وحشت در انتظار ما نشسته و قرار است شاهد یکی از ترسناکترین شکارها باشیم.

شیرها گرسنه هستند و در چشمان آن ها می توان آشوبی عجیب را دید.

همراه با کارناوال باشید.

این جا طبیعت آفریقاست. جایی که پر است از حیواناتی درنده که برای بدست آوردن شکار هر کاری می کنند. همراه هم به دشتی سفر کرده ایم و اگر خوب نگاه کنید گله های گاومیش و گورخر را می بینید که در آرامش خاصی در حال پرسه زدن هستند ولی ترس را می توان در وجودشان حس کرد. این ترس به دلیل از راه رسیدن گله ی شیرهای گرسنه ای هست که کمی دور تر و پشت بیشه ها کمین کرده اند.

بیایید کمی جلوتر برویم و از نزدیک شاهد این اتفاق خونبار باشیم. به هیچ عنوان ناراحت نشوید این جا قانون طبیعت حکمفرمایی می کند.

زمان می گذرد و می توان شیرها را دید که کم کم خود را برای حمله به گله ها آماده می کنند، شیرهای ماده در صف اول و نرها کمی عقب تر ایستاده اند. نفس ها حبس شده و ناگهان یورشی سهمگین به سوی گله ها آغاز می شود. دیگر همه چیز مثل دقایقی پیش نیست، هرج و مرج موج می زند و شیرهای گرسنه برای بدست آوردن طعمه ی خود تبدیل به شکارچیانی بی رحم و قدرتمند شده اند.

بعد از تعقیب و گریزی نفس گیر طعمه ها از پا در می آیند و چنگال تیز و برنده ی شیرها بدن هایشان را پاره پاره می کنند و با دندان های خود بدن طعمه را تکه تکه می کنند.

این جا طبیعت آفریقا می باشد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

در طول تاریخ حیوانات زیادی به دلایل مختلف جان خود را از دست داده اند و منقرض شده اند. در دنیای امروز نیر این اتفاق ممکن است رخ دهد و ما انسان ها متاسفانه مقصر هستیم. بطور مثال ما زیستگاه های بسیاری از جانوران را برای منافع شخصی خود از بین می بریم و برای تفریح و لذت آن ها را شکار می کنیم. سیاره ی زمین تنها برای ما نیست و همه ی موجودات زنده حق زندگی کردن را بر روی زمین دارند.

در این مطلب نگاهی داریم به وضعیت فعلی کرگدن ها که در قاره ی آفریقا زندگی می کنند. این حیوانات کهن به دلیل دارا بودن شاخی گرانقیمت طعمه ی شکارچیان و سودجویان می شوند و از بین می برند. این افراد تنها برای بدست آوردن شاخ کرگدن ها دست به هرکاری می زنند.

با Bryan Christy به آفریقا سفر خواهیم کرد و داستان زندگی کرگدن ها را می خوانیم و لمس می کنیم. وی یکی از فعالان محیط زیست و از حمایت کنندگان کرگدن ها به حساب می آید.

با کارناوال همراه شوید.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

امروز سفری تصویری به قاره آفریقا خواهیم داشت؛ سفری متفاوت و با نگاه انسان شناسانه. در این سفر قصد داریم با بخشی از زندگی روزمره مردم در کشور موزابیک که متحمل سختی های بسیاری در طول تاریخ شده اند، آشنا شویم.

این سفرمان به کمک لنز دوربین ناتاشا آلدن ( Natasha Alden ) خواهد بود. او و همسرش تمامی اموال خود را فروخته اند تا به نقاط مختلف جهان سفر کنند! زندگی ای سرشار از ماجراجویی.

ناتاشا آلدن و همسرش بعد از این سفر از خاطراتشان می گویند؛ از اینکه چه زیبایی هایی در این کشور به چشم دیده اند. از سواحل دست نخورده و آرام تا مردمانی خونگرم و مهمان نواز. این کشور آن قدر برای ناتاشا و همسرش خاطرات خوب به جای گذاشته که آن ها از آن به عنوان یکی از بهترین مقاصدِ سفرهایشان یاد می کنند به همین دلیل مجموعه تصاویری از لحظات خوب سفرشان با دیگران به اشتراک گذاشتند تا شاید بتوانند کمی از زیبایی های موزامبیک را به دنیا نشان دهند.

شاید دیدن لبخند های این مردمان پس از تاریخ پر تلاطم شان برای شما هم جذاب باشد. برای دیدن این تصاویر کارناوال را همراهی کنید.

karnaval-ir19-1

امروز سفری تصویری و به دنیای حیوانات خواهیم داشت و لحظاتی جذابی را کنار هم در پارک ملی کروگر ( Kruger National Park ) در کشور آفریقای جنوبی خواهیم داشت.

پارک ملی کروگر از بزرگترین پارک های ملی قاره آفریقا است و زیست کره ای بسیار ارزشمند از حیات جانوری می باشد. کروگر در سال ۱۹۲۶ میلادی برای اولین بار در کشور آفریقای جنوبی به عنوان پارک ملی معرفی شد. کروگر دارای وسعتی به اندازه ۱۹۴۸۵ کیلومتر مربع می باشد و در دو استان لیمپوپو و پومالانگا واقع شده است.

در این پارک ملی انواع امکانات گردشگری برای مسافرین و بازدیدکنندگان موجود می باشد. سفر امروزمان به کمک لنز دوربین ایندیان گالیوانترس Indian Gallivanters ) ، خواهد بود.

او و همسرش چند روز ماجراجویی را در این پارک ملی داشتند و عکس های زیبایی را از حیوانات این زیست کره شکار کرده اند! البته شکاری با دوربین عکاسی، نه تفنگ هایی که نسل بسیاری از حیوانات کره زمین را به خطر انداخته است، شکاری جاودانه با دوربین های عکاسی!!

با کارناوال همراه شوید تا تصاویر زیبای حیوانات این پارک ملی را مشاهده کنید.

%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d9%86%d9%84%db%8c-%d8%a2%d9%81%d8%b1%db%8c%d9%82%d8%a710

در این زمین پهناور و وسیع، رموز و اسرار زیادی نهفته است که اغلب، اشخاص متعددی قربانی شده اند تا پرده از رازهایشان بردارند.

در سال های اخیر ، گردشگری در مکان های مخوف و هولناک طرفداران زیادی پیدا کرده است و حتی تورهای تفریحی با هدف رفتن به اماکن صعب العبور و ترسناک راه اندازی شده اند. به همین منظور کارناوال هم یکی از ترسناک ترین مکان های جهان را برگزیده تا سفری کوتاه به آن داشته باشد و رمز و رازش را کشف کند.

قبل از این هم به ترکمنستان رفتیم و دوازه جهنم را آن جا جستجو کردیم : دروازه جهنم ؛ ترکمنستان.  این بار نوبت آفریقا است تا به آن سفر کنیم و نگاهی به یک دروازه جهنمی دیگر بیاندازیم.

قاره ی آفریقا مملو از اماکن و اقوام مخوف و منحصر به فرد است که در هیچ جای دنیا نظیر ندارند، گردشگران به آفریقا می روند تا چیزهایی را ببینند که فکرش را هم نمی کنیم، قبیله های آدم خوار، حیوانات وحشی و درنده، جنگل های انبوه، کوهستان های دور افتاده، آتشفشان های فعال و …

مقصد امروز ما هم محلی ترسناک به نام  آتشفشان فعال اِرتا آله در شاخ آفریقا است. می خواهیم یک آتشفشان فعال را از نزدیک ببینیم ، برای دیدن این آتشفشان باید به کشور اتیوپی برویم؛ کشوری که نامش با خطر و ترس در هم آمیخته است. اگر شجاع هستید و علاقمند به تفریح و هیجان با کارناوال  همراه باشید.

shakhes0

قاره ی آفریقا دیدنی های فراوانی دارد. از طبیعت زیبا و منحصر به فردش گرفته تا فرهنگ مردمان آن. گردشگرانی که به این قاره و کشورهای آن سفر می کنند بیشتر به دنبال غرق شدن در طبیعت و حیات وحش آن هستند ولی فعالیت های دیگری نیز وجود دارد که با انجام دادن آن ها سفر خاطره انگیز تر و جذاب تر خواهد شد. این قاره از کشورهای زیادی تشکیل شده است، شاید اکثر آن ها ثروتمند نباشند ولی دلیل بر این نمی شود که گردشگران از سفر به آن ها لذت نبرند.

شاید زمانی که سخن از سفر به کنیا به میان می آید بدانید که چه در انتظار شما است ولی حقیقت می تواند چیز دیگری باشد.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ۸ فعالیت خاص و جالب که گردشگران در سفر خود به کشور کنیا می توانند انجام دهند.

همراه با کارناوال باشید.

54546350

انسان از آغاز خلقت در افسانه و واقعیت به دنبال زندگی جاودانه بوده و هنوز هم دست از تلاش در این زمینه بر نداشته است .

از نظر علمی تحقیقات زیادی روی بدن انسان انجام شده است تا بلکه عمر زیادتری داشته باشیم و همه روزه تبلیغات بسیاری درباره ی زندگی سالم و ورزش و خوراکی های غیرشیمیایی می بینیم که همه در راستای طول عمر بیشتر بشر است.

در افسانه ها داستان هایی درباره ی اکسیر عمر جاودانه و جوانی شنیده ایم که تاکیدی بر همین موضوع و توجه دیرین بشر به آن است، برخی انسان ها هنگامی که از عمر جاودانه نا امید می شدند به فکر زندگی در جهان دیگر می افتادند به همین دلیل اجسادشان را مومیایی می کردند و اشیای گرانبهایشان را با آنان در گور می نهادند به امید زندگی در جهان دیگر، در برخی از تمدن ها هم اعتقادشان بر مومیایی کردن اجساد بود و از روی اعتقادات دینی و ملی این کار را انجام می دادند، به همین دلیل امروزه مومیایی های زیادی سراسر جهان پنهان شده اند .

یکی از مومیایی های مشهور دنیا که تا حد زیادی تا به امروز سالم مانده است مومیایی حتشپسوت نخستین فرعون زنی که تا به حال به شکل رسمی بر مصر حکومت می‌کرده است می باشد که کارناوال امروز قصد دارد از نزدیک به ملاقاتش برود ، با ما همراه باشید.

شاخص0

مصر پر است از صحرا های بزرگ و سوزان اما متاسفانه ما اغلب فقط کویر بزرگ آن را می شناسیم و حتی شاید فکر کنیم مصر تنها یک بیابان به نام کویر مصر دارد اما بد نیست بدانیم وادی های عظیم و زیبای دیگری هم در مصر هستند که شاید جذاب و زیبا تر از کویر بزرگ آن هم باشد .

در این مطلب می خواهیم به صحرای فرافره ( farafra ) که بعد از کویر مصر بزرگترین صحرای غرب مصر است و در عین حال کم جمعیت ترین کویر، سری بزنیم و ببینیم در آن چه می گذرد و چرا می گویند این صحرا زیبا و متفاوت است ، چرا این بیابان چهره ای برف آلود دارد ؟

با کارناوال همراه شوید تا با بیابان فرافره بیشتر آشنا شویم.

شاخص0

سفری خواهیم داشت به قاره ی آفریقا و کشور اتیوپی . عکاس کریستوفر روش به زیبایی هرچه تمام تر این کشور را به تصویر کشیده است . تصور کنید در میان و فرهنگ مردم اتیوپی قدم می زنید و با تمام وجود آن ها را لمس می کنید . حال اگر عکاسی نیز کنید و این تجربه را در دوربین خود ذخیره کنید بعد ها می توانید تمام لحظات سفر خود را مرور کنید . 

کریستوفر این کار را انجام داد و عکس های خودش را با دنیا به اشتراک گذاشت . 

چندی پیش در کارناوال به همراه هم مجموعه تصاویر این عکاس را دیدیم که سفری به کردستان ایران و روستای اورامانات داشته است . برای مطالعه ی این مطلب بر روی این لینک کلیک کنید .

این بار به اتیوپی می رویم و با این کشور بیشتر آشنا می شویم . 

همراه با کارناوال باشید .

اتیوپی0

به احتمال زیاد برای اینکه یک روز تعطیل رو به نحوی شاد و مفرح بگذرونیم ، انتخاب خیلی ها رفتن کنار رودخانه ای، برکه ای یا دریاچه ای است تا از آرامش آب و تکاپوی حیواناتی که در اطراف این دریاچه ها زندگی می کنند لذت ببریم .

اما مطمئنم این دریاچه را هرگز به عنوان مقصد سفر انتخاب نخواهید کرد چرا که با مومیایی ها مواجه می شوید . این دریاچه از ترسناک ترین مناطق تانزانیاست که به دلیل شرایط خاصی که دارد پرندگان و حیواناتی که در اطرافش وجود دارند را به مومیایی تبدیل می کند .

با کارناوال همراه باشید تا از راز این دریاچه مرموز باخبر بشیم.

%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7%da%86%d9%87-%d9%86%d8%a7%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%8620-1

امروز کارناوال به اتیوپی می رود . در این کشور آتش فشانی به نام “دالول” Dallol وجود دارد که این بار مقصد ماست .

اما ما با این #آتش فشان کاری نداریم ، هدف زمین های اطراف و چشمه های آب گرم آن است . به دلیل وجود آتش فشان “دالول” این پدیده ها تبدیل به عجایبی شگفت انگیز شده اند .

این تکه از زمین شبیه سیاره بیگانگان است و خیلی شباهتی به زمین خودمان ندارد ؛ به همین دلیل است که ما می خواهیم  آن را کشف کنیم .

به این مکن لقب سوزان ترین و جهنمی ترین مکان در دنیا را داده اند و می گویند این جا کم ارتفاع ترین مکان دنیا است ؛ جایی در ۱۰۰ متر زیر سطح دریا .

این جا شگفت انگیز ، سوزان و جهنمی و شاید کمی هم ترسناک باشد .

پس با کارناوال همراه شو تا به مقصدی از سیاره بیگانگان بر روی زمین خودمان برویم .

زمین های هایدروترمال اتیوپی0

مصر ، کشوری در شمال آفریقا که در روزگار کهن فرعون ها بر آن فرمانروایی می کردند ، در اوج شکوه و قدرت . در آن زمان اهرام زیادی به دست این پادشاهان ساخته شد که هرکدام هدفی داشتند . هدفشان در خود جای دادن این فرعون ها بود و نگهداری آن ها تا روز رستاخیز و دوباره زنده شدن آنان . پس از مرگ فرعون او را مومیایی می کردند و بعد ار برگزاری مراسم خاص او را به همراه طلا و جواهر و گاهی همسر هایشان به درون مقبره ها می بردند .

مصریان باستان به زندگی پس از مرگ اعتقاد داشتند . زندگی که بعد از مرگ در انتظارشان بود بسیار زیبا تر از زندگی قبل از مرگشان تصور می شد .

این مقبره ها درون اهرام بودند و دسترسی به این مقبره ها امروزه بسیار سخت است . یکی از این اهرام هرم بزرگ جیزه می باشد که بزرگترین هرم به حساب می آید . در مرکز این هرم مقبره ی خوفو ، فرعونی که در دوره ی چهارم فرمانروایی می کرد قرار دارد .

همراه با کارناوال باشید تا سفری به این هرم داشته باشیم .

اهرام جیزه karnaval.ir0

آیا تا به حال خواسته اید در مکانی به دور از مردم پیاده روی کنید؟ جایی که در آن تنها صدای پای آرزوهای خود را می شنوید و از آرامشی بی نظیر لبریز می شوید .

شاید جایی در میان آسمان ها و بر روی ابرها. کسی چه می داند شاید روزی قدم زدن بر روی ابرها هم میسر شود؛ اما حالا قلمروی جادویی آفریقا و در میان پارکی محافظت شده می خواهیم قدم بزنیم .

بر روی پلی در میان طبیعت بکر آفریقا، تنها صدای سرود دسته جمعی پرندگان را می شنوید، موسیقی گوش نواز طبیعت که هیچ گاه برای شما تکراری و خسته کننده نمی شود. طلوع و غروب خورشید از این پارک رنگ و بوی دیگری دارد و هرگز از آمدن به این جا پشیمان نخواهید شد.

پس با کارناوال همراه شوید تا از پلی در میان درختانی سر به فلک کشیده عبور کنیم .

پل0

امروز کارناوال می خواهد تو را به جایی در میان ناشناخته ها ببرد، خودت را برای سفری هیجان انگیز آماده کن.

مقصد سفرمان  این بار سرزمین جادویی آفریقاست. گوشه گوشه این سرزمین جادویی سرشار از ناشناخته هاست.  امروز هم کارناوال یکی از کم تر شناخته شده ها را برایت در نظر گرفته، تا سفری شگفت به قلب کوهی از جنس آتش وگدازه داشته باشی.

کوهی پر اقتدار که درونش غوغایی به پاست ، هر از چند گاهی خودش را خالی می کند و از درونش گدازه هایی آتشین زبانه می کشد. این جا یکی از فعال ترین کوه های آتش فشانی دنیاست که دانش مندان جرات ندارند به آن نزدیک شوند به همین خاطر تا به حال کم ترین مطالعات بر روی آن انجام شده است.

دریاچه ای از جنس آتش درون دیواره های با صلابتش جریان دارد، دریاچه ای که اکر از افق به آن بنگرید هم چون نگینی سرخ رنگ در میان دیواره هایی  نقره گون خود را نمایان می کند.

با ما همراه باشید تا از کوه آتش فشان “نایراگونو” Nyiragongo و دریاچه آتشین آن بیشتر بدانیم.

کوه0

باز هم آفریقا، قلمرو سحر آمیزی که شما را در زیبایی هایش غرق می کند.

آبشار و بیشه و جنگل هایش ، همگی سمبلی اسرار آمیز هستند که هنوز هم ناشناخته اند.

تماشای حیات وحش اش شما را به قعر داستان ها می برد.

هر ساله هزاران نفر از آن بازدید می کنند و میزبان افراد بسیاری از مسافت های دور و نزدیک است.

با کارناوال همراه باشید تا به دیدن آبشاری بلند در مرز میان دو سرزمین برویم، آبشاری که یابنده اش آن را ویکتوریا خواند.

آبشار ویکتوریا0

در طبیعت و حیات وحش گاهی اتفاقات جالب و عجیبی رخ می دهد . این بار هنگامی که دو شیر به یک گاومیش حمله می کنند یک گاومیش جوان برای نجات مادرش با شیر ها درگیر می شود و در نهایت نیز موفق می شود و یکی از آن ها را از پای در می آورد و دیگری پا به فرار می گذارد .

این اتفاق در بوتسووانا به وقوع پیوست و عکاس ها توانستند از این لحظات عکاسی کنند .

شاید باورش برایتان سخت باشد ولی همیشه شکارچی ها موفق نمی شوند و گاهی نیز طعمه جان شکارچی را می گیرد .

در بسیاری از فصل ها زمانی که غذا برای شکار در آفریقا کم است حیوانات گوشتخوار برای سیر کردن شکم خود ریسک می کنند و به سمت طعمه های دشوار نیز می روند . ممکن است موفق شوند و یا نشوند .

همراه کارناوال باشید تا عکس هایی از این واقعه را به اتفاق ببینیم .

شکار0

امروز می خواهیم به مقصدی هیجان انگیز سفر کنیم.

یکی از سوزان ترین بیابان های آفریقا، مقصد این بار ماست.

صحرای ساحاری در نگاه اول تفاوت خاصی با دیگر مکان ها ندارد، اما این صحرا در خود و در جایی میان صخره هایش تالابی منحصر به فرد دارد.

تالابی که از آب های زیر زمینی سرچشمه می گیرد و محل گذار شترهای تشنه و خسته است.

با کارناوال همراه باشید تا از  ” گلتا دارچ ” Guelta d’Archei بیشتر بدانیم.

واحه0

امروزه گوریل ها تحت حفاظت به زندگی خود ادامه می دهند و انسان هایی از این موجودان در مقابل شکارچیان محافظت می کنند . در پارک ملی ویرونگا واقع در جمهوری دموکراتیک کنگو ، که به آن جواهر تاج آفریقا گفته می شود در کوه های جنگلی این سرزمین آخرین گوریل های سیاره ی زمین زندگی می کنند که خطرات زیادی جان این موجودات را تهدید می کند و شکارچیان بزرگترین تهدید به حساب می آیند .

کسانی که از این حیوانات حفاظت می کنند جانشان نیز در خطر است . تا به حال ۱۴۰ تن از این محافظان کشته شده اند . برخی از مناطقی که از این حیوانات محافظت می شود بسیار خطرناک می باشد . مانند قسمت های جنوبی .

در ادامه با یکی از محافظان به نام اِنِسنت اِمبروونه پای صحبت خواهیم نشست به حرف هایش گوش خواهیم داد . از خودش و از زبان بقیه محافظ های گوریل ها به سوال هایمان پاسخ خواهد داد .

همراه کارناوال باشید .

لیت0

عکس ها حرف های زیادی برای گفتن دارند . حرف هایی زیبا و گاه زشت .

مردمان زیادی با فرهنگ های گوناگون بر روی این کره ی خاکی زندگی می کنند . نژاد های متفاوت انسانی با توجه به موقعیت جغرافیایی محل زندگی و نوع حیات آن ها یک سری رفتار و آداب و رسوم را در خود نهادینه کرده اند .

این مردمان دارای ویژگی های جالبی هستند که برای دیگر فرهنگ ها بسیار جذاب خواهند بود .

همراه کارناوال باشید تا با مردمانی از جنس طبیعت آشنا شویم .

تانزانیا0

آیا در تصاویری که در ادامه می بینید می توانید چیتا را بیابید ؟ شما شکار یک چیتا را خواهید دید که چگونه به گله ای از یالدار ها ( نوعی گاومیش ) در کنیا حمله ور می شود و غذای خود را بدست می آورد . طبیعت همیشه زیبا نیست و راز بقا در بیشتر اوقات خشن و ناراحت کننده می باشد .

در این مطلب با یک چیتا آشنا می شوید که چگونه با زیرکی خاص خودش سعی در بدست آوردن غذا دارد و در نهایت نیز موفق خواهد شد . عکس هایی را می بینید که دلخراش و خشن هستند ولی این راز بقا است و سعی کنید از دیدنش لذت ببرید . این تصاویر توسط اینگو گرلاچ به ثبت رسیده اند . او برای عکاسی خود را در میان علفزار ها پنهان کرده است تا حیوانات دیگر از حضور او با خبر نشوند .

در آخر چیتا ها می ماند و شکار خود .

همراه کارناوال باشید تا صحنه های جالبی از این شکار را ببینیم .

چیتا در میان گله ای از یالدار ها0
صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...