دوم اسفند (۲۱ فوریه) روز راهنمایان گردشگری

دوم اسفند (۲۱ فوریه) روز راهنمایان گردشگری

اخبار گردشگری

۳۱ سال هست که هر سال از سال ۱۹۹۰، ۲۱ فوریه  روز راهنمایان گردشگری جشن گرفته می شود. 

البته در این راه خیلی ها به سازمان بین المللی راهنمایان گردشگری کمک کردند مثل سازمان جهانی توریسم ، و هنوز هم تا امروز از تلاش های خودشان در این زمینه دست بر نداشتند .

از نگاه سازمان بین المللی راهنمایان گردشگری توریسم ، صاف و سبز تعریف می شود و تنها هدف آن ها حفاظت از محیط اطراف زندگی، فرهنگ و تاریخی است که تا امروز با آن بر خورد داشتیم. هدف این سازمان در اصل حفاظت از طبیعت ، سنت و نشان دادن همه ی این موارد به دیگران و جهانیان است .

به عقیده ی آن ها صنایع دستی هر ملت جزیی از فرهنگ همان ملت است و سازمان خواهد کوشید تا آن را به دیگر ملت ها معرفی کند .

هدف نهایی سازمان بین المللی راهنمایان گردشگری بالابردن میزان سفر های بین کشوری و همین طور داخلی است . آن ها امسال توانستند ۴% در این موضوع رشد داشته باشند (البته فقط در قسمت سفر).

شعار جالی هم سازمان دارد که می گویند ما راهنمایان گردشگری می کوشیم تا محل زندگی و کشور خود را به مردمان و مسافران دیگر معرفی کنیم.

روز جهانی گردشگری www.karnaval.ir2

این مراسم توسط مدیر قبلی این سازمان تیتینا لوزیدس در سال ۱۹۹۱ پایه گذاری شد و در این سازمان بسیاری از رسانه ها ، شرکت های توریستی و بقیه سازمان های مرتبط این روز را گرامی می دارند .

همچنین آن ها با ارائه کردن تور ها و موضوعات در این باره در تحقق یافتن این روز جهانی و بزرگداشت آن کمک شایانی به جامعه جهان گردی کرده اند.

در این روز در اکثر کشور های دنیا روزنامه ها و مجلات گردشگری به صورت رایگان و پرینت شده به مدت یک هفته و همچنین چند روز قبل از این روز پخش می شوند.

جایگاه ایران در روز جهانی راهنمایان گردشگری 

سال ۲۰۱۵  شانزدهمین کنگره جهانی راهنمایان گردشگری در کشور چک و پایتخت آن پراگ برگزار شد که برای تمامی فعالان توریسم ایران خاطره انگیز، و از اهمیت زیادی بر خوردار بود.

در این کنگره از تمامی تقاط جهان راهنمایان گردشگری دور هم جمع شده بودند و با انرژی مثبت از کار های سختی که انجام می دهند تقدیر می کردند .

این موضوع از این جهت برای ایران دارای اهمیت بود که این کشور از لحاظ گردشگری نیازمند این است که دیدی مثبت تر از داخل و خارج خود به جهانیان نشان دهد چه از لحاظ فرهنگی و چه از لحاظ تاریخی.

این گونه تصور شد که این کنگره آینده روشنی را برای صنعت گردشگری ایران به وجود بیاورد و ارمغان رشد بیشتری برای صنعت گردشگری ایران به همراه داشته باشد .

در سال ۲۰۱۷ هفدهمین کنگره قرار است در کشور ایران برگزار می شود.

۴ماه بعد از ژوئن ۲۰۱۵ اقدامات برای برگذاری این کنگره در ایران آغاز شد .

 

روز جهانی گردشگری www.karnaval.ir1

اولین سمینار در موزه قصر، سالن راهنمایان گردشگری ایران در ۲۷ اکتبر ۲۰۱۵ برگزار شد.

که دستاورد های زیر را به همراه داشت:

آموزش، از لحاظ فرهنگی ، تبلیغات، روابط بین الملل، مارکتینگ، اسپانسر، همکاری، اقتصاد، نوشتن کتاب، ترجمه، سایت، شبکه های اجتماعی، که به زبان فارسی و انگلیسی باشند موضوعاتی بودند که در این کنگره درباره آن ها بحث شد.

دبیر کل سازمان گردشگری ایران محسن حاجی سعید در آغار این اتفاق گفتند:

این مراسم باید کاملا در ذهن ها باقی بماند و از همه دنیا برای دیدن صنعت گردشگری قوی ایران حضور به هم برسانند. و در ادامه توضیح دادند که :

ایران در رابطه با موضوع گردشگری و ایفای این صنعت اقدامات ضروری و جدی، را باید انجام دهد .

 

روز جهانی گردشگری www.karnaval.ir0

روبی روی نماینده ارشد سازمان جهانی راهنمایان گردشگری گفته :

مراسمی که در سال ۲۰۱۷ قرار است در ایران برگزار شود به صتعت گردشگری ایران در رشد و بهبودش کمک شایانی خواهد کرد و باعث می شود جهانیان با زیبایی های کشور ایران چه فرهنگی و چه تاریخی بیشتر آشنا شوند و برای سفر به ایران اقدام کنند .

در کشور عزیزمان ایران ایده اولیه تشکیل جامعه راهنمایان از سال ۱۳۸۰ توسط ۱۰ نفر شکل گرفت.

پس از انجام اقدامات اولیه در تیر ماه ۱۳۸۲ اولین جلسه مجمع عمومی برای انتخاب هیئت مدیره در تهران تشکیل گردید.

تاکنون ۶ دوره انتخابات هیئت مدیره انجام شده است .

منبع : wftga.org

 

با تشکر از شما

امیدواریم اخبار کارناوال را دنبال کنید ….

دوم اسفند (۲۱ فوریه) روز راهنمایان گردشگری
4.82 15

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...