بوفالوهای آمریکایی | آینده ای مبهم در انتظار این حیوانات

بوفالوهای آمریکایی | آینده ای مبهم در انتظار این حیوانات

حیات وحشآمریکای شمالی

بوفالوها برای سالیان سال در دشت های پهناور #آمریکا زندگی می کردند و از سویی به سویی دیگر در گله های بزرگ در حرکت بوده اند . این موجودات با سرخپوستان و ساکنان بومی آمریکای شمالی به هم زیستی رسیده و در کنار هم زندگی می کردند . پیوند میان بومیان و این موجودات به قدری محکم بود که زندگی این بومیان به بوفالوها بستگی داشت و با شکار کردن آن ها به زندگی خود ادامه می دادند . 

سرخپوستان از تمامی اعضای بدن بوفالوها استفاده می کردند ، حتی از استخوان ها . زمان گذشت و اروپایی ها وارد آمریکا شدند . تا مدتی همه چیز خوب بود . بعد از گذشت سال ها ساکنان جدید شروع به شکار کردن بوفالوها کردند . شکارچی ها به دشت ها می آمدند و هزاران #بوفالو را از بین می بردند .

این اتفاق باعث شد که تعداد این موجودات عظیم الجثه بسیار کاهش پیدا کند و حتی تا نزدیکی های منقرض شدن هم پیش رفتند . 

دیگر در دشت ها هزاران بوفالو را نمی توانست دید که در گله های خود خوش و خرم به این سو و آن سو می دویدند . سرخپوستان نیز از این واقعه آسیب های زیادی دیدند ، ولی چه می شد کرد ؟

امروزه وضعیت کمی متفاوت تر شده است . با این که دیگر در معرض انقراض نیستند ولی مشکلات تازه ی برای این بوفالوها بوجود آمده است . 

همراه با کارناوال باشید تا درباره ی این موجودات و مشکلات آن ها صحبت کنیم .

بوفالو

با بوفالوها بیشتر آشنا شویم

این حیوانات عظیم الجثه بیشتر در طی روز فعالیت می کنند . پشم این حیوان پرپشت و قهوه ای رنگ است و یکی از دلیل شکار شدن این حیوان به دست انسان ها همین پوشش پشمی است که بدنش را پوشانده است . از این پشم برای ساخت لباس ، پتو و … استفاده می شده و می شود . 

در نرها طول بدن به ۳٫۸۰ متر و در ماده ها به ۲٫۴۰ متر می رسد .

بوفالوهای بالغ نر وزنی برابر با ۹۰۰ کیلوگرم دارند و این یعنی دو برابر وزن ماده ها . این حیوان همچنین بزرگترین پستاندار آمریکا به حساب می آید . 

سرعت این حیوان به هنگام دویدن به ۵۰ کیلومتر در ساعت می رسد و می تواند به خوبی در آب به شنا کردن بپردازد . 

طول عمر بوفالوها در حیات وحش ۱۵ سال است و به هنگام اسارت می توانند تا ۲۵ سال عمر کنند . 

در ادامه درباره ی زندگی این حیوانات در دنیای امروز خواهیم پرداخت . 

بوفالوها

بوفالوها و آمریکا

این حیوانات بومی و قدیمی آمریکا هستند که از دوره های دور در این سرزمین زندگی می کردند . در گوشه و کنار تاریخ آمریکا می توان ردپایی از این بوفالوها را دید . این حیوانات در تکامل زندگی بشر در آمریکا نقش مهمی را ایفا کردند .

در اوایل قرن ۱۹ میلادی سفید پوستان آمریکایی شکار کردن این حیوانات را شروع کردنند . یکی از اهداف آن ها از انجام این عمل این بود تا از این طریق بتوانند بر روی قبایل سرخپوستان کنترل داشته باشند . چرا ؟ زیرا زندگی و تغذیه بومیان آمریکا به شدت وابسته به بوفالوها بود . قبل از آغاز این کارها ۱۰ ها میلیون بوفالو در آمریکا زندگی می کردند و در سال ۱۹۰۲ تنها ۲ هزار بوفالو در دشت ها زندگی می کردند . 

خوشبختانه امروزه این حیوانات دیگر در معرض خطر انقراض قرار ندارند ولی همچنان سایه ی تهدید از بین رفتن به دنبال آنان است .

بوفالو

توجه بیشتر ، کمک برای نجات کامل این حیوانات

چندی پیش دولت آمریکا حرکتی را برای کمک به این حیوانات انجام داد و قانون حمایت از بوفالوها را یکی از مهم ترین اقدامات برای نجات این حیوانات دانست و همین طور بوفالوها را حیوانات ملی آمریکا معرفی کزد . تندیسی از یک بوفالو نیز در یکی از پارک های ملی آمریکا رونمایی شد . 

حال چرا این حیوان باید این قدر مورد توجه قرار بگیرد ؟ 

بوفالوها در طول تکامل و شکل گیری امریکای امروزی نقشی پر رنگ داشته اند . این حیوانات از گذشته های دور در این سرزمین زندگی می کردند و امروزه نیز حق این را دارند که ازادانه و در سلامت و امنیت به زندگی خود ادامه دهند . 

بوفالو در کنار عقاب تاس که پرنده ی ملی آمریکا به حساب می آید قرار گرفت . 

بوفالوها

در کنار بوفالوها قدم می زنیم

در ادامه تصاویری را خواهیم دید از زندگی بوفالوها در دنیای امروز . شاید کمی ناراحت کننده به نظر برسد ولی این زندگی این حیوانات است . 

همراه ما باشید . 

۱) فضای مشترک

در این عکس بوفالوها را مشاهده می کنید که در پناهگاه و پارک ملی اِلک در وایومینگ در حرکت هستند . این حیوانات باقی مانده از میلیون ها بوفالو هستند که روزگاری در دشت های آمریکا زندگی می کردند .

بوفالوهای آمریکایی

۲) مبارزه کردن

این عکس در پارک ملی یلواستون به ثبت رسیده است . بوفالوهای نر برای جفتگیری در ماه های جولای تا آگوست با یکدیگر مبارزه می کنند و از این طریق نظر ماده ها را به خود جلب می کنند .

مبارزه کردن بوفالوها

۳) دوربین مخفی

این عکس از طریق یک دوربین مخفی گرفته شده است . این بوفالوها در حال عبور از رودخانه ی لامار در پارک ملی یلواستون هستند . 

بوفالوهای آمریکایی

۴) مرد آمریکایی و بوفالو

در این عکس مردی را می بینید که سوار بر ماشین قدیمی خود در جاده ی هایدن در پارک ملی یلواستون عبور می کند . این پارک ملی خانه ی بیش از ۴۵۰۰ بوفالو می باشد .

بوفالوی آمریکایی

۵) ترافیک آهسته

فصل زمستان باعث می شود که بوفالوها از دشت ها به مکان های دیگری بروند و دلیل این کارشان یافتن غذا می باشد . در این عکس بوفالوهایی را می بینید که از روی پل ۸۹ در گاردینر ، مونتانا در حال عبور هستند . 

بوفالوهای آمریکایی

۶) بوفالوی سخت کوش

در این عکس دامدارانی را می بینید که در حال رسیدگی به بوفالوها هستند . 

بوفالوی آمریکایی

۷) پایان زندگی یک بوفالو

در این عکس مشاهده می کنید که به یک بوفالویی که دیگر نمی تواند به زندگی خود ادامه دهد شلیک می شود . بیماری ، آلودگی غذایی و … از عواملی هستند که جان این حیوانات را تهدید می کنند . 

بوفالوی آمریکایی

۸) جمع آوری بوفالوها

در این عکس مشاهده می کنید که یک گاوچران در حال جمع آوری یک گله بوفالو است . 

بوفالوی آمریکایی

۹) مراسم خونین

در این عکس مشاهده ی کنید که شخصی در حال خارج کردن قلب یک بوفالوی مرده است . از گوشت این حیوانات استفاده های زیادی می شود . 

بوفالوهای آمریکایی

۱۰) غذای تازه

با گرم تر شدن هوا و ذوب شدن برف ها علف های سبز بار دیگر خود را نشان می دهند و این به معنای رسیدن فصلی نو برای بوفالوها است .

بوفالوی آمریکایی

سخن اخر

نظر شما درباره ی بوفالوها چیست ؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .

بوفالوهای آمریکایی | آینده ای مبهم در انتظار این حیوانات
4.4 7

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...