شارد | سازه ای برای شکافتن ابرهای لندن

شارد | سازه ای برای شکافتن ابرهای لندن

معماری و دکوراسیونجاذبه های توریستی اروپا

آسمان خراش….

با شنیدن این کلمه چه چیزی در ذهنتان تداعی میشود….

هر تصوری از یک آسمان خراش دارید را کنار بگذارید.تنها به شارد فکر کنید.سازه ای که ساخته شده تا ابرهای همیشه در هم تنیده ی لندن را بشکافد و راه خورشید را به سوی لندن باز کنید.سازه ای که لوکس , مجلل ,بی نقص و عظیم است.آسمان خراشی که ساخته شد تا چهره لندن را تغییر دهد.

با کارناوال همراه باشید ….

 

شارد|سازه ای برای شکافتن ابرهای لندن

هتل شارد لندن-karnaval.ir21

با سازه شارد لندن | آسمانخراشی بر فراز ابرها آشنا شوید

سازه ی شارد لندن یک لوکس بی نظیر میان ابرهای همیشه در هم تنیده ی لندن است.این برج با ۹۵ طبقه چنان قد علم کرده که شده چهل و ششمین ساختمان بلند دنیا و همچنین از بلندترین های اتحادیه ی اروپا.از این ۹۵ طبقه تنها ۷۲ طبقه ی آن قابل استفاده است.برج شارد لندن ارتفاعی معادل ۳۱۰ متر دارد  که طرح آن را یک طراح ایتالیایی به نام “رنزو پیانو” مطرح کرد.ساخت این آسمان خراش در ۲۰۰۹ شروع شد و بعد از چیزی حدود ۳ سال در ماه مه ۲۰۱۲ افتتاح شد.این افتتاحیه قبل از المپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن صورت گرفت تا بتوانند در هتل شارد از میهمانان المپیکی میزبانی کنند.

 ساخت پروژه برج شارد ۴۵۰ میلیون پوند هزینه داشته است. در داخل این آسمانخراش رستورانها، ادارات و آپارتمانهای لوکسی ساخته شده و بین طبقات ۶۸ تا ۷۲ رصدکده‌ای با چشم انداز ۳۶۰ درجه از لندن قرار گرفته است که نمایی بی نظیر از لندن را ارائه می کند.در ادامه قدم به قدم به قسمت های مختلف این مدرن زیبا سر خواهیم زد.

هتل شارد لندن-karnaval.ir16
هتل شارد لندن-karnaval.ir14

برنامه ریزی و ایده ساخت شارد آسمانی

قبل از اینکه ببینیم و بدانیم که این سازه چیست و چه شاهکاری است بهتره است داستان جالبی که در پس زمینه ی آن وجود دارد را با هم مرور کنیم و بدانیم چه شد که ایده ی ساخت همچین سازه ای با این معماری و شکوه به ذهن طراحان و مجریان آن افتاد.داستان از این قرار است:

در سال ۱۹۹۸ یک کارآفرین لندنی به نام ایروین سلار و شرکایش تصمیم گرفتند تا چهره ی لندن را متفاوت کنند و برنامه ای را که از سال ۱۹۷۰ شاید مسکوت مانده بود را به انجام برسانند.برای تحقق این ایده ی خود در بهار سال ۲۰۰۰ قصد سفر به ایتالیا را کردند تا با یک طراح و معمار معروف ایتالیایی به نام رنزو پیانو ملاقاتی داشته باشند.در این ملاقات که یک ناهار کاری بود رنزو پیانو در مورد کارهایی که کرده بود به طرز سخاوتمندانه ای صحبت کرد.

برنامه ریزی ها و جلسات ادامه پیدا کرد تا در سال ۲۰۰۳ دولت انگلیس با این طرح موافقت کرد و قرار شد تا برجی را در دل لندن بسازند که آسمان لندن را بشکافد.
تقریبا به طور رسمی ساخت شارد از سال ۲۰۰۷ آغاز شد تا قبل از المپیک ۲۰۱۲ لندن, به پایان رسید.

چیزی دیگری که در مورد ایده ی ساخت این سازه جالب است بدانید این است که بعد از حملهء تروریستی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ که منجر به فروپاشی ساختمان تجارت جهانی نیویورک شد افرادی مثل سلار بیشتر مصمم شده اند تا سازه های بلند و به به اصطلاح آسمان خراش بسازند.در میان این همه معمار و طراح سلار موفق شد بنایش را بعد از سازمان تجارت جهانی نیویورک از بلند ترین های دنیا کند.

هتل شارد لندن-karnaval.ir8

ساخت شارد و مشکلاتش

ساخت چنین سازه ی سر به فلک کشیده ای مسلما نیاز به بودجه ای به همان نسبت بلند هم دارد.اما بعد از اینکه ساخت شارد شروع شد در اواخر سال ۲۰۰۷ و با توجه به اینکه دنیا و من جمله لندن از نظر  اقتصادی در رکود بودند این گمانه زنی ها میشد که ساخت شارد به دلیل کمبود منابع مالی متوقف خواهد شد.اما کمک از شرق رسید.در اوج این گمانه زنی ها,سلار در ژانویه ۲۰۰۸ اعلام کرد که ساخت شارد با هیچ مشکل مالی روبرو نیست.چرا که یک کنسرسیوم سرمایه گذاری قطری چیزی بالغ بر ۸۰% هزینه را تقبل کرده است.با این خبر مشخص شد که چیزی بالغ بر ۱۵۰ میلیون یورو را این کنسرسیوم  برای ساخت شارد پرداخته کرده است و این دیگر نیاز به فکر نداشت که این کنسرسیوم  قطری به شریک تجاری این پروژه تبدیل شده است.این اخبار به طور رسمی در سال ۲۰۰۹ توسط دولت لندن و همچنین این کنسرسیوم  اعلام شد و باعث شد که امروز قطر هم در سود و ضرر و البته مدیریت این هتل نقش اساسی داشته باشد.

هتل-شارد-لندن-karnaval.ir5_

و اما معماری شارد 

از این دست آسمان خراش ها در دنیا کم نیستند.حتی در لندن هم هر طرف را نگاه کنی یک ساختمان بلند می بینی که نظرت را جلب کند. اما هیچ کدام به اندازه ی شارد قابل توجه نیستند . چرا که معماری این سازه با آنچه تا به حال در لندن یا در دنیا دیده شده است , متفاوت است.

چیزی که شارد را با کلاریج و سایر رقیبانش در دنیا متفاوت می کند به طور حتما معماری بی نظیر آن است.چیزی که طراح این سازه در ذهن داشته و توانست آن را با هر مشکلاتی که بر سر راهش بود,عملی کند این است که یک مجسمه ی مخروطی از دل لندن یعنی رودخانه تایمز تا آسمان لندن قد علم کند.ایده ای که امروز با چشم به راحتی قابل دیدن است.همچنین در ظاهر آن از ریل راه آهنی که در نزدیکی سازه وجود دارد الهام گرفته شده است.همچنین در ساخت ظاهر این سازه از شیشه استفاده شده است تا بتواند نور خورشید را منعکس کند تا به این طریق به زیبایی آن افزوده شود و همین استفاده از شیشه در ظاهر سبب شده تا شکل آن با تغییر آب و هوا تغییر کند.این ساختمان دارای ۱۱،۰۰۰ شیشه ، با مساحت ۵۶،۰۰۰ متر مربع (۶۰۰،۰۰۰ فوت مربع) است.

هتل شارد لندن-karnaval.ir22
هتل-شارد-لندن-karnaval.ir1_
هتل شارد لندن-karnaval.ir3

و حالا ساخت این سازهء بینظیر

حالا وقت آن رسیده که تمام مشکلات را فراموش کنند و ایده ی ذهنشان را در معرض دید عموم قرار دهند.پس در فوریه ۲۰۰۹ چندین ساختمان در محل شارد امروزی تخریب شد و اولین جرثقیل اولین خشت را بنا نهاد.بعداز چنیدن سال کار بی وقفه و به شدت سخت , وقفه های که در کار پیش آمد و تمام مشکلاتی که بود بالاخره شارد در تاریخ ۵ ژوئیه ۲۰۱۲ توسط نخست وزیر قطر، حمد بن جاسم بن جابر آل ثانی افتتاح شد، در این مراسم افراد دیگری از جمله  شاهزاده اندرو، دوک یورک و سلار و شرکایش حضور داشتند.در این مراسم از سازه ای رونمایی شد که برای همیشه چهره لندن را  متفاوت کرد و در  دل آسمان لندن شکافی به وجود آورد تا شاید خورشید بیشتر به لندن و مردمانش بتابد!

هتل شارد لندن-karnaval.ir15

قسمت های مختلف شارد

به طور حتم از چنین ساختمان خاصی با آن همه هزینه و سختی که در طول ساخت آن ایجاد شد باید کاربری داشته باشد تا در کمترین زمان هزینه هایش را برگرداند و خیلی خیلی زود هم به سود برسد . بنا به همین هدف در این سازه ی غول پیکر انواع و اقسام کاربری ها وجود دارد از جمله هتل و رستوران گرفته تا دفتر کار و پارک و بام لندن.این قسمتها هر کدام در کدام طبقه هستند و برای بازدیدشان چه باید بکنیم خواهیم گفت.

این سازه دارای قسمت های مختلفی است از جمله:

۲۵ طبقه اداری

یک رصد خانهء ۳۶۰ درجه ای یا به قولی بام لندن که یک نمای ۳۶۰ درجه از لندن به شما ارائه میکند.

یک هتل بسیار بسیار مجلل با تمام امکانات از جمله استخر,سالن ورزشی و…

طبقات ۳۱-۳۲ و ۳۳ میزبان سه رستوران به نام های Hutong ,Oblixو Aqua.

در جولای ۲۰۱۳، یک شبکه قطری به نام الجزیره اعلام کرد که استودیو تلویزیونی جدید و یک  اتاق خبر برای الجزیره انگلیسی در شارد  باز کنید.این دفتر در طبقه ۱۳ اسکان گرفت و اولین پخش زنده خود را از شارد در ۱۰ نوامبر ۲۰۱۴ به روی آنتن برد.
طبقات ۵۲ و ۳۴ در سال ۲۰۱۴ بازگشایی شدند.

در ژانویه ۲۰۱۵ افراد بیشتری در شارد اسکان گرفتند از جمله شرکت نفت IO  و گروه گالوپ چندین شرکت آمریکائی.

در ماه اوت سال ۲۰۱۵، شرکت حقوقی بین المللی گرینبرگ Traurig اعلام کرد که دفاتر خود را در طبقه هشتم شارد تا پایان سال بازگشایی خواهد کرد.

و حالا با تور مجازی کارناوال از شارد,همراه باشید.

هتل شارد لندن-karnaval.ir10
هتل شارد لندن-karnaval.ir11
هتل شارد لندن-karnaval.ir12

هتل شانگری لا ۵*در سازه شارد

در طبقه ی ۳۴-۵۲ شارد هتلی وجود دارد به نام شانگری لا.این هتل یک هتل فوق مجلل ۵ ستاره است که مضمونی شرقی و آسیایی دارد و با ۱۸۵ اتاق لوکس و بی عیب و نقص خود میزبان میهمانان خاص خود است.

اتاق های این هتل تقریبا ۵۰ متری هستند و شاید نتوان عیب و نقصی در آنها پیدا کرد.زمانی که وارد این قسمت از شارد می شود انگار دنیای دیگری به روی شما باز شده.از ورودی هتل گرفته که پر است از فروشگاه های شیک و منحصر به فرد به خصوص چندین شیرینی فروشی و  خانه های شکلات تا زمانی که با تشریفات خاص وارد سوئیتان میشود همه چیز خاص است,کامل است و مجلل …

در این هتل ۴ انتخاب برای اتاق هایتان دارید:برتر ، لوکس ، سوپر لوکس و Grand .اتاق های برتر از نظر هزینه مقرون به صرفه ترین هستند.

هراتاق در هتل به سبک خاص خود و کاملا متفاوت با سایر اتاق ها دیزاین شده است و از بهترین ها در طراحی و دیزاین اتاق ها استفاده شده است.به کار بردن سنگ مرمر , ابریشم خالص , بهترین نوع چوب , لوسترهای چشم نواز و در کنار همه ی این ها ظرافت و اوج طراحی , همه و همه منتظرند تا اقامتی به یاد ماندنی را برای شما رقم بزنند.

همچنین در هتل امکانات تفریحی و ورزشی نیز مهیاست ! انواع استخر های خصوصی,سونا,انواع ماساژ و ….همه ی اینها در حالی است که افق لندن در مقابل دیده گان شماست…

زمانی که در اتاق برتر اقامت دارید نمایی ۱۸۰ درجه از لندن همواره در کنار شماست!

در این هتل همه چیز برای آرامش و استراحت مهیاست . از رستورانهای با کیفیت و مجلل گرفته تا یک فضای دلنشین رو به چشم انداز لندن….

برای اقامت در این هتل باید چیزی بین ۴۵۰ یورو تا ۳٫۲۰۰یورو برای هر شب در نظر بگیرید.

تصاویری از اتاق های مجلل شارد

هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل6
هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل12
هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل2
هتل شارد لندن-karnaval.ir طبقه آخر4
هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل14
هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل18
هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل17
هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل8
هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل10
هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل11
تصاویری از امکانات و تفریحات این هتل
هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل9
هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل5
هتل شارد لندن-karnaval.ir -هتل15

رستوران های شارد

 همانطور که در معرفی این سازه گفتیم , سه رستوران در شارد وجود دارد به نام های OblixHutong-Aqua

این رستوران ها در طبقات ۳۰ تا ۳۳ شارد قرار دارند.در این رستوران ها طیف وسیعی از انواع غذاهای بین المللی در بالاترین کیفیت ممکن و البته قیمت های متفاوت 😉 برای میهمانان سرو میشود . با هم برویم و یکی از این رستوران ها را انتخاب کنیم:

رستوران Aqua

نوع آشپزی:بریتانیایی.
هزینهء حداقل وعده در حدود ۳۰ یورو خواهد بوذ.
از قبل میز خود را رزرو کنید.

هتل شارد لندن-karnaval.ir -رستوران6
هتل شارد لندن-karnaval.ir -رستوران1
هتل شارد لندن-karnaval.ir -رستوران3
هتل شارد لندن-karnaval.ir -رستوران5

رستوران Hutong

 نوع آشپزی:چینی

هزینهء حداقل وعده در حدود ۵۵یورو خواهد بود.

از قبل میز خود را رزرو کنید.

هتل شارد لندن-karnaval.ir -رستوران11
هتل شارد لندن-karnaval.ir -رستوران10
هتل شارد لندن-karnaval.ir -رستوران16
هتل شارد لندن-karnaval.ir -رستوران13

رستورانOblix

 نوع آشپزی:آمریکائی

هزینهء حداقل وعده در حدود ۱۰۰ یورو خواهد بود.

از قبل میز خود را رزرو کنید.

هتل شارد لندن-karnaval.ir -رستوران111
هتل شارد لندن-karnaval.ir -رستوران112
هتل شارد لندن-karnaval.ir -رستوران115

و حالا کافه های شارد

شما می توانید مهمترین قرار زندگی تان را در یکی از کافه های شارد بگذارید.کافه هایی که هر کدام سبکی خاص و منحصر به فرد دارند.

این کافه ها عبارت اند از:

GŎNG

سبک رستوران:چینی

طبقه ۵۲

ساعت کار دوشنبه تا شنبه ، ۱ ظهر تا ۱۲ شب

یکشنبه  12 ظهر تا ۱۲ شب

هتل شارد لندن-karnaval.ir -کافه1
هتل شارد لندن-karnaval.ir -کافه0

کافه LÁNG

سبک:چینی

طبقه :همکف
ساعت کاری:
از دوشنبه تا جمعه ۰۷:۰۰-۹:۰۰
روز شنبه ۹صبح تا ۹شب
یکشنبه و تعطیلات عمومی ۹ صبح تا ۷ شب

هتل شارد لندن-karnaval.ir -کافه14
هتل شارد لندن-karnaval.ir -کافه11
هتل شارد لندن-karnaval.ir -کافه12

کافه TĪNG 

سبک اروپایی

چشم اندازی بینظیربه رودخانه تیمز و پل لندن

طبقه ۳۵

ساعت سرو صبحانه:۶:۳۰ صبح تا ۱۰:۳۰ صبح

ساعت سرو ناهار:۱۲ ظهر تا ۲:۳۰ ظهر

ساعت سرو شام:۶:۳۰ عصر تا ۱۱ شب

 

هتل شارد لندن-karnaval.ir -کافه33
هتل شارد لندن-karnaval.ir -کافه32
هتل شارد لندن-karnaval.ir -کافه31

یوگا در شارد

در این سازه انواع و اقسام امکانات ورزشی وجود دارد.اما ورزشی که به طور ویژه در شارد جایگاه خاصی دارد ورزش یوگا است.شاید حتی دیدن لندن از شارد به خودی خود به تمدد اعصاب کمک کند چه برسد به یوگا!

یوگا از دست ورزش هایی است که باید در یک محیط سرشار از آرامش صورت گیرد.اگر در لندن باشید چه جایی آرم تر و شیک تر شارد برای  یوگا؟؟!!

در شارد کلاس های هفتگی برگزار می شود تا علاقه مندان به ورزش یوگا بتوانند در سطح کیفی متفاوتی این ورزش را تجربه کنند.این کلاس ها عمدتا صبح ها برگزار می شودند اما برای اینکه شبها بعد از یک روز سخت کاری بخواهید با یوگا سرحال شوید کلاس هایی هم در شب برگزار می شود.این کلاس ها در طبقه ۷۲ تشکیل می شود یعنی بالاترین نقطه ی قابل استفاده شارد.  زمانی که در حال یوگا هستید در ارتفاع ۸۰۰ فوتی از سطح کلان شهر لندن در حالی که یک نمای پانوراما پیش رویتان است می توانید فقط آرامش را حس کنید.بعد از اینکه یوگا تمام شد می توانید در در این طبقه قدمی بزنید و بیشتر از آرامش چشم انداز پیش رویتان لذت ببرید.

هتل شارد لندن-یوگا-karnaval.ir2
هتل شارد لندن-یوگا-karnaval.ir3
هتل شارد لندن-یوگا-karnaval.ir0

پارک  شارد

طبقه ی آخر شارد به یک مینی پارک تبدیل شده است.کف آن با چمن مصنوعی پوشیده شده است.در واقع میتوان گفت این پارک بلندترین پارک لندن است.در این پارک و محوطه اش میتوانید استراحت کنید,حمام آفتاب بگیرید و از منظره ی زیر پایتان لذت ببرید.این پارک در آخرین طبقه ی قابل سکونت شارد یعنی ۷۲ قرار دارد و میتواند یک تجربه ی بی نظیر از یک پارک بی نظیر باشد.

هتل شارد لندن-karnaval.ir5
هتل شارد لندن-karnaval.ir طبقه آخر7

و اما رصد خانه شارد

همانطور که در معرفی شارد هم گفتیم در طبقات ۶۸ تا ۷۲ یعنی آخرین طبقه قابل استفاده ی شارد رصد خانه ای وجود دارد با دید ۳۶۰ از لندن.یا حضور در این رصد خانه می بینید لندن واقعا چه لباسی بر تن دارد ! حتی با دستگاه هایی که وجود دارد می توان دوخت آن را نیز دید . می توان ساعت ها از این شیشه های سفت و محکم به دنیای پیشرو نگریست ! تکاپوی زندگی مردم را دید…

می شود لذت برد…

هتل شارد لندن-karnaval.ir7
هتل شارد لندن-karnaval.ir طبقه آخر8
هتل شارد لندن-karnaval.ir طبقه آخر5
هتل شارد لندن-karnaval.ir0
بازدید ملکه انگلستان ار این رصدخانه
هتل شارد لندن-karnaval.ir طبقه آخر2
بازدید از رصد خانه ی شارد
در حال بارگذاری ویدئو ...

هر چه قبل از بازدید از شارد باید بدانید

اگر با دانستن این اطلاعات در مورد شارد تصمیم گرفتید که از آن بازدید کنید نکاتی وجود دارد که باید آن را بدانید.این نکات از این قرارند:

برای رفتن به بام لندن یعنی ارتفاعی معادل ۲۴۵ متری ,باید به طبقات ۶۷ تا ۷۲ شارد بروید تا روی دیگر از لندن را بشناسید.

قیمت بلیط بازدید از شارد

کودکان ۱۹ یورور-بزرگسالان ۲۵ یورو.البته اینها قیمتهای رزرو هستند اگر بلیطتان را رزور نکیند کمی گران تر خواهد بود.

۲۴ یورو کودکان و ۳۰ یورو بزرگسالان

کودکان بین ۴-۱۵ سال باید بلیط تهیه کنند البته بلیطشان کمی تخفیف دارد.کودکان زیر ۳ سال  به صورت رایگان می توانند از شارد دیدن کنند.

قیمت بلیط برای افرادی ناتوانی دارند با رزرو ۱۹ یورو و بدون رزرو ۲۵ یورو است.این افراد می توانند با استفاده از آسانسورهای موجود به تمام قسمتهای شارد بروند.

برای خرید سوغاتی میتوانید فوشگاه های شارد خرید کنید.اگر قیمت این فروشگاه ها برایتان کمی گران بود آنلاین بخرید,چرا که خرید اینترنتی تخفیفات ویژه ای دارد.

ساعت بازدید از بام لندن:

ماه مه-سپتامبر:۹ صبح تا ۱۰ شب- هرروز

ماه اکتبر -آوریل:۱۰ صبح تا ۷ شب از روز های یکشنبه تا چهارشنبه-بازدید دز روزهای شنبه و پنجشنبه بین ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب انجام می شود.

بهترین زمان برای بازدید از شارد درست قبل از غروب آفتاب است.خودتان فکرش را بکنید که در بالاترین نقطه ی  لندن غروب آفتاب را نظاره کنید…

در ضمن این را هم بدانید که بلیطی که برای بازدید خریداری می کنید قابل استرداد نیست و حتی نمی توانید بازدیدتان را به روز دیگری موکول کنید.فقط در صورتی این اتفاق می افتد که در روز بازدید دید به صفر برسد . آن وقت بازدیدتان برای روز دیگری مشخص میشود.

هتل شارد لندن-karnaval.ir1
هتل شارد لندن-karnaval.ir4

رسیدن به شارد

اگر قصد دیدن این سازه را دارید اول چمدانتان را به مقصد لندن ببندید!

آنجا که برسید خودتان راهتان را پیدا خواهید کرد حتی اگر دفعه ی اولتان باشد که به لندن سفر می کنید!

مطمئن باشید!

اما اگر برای احتیاط آدرس دقیق هم می خواهید پس یادداشت کنید:

آدرس : لندن، خیابان پل ۳۲ ، منطقه SE1 9SG

Address : 32  London Bridge St , London SE1 9SG, United Kingdom

 

قبل از سفر بد نیست سایت شارد را نیز نگاهی بندازید.

karnaval.ir0

کلام پایانی…

مهم نیست کجائید…

در شارد یا در منزلگاهتان…

مهم این است که شاد باشید 

همین…

شارد | سازه ای برای شکافتن ابرهای لندن
4.58 25

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...