ده برتر | سمی ترین جانوران شناخته شده جهان

ده برتر | سمی ترین جانوران شناخته شده جهان

حیات وحشبرترین ها
۱۰ جانور خطرناک و گاهی خوش خط و خال در روی کره زمین

نوع بشر بواسطه قدرت ذهنی بالایی که داره از هر نوع موجود زنده شناخته شده برتر هست. اما از نظر قدرت، اندازه، سرعت بسیاری از جانوران از انسان سرترند. در واقع مقدار ناچیزی از سم برخی جانوران قدرت کافی رو برای از بین بردن هر یک از ما داره. اونچه که ما می خواییم به شما در اینجا معرفی کنیم ۱۰ جانوری اند که به عنوان سمی ترین جانوران در جهان شناخته شده اند.

۱) ماهی پفکی

ماهی پفکی دومین مهره دار سمی در جهان هست و در تمامی دریاهای سراسر جهان یافت می شود. ماهی های پفکی سم کافی برای کشتن انسان ها را هم دارند. کبد و کلیه آن ها حاوی توکسین عصبی خطرناک بنام تترودوکسین است.

سم ماهی پفکی ۱۲۰۰ بار خطرناک تر از سیانور هست. اعتقاد بر این هست که یک ماهی پفکی سم کافی برای کشتن تا ۳۰ انسان بالغ را دارد. به طور تعجب آوری در ژاپن ماهی پفکی پرورش داده یا صید می شود و از گوشت آن در تهیه یک نوع غذا بنام fugu استفاه می شود.

 

در ادامه ویدیو  وتصاویر زیبایی از این ماهی خطرناک ببینید (پیشنهاد ویژه)

در حال بارگذاری ویدئو ...

۲) وزغ دارت سمی

وزغ های دارت سمی بسیار رنگارنگ بوده و زهرآگین ترین مهره دار در دنیا محسوب می شوند. آن ها در جنگل های بارانی آمریکای مرکزی و غربی ساکن هستند. ۱۰۰ نوع مختلف از این نوع وزغ ها در دنیا وجود دارد که همه این ها از نظر رنگ و طرح و نگار با هم متفاوتند. وزغ های دارت سمی طلائی در این میان خطرناک ترین هستند. بطوری که سم موجود در بدن یکی از آن ها می تواند تا ۱۰ نفر را از پا دربیاورد. وزغ های دارت سمی سم خطرناکی بنام باتراکوتوکسین را با خوردن قابل توجه حشرات بندپا بدست می آورند.

 

در ادامه ویدیو وتصاویر دیدنی از این وزغ سمی را مشاهده کنید

در حال بارگذاری ویدئو ...

۳) عنکبوت سرگردان برزیلی

کتاب گینس عنکبوت سرگردان برزیلی را به عنوان سمی ترین عنکبوت در جهان لیست کرده است. نیش آن می تواند مرگ را برای انسان به همراه داشته باشد. خوشبختانه پادزهر برای آن وجود دارد. این حشرات در مکان های شلوغ برزیل و جنگل آمازون یافت می شوند. برخلاف سایر انواع گونه ها عنکبوت های سرگردان برزیلی تارها را برای یافتن غذا تعقیب نمی کنند.

عنکبوت های سرگردان برزیلی کف جنگل را برای یافتن غذا جستجو می کنند. آن ها اغلب از حشرات و عنکبوت های دیگر تغذیه می کنند. نیش این عنکبوت ها درد شدیدی را به همراه دارد و باعث از دست رفتن کنترل عضله و التهاب می شود. برای قربانیان استفاده از مراقبت پزشکی الزامیست.

۴) مار تایپان

سم مار تایپان ۲۰۰ برابر قوی تر از یک کبرای معمولیست. این نوع مار در سرتاسر مرکز استرالیا یافت می شود. تایپان ها در طبیعت بسیار خجالتی اند و در تپه های شنی و صخره ها ساکن اند. هیچ گونه موردی در ارتباط با حمله مرگ آور برای انسان توسط این مارها تا بحال گزارش نشده است. به این علت که احتمالا آن ها از رویارویی با انسان اجتناب می کنند.

 

ویدیو گرفتن سم از تایپان و تصاویر این مار خطرناک را در ادامه ببینید

در حال بارگذاری ویدئو ...

۵) عقرب شکارچی مرگ

عقرب های شکارچی مرگ مهلک ترین سم را در میان عقرب ها دارند. آن ها نوع بسیار تهاجمی عقرب ها هستند که در بیابان ها و خارستان های سرتاسر خاورمیانه و آفریقای شمالی یافت می شوند. نئوتوروتوکسین سمی است که در بدن این جانور باعث مرگ انسان ها می شود. نیش یک عقرب شکارچی مرگ بسیار دردناک بوده و می تواند باعث مشکلات قلبی شود. تاخیر در درمان مناسب می تواند باعث مشکلات شدید و حتی مرگ شود.

 

ویدیو و تصاویر این عقرب را در ادامه با هم تماشا کنیم

در حال بارگذاری ویدئو ...

۶) سنگ ماهی

سنگ ماهی های بسیار خطرناک در آب های حاره ای اقیانوس هند و آرام یافت می شوند. آن ها در گل ولای و شن در کف اقیانوس ها مخفی می شوند و یافتن آن ها بسیار مشکل است. سنگ ماهی های کشنده دارای ۱۳ برآمدگی پشتی سمی تیز هستند. آن ها همچنین خیلی سریع نیش می زنند. این نیش درد شدیدی دارد و باعث تورم و ضعف ماهیچه و همچنین فلج موقت می شود. احتمال مرگ بدون مداوای مناسب بسیار بالاست.

 

ویدیو و تصاویر زیبایی از این ماهی را در ادامه ببینید

در حال بارگذاری ویدئو ...

۷) حلزون مخروطی مرمری

حلزون مخروطی مرمری گونه ویژه ای از خانواده جنس مخروطی است که در اصل در اقیانوس هند یافت می شود. یک قطره از سم این جانور قدرت کافی برای کشتن ۲۰ انسان بالغ را دارد. آن ها در اصل سم مهلکشان را برای گرفتن شکار بکار می گیرند. متاسفانه پادزهری برای نیش این جانور وجود ندارد. این حلزون معمولا زمانی نیش می زند که غواصان و شناگران با بی دقتی آن ها را دستکاری می کنند. سم حاصل می تواند باعث از دست رفتن هماهنگی، دشواری در تنفس، نارسائی قلبی و دوبینی شود. موارد جدی حتی باعث کما و مرگ می شود.

 

ویدیو و تصاویر زیبایی از این حلزون را در ادامه ببینید

در حال بارگذاری ویدئو ...

۸) اختاپوس حلقه آبی

اختاپوس حلقه آبی در میان اختاپوس ها کوچک ترین نوع محسوب می شود. آن ها تنها ۲۰ سانتی متر قطر دارند. اختاپوس حلقه آبی بسیار خطرناک است. آن ها قادر به تولید دو نوع سم در بزاق دهانشان هستند. یک نوع برای گرفتن شکار از جمله خرچنگ ها بکار گرفته می شود و دیگری سمی است بنام تتروتوکسین که می تواند برای انسان کشنده باشد.

تنها ۲۵ گرم سم اختاپوس حلقه آبی کافیست تا ۱۰ انسان بالغ را فلج کند. نیش این جانور برخلاف سایرین دردناک نیست. ولی چند دقیقه بعد از نیش زدن، قربانی کرختی، استفراغ، دشواری در تنفس و تهوع را تجربه خواهد کرد. اگر در همان زمان درمان صورت نگیرد باعث مرگ خوهد شد.

 

در ادامه ویدیو و تصاویر زیبایی از این اختاپوس ببینید

در حال بارگذاری ویدئو ...

۹) شاه کبری

شاه کبری بلندترین مار سمی جهان هست. این مارها در  جنگل های مرتفع آسیا زندگی می کنند. شاه کبری ها می توانند تا ۱۸ فوت طول داشته باشند. آن ها در یک نیش مقادیر زیادی سم نوتروتوکسین تزریق می کنند. این سم به قدری قوی هست که می تواند یک فیل آفریقایی را در چند ساعت از پای درآورد. برخلاف سایر مارهای سمی شاه کبری ۵ برابر سم بیشتری را در یک نیش به بدن قربانی تزریق می کنند. این مقدار سم می تواند ۲۰ نفر مرد درشت هیکل را از پا درآورد.

این مار طویل قدرت خیزیدن تا ارتفاع ۶ پایی را دارد. به طور معمول این مارها تلاش می کنند از حضور انسان اجتناب کنند. ولی اگر آزار ببینند بسیار تهاجمی هستند. جای تعجب نیست که شاه کبری می تواند از فاصله زیاد نیش بزند. نیش این مارها بسیار دردناک بوده و سریعا در بدن منتشر می شود. انسان آسیب دیده بایستی سریعا به نزد پزشک انتقال داده شود.

۱۰) ستاره دریایی جعبه ای

ستاره دریایی جعبه ای سمی ترین موجود شناخته شده توسط بشر است. این جانور در ناحیه هند و اقیانوس آرام یافت می شود. هرساله صدها مورد از حمله کشنده این جانور به انسانها  گزارش می شود. ستاره های دریایی مکعبی شکل ۱۶ شاخک در هر سمت از بدنشان دارند. طول این شاخک ها به ۱۰ فوت هم می رسد. شاخک های طویل همچنین بیش از ۵۰۰۰ سلول گزنده دارند. سم ستاره دریایی جعبه ای سیستم عصبی و قلب را تحت تاثیر قرار می دهد. انسان هایی که تحت حمله این حیوان قرار گرفته اند احتمالا قبل از رسیدن به ساحل جان خود را از دست بدهند.

 

در ادامه ویدیو وتصاویری شگغت انگیز از ستاره دریایی ببینید

در حال بارگذاری ویدئو ...

اگر حیوانات کاری را انجام دهند ما میگوییم از روی غریزه بوده است،ولی اگر خودمان همان کار را با همان دلیل انجام دهیم میگوییم از هوشمان استفاده کردیم! ” Will Cuppy “

ده برتر | سمی ترین جانوران شناخته شده جهان
4.48 27

 دیدگاه ها

  • Nora

    ۰

    ۰

    جالب بودواگه میشه حیوانات سمی ونوع شناخت اون هاروهم بگین

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...