آمستردام

همیشه سفر کردن به مناطقی که آثاری از تاریخ گذشتگان در آن ها یافت می شود از سرگرمی های ما بوده، با تماشای آثار گذشتگان گاهی عبرت می گیریم و گاهی تاسف می خوریم، این روزها به دلیل مشغله ی زیاد آدم ها و ازدیاد شهرنشینی و از همه مهم تر کمبود وقت برای گشت و گذار در مناطق مختلف و دیدن آثار باستانی بیشتر ترجیح می دهیم به موزه ها برویم و در مدتی کوتاه کمی با تاریخ و تمدن پیشینیان آشنا شویم.

تاریخ مملو از داستان های تلخ و شیرین است که می توان از جای جایش درس های زندگی آموخت و در معیشت روزانه به کار برد، اینبار همراه با هم می خواهیم به موزه ای رویم که حکایت کننده ی ماجراهایی تلخ و هولناک است، داستان هایی که با شنیدنشان آرزو می کنیم که ای کاش هیچ وقت اتفاق نمی افتادند، مقصدمان موزه ی شکنجه است، جایی که مجرمان را با وسایل خاصی آزار می دادند تا تنبیه شده یا به جرم هایشان اعتراف کنند، این موزه در آمستردام پرجمعیت ترین شهر کشور هلند می باشد، جایی دنج و ترسناک در سرزمینی که به گل های رنگارنگش معروف است.

این موزه توانسته توجه توریست های زیادی را به خود جلب نماید بخصوص افرادی که علاقمند به مقاصد گردشگری سیاه هستند، برای آشنایی با گردشگری سیاه پیشنهاد می کنیم روی لینک های زیر کلیک کنید:

گردشگری سیاه , تلخ اما هیجان انگیز

انواع گردشگری | تعریف و بررسی گردشگری سیاه

مقاصد گردشگری سیاه در ایران

با دیگر سفرهای گردشگری سیاه کارناوال هم در لینک های زیر آشنا شوید:

مرداب مانچاک لوئیزیانا | گور دسته جمعی آمریکا

گوردخمه های اودسا در اوکراین | سفری مرگبار به اعماق زمین

خانه وینچستر کالیفرنیا | جولان ارواح در عمارتی لوکس

با کارناوال همراه شوید تا با روش ها و دستگاه های شکنجه در موزه ی آمستردام بیشتر آشنا شویم.

موزه شکنجه آمستردام

آلبومی که در ادامه با هم خواهیم دید زیبایی های خیره کننده ی  آمستردام را در ماه آگوست ( نیمه دوم مرداد- نیمه اول شهریور ) به تصویر می کشد.

آمستردام  بیشتر به خاطر داشتن آسیاب های آبی و لاله ها مشهور است. فصل شکوفایی لاله های هلندی در آمستردام، همان فصل ساکورا در ژاپن و فصل اسطوخدوس در فرانسه است. اما علاوه بر این در ماه آگوست هم زیبایی های خیره کننده ای در انتظار گردشگران خواهد بود. تصاویری که در این آلبوم با هم خواهیم دید گوشه ای از این زیبایی ها را به تصویر می کشد.

شکوفه های بنفش رنگ ماه آگوست تنها به مدت سه هفته گل های شان را دارند.

در ماه آگوست شب های سرد و روزهای گرم باعث می شود تا صبح ها همه جا را مه فرا گیرد و هوا شرجی شود. این تصاویر اکثرا در صبح های زود و زمانی که مه همه جا را فراگرفته ثبت شده اند، به همین دلیل هم توهمی از رویا و واقعیت را پدید می آورد.

در ادامه با کارناوال همراه شوید تا سفری داشته باشیم به آمستردام تا تنها گوشه ای از زیبایی های غیر قابل توصیفش را در قاب تصویر نظاره کنیم

در میان آسیاب های آبی و لاله های پر آوازه هلندی شهری است که تمام دلتنگی هایش را می شوید،  آبراهی که از میان کوچه های آن عبور می کند.

شهری که آبراه های نیمه کروی آن زبان زد خاص وعام شده است.

آبراه هایی که از دریای سرخ راه را کج کرده اند وشاید به دنبال گوشه ای دنج و به دور هیاهوی دریا بوده اند که به این سرزمین آمده اند.

این جا آمستردام است شهری که هیچ خبری از  دود و ماشین وشلوغی در آن نیست.

با ما همراه باشید تا  سرگذشت این ارثیه قدیمی آمستردام،‌(آبراه های تاریخی ) را با هم مرور کنیم.

 

میدان زیبای رامبراند در آمستردام یکی از زیباترین و تاریخی ترین مکان های این شهر به حساب می آید .

همراه ما باشید تا سفری به این مکان داشته باشیم .

This is search results
در حال بارگذاری ...