغاز این پدیده به گوش می رسد و در زمان روشنایی کامل این پدیده به اوج خود ش می رسد . صداهایی عجیب و مرموز .

به همین دلیل تحقیقات برای کشف راز این موضوع آغاز شد و امروز به هدف رسیدند و دلیل بروز این صداها کشف شد .

در ادامه همراه با کارناوال باشید تا دلیل این صداها را بدانیم و یاد بگیریم چگونه می توان این صداها را با بالاترین وضوح شنید .

کارناوال دیدن این ویدیوی تایم لپس زیبا را به شما پیشنهاد می کند ، شاهکار طبیعت به سبک شفق های قطبی .

در این مطلب می خواهیم ۲۰ حقیقت جالب از قطب جنوب را به شما بگوییم.

شاید شما تا قبل از خواندن این مطلب تصورات دیگری از قطب جنوب داشته باشید،اما حقیقت چیز دیگری است.

از آنجایی که قطب یکی از دست نخورده ترین مکان های روی کره زمین است، تعجب آور است اگر بخواهیم تصور کنیم در این مکان امکانات و تجهیزات وجود داشته باشد؛ نظرتان درمورد یک نیروگاه هسته ای در قطب و یا یک کافی شاپ دنج درست در میان یخ ها چیست ؟

در ادامه کارناوال را همراهی کنید تا این حقایق جالب را برای شما بگوییم .

یخچال های طبیعی یکی از مهمترین داشته های کره ی زمین به حساب می آیند که از زمان های بسیار دور تا به امروز در قطب شمال و جنوب و در ارتفاعات کوه های بلند شکل گرفته اند . این یخچال ها ممکن هست فصلی و یا دائمی باشند . به دلیل گرمایش کره ی زمین این یخچال ها با سرعت بالایی در حال ذوب شدن هستند و روز به روز به سمت نابودی پیش می روند . سال ۲۰۱۵ گرمترین سالی بود که ما بر روی کره ی خاکی خودمان تجربه کردیم .

اگر نگاهی یافته های علمی بیندازیم روز به روز کره ی زمین گرم تر می شود . سفری خواهیم داشت به جنوبگان خاوری که در قطب جنوب قرار گرفته است . به آن جنوب بزرگ نیز گفته می شود . این منطقه سردترین و متروکه ترین مکان بر روی کره ی زمین به حساب می آید که دارای کوه های بلندی است که باد با سرعت بالای در تمامی نواحی آن در حال وزیدن است .

سری می زنیم به یکی از یخچال های طبیعی در منطقه ای به نام زمین های ویکتوریا . با یخچالی آشنا می شویم که خون گریه می کند . شاید برای این که روزی دیگر وجود نخواهد داشت ، شاید برای گرم شدن زمین می گرید ، شاید برای نابود شدن می گرید .

همراه کارناوال باشید تا سفر خود را به قطب جنوب آغاز کنیم .

امروز لباس های گرمتان را به تن کنید ، به قطب جنوب می رویم .

همان جایی که کوه هایی از یخ روی آب زلال و به شدت سردش شناور هستند .

کوه های یخی به نوبه ی خود زیبا و شگفت انگیز هستند اما حتما از این شگفت انگیز تر هم خواهند شد وقتی  راه راه شوند .

یعنی بشوند کوه های یخی راه راه …

یک پدیدهی طبیعی فوق العاده زیبا و چشم نواز

همراه کارناوال باشید تا با هم در سفرمان به قطب جنوب ، از این پدیده بازدید کنیم .

This is search results
در حال بارگذاری ...