کشف گنج ۱۳ میلیون دلاری در یک کشتی ۵۰۰ساله

کشف گنج ۱۳ میلیون دلاری در یک کشتی ۵۰۰ساله

اخبار گردشگری

غواصان در ساحل نامیبیا کشتی شکسته ای پیدا کردند که برخلاف سایر کشتی ها که فقط استخوان در آنها پیدا میشد ، این کشتی پر است از سکه های طلا به ارزش ۱۳ میلیون دلار.

کشف این کشتی در سال ۲۰۰۸ توسط یکی از غواصان یک کمپانی استخراج معادن الماس صورت گرفت اما به دلیل عمق زیاد اقیانوس باستان شناسان اطلاعاتی راجع به بار کشتی نداشتند.

این کشتی که نزدیک به ۵۰۰ سال قدمت دارد ، شاید به اندازه ی سنش راز پنهان داشته باشد. باستان شناسان معتقدند که این کشتی مهم ترین کشتی نوع خود است.

نیویورک پست ، در گزارشی اعلام کرده است که بررسی ها پیرامون این کشتی از زمانی آغاز شد که یک جغرافی دان اشیاء عجیبی را در ساحل مشاهده کرد . این اشیاء تاریخی از جنس برنز ، چوب و مس بودند .در نخستین اکتشافات در مورد این کشتی یک گوی نصفه از جنس مس و یک پیپ که گویا یک اثر هنری ِ قرن شانزدهمی است ، بدست آمد .

باستان شناسان معتقند که این کشتی یک کشتی پرتغالی است که حدود ۵۰۰ سال پیش در مسیر سفر به هند گم شده است . این کشتی با خود طلا ، حلبی و عاج فیل و همچنین ۴۴ هزار پود شمش مسی حمل می کرده است و  طی پنج قرن اخیر اسیر دست آب‌های اقیانوس اطلس بوده‌اند.

کشف گنج 13 میلیون دلاری در یک کشتی 500ساله

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

کشف گنج ۱۳ میلیون دلاری در یک کشتی ۵۰۰ساله
4.15 12

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...