۱۰ فرمان انجمن آژانس های مسافرتی آمریکا در باره اکوتوریسم

۱۰ فرمان انجمن آژانس های مسافرتی آمریکا در باره اکوتوریسم

دانشنامه گردشگری

در گذشته به صورت کاملا اختصاصی به بحث های گردشگری و توسعه پایدار و شاخص هایی برای توسعه گردشگری پایدار پرداختیم و متوجه آگاهی جامعه جهانی در استفاده پایدار از محیط شدیم. انجمن آژانس های مسافرتی آمریکا هم برای حمایت از توسعه پایدار گردشگری ۱۰ فرمان را درباره اکوتوریسم صادر کرده است. برای خواندن این ۱۰ فرمان با کارناوال همراه شوید.

اکوتوریسم

۱۰ فرمان انجمن آژانس های مسافرتی آمریکا در باره اکوتوریسم

این موارد صرفا به گردشگری طبیعت محدود نمی شود و می توان در سایر گردشگری ها نیز در نظر گرفته شود.

۱) به شکنندگی زمین توجه کنید. توجه داشته باشید که اگر همه به حفاظت از زمین کمک نکنند، مقصدهای منحصر به فرد و زیبا ممکن است دیگر برای نسل های آینده وجود نداشته باشند.

۲) فقط رد پای خود را برجای بگذارید. فقط عکس بگیرید، دیوار نوشته ای برای یادگاری بر جای نگذارید. زباله نریزید. از مکان های تاریخی و مناطق طبیعی سوغاتی و یادگاری با خود نبرید.

۳) برای این که سفر شما بیشتر معنادار شود، درباره جغرافیا، آداب و رسوم و فرهنگ های منطقه ای که از آن بازدید می کنید، مطالعه کنید. زمانی را برای گوش فرا دادن به تجربه های افراد اختصاص دهید. به تلاش های حفاظتی محلی کمک کنید.

۴) به حریم خصوصی و شان دیگران احترام بگذارید. از مردم پیش از عکس گرفتن اجازه بگیرید.

۵) خرید نکردنِ محصولاتی که از گیاهان یا جانورانِ در معرض آسیب و خطر ساخته شده اند؛ مانند محصولاتی که از عاج فیل، لاک لاک پشت، پوست حیوانات، پرهای پرندگان ساخته شده اند. کتابچه آن چه قبل از رفتن باید بدانیم را بخوانید.

اکوتوریسم

۶) همیشه راه های تعیین شده را دنبال کنید. آرامش حیوانات و گیاهان یا زیستگاه طبیعی شان را برهم نزنیم.

۷) در مورد برنامه های حفاظت محور و سازمان هایی که در حفاظت از محیط زیست فعال اند، اطلاعاتی کسب کنید و از آن ها حمایت کنید.

۸) تا جایی که امکان دارد، راه بروید و یا از روش های حمل و نقلیی استفاده کنید که صدایشان در محیط زیست تاثیری نمی گذارد. رانندگان وسایل نقلیه را تشویق کنید هر جا که نگه می دارند موتور خودروی خود را خاموش کنند.

۹) تشویق کردن کسانی ( مانند هتل داران، کارمندان، خطوط هواپیمایی و تفرجگاه ها و کشتی های کروز، تورگردانان و ارائه کنندگان خدمات ) که در فعالیت هایی همچون حفاظت از انرژی و محیط زیست، کیفیت آب و هوا، بازیابی، مدیریت ایمن مواد سمی و نخاله، کاهش سر و صدا، مشارکت جامعه محلی پیش قدم می شوند و تشویق کردنِ کسانی که کارکنان با تجربه و آموزش دیده و متعهد به اصول دشوار حفاظتی را استخدام می کنند.

۱۰) از آژانس های خود درخواست کنید تا سازمان هایی را به شما معرفی کنند که رهنمودهای زیست محیطی سفر هوایی و زمینی و دریایی را رعایت می کنند. انجمن آژانس های مسافرتی آمریکا سازمان هایی را پیشنهاد می دهد که با اصول محیطی پوشش دهنده مکان ها و اکوسیستم های خاص خود سازگاری داشته باشند.

دانشنامه گردشگری

با #مفاهیم و دانش گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

۱۰ فرمان انجمن آژانس های مسافرتی آمریکا در باره اکوتوریسم
4.63 5

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...