جشنواره پنیر در انگلستان

جشنواره پنیر در انگلستان

جشنواره های جهانی
سخن نویسنده

ما تا حالا کدوی قل قله زن شنیده بودیم ، اما پنیر قل قله زن  ندیده بودیم…

با ما همراه باشید تا شما را با یک جشنواره عجیب و غریب و حتی خطرناک آشنا کنیم !

جشنواره پنیر ! بله پنیری که ما هر روز صبح با بی محلی می خوریمش ،ببینین توی انگلستان چه سر و دستی براش میشکنن !!!

جشنواره پنیر karnaval.ir18
تپه ای به نام کوپر (Cooper)

تپه  کوپر (Cooper) در روستای بورک ورث (Brockworth)  در نزدیکی  گلوستر (Gloucester)  انگلستان جایی است که جشنواره پنیرهای شیطون برگزار می شود.

تپه کوپر با جنوب شرقی کلاستر تنها ۴ مایل فاصله دارد.

این جشنواره سالانه در آخرین دوشنبه فصل بهار برگزار می شود. این رویداد ابتدا توسط اهالی بورک ورث و روستاهای اطراف آن برگزار می شد ، اما اکنون مردم کل دنیا در این مسابقه شرکت می کنند.

جشنواره پنیر karnaval.ir29
تاریخچه جشن

جشنواره پنیرهای غلتان یکی از جشنواره های سنتی کهن محسوب می شه ، حتی در گذشته به آن “اتفاق مشهور جهان” گفته می شد ، این مسابقه قدمتی ۲۰۰ ساله دارد ، اما تقریبا بعد از جنگ جهانی دوم به شیوه امروزی آن برگزار می شود.

با نگاه به نقاشی زیر که در سال ۱۹۴۸ میلادی توسط Charles March Gere کشیده شده ، می توانیم متوجه شویم که برگزاری اولین دوره این جشنواره به سالهای دور می رسه.

در این نقاشی به وضوح می بینیم که در یکی از روزهای رنگارنگ بهاری شرکت کنندگان از شرکت در جشنواره پنیر راضی و شاد هستند. این نقاشی اکنون در گالری هنر و موزه شهر Gloucester نگهداری می شود.

جشنواره پنیر karnaval.ir36

هر ساله بانزدیک شدن به تعطیلات آخرین دوشنبه ماه می در فصل بهار ، مردم برای تجربه یک هیجان خود را آماده می کنند.

اگر چه در گذشته اتفاق افتاده که زمان این جشن به ماه ژوئن هم موکول شود و یا در روز سه شنبه برگزار شود ، اما از سال ۱۹۶۷ قرار بر این شد که جشنواره پنیرهای غلتان در آخرین دوشنبه ماه می برگزار شود.

جشنواره پنیر www.karnaval.ir0
روز قبل از مراسم

عصر روز قبل تپه کوپر برای برگزاری مسابقه آماده می شود، نرده ها و میله های اطراف کنار گذاشته شده ، سنگ ها در مسیر حرکت برداشته شده و هم چنین از نبود شی خطرناک در میان علف های تپه اطمینان حاصل می شود.انجام این کارها زحمت زیادی را می طلبد اما باید سطح تپه را برای مسابقه پنیر غلتان آماده کرد.هم چنین شرایط جوی برای برگزاری مسابقه بررسی می شود، هوای خیلی گرم یا خیلی سرد و یا بارانی برای انجام مسابقه مساعد نمی باشد.

روز مراسم

شرکت کنندگان از صبح در محل برگزاری مسابقه حاضر می شوند . نزدیک ظهر حدود ساعت ۱۲ این مسابقه آغاز می گردد . یک تکه پنیر از بالای تپه به سمت پایین غلتانده می شود و این شروع رقابت شرکت کنندگان است، شرکت کنندگان باید طول ۹۰ متری این تپه را بپیمایند . اولین نفری که بتواند بعد از خط پایان پنیر را بگیرد ، برنده مسابقه می شود.

 

جشنواره پنیر www.karnaval.ir26
جشنواره پنیر karnaval.ir7

مسابقه پنیر غلتان فقط منحصر به انگلستان نمی باشد ، تپه کوپر میزبان شرکت کنندگان از سایر کشورها نیز می باشد.سالانه حدود ۵ هزار نفر در این منطقه برای تماشای این مسابقه از سراسر دنیا به این تپه می آیند و جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ نفر در این مسابقه شرکت می کنند.

جشنواره پنیر karnaval.ir11

هر ۲۰ دقیقه یکبار یک قالب پنیر به پایین غلتانده می شود. مسابقه پنج بار برگزار می شود و در انتها  کسانی که با دست و پای سالم و بدون شکستگی و در رفتگی بتوانند پنیر قل قله زن را زودتر بگیرند، برنده می شوند.

برای حفظ امنیت در جاده پایین تپه کوپر اجازه رفت و آمد وسیله نقلیه داده نمی شود.

جشنواره پنیر www.karnaval.ir23
جشنواره پنیر www.karnaval.ir14
جشنواره پنیر www.karnaval.ir10
جشنواره پنیر www.karnaval.ir11
جشنواره پنیر karnaval.ir35
برنده مسابقه

گفتیم برنده کسی است که طول تپه را سالم طی کنه و به خط پایان برسه . نماد جایزه یک قالب پنیر ۲٫۵ کیلوگرمی دایره ای شکل که در یک پوشش چوبی گرد پوشیده شده و در ابتدای مسابقه با ربان تزیین می شود ، به عنوان جایزه مسابقه در نظر گرفته می شود.

البته بعد از جنگ جهانی دوم از پنیر چوبی به جای پنیر واقعی استفاده می شد.

جشنواره پنیر karnaval.ir12
جشنواره پنیر karnaval.ir38
جشنواره پنیر www.karnaval.ir24
جشنواره پنیر www.karnaval.ir6
جشنواره پنیر www.karnaval.ir25
حوادث مسابقه
خدمات …

ابتدا این مسابقه با مدیریت نهاد خاصی انجام می شد ؛ اما بعد از سال ۱۹۹۷ که حدود ۳۳ نفر دچار پارگی رباط و در رفتگی و شکستگی استخوان شدند ، پلیس امنیت انگلستان برگزاری این مسابقه را لغو کرد، اما چندین سال بعد این مسابقه با مدیریت مردم محلی و نهادهای خیریه برگزار می شود و مسولیت صدمه را خود شخص قبول می کند.

به علت شیب زیاد این تپه و شتابی که در اثر دویدن می گیرند ، سرعت بعضی از شرکت کنندگان به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت می رسد و همین سرعت زیاد دلیلی برای صدمه های جدی در طول این مسابقه می باشد. زیرا بسیاری از شرکت کنندگان به یکدیگر و یا به تماشاگران برخورد می کنند و لذت شرکت در مسابقه جایش را با درد عوض می کند.

جشنواره پنیر www.karnaval.ir1
جشنواره پنیر www.karnaval.ir2
جشنواره پنیر www.karnaval.ir9
جشنواره پنیر www.karnaval.ir8

معمولا در پایان مسابقه چندین نفر به دلیل صدمه و یا خراشیدگی نیاز دارند تا به بیمارستان منتقل شوند ، به همین دلیل خدمات کمک های اولیه و اورژانس در پایین تپه منتظر هستند تا به مصدومین رسیدگی کنند.

جشنواره پنیر www.karnaval.ir17

به منظور کاهش آسیب ها و صدمات به جای پنیر از فوم استفاده کردند ، زیرا فوم نسبت به پنیر با سرعت کمتری حرکت می کند.

تصاویری از انواع دوران ها با زاویه های مختلف در طول این جشن را مشاهده می فرمایید.

جشنواره پنیر karnaval.ir10
جشنواره پنیر karnaval.ir0
جشنواره پنیر www.karnaval.ir3
جشنواره پنیر www.karnaval.ir12
جشنواره پنیر www.karnaval.ir15
جشنواره پنیر www.karnaval.ir31
جشنواره پنیر www.karnaval.ir32
دسترسی به این منطقه

قطار:

ابتدا به لندن بیایید و بعد سوار قطار به سمت استرود (Stroud) شوید . در ایستگاه استرود از قطار پیاده شوید و سوار بر تاکسی خود را به تپه کوپر برسانید .

ماشین :

اگر می خواهید با ماشین خودتان به بورک ورث و تپه کوپر بیایید ، از جاده چلتنهام-استرود (Cheltenham – Stroud) به این منطقه سفر کنید. زمانی که خود را به جنوب شهر بورک ورث برسانید ، تپه کوپر تنها ۲ مایل با شما فاصله دارد.

نگران جایی برای پارک ماشین خود نباشید ، محوطه ای در ۳۰۰ متری تپه کوپر را به عنوان پارکینگ در نظر گرفته اند که به ازای هر ماشین مبلغ ۵ یورو دریافت می کنند. هزینه های جمع شده از این پارکینگ منبع اصلی برای برگزاری این جشن محسوب می شود ، چرا که هزینه جایزه و خرید پنیر از این پول تامین می شود.

جشنواره پنیر karnaval.ir15
توصیه های کارناوالی شماره ۱

اگر به قصد شرکت در جشنواره پنیر به این مکان سفر کردید ، از قوی بودن عضلات خود اطمینان کامل حاصل کنید ، باید توجه داشته باشید که مسولیت دررفتگی و هرگونه شکستگی بر عهده خودتان می باشد. از کتونی استفاده کنید و هم چنین لباسهای خیلی تنگ یا خیلی گشاد برای تپه نوردی مناسب نیستند.به دلیل خطرات احتمالی شرکت در این مسابقه برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع می باشد ، هرچند بعضی پسر بچه های شیطون اهل روستای بروک ورث به هر طریقی در این مسابقه شرکت می کنند.

توصیه های کارناوالی شماره ۲
جشنواره پنیر www.karnaval.ir16
جشنواره پنیر www.karnaval.ir4
جشنواره پنیر www.karnaval.ir7

این منطقه با تلاش پلیس محلی از امنیت خوبی برخورداره ؛ محل استقرار پلیس در پایین تپه می باشد.البته وجود پلیس باعث نمی شه که شما احتیاط کردن را فراموش کنید!

مراقب کودکان خود باشید و اگر آنها را گم کردید به سراغ پلیس بروید که در پایین تپه با بلندگوهای خود اسم فرزندتان را چندین بار تکرار می کند ، پیشنهاد می کنیم که سریعا به جای اولیه خود برگردید چون کودکتان ممکن است به دنبال شما به همانجا بیاید.

هم چنین مراقب پولها و اشیای گران قیمت خود باشید و در صورت گم شدن آنها به سراغ پلیس این منطقه بروید ، پلیس از شما اطلاعات تماستان را می گیرد و پس از پایان مراسم در صورت پیداشدن وسایلتان آن را به شما تحویل می دهد.

جشنواره پنیر karnaval.ir5

جشنواره پنیر قل قله زن با تمام دردسرهاش یه فعالیت هیجان انگیز محسوب می شه که هر سال اهالی بروک ورث رو با شور و ذوق کنار هم جمع می کنه !

جشنواره پنیر karnaval.ir26

اگر شما هم دوست داشته باشید که در جشنواره پنیر غلتان که در سال ۲۰۱۶ برگزار می شود شرکت نمایید ؛ از این  وب سایت دیدن کنید.

باید بگم که جشنواره بعدی در آخرین دوشنبه ماه می سال ۲۰۱۶ برگزار می شود و هزینه ورودی این مسابقه فقط ۲۰ دلار هست .

جشنواره پنیر karnaval.ir4
روند برگزاری این مسابقه را در این ویدئو می بینیم.
در حال بارگذاری ویدئو ...

خب امیدوارم هیجان این جشن جالب به شما هم منتقل شده باشه، اگر تصمیم به شرکت در این مسابقه رو دارید ، لطفا مراقب خودتون و دست و پاتون باشید 🙂

جشنواره پنیر در انگلستان
4 14

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...