ترسناک ولی بی آزار

ترسناک ولی بی آزار

حیات وحشاز همه جا
جانوران به ظاهر ترسناک بی خطر

در این دنیا زشتی و زیبایی در هم آمیخته و گاه ظاهر زشت، زیبایی درون را پوشش می ده و باعث ترس ناخودآگاه یا القاء ترس در طرف مقابل می شه. ولی گاهی هم زشتی واقعی در پس ظاهری زیبا خفته است و ما بی خبر از آنیم…

به نظرتون کدوم حالت خطرناک تره؟…

در این دنیا جانورانی هستند که علی رغم ظاهر زشتشون باطن بدی ندارن …

۱) هزار پای بزرگ آفریقا

هزار پاهای بزرگ آفریقا تا ۱۵ اینچ رشد می کنند و قطر شان به ۴ اینچ میرسد ، همچون مارهای کوچک، در دنیای واقعی آنها هم بی آزار بوده و نمی توانند نیش بزنند یا گاز بگیرند. وقتی با شکارچی ها روبرو می شوند بدنشان را به شکل مارپیچی حلقه می کنند. این جانوران ۲۵۰ پا دارند. غذای اصلی آن ها برگ های به زمین افتاده یا مرده است.

در حال بارگذاری ویدئو ...

۲) دومین عنکبوت بزرگ جهان

دومین گونه عنکبوت بزرگ در جهان ، بومی جنگل های جنوب آمریکاست. بدن و پاهای مودار آن را ترسناک نشان میدهد، اما اصلا برای انسان خطرناک نیست. این عنکبوت ها وقتی با خطر مواجه می شوند پاهایشان را به شکمشان می مالند که سوزشی در پوست ایجاد می کند. در واقع این جانور سمیست ولی برای انسان کشنده نیست. عنکبوت پرنده خوار چون دندان ندارد، بزاقش را در بدن شکار تزریق می کند و بافت های آن را هضم می کند. سپس می تواند آن را بخورد.

در حال بارگذاری ویدئو ...

۳) شیرمار

این دسته از مار ها گونه هایی از شاه مارها هستند که در نواحی جنوب شرقی کانادا یافت می شوند. شباهت این مار با مار های سمی این تصور را به وجود می آورند که می توانند خطرناک باشند . این امر شیرماهی را از بسیاری شکارچی ها حفظ می کند. این مارها کاملا بی آزار بوده و تغذیه اشان از حشرات، کرم های خاکی و حلزون هاست.

در حال بارگذاری ویدئو ...

۴) عنکبوت شتری

در خاورمیانه بر اساس یک افسانه این عنکبوت ها اندازه نصف یک مرد را دارند و از گوشت انسان تغذیه می کنند. در حالی که واقعیت این است که این ها اندازه چند اینچی دارند و برای انسان کشنده نیستند.

سرعت حرکت آن ها می تواند به ۱۰ مایل در ساعت برسد. آرواره های قوی داشته و از حشرات، جوندگان، مارمولک ها و پرندگان کوچک تغذیه می کنند.

در حال بارگذاری ویدئو ...

۵) مانتا ری

یکی از بزرگ ترین پرتوماهی ها در اقیانوس که در آب های حاره ای و نیمه حاره ای یافت می شود.  تا ۲۵ فوت رشد می کنند و دهانی بزرگ روبه جلوی ، و باله دارند. مانتا ری ها با اینکه اندازه بزرگی دارند و به ماهی شیطان معروفند کاملا بی آزار هستند . غذای اصلی آن ها ماهی های کوچک هستند.

در حال بارگذاری ویدئو ...

۶) کرکس ها

ظاهر ترسناک ، خوردن اجساد مرده ، اندازه بزرگ بال ها ، کرکس ها را پرندگان بسیار ترسناکی نشان می دهد. اما در واقع بی آزار بوده و به موجود زنده حمله نمی کند. از منقار تیز و چنگال های خود فقط برای پاره کردن لاشه ها استفاده می کنند.

کرکس ها می توانند تا ارتفاع ۳۷۰۰۰ پایی پرواز کنند (بالاتر از هر پرنده دیگر). همچنین معده قوی دارند و می توانند ۹۰ درصد استخوان های داخل لاشه را مصرف کنند.

در حال بارگذاری ویدئو ...

۷) آی آی

آی آی ها بزرگ ترین پستانداران شبگرد هستند که در ماداگاسکار وجود دارند.

آن ها : دم پرپشت ، چشم های گرد و بزرگ ، رنگ سیاه ، انگشت های بلند و باریک و در ظاهر شیطان مانندی دارند. ولی در واقع آرام و بی آزار هستند. انگشت وسط  آن ها حرکت در میان درخت ها، برداشتن لاروها و حشرات از زیر پوست درختان را تسهیل می کند.

در حال بارگذاری ویدئو ...

۸) خفاش های خون آشام

تنها پستانداری در جهان که از خون تغذیه می کند، در غارهای تاریک استراحت می کند، دندان های تیزی دارد و صورت آن ترسناک به نظر می رسد.

حمله به انسان از طرف خفاش های خون آشام بسیار نادر است. آن ها خون بدن گاوها، بزها و پرندگان را می مکند. ولی این مکیدن در حدی نیست که باعث مرگ آن ها شود. بزاق آن ها مانع از بند آمدن خون می شود. تعداد آن ها در گروه تا ۱۰۰۰ می رسد.

در حال بارگذاری ویدئو ...

۹) گاریال

گاریال ها از خانواده gavialidae ی کروکودیل ها هستند. دقیقا مشابه کروکودیل ها هستند و فقط پوزه های باریک و بلندی دارند. آنها بومی شبه قاره هند هستند. گاریال ها برخلاف سایر اعضای خانواده کروکودیل ها هرگز به انسان و سایر حیوانات بزرگ حمله نمی کنند. در واقع آرواره های بلند آن ها نمی تواند جانوران بزرگ را نگه دارد.

پوزه این جانور ۱۱۰ دندان دارد. اما آن ها هرگز با استفاده از این ابزار برای گرفتن  ماهی ها، غوک ها و حشرات حمله نمی کنند.

در حال بارگذاری ویدئو ...

۱۰) کوسه ماهی آسودگر

کوسه ماهی های آسودگر دومین ماهی بزرگ در دنیا هستند. تا ۳۳ فوت رشد می کنند که همین اندازه بزرگ و دهان عظیم  آن ها به نظر خطرناک می آید. در واقع آن ها پالیده خوار هستند و اصلا تهاجمی نیستند، ماهی ها غذای اصلی آن ها هستند و هرگز به انسان حمله نمی کنند.

دهان آن ها شکل مخروطی دارد و شکاف ها ، به بازماندن دهانشان به شکل کامل کمک می کنند. این نوع کوسه ها دهانشان را در زمان حرکت در دریا باز می کنند و بدن آن ها آب را فیلتر می کند. آن ها زمان زیادی را  یه غذا خوردن در سطح اقیانوس صرف می کنند.

 

در حال بارگذاری ویدئو ...

امیدوارم هم شگفت زده شده باشید و هم لذت برده باشید

ترسناک ولی بی آزار
4.58 17

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...