اقیانوسی پر از حزن و اندوه | پایان ناباورانه تایتانیک

اقیانوسی پر از حزن و اندوه | پایان ناباورانه تایتانیک

نگاهی به تاریخ

تایتانیک ، بزرگترین و زیبا ترین کشتی که در آن زمان ساخته شده بود .

در سال ۱۹۱۲ همه خوشحال بودند که از این به بعد می توانند سوار بر این کشتی به سفر بروند .

این کشتی در آن زمان بزرگترین کشتی ساخته شده به حساب می آید و برای اولین بار در تاریخ ۱۲ آپریل سال ۱۹۱۲ آماده ی استفاده شد . قرار بود تایتانیک از بندر ساوت همپتون به سمت نیویورک حرکت کند و ۲۲۲۴ مسافر و خدمه ی خود را به مقصد برسد .

سفری که پایانی تلخ را به همراه داشت .

همراه ما باشید گام به گام با فاجعه ی دردناک تایتانیک ….

تایتانیک 3 karnaval.ir2

زمان حرکت | ۱۲ آپریل

صبح بود ، مردم زیادی به اسکله آمده بودند و محو تماشای این غول دریایی شده بودند . خورشید در آسمان می درخشد و هوا برای یک سفر دریایی بسیار مناسب است . مسافران از راه می رسند . پیر ، جوان ، کودک . چمدان هایشان را تحویل می دهند و آماده ی سفر می شوند . 

کاپیتان کشتی ،ادوارد اسمیت به همراه چند تن از ملوانان کنار ورودی کشتی ایستاده بودند و به مسافران خوش آمد می گفتند . 

مسافران از پله ها که بالا می رفتند ، مرغ های دریایی بالای سرشان پرواز می کردند ، سر وصدا می کردند و انگار سعی داشتند به آن ها چیزی بگویند .

زمانی که همه ی مسافر ها سوار شدند کشتی به نشانه ی حرکت چندین بار بوق زد و شروع به حرکت کرد .

سفر  آغاز شد …

( این نقاشی تایتانیک را بصورت کامل و در نهایت زیبایی نمایش می دهد )

تایتانیک 6 karnaval.ir8
تایتانیک 1 karnaval.ir3
تایتانیک 1 karnaval.ir8
تایتانیک 2 karnaval.ir4
تایتانیک 6 karnaval.ir2

روز اول | ۱۳ آپریل

چندین ساعت از حرکت تایتانیک گذشته است . مسافران اتاق هایشان را پیدا کرده اند . نزدیک ظهر است و همه ی مسافران به روی عرشه ی کشتی آمده اند و کودکان در حال بازی کردن و بزرگتر ها در حال آفتاب گرفتن هستند .

رنگ آبی اقیانوس به رنگ آبی آسمان در آمده و خورشید، گرم  سوزان در حال تابش . هوا گرم و مطبوع است . باد ملایمی می وزد .

صدای بوق کوتاهی این خبر را می دهد که مسافران می توانند برای صرف ناهار به رستوران ها بروند . 

عصر است و بیشتر مسافران به اتاق هایشان رفته اند تا استراحت کنند . غروب نزدیک می شود و غروب در اقیانوس چه زیباست .

تایتانیک 1 karnaval.ir2
تایتانیک 1 karnaval.ir6
تایتانیک 1 karnaval.ir5
تایتانیک 3 karnaval.ir0

روز دوم | ۱۴ آپریل

صبح است و روز دیگری شروع شده . مسافران بار دیگر بر روی عرشه در حال لذت بردن سفرشان هستند . هوا کمی سردتر شده و به دستور کاپیتان به سرعت کشتی افزوده شده است . 

به هنگام ظهر کسی کاپیتان اسمیت را ندید و ملوانان گفتند به دلیل بالا رفتن سرعت باید در اتاق کنترل بماند و نظارت کند . 

عصر فرا می رسد . هوا سرد تر شده و این برای مسافران کمی عجیب به نظر می آید و زود تر از روز قبل به اتاق هایشان می روند تا استراحت کنند .

تایتانیک 6 karnaval.ir4
تایتانیک 2 karnaval.ir7

شب فاجعه | نیمه شب ۱۴ آپریل

ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه است که صدایی بسیار بلند همه را از خواب بیدار می کند . کشتی با شی بزرگی برخورد کرده است . کاپیتان اسمیت به روی عرشه می آید و با صحنه ای ترسناک و نا امید کننده مواجه می شود . 

کوه یخی بزرگی از کنار کشتی در حال عبور است ولی دقایقی پیش با بدنه ی کشتی برخورد کرده و قسمت بزرگی از بدنه را سوراخ کرده است .

به دلیل ورود آب به داخل کشتی موتور ها از کار افتاده اند . مسافران کم کم متوجه می شوند که چه اتفاقی افتاده است . به روی عرشه هجوم می آورند و ماجرا از همین حالا شروع می شود . 

آب به سرعت در حال بالا آمدن از طبقه ی اول است و کشتی هر لحظه ممکن است به زیر آب برود . ملوانان از مسافران می خواهند که آرامش خود را حفظ کنند . قایق های نجات در حال آماده شدن هستند .

امکان در خواست کمک از کشتی ها ی دیگر نیست چون که نزدیک ترین کشتی حدود ۷ ساعت با تایتانیک فاصله دارد .

ابتدا کودکان و زنان باید سوار شوند و سپس مرد ها . به دلیل وجود مشکلات فنی و کنترل نکردن اوضاع تعداد بسیار کمی از قایق های نجات توانستند به آب انداخته شوند . 

تایتانیک 1 karnaval.ir7
تایتانیک 1 karnaval.ir9
تایتانیک 1 karnaval.ir0

به زیر آب رفتن کشتی 

تعدادی از قایق های نجات به آب انداخته شده در حال دور شدن از تایتانیک هستند . صدای فریاد و جیغ مسافران به جا مانده به گوش می رسد . صدای گریه کودکانی که خیلی زود به مرگ نزدیک می شوند . 

تایتانیک آرام آرام به همراه مسافران به جا مانده به زیر آب می رود . حدود ۳ ساعت طول می کشد تا کشتی به طور کامل به زیر آب فرو برود .

مسافرانی که بر روی عرشه بوده اند به داخل آب پرتاب شده اند و در سرمای شدید آب مرگ آن ها را به آغوش می کشد . 

بعد از گذشت چندین ساعت کشتی که ۷ ساعت با تایتانیک فاصله داشت از راه می رسد . کسی زنده نمانده است تا بخواهند نجاتش دهند .

تایتانیک 3 karnaval.ir1

پس از غرق شدن ، کشتی کارپاتیا

کارپاتیا همان کشتی است که حدود ۷ ساعت با تایتانیک فاصله داشت و حالا به کمک نجات یافتگان آمده بود . ۲۱۴ نفر جان سالم به در برده بودند و به کشتی کارپاتیا منتقل شدند . 

۳ روز طول کشید تا به نیویورک برسند ولی خبر این حادثه در همان روز اول به گوش مردم در نیویورک رسیده بود و ۴۰ هزار نفر در بندر به انتظار کارپاتیا نشسته بودند تا ببینند آیا نزدیکانشان زنده هستند یا نه .

کارپاتیا به بندر می رسد و به همراه خود غم و اندوه را به ارمغان می آورد . 

تایتانیک 4 karnaval.ir1
تایتانیک 4 karnaval.ir5
تایتانیک 1 karnaval.ir4
تایتانیک 5 karnaval.ir2
تایتانیک 5 karnaval.ir4
تایتانیک 4 karnaval.ir0
تایتانیک 4 karnaval.ir3

پایان عمر کوتاه تایتانیک

کشتی به زیر آب رفت و به همراه خود ۱۵۱۴ نفر را برد . بعد از گذشت چندین روز برای جمع آوری اجساد به منطقه ی حادثه آمدند . جالب این جا بود که اجساد یخ زده بودند و بسیاری از آن ها کاملا سالم بودند . 

یکی از غم انگیز ترین اتفاق های این فاجعه در همین موقع رخ داد . افراد ثروتمند با پرداخت هزینه هایی توانستند بستگان فوت شده اشان را به خشکی برگردانند و به خاک بسپارند و کسانی که بضاعت مالی نداشتند همان اقیانوس تبدبل به مزارشان شد . مزاری سرد و آبی .

تایتانیک 4 karnaval.ir4
تایتانیک 3 karnaval.ir6
تایتانیک 6 karnaval.ir7

درباره ی تایتانیک بیشتر بدانیم …

این کشتی در آن زمان بزرگترین کشتی ساخته شده به حساب می آمد و ساخت آن حدود ۴ سال به طول انجامید . شرکت دریایی ستاره ی سفید پروژه ی ساخت تایتانیک را بر عهده داشت . نام این کشتی در ریشه زبان یونانی به معنی عظیم می باشد . 

مهندسی این کشتی بسیار پیشرفته بوده است . ۳ عدد موتور سوختی عظیم در قسمت پشتی کشتی و ۲ موتور بادی کوچک در قسمت جلویی کشتی قرار داده بودند . تایتانیک از ۴ طبقه تشکیل شده بود . طبقه ی اول که زیرین ترین هم بود متعلق به قشر کم بضاعت ، طبقه ی دوم قشر متوسط و طبقه ی سوم اشراف و ثروتمندان . در قسمتی از طبقه ی اشراف رستوران های مجللی برای این قشر قرار داشت که بسیار زیبا و گران قیمت به حساب می آمدند . سالن های رقص و بار ها نیز در همین طبقه قرار داشت . 

در این کشتی ۲۰ عدد قایق نجات برای ۱۱۷۸ نفر تعبیه شده بود که متاسفانه تعداد کمی از آن ها در زمان فاجعه استفاده شد . 

تایتانیک 4 karnaval.ir6
تایتانیک 2 karnaval.ir6
تایتانیک 3 karnaval.ir5
تایتانیک 3 karnaval.ir7
تایتانیک 4 karnaval.ir9
تایتانیک 2 karnaval.ir0
تایتانیک 5 karnaval.ir1

تایتانیک در دنیای امروز 

امروزه این کشتی زیبا در اعماق اقیانوس به خوابی ابدی فرو رفته است . تیم های تحقیقاتی زیادی هستند که به اعماق آب ها شیرجه می زنند تا به حقایق تازه ای در رابطه با این حادثه دست پیدا کنند .

تنها بازمانده ی تایتانیک ، میلوینا دین که هنگام حادثه ۲ ماه سن داشت و کچکترین مسافر نیز به حساب می آمد در سن ۹۷ سالگی ، سال ۲۰۰۹ از دنیا رفت . میلوینا بوسیله ی یکی از همان قایق های نجات به خشکی رسید و توانست بار دیگر زندگی را ادامه دهد . 

در ادامه عکس هایی از میلوینا را با هم خواهیم دید .

تایتانیک 6 karnaval.ir0
تایتانیک 6 karnaval.ir11
تایتانیک 6 karnaval.ir1

( میلوینا به هنگام آغاز سفر )

تایتانیک 2 karnaval.ir2

( میلوینا بعد از گذشت مدتی از حادثه )

تایتانیک 2 karnaval.ir1

مستندی در رابطه با تایتانیک

در حال بارگذاری ویدئو ...

سخن اخر …

زندگی می گذرد و گردی از خاطرات را به جا می گذارد .

اقیانوسی پر از حزن و اندوه | پایان ناباورانه تایتانیک
4.54 21

 دیدگاه ها

 • میترا

  ۰

  ۵

  سلام . ببخشید قصد بی احترامی ندارم اما بعضی از اطلاعاتتون اشتباه هست . اول اینکه نزدیک ترین کشتی کشتی کالیفرنین بود که فکر کرد این یه شوخیه . چون فکر نمیکرد تایتانیک غرق بشه و فقط ۲ ساعت با تایتانیک فاصله داشت . بخاطر همین به کمکش نرفت چون فکر کرد شوخی بی معنیه . دومین کشتی نزدیک ؛ کشتی کالیفرنیا بود . که متاسفانه کسی که پشت دستگاه تلگراف بود خوابش برده بود برای همین درخواست کمک رو ندید و سومین کشتی ، کارپاتیا بود که تنها ۵ساعت و ۴۵ دقیقه با تایتانیک فاصله داشت . دوم اینکه تایتانیک در ۱۰ آوریل حرکت کرد . و در ۱۵ آوریل ساعت ۲:۱۰ بامداد غرق شد . غرق شدنش تنها ۲:۴۰ دقیقه طول کشید . سوما ساعت ۴ صبح دیگه اثری اصلا ازش نبود . کامل به زیر آب رفته بود و خرده هاش هم پخش و پلا شد اما کارپاتیا ساعت ۶ رسید . چهارم اینکه کارپاتیا ۷۰۵ نفر رو با خودش برد . نه ۲۱۴ نفر !! نزدیک ۵۰۰ نفر بیشتر از چیزی که شما گفتید . پنجم اینکه کارپاتیا بعدازظهر روز بعد به مقصد رسید . یعنی تایتانیک تقریبا به نیویورک رسیده بود . فقط چند ساعت فاصله داشت که غرق شد . قایق نجات برای حدود ۱۴۰۰ نفر بود . هر قایق ۶۹ نفر جا داشت اما خوب چون قشر ثروتمندو اول سوار کردن برای همین قایق ها رو خالی میفرستادن تا اذیت نشن . یعنی توی هر قایق ۳۰ یا ۴۰ نفر سوار کردند ! موقع غرق شدن تایتانیک ناخدای دوم روی عرشه بود و تنها ۳۷ ثانیه وقت داشت تا تایتانیک رو نجات بده اما متاسفانه وقت کمی بود . بعد از حادثه هم که دیگه ناخدا اسمیت اومد . موتورها هم از کار افتاد چون افرادی که زغال سنگ توی کوره میریختند تا کشتی حرکت کنه برای نجات جونشون فرار کردند 😊
  من هر چی میدونستمو گفتم . اما همه این ها از سایت های معتبر گرفتم . ممنون بابت زحمتی که برای ساخت سایت کشیدید ☺

  • یزدان مرشدزاده
   یزدان مرشدزاده

   ۳

   ۰

   دوست عزیز از این که مطلب را خواندید و نظر خود را مکتوب کردید ممنون و خرسندیم . اطلاعات موجود در این مطلب را نباید با سایت های موجود و هرچند مطرح مقایسه کرد چون مطالب این پست از روی سایت دیگری به عنوان منبع برداشته نشده است . باز هم از شما تشکر می کنیم که این گونه موشکافانه و دقیق این مطلب را مطالعه نموده اید .
   به هنگام غرق شدن تایتانیک آیا کسی در کنار کاپیتان بوده و زنده مانده تا ما امروز بدانیم ۳۷ ثانیه وقت لازم بوده تا به گفته ی شما کاپیتان دوم کشتی را نجات دهد ؟ ( کاپیتان اسمیت ، ناخدای کشتی به هنگام این فاجعه از ابتدا تا انتها در صحنه حضور داشته و نامی از کاپیتان دوم در هیچ منبع موثقی ذکر نشده است .
   کشتی آسیب جدی دیده بوده و در حال غرق شدن بوده است ، چگونه دلیل غرق شدن کشتی را زیر سوال می برید ؟ دلیل آن برخورد با کوه یخ بوده .
   این کشتی هیچ راه نجاتی نداشته است .
   دوست عزیز ما دانشنامه ی دانشنامه ی ویکیپدیا به زبان انگلیسی را به شما پیشنهاد می کنیم تا به منبعی صحیح دسترسی داشته باشید .
   و پیشنهاد دیگر ما دیدن فیلم تایتانیک اثر جیمز کامرون می باشد و نگاهی حتی اندک بیاندازید و متوجه خواهید شد که نظر شما چقدر با واقعیت متفاوت است . این را به خاطر داشته باشید که این فیلم با اسناد تاریخی و واقعی مطابقت کامل دارد .
   این را یاد آور باید شد که کشتی به گفته ی شما متلاشی نشده است و هم اکنون در زیر آب های اقیانوس آرامیده است .
   با تشکر فراوان از شما دوست عزیز .

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...