این آلبوم زیبایی های گریلند را از لنز دوربین یک محقق در رشته زمین شناسی به تصویر می کشد.

لائورنسدایک laurencedy ke ) نام عکاس و محققی است که  برای کاوش کوههای یخ در گرینلند به این سرزمین سفر کرده است. او این فرصت را برای خود یک خوش شانسی می داند، زیرا به واسطه پروژه اش توانسته به مکان های بکر و دست نخورده قدم بگذارد و تصاویری ناب از این مکان ها را به ثبت برساند.

او علاوه بر عکاسی، به تولید مستند های بسیاری هم در رشته تخصصی خود پرداخته است و طبق گفته های خودش قصد دارد فعالیتش را در این زمینه گسترش دهد. تحصیلات لائورانسدایک، فوق داکترا است و یک متخصص تمام عیار در رشته خودش است. این که او تخصص خود را با ذوق و خلاقیت هنری ترکیب کرده، بسیار جالب توجه است.

در ادامه با کارناوال همراه باشید تا آلبوم این محقق و زمین شناس خوش ذوق را با هم ببینیم.

زیبایی های گرینلند

با گرم شدن کره زمین و تغییرات زیست محیطی در قطب ها و سرعت بالای آب شدن یخچال های عظیم یخی، تاثیرات عمده ای بر مردم ساکن کشورهای نزدیک قطب شمال را مشاهده می کنیم.

امروز به همراه فلوریان لدوکس ( Florian Ledoux ) عکاس ماجراجو، به گرینلند که منطقه ای خودمختار از کشور دانمارک بوده و در آب های اقیانوس منجمد شمالی واقع شده است، سفر کرده ایم تا با سبک زندگی مردمانی آشنا شویم که تغییرات محیطی و زمان تاثیری در زندگی سنتی اکثر آن ها نگذاشته است.

گرینلد ۶۰٫۰۰۰ نفره از ۱۸ شهر و ۶۰ روستا تشکیل شده که بیشتر مردم در شهرها زندگی می کنند.مردمی که بیش از ۸۰% آن ها را اسکیموها تشکیل داده است. این ۶۰ شهر در نقاط خاصی واقع شده و دیگر بخش های گرینلند یخ زده و خالی از سکنه می باشد. همچنین جزیره گرینلند با ۲٫۱۳۰٫۸۰۰ کیلومتر مربع بزرگترین جزیره دنیا نیز محسوب می شود . ( بزرگترین جزایر جهان

فلوریان از دیدن سنت ها و عادات قدیمی این مردمان لذت می برد اما معتقد است شرایط سخت زندگی و پیشرفت تکنولوژی باعث می شود تا این مردم عادات و سنت های خود را به باد فراموشی بسپارند!

اما افزایش توریست های گرینلند می تواند در حفظ این سنت ها توسط مردم محلی تاثیرگذار باشد.

با کارناوال و فلوریان لدوکس همراه شوید تا نگاهی به گرینلند بیندازیم و با محیط سخت زندگی این مردمان آشنا شویم.

زیبایی جزیره گرینلند
This is search results
در حال بارگذاری ...